Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
592 posty 6949 komentarzy

Partia50plus

nikander - Bardziej pragmatyczne niż rewolucyjne myślą wojowanie.

Moje komentarze

 • 5 x *
  pełna zgoda.
  Oszołomom mówimy NIE
 • Panie Dariuszu Panie Pawle.
  Tylko ze ścieżek idących w tym samym kierunku może powstać trakt. To, że nasze ścieżki, tak jak i wielu innych inicjatyw politycznych, się zbiegają widać gołym okiem. Zatem bierzmy się do roboty i to w sposób właściwy dla czasu i problemu. KoReUs działa jako jako jedno z ogniw wielobiegunowej sieci współpracy. Przyjęliśmy, ze w tej sieci "kto ma inicjatywę, ten rządzi" i sprawdza się to bez względu co na ten temat wypisują podręczniki doktryn politycznych. Do końca lutego w ramach tej sieci chcemy dopiąć i to dopiąć na pozio9mie eksperckim sprawy: nowej architektury monetarnej, związków gospodarczych o strukturze sieciowej i integracji produktowej oraz powszechnego samorządu gospodarczego. Mamy obiecane sale na terenie Sejmu aby organizowanym w tych obszarach konferencjom nadać właściwą rangę. Zatem bez żadnych warunków wstępnych zapraszam Was do roboty. Proszę wystawcie chociaż po jednym ekspercie we wskazanych tematach.
  Dlaczego te a nie inne tematy: dlatego, że zdążyliśmy wokół nich skompletować mocne ekipy już na jakieś 70% dogadane. Tu nie ma innej metody. Musimy działać według japońskiej zasady step-stop-step. Wszystko musi się utrzeć i uciera się.
  Ze swej strony zapewniamy, że przystąpimy do każdego tematu, który Panowie postawicie do eksperckiego rozpracowania. Ani się zorientujemy, a "trakt" będzie gotowy.

  Pozdrawiam i zapraszam do sieci. Struktury hierarchiczne to przeżytek. Stworzymy je wtedy gdy ze względów proceduralnych staną się niezbędne. Myślę tu o wyborach.

  Pozdrawiam i czekam.
  Oświadczenie Kongresu Polski Suwerennej
 • @Mariusz G. 17:41:15
  Pisze Pan:

  "..Pan , jako ekonomista , powinien wiedzieć, że tam gdzie jest możliwość łatwego zysku, tam są i jego amatorzy..."

  zatem dekalog czy "racjonalna logika szczurzego króla"?
  Jesteśmy nacjonalistami
 • @Mariusz G. 17:41:15
  A ja z uporem godnym lepszej sprawy pytam: "...jak to się stało, że kościół dysponujący doktryną społeczną, która w wielu krajach przetrąciła kręgosłup marksizmowi, w Polsce tej doktryny nie głosi? Co jest grane?..."

  To nawet ruski car Mikołaj rozkazał popom czytać Rerum Novarum w cerkwiach.

  Zatem kim są nasi dostojnicy kościelni, jak nie hienami, które zwietrzyły dobry czas na to, aby się obłowić?
  Jesteśmy nacjonalistami
 • @Mariusz G. 12:27:45
  Mam takie pytanie: jak to się stało, że kościół dysponujący doktryną społeczną, która w wielu krajach przetrąciła kręgosłup marksizmowi, w Polsce tej doktryny nie głosi? Co jest grane?

  Proszę zatem się nie dziwić że w odczuciu ludzi przytomnych nasz, polski kościół robi za "jarzmo z dzwoneczkami". Proszę zatem się nie dziwić, że tak popularny stał się wśród młodzieży ruch rodzimowierców. Są na to pisane świadectwa, że jako Słowianie byliśmy społecznością z wyjątkowo chwalebną moralnością społeczną. Ca sprawą chrztu nie spadliśmy z drzewa jak to się maluczkim wmawia.
  Jesteśmy nacjonalistami
 • @Mariusz G. 09:31:16
  Wszystko byłoby w porządku, gdyby ład moralny, a zwłaszcza ład moralny w gospodarce, o którym kościół zaczął mówić w encyklice Rerum Novarum nie buł jedynie "wypadkiem prze pracy" papieża, którego obwołano "socjalistą pobożnym". Na czas obecny idea narodowa a idea katolicka są w zajadłej sprzeczności.
  Jesteśmy nacjonalistami
 • @miarka 22:01:46
  5 x *
  Gratuluję mądrego wpisu.

  Tak sobie myślę, czy nie nastąpiła pora abyśmy ten nasz Dmowskiego nacjonalizm zaczęli inaczej nazywać. Może zeszlibyśmy wtedy z linii strzału.
  A ta najpilniejsza "moralność ładu publicznego" to:
  - suwerenny pieniądz,
  - obalenie tajemnicy handlowej jako filaru doktryny gospodarczej
  - deproletaryzacja.

  ps.
  proszę pomyśleć nad nową nazwą naszego nacjonalizmu.
  Jesteśmy nacjonalistami
 • @zadziwiony 19:06:59
  Tak. Chodziło mi o ochotniczą straż. Jakieś 4 lata temu zrobiłem akcję aby kogoś takiego znaleźć. Sięgałem także do materiałów archiwalnych. Nic z tego.
  Żyd ma gojowi szkodzić i jest to przez nich nakaz religijny i to nakaz sankcjonowany groźbą użycia gumowego przedłużacza talmudu.
  Kto może zostać prawdziwym Polakiem?
 • @Autor
  Szanse na to, że ktoś wychowany na talmudzie będzie dobrym Polakiem są mniej niż zero. Jeśli sądzisz, że może być inaczej proszę mi wskazać żyda będącego członkiem straży pożarnej u gojów.

  Wiem, tolerancja to wspaniała cecha, ale kończy się tak jak kończą wszystkie narody, które tę parchatą rasę wpuszczają do siebie. Sto lat i pozostają zgliszcza.
  Kto może zostać prawdziwym Polakiem?
 • @MacGregor 10:25:21
  O wielka naiwności! Taż tu przecież nie chodzi o to aby i o jednym i o drugim pamiętać tylko o to, aby jedno drugim przykryć - zagłuszyć.
  Marsz Niepodległości – kolejne wrogie przejęcie
 • @Mariusz G. 09:54:16
  Jeśli Pan rzeczywiści kocha nasz naród, to dojdzie Pan do prawidłowych wniosków. Życie na przyzwoitym poziomie materialnym nie musi być sprzeczne z wartościami, a wręcz przeciwnie. Jedni upatrują rozwiązania w okrzyku: "na kolana", inni "powstań z kolan". Tu z wyborem nie jeden ma problem.
  Marsz Niepodległości – kolejne wrogie przejęcie
 • @Jan Paweł 09:45:37
  Szanowny Panie Janie

  Sądzę, że niedługi to już czas, że Polacy wrócą do normalności. Zwykle takie wolty wydarzają się raz na 30 lat i robi to nowe pokolenie. Chodzi o to aby temu nowemu pokoleniu nie odbierać rozumu. Natura non facit saltus - także polityka dłużej nie utrzyma lewicowej i prawicowej skrajności. W końcu poszuka tego racjonalnego środka. Historia jest po to aby wyciągać wnioski a nie rozwalać co kilka lat pomniki. Czy do tych zindoktrynowanych młodych to w porę dotrze? O to mam obawy.
  Marsz Niepodległości – kolejne wrogie przejęcie
 • @Mariusz G. 09:42:21
  Szanowny Panie

  Miałem dość długi okres w moim życiu w którym twierdziłem, że gospodarka zorganizowana po bożemu byłaby Bogu miła. Przez ponad rok jako Konfederacja na Rzecz Reform Ustrojowych szukaliśmy w kościele partnera do zorganizowania konferencji nt. "Partnerski model stosunków przemysłowych w świetle sacrum i profanum". Nam chodziło o pokazanie tego nurtu w społecznej nauce kościoła, który był zapoczątkowany encykliką "Rerum Novarum". Nic z tego. Ponoć w kwestii społecznej przypowieść o winnicy załatwia wszystko. Sorry, ale w takiej sytuacji nie jest nam po drodze. To raczej nie jest nasz problem ale problem kościoła.

  No a te bajki, że człowiek ubogi jest bogaty bo wszystko ma "u boga", trafiają jedynie do ludzi z poważnymi problemami natury psychicznej. Lepiej aby nasi biskupi i prymasi nie wyciągali tego argumentu z rękawa.
  Marsz Niepodległości – kolejne wrogie przejęcie
 • @Stan Tymiński 09:11:30
  Polaków to w ogóle nie obchodzi. Liczby, to twory z obcych światów". To zupełnie otumanione plemię. 1200 godzin wpychania pod czaszkę nadjordańskich klechd zrobiło swoje. Jedyne na co czeka ten bogobojny ludek to CUD! Cudu jednak nie będzie.

  Pozdrawia trochę tym faktem przygnębiony.

  Józef
  Marsz Niepodległości – kolejne wrogie przejęcie
 • @Mariusz G. 09:14:24
  Widocznie w Polsce ryczano tak głośno, że aż do Watykanu doszło. Zostaję przy swoim. Próba wrogiego przejęcia naszych spraw narodowych jest tu ewidentna. Oczywiście cyfry, które podaję całkowicie Pana nie zainteresowały. Znamienne...
  Marsz Niepodległości – kolejne wrogie przejęcie
 • Panie Dariuszu
  W dniu 7 listopada byliśmy w Sejmie na spotkaniu z posłami Sachajko i Kuleszą. Przedstawiliśmy trzy problemy: architektury monetarnej, wielostronnych umów wspólnie kontrolowanych i powszechnego samorządu gospodarczego. Dlaczego akurat takie tematy? - otóż są one u nas wysoko pozycjonowane ale co najważniejsze mają ustabilizowany skład ludzi zaangażowanych. Chyba uzyskaliśmy to z czym jechaliśmy a mianowicie uzyskaliśmy zapewnienie udostępnienia sal sejmowych na trzy konferencje poświęcone tym właśnie tematom. Pierwsza planowana jest na początek stycznia i biorą za nią odpowiedzialność panowie Dobrzyński i Jankowski z NISS. Wkrótce rozpoczniemy pracę nad agendą. Zapraszam więc WSP do włączenia się w ten projekt. Jak Pan zapewne zauważył wszystko staramy się uzgadniać więc proszę uzbroić się w cierpliwość i - w miarę możliwości - śledzić maile.

  Pozdrawiam
  List otwarty KPS do KoRReUs
 • @Slav 21:01:35
  No co za wykwit intelektu. No naprawdę jestem pod wrażeniem.
  List otwarty KPS do KoRReUs
 • Szanowny Panie Dariuszu
  Chciałbym jednak Panu wyjaśnić, że nie pełnię funkcji przewodniczącego Konfederacji na Rzecz Reform Ustrojowych. Pełni ją nasz kamrat Andrzej Jędrzejewski z Lublina. Wiadomo: musimy mieć pieczątkę i ktoś musi tego wszystkiego pilnować. U nas obowiązuje zasada "kto ma inicjatywę, nazbiera kontaktów i zbierze pomocników ten rządzi". W lecie trochę nami zakolebało i musieliśmy usunąć tych, którzy chcieli działać inaczej. To działa i jest zdecydowanie lepsze przy organizowaniu drobnych akcji niż ścisła hierarchia . Zdajemy sobie sprawę że przy akcjach grubszego kalibru to rozwiązanie może zawieść i jesteśmy przygotowani na inne.
  Dodatkowo zauważyliśmy, że nasza organizacja rośnie wtedy, gdy przygotowujemy akcje lobbingowe i z tej ścieżki chyba nie zrezygnujemy nie bacząc nawet na dotychczasowe mizerne efekty.
  Zaproszenie do połączenia sił przyjmuję z całą otwartością zwłaszcza, że siadamy do opracowania i upublicznienia naszego kontraktu wyborczego na nadchodzące wybory. "Naszego" to znaczy uzgodnionego w ramach wielobiegunowej sieci współpracy organizacji nacjonalistyczno-patriotycznych - jak by to nawet źle siedziało w uchu.

  Będę pełnił rolę dobrego ducha konfederacji tak długo jak nasi kamraci będą sobie tego życzyli.

  No to do roboty. Reszta w mailach
  List otwarty KPS do KoRReUs
 • Kto by był zainteresowany
  tym o co pytano w interpelacji 15635 i jaką otrzymano odpowiedź znajdzie to tutaj: http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/interpelacja.xsp?typ=INT&nr=15635
  Niepodległość? - nie świętuję prawa do nędzy!
 • Panie Dariuszu
  Sądzę, że nie ma na co czekać. Zakaszmy rękawy i doprowadźmy do polsko-rosyjskiego "prania mózgów" w obszarze architektury monetarnej. Może, Kaliningrad byłby dobrym miejscem na spotkanie. Nigdy tam nie byłem. Z tego co słyszały ściany w Jałcie miało to być polskie miasto 25 lat po zakończeniu wojny.
  Rosja na progu rewolucji narodowej? – przestroga dla Polski

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930