Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
761 postów 7905 komentarzy

Partia50plus

nikander - Bardziej pragmatyczne niż rewolucyjne myślą wojowanie.

Wybory trzech przełomów

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nie mów mi więc, że Polacy i tak pójdą za populistą lub klechą. Przełom już się dokonał.

     Czytam różne rady dawane niektórym kandydatom na prezydenta: że jeszcze nie teraz, jeszcze nie czas. Jeszcze liczy się kasa, jeszcze liczy się „rozpoznawalność”, jeszcze służby a B. Komorowski już jest wybrany, i tylko naiwni o tym nie wiedzą.

      Politykę można traktować różnie: albo jako sposób dopchania się do koryta, albo jako sposób realnego wpływu na kształt naszego życia. Wieszczę tym drugim sukces pomimo wrzasku naszych presstytutek o braku „rozpoznawalności” o braku zaplecza i braku kasy. Przełom w sposobie uprawiania polityki w naszym kraju widać, słychać i czuć i zaraz powiem dlaczego.

Przełom pierwszy.

      Rosnąca popularność poważnego potraktowania wyborców propozycją tzw. „kontraktów wyborczych”. Otóż kilku kandydatów na prezydenta zaczyna odkrywać pewną „rewelację” ukrytą w konstytucji. Prezydent RP ma prawo inicjatywy ustawodawczej, zatem kampanię wyborczą chcą przekształcić w swoistą kampanię referendalną, a to się z ludziom spodoba. Przekaz jest prosty: jeśli wesprzecie mnie groszem na kampanię wyborczą, pomożecie propagować postulaty legislacyjne, udzielicie poparcia podczas głosowania, to zobowiązuję się, z całą prawną konsekwencją przyrzeczenia publicznego, złożyć do laski marszałkowskiej ustawy, które zaproponujecie. Nie wszystkie, ale te o charakterze ustrojowym. Te, które będą naprawiały sposób uprawiania polityki, naprawiały nasz system monetarny oraz gospodarczy oraz lepiej sytuowały Polskę w międzynarodowej układance narodów.

      Jakby tego było mało, to kandydaci ci chcą złożyć do laski marszałkowskiej zmianę kodeksu wyborczego w ten sposób aby „kontrakty wyborcze” były obligatoryjne w wyborach do Sejmu, Senatu i na urząd Prezydenta RP.

      Wyborcy już wiedzą, że ich siła nie leży w sile kartki wyborczej a w możliwości powywalania na zbity pysk posłów posłów robiących sobie jaja z kampanii wyborczej.

      Jeśli zatem kandydat na prezydenta dzisiaj całkowicie nierozpoznawalny upubliczni te treści, to tylko o nim będzie się mówiło. Żyjemy w dobie internetu. To jest największe nieszczęście jako mogło się wydarzyć Bronisławowi Komorowskiemu. Za kandydatem, który nawet by przegrał to pierwsze starcie, stanie opinia publiczna, która szybko się zorganizuje.

Przełom drugi.

      Rosnąca świadomość monetarna. Polacy zaczynają rozumieć o pieniądzach coś więcej jak tylko LIBOR, WIBOR i SPRED. Żądza powieszenia wszystkich, którzy głosowali za ograniczeniem suwerenności naszego NBP jedynie do emisji znaków pieniężnych (art. 4 ustawy) oddając intratny interes kreacji pieniądza dłużnego w banksterskie ręce, jest coraz powszechniejsza. Naród żąda krwi. Jeśli zatem pojawiają się kandydaci z projektami zmiany ustawy o NBP przywracając nam suwerenne prawo emisji pieniądza, to ujrzymy pierwszych, który nie będąc populistami mogą poprawić nasz doczesny byt. Oddadzą społeczeństwu około 130 mld zł rocznie na ważne projekty społeczne. To są realne pieniądze. Pieniądze, które w świetle okupacyjnego prawa wyprowadzane są z naszego kraju. Wyborcy jednak będą to musieli zrozumieć, ale przełom już się dokonał.

      Wyborcy docenią profesjonalizm i odwagę kandydata. Miłościwie panujące nam szabasgoje poczują zapach stryczka, ale nie ukąszą. Już jest za późno.

Przełom trzeci.

      Odradzająca się świadomość potrzeby silnego państwa i silnej gospodarki narodowej. Propozycja rozproszenia emisja na dokapitalizowanie udziałów (pracowników i właścicieli) w spółkach właścicielsko-pracowniczych doprowadza „wolnorynkowców” do furii. Jest to wyjątkowo pachnąca kiełbasa wyborcza, której nie da się byle żydłackim dziegciem zepsuć. Z jednej strony realizuje się program uwłaszczenia na pracowniczym majątku produkcyjnym (co jest wartością samą w sobie), z drugiej strony umacnia się i podnosi konkurencyjność naszej bazy podatkowej. Tak. Gospodarka jest naszą bazą podatkową i budżet musi zrozumieć, że żyje z podatków. Kandydat zgłaszający projekt uzupełnienia kodeksu spółek o „partnerski model stosunków przemysłowych”, w którym wszyscy staną w obronie naszej gospodarki zakończy okres 25 letniego desantu łupieżczej rasy koczowniczej na nasz kraj.

      Drżyjcie namaszczeni i z kasą z naszych subwencji wyborczych. Nasi przedsiębiorcy sypną groszem, i tak dobrze na tym wyjdą. Mogą oczekiwać około 5 tyś zł rocznie dla siebie i każdego zatrudnionego pracownika rocznie. Tym bardziej, że będą to pieniądze wydarte z gardła międzynarodowym instytucjom finansowym.

      Zatem nasz kandydacie spoza układu. Uwierz w potęgę „kontraktu wyborczego”. To pomysł na uprawianie polityki z wewnętrzną siła. To realna szansa ogrania „układu”. Nie daj się tylko zarzucić oczekiwaniami populistów i obyczajowego lewactwa. Ustawy o charakterze ustrojowym proszę. Dorzuć coś od siebie.

Nie mów mi więc, że Polacy i tak pójdą za populistą lub klechą. Przełom już się dokonał.

ps.

Propozycję kontraktu wyborczego znajdziesz (tutaj...)

 

KOMENTARZE

 • Popieramy!
  Grzegorz Braun na prezydenta! Akcja wyborcza powinna zacząć się niezwłocznie po ogłoszeniu urzędowych terminów przez ludzi, których chcemy wszak odsunąć od dalszego wpływu na sprawy publiczne. Wiem, że wielu z Was ma już gotowe plany działania. Koordynujcie je, proszę, z Komitetem Wyborczym, na czele którego stanie Wiktor Węgrzyn, zasłużony inicjator i niestrudzony komandor Rajdu Katyńskiego.
 • @klementyna 21:46:43
  te !!! klementyna !!! -- wypad z OFICEREM JEZUICKIM -Braunem !!!
 • @ninanonimowa 23:49:00
  No tak. "Kościół - szkoła - strzelnica" to prosty przekaz. Z pewnością trafi do bogoojczyźnianego "polactfa".
 • @ninanonimowa 23:49:00
  Nino gorączka ci nie spada ?Nadal masz 40 stopni C ?
 • @rerak 16:45:03
  martwe to może być i truchło ! TY JESTEŚ JEDNAK ŻYWYM TRUCHŁEM
 • O jakich wyborach sie panu bredzi:-))))))) panie Jozefie????
  CO pan moze sobie wybrac????
  TO to tylko plebiscycik na juz wybranych.... a udzial to wiernopoddancze calowanie doop..wg wlasnego uznania i preferencji....moze pan lizac klechy, komucha, badz zboczenca pci mieszanej,......z cmoknieciem , jezyczkiem badz penetracja.... Wynik natomiast zawsze ten sam i ta sama nagroda...
  Gowno na jezyku i smrod z geby:-))))))
 • @RomanKa 18:19:03
  :-)

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031