Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
761 postów 7905 komentarzy

Partia50plus

nikander - Bardziej pragmatyczne niż rewolucyjne myślą wojowanie.

Przeczołgajmy uzurpatorów do prezydenckiego stolca

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Może nareszcie ta nasza tutaj pisanina się na coś przyda.

 

     Wybory na urząd Prezydenta RP są dobrą okazją na to, aby dokonać zmiany lidera opozycji parlamentarnej. Przyszłe wybory wygra Bronisław Komorowski i tylko dlatego będziemy oglądali znowu tego leniwego gniota pod żyrandolem, bo nie ma kto skutecznie skoczyć mu do gardła.

     Kaczyński ze swoimi sarkofagami trwoni zbyt wiele naszej, podatników, kasy aby puścić mu to płazem. Za tę kasę można by było sfinansować zarówno dobry program jak i kadrę realizatorów. Czy nie wqrwia was stan, w którym nie ma ani jednego ani drugiego. Nie mamy pretensji do planktonu politycznego mającego dobre pomysły i płótno w kieszeni.

      Nawiązując zatem do dyskusji pod notkąMedia i PiSproponuję wyłonienie 7 (słownie: siedmiu) pytań o charakterze fundamentalnym, które zadamy nie tylko pretendentowi Andrzejowi Dudzie.

     Prezydent nie ma być ani prezydentem malowanym ani prezydentem naszych sumień. Tak sprawę postawił Stefan Batory i było to przytomne stawianie naszych spraw. Pytajcie zatem o kluczowe sprawy:

 • mogące naprawić sposób uprawiania polityki w Polsce

 • odzyskania suwerenności NBP w obszarze emisji pieniądza i sposobu jego wprowadzania do gospodarki,

 • mogące doprowadzić do stanu, w którym pracownik nie będzie w pracy traktowany na równi z inwentarzem (kwestie uwłaszczenia na majątku produkcyjnym)

 • mogące zapewnić nam właściwe miejsce w międzynarodowej układance narodów (geopolityka).

Możecie zgłaszać nowe pytania lub głosować na już zgłoszone. Dla zachęty coś wpiszę.

Poświęcę się i będę aktualizował dyskusję i głosowanie.
 

lp.

Pytanie do kandydata na prezydenta

Poparcie

1

Art.4 ustawy o NBP przyznaje nam jedynie prawo do emisji znaków pieniężnych. Jest to ewidentne złamanie Art. 227 Konstytucji RP.

Pytanie:

Czy po uzyskaniu prezydentury przywróci Pan dla NBP prawo emisji pieniądza także w formie bezgotówkowej?

Narzucenie nam obowiązku kreacji pieniądza dłużnego było największym bandytyzmem tzw. przemiany ustrojowej. Polski społeczeństwo traci w ten sposób około 130 mld zł rocznie. Społeczeństwo jest, bowiem, okradane z ekwiwalentu wzrostu PKB oraz skutków inflacji

 

 

2

2

Uchwała Sądu Najwyższego z 20 września 1996 r. sygn. III CZP 72/96 wyłączyła obietnice wyborcze spod rygorów przewidzianych w prawie dla przyrzeczeń publicznych. Łgarstwo wyborcze przestało być odstępstwem od normy, a stało się normą.

Pytanie:

Czy po objęciu prezydentury doprowadzi Pan do sytuacji, w której akt wyborczy, będzie poważnym kontraktem traktowanym w kategoriach umowy rezultatu i wiążącym obie strony.

W szczególności. Czy uchyli pan wzmiankowaną uchwałę SN

 

 

2

 

3

Polska praca jest chora. Tu nie powstaje i nie jest komercjalizowana myśl techniczna. Dusi nas kodeks handlowy traktujący pracowników jak inwentarz.

Pytanie.

Czy wprowadzi Pan uregulowania prawne w których pracownik będzie się stawał współwłaścicielem już z samego faktu zatrudnienia się.

Najwyższy już czas aby przeprowadzić Polskę z konfliktowego do partnerskiego modelu stosunków przemysłowych.

 

 

2

4

J edną z najważniejszych przyczyn tragicznej sytuacji ekonomicznej jest sposób rozpraszania emisji za pomocą banków komercyjnych, co prowadzi do totalnego zadłużenia obywateli i ogromnych podatków.
Pytanie:
Czy Zamierza Pan zmienić tą sytuację i doprowadzić do rozpraszania emisji pieniądza przez przemysł?

 

1

5

Pytanie:

Czy doprowadzi Pan do stworzenia narzędzi informatycznych służących do bezpośredniego sprawowania władzy przez Naród, by każda gmina posiadała portal, gdzie będzie się podejmowało decyzje w istotnych dla niej sprawach, prowadziło dyskusje i głosowania, a decyzje podjęte przez ogół mieszkańców będą wiążące dla przedstawicieli władzy.

 

 

1

6

Pytanie:

  Czy kandydat uważa, że jest zasadne i prawnie umotywowane żądanie przez organizacje żydowskie od państwa Polskiego odszkodowania w wysokości 65 mld USD za mienie pozostawione przez żydów w czasie II Wojny Światowej.

Jeżeli uważa że tak, niech spróbuje to wytłumaczyć na jakich przesłankach moralnych, zwyczajowych i prawnych takie wytłumaczenie się opiera.

 

7

 W roku 2008 premier Tusk podpisał pakt klimatyczno - energetyczny a w nim zobowiązanie do liczenia przez Polskę ograniczenia emisji CO2 od roku 2005 (czyli od czasu naszej obecności w EU). Inne kraje członkowskie liczą sobie ograniczenie emisji od roku 1990. Gdybyśmy byli traktowani jak inne kraje, już dziś osiągnęlibyśmy redukcję emisji przewidzianą na rok 2020 i w związku z tym żadne obciążenia na nasz kraj nie byłyby nakładane.

Pytanie:
Czy wobec drastycznie niekorzystnego i szkodliwego paktu, jaki podpisał były premier, przy oczywistej znajomości wszystkich faktów związanych z przedstawioną sytuacją, kandydat zobowiąże się do rewizji podpisanych regulacji i postawienia Tuska przed trybunałem stanu?

 

8

Jaki jest stosunek kandydata na prezydenta do działań, które podjęła w roku 2000 Islandia a w ostatnich latach także Węgry - opodatkowując banki oraz odmawiając spłaty kredytów zaciągnięte nieodpowiedzialnie przez rządzących w bakach komercyjnych?

 

9

     --- czekamy na Twoje oytanie ---

 

10

 

 

11

 

 

12

 

 

12

 

 

14

 

 

15

 

 

 

Może nareszcie ta nasza tutaj pisanina się na coś przyda.


 

KOMENTARZE

 • Pytania o JOW
  proszę nie zgłaszać. Nie w tej notce, i chyba dla bywalców wiadomo dlaczego.
 • @Zapluty Karzeł Reakcji 20:28:53
  Obawiam się, ze to pierwsze pytanie będzie niestrawne zarówno dla samego kandydata jak i jego sztabu. My wiemy jak to powinno wygladać, a oni jeszcze nie widzą problemu. Być może to pytanie możnaba było zadać bardziej precyzyjnie.

  Pytanie. Czy zaliczyć głosowanie?
 • @Netwalker 21:18:00
  Proszę zatem o nowe pytanie do "uzurpatora" oraz zagłosować jeśli któreś z pytań jest ważne.
 • Dodałbym do tego pytanie, czy nowy prezydent będzie dążył swoimi inicjatywami ustawodawczymi, do...
  zniesienia tego śmiercionośnego dla polskiej indywidualnej przedsiębiorczości gospodarczej kagańca, założonego Polakom przez Balcerowicza. W tym także maksymalne uproszenie procedur administracyjnych i fiskalnych. Najlepsze by było gdyby przywrócono ustawodawstwo które doprowadziło do tego że Polska była nazywana Tygrysem Europy (z czasów Rakowskiego. 12% PKB). Jak pamietamy, wtedy cała Polska ruszyła w gospodarkę.
  Niestety przyszedł Balcerowicz i skończyło się.
 • @Jan Paweł 21:31:58
  Proszę sformułować ten postulat tak abym mógł go skopiować i wkleić
 • @Netwalker 21:52:19
  Powiem tak: lobbysta działa zawsze w zaciszu ministerialnych gabinetów. Może wyeliminować ustawy z przedłożenia rządowego. To wyeliminowałoby burdel kompetencyjny.

  Proszę głowkować dalej...
 • spoko
  po wojnie nie będzie żadnego pieniądza
 • Polityka zagraniczna
  Witam,

  Mam takie pytanie:

  W świetle doświadczeń ostatnich kilkunastu lat aktywnego wspierania przez Polskie władze zagranicznej polityki USA na świecie i ewidentnych strat dla prestiżu i ekonomi naszego kraju, jakie taka polityka nam przyniosła, proszę powiedzieć, dlaczego upieramy się w dalszym ciągu stanowić mocny przyczółek interesów USA w tej części Europy. Dlaczego tragiczny przykład Ukrainy rozgrywanej przez naszego głównego "sojusznika", nie stanowi dla nas wystarczającego memento aby sojuszy szukać u sąsiadów?
 • @Zapluty Karzeł Reakcji 23:15:57
  Nie , nie może być. Użycie sformułowania "wasalna" spowoduje zwrócenie całej uwagi kandydata na tym pejoratywnym słowie i już dalej pojedzie na udowadnianiu że jesteśmy przecież niezależni od usa i nie odpowie na pytanie.

  Drugie pytanie też jest bez sensu, bo w sumie można sobie wyobrazić (w dzisiejszej sytuacji nawet bez specjalnie bujnej wyobraźni), że nasz byt będzie zagrożony i bić się będzie trzeba.
 • @Netwalker 23:30:20
  Niekoniecznie jest to potrzebne do zweryfikowania naszej polityki zagranicznej. Teoretycznie wszelkie decyzje i wytyczne powinny wynikać z kalkulacji zysków i strat. Tym pytaniem utrudniamy życie niechcianym, magdalenkowym kandydatom, którzy jak mantrę powtarzają: " usa jest naszym gwarantem bezpieczeństwa" myśląc zapewne że w końcu przyjmiemy to jak dogmat o niepokalanym poczęciu.
 • Wielki błąd Panie kolego i nie rozumiem popełniasz go dlaczego.
  Pytać to można, tak ale to małe piwo.
  Jest coś takiego jak Kontrakt Wyborczy i kto jak kto ale Pan wie co to je. Nie pytać kandydata tylko przygotować listę, ale tylko rzeczywiście podstawowych i bezspornych, oczekiwań narodu które kandydat zobowiązuje się zrealizować. W przeciwnym razie poda się do dymisji.
  To jest temat do zrobienia o którym myślę od dawna. Zorganizować serwis gdzie wybierzemy podstawowe oczekiwania i wymagania, a potem przedstawimy je kandydatowi jako Kontrakt Wyborczy. Każda reakcja będzie ważną informacją jak głosować i z kim się ma do czynienia.
  Problem jest tym że POlszwicy od lewa do prawa wszystkich opcji stosują metodę na strusia. Nie widzą nie słyszą a nawet nie czują żadnych pytań, osób itp. które są niewygodne dla nich. Wszyscy POlszewicy walczą i rywalizują (?) tylko z zaprzyjaźnionymi TWarzyszami tak żeby nikt nikomu nie zrobił krzywdy. I nikt z zewnątrz się nie dostał do mikrofonu. To jest problem. Zamknięty system polityczno medialny. A cała reszta nie jest w stanie się dogadać i współpracować.
 • A gdzie koszty utraconych korzyści wynikające z niedokrwienia ciała narodowej gospodarki?
  //Czy po uzyskaniu prezydentury przywróci Pan dla NBP prawo emisji pieniądza także w formie bezgotówkowej?

  Narzucenie nam obowiązku kreacji pieniądza dłużnego było największym bandytyzmem tzw. przemiany ustrojowej. Polski społeczeństwo traci w ten sposób około 130 mld zł rocznie. Społeczeństwo jest, bowiem, okradane z ekwiwalentu wzrostu PKB oraz skutków inflacji//

  To są pieniądze wytransferowane przez banki córki do banków matek.

  Jednak koszty są dużo poważniejsze albowiem dotyczą one sfery niedoinwestowania wymiany w sferze handlu i usług z powodu braku środków pieniężnych.

  Brak środków finansowych, lub też drogi kredyt, z przeznaczeniem na inwestycje albo na sfinansowanie nieprzewidywalnych błędów gospodarczych lub też wrogich działań wymierzonych przeciwko polskim podmiotom gospodarczym - jest poważną wadą systemu.

  Również traci świat konsumpcji różnych dóbr spowodowany celowym niskim opłacaniem za pracę polskiego personelu firm.
  Co także w tej kwestii maja kandydaci do zaproponowania aby Polacy mieli środki na godziwe życie oraz rozwój materialny, moralny, kulturalny, duchowy, cywilizacyjny, etc.


  Czy haracze podatkowe będą nadal traktowane jako forma kontrybucji nałożona na Naród Polski celem dokapitalizowania zagranicznych bangsterów robiących pieniądze z niczego i kumulujących prawdziwy majątek rzeczowy w zamian za papierki? (Czy kandydaci są na służbie handlarzy czy Polaków ? Pytanie głupie bo wiadomo, że kandydaci nigdy na takie pytanie nie odpowiedzą).
  https://www.youtube.com/watch?v=mGw8mKIZaKg
  https://www.youtube.com/watch?v=mGw8mKIZaKg
 • Czy kandydat wierzy w Boga i Bogu?
  //Uchwała Sądu Najwyższego z 20 września 1996 r. sygn. III CZP 72/96 wyłączyła obietnice wyborcze spod rygorów przewidzianych w prawie dla przyrzeczeń publicznych. Łgarstwo wyborcze przestało być odstępstwem od normy, a stało się normą.

  Pytanie:

  Czy po objęciu prezydentury doprowadzi Pan do sytuacji, w której akt wyborczy, będzie poważnym kontraktem traktowanym w kategoriach umowy rezultatu i wiążącym obie strony.

  W szczególności. Czy uchyli pan wzmiankowaną uchwałę SN//

  W ZASADZIE TRZEBA SIĘ SPYTAĆ CZY KANDYDAT JEST ZWOLENNIKIEM PAŃSTWA PRAWA POZYTYWNEGO CZY BOŻEGO ALBO INACZEJ MÓWIĄC CZY KANDYDAT JEST ZWOLENNIKIEM NIEMORALNEGO "PANSTWA bezPRAWA" CZY PAŃSTWA ETYKI WYRASTAJĄCEJ Z DEKALOGU.

  Czy kandydat wierzy, że Biblia nie kłamie? Biblia zapewnia, iż kłamcy do Królestwa Niebieskiego nie wejdą i każdy kto służy kłamstwu zasługuje na "jezioro siarki".

  Zatem czy kandydat zdelegalizuje działalność sądów w Polsce, które stoją na straży pozytywizmu prawniczego i eliminują wartość prawdy i moralności z przestrzeni stosunków politycznych, społecznych, narodowych, gospodarczych, prawnych, etc. ?
  W zasadzie można zapytać jaki jest stosunek kandydata do DZIEDZICTWA REWOLUCJI FRANCUSKIEJ ? A więc do niewolnictwa, złodziejstwa i ludobójstwa, etc.

  Można też zapytać czy kandydat jest agentem władców pieniądza i globalnych sieci oraz jaki jest jego stosunek do kolonizacji Polski przez system sieciowy Antychrysta?
  http://janusz.neon24.pl/post/116580,swiat-globalnych-sieci-a-polska
 • @Braterstwo.org 01:10:40
  Pojawiło się kilka portali robiących ranking postulatów. To dobrze, bo naród się budzi. Tą akcją tez chcielibyśmy zapoczątkować akcję upominania się o swoje. Jak Pan widzi idzie niemrawo.

  Proszę sformułować jakieś pytanie dotyczące ważnego wycinka naszej rzeczywistości tak aby zmusić pretendenta do odpowiedzi jasnej : tak lub nie.
  Niech oni wiedzą, ze my już wiemy!

  Odwagi.
 • @Janusz Górzyński 03:10:18
  Proszę więc sformułować pytanie ale tak aby pretendent nie mógł zciemniać,
 • więcej demokracji
  Czy doprowadzi Pan do stworzenia narzędzi informatycznych służących do bezpośredniego sprawowania władzy przez Naród, by każda gmina posiadała portal, gdzie będzie się podejmowało decyzje w istotnych dla niej sprawach, prowadziło dyskusje i głosowania, a decyzje podjęte przez ogół mieszkańców będą wiążące dla przedstawicieli władzy.
 • @nikander 21:48:51
  Czy troską kandydata na Prezydenta Polski, będzie rozwój polskiej Klasy Średniej i Społecznej Gospodarki Rynkowej, jako podłoża jej rozwoju?
  Czy w tym celu, będzie będzie dążył do uwolnienia polskiej indywidualnej przedsiębiorczości z niszczącego jej administracyjno -fiskalnego kagańca?
  Czy w tym celu będzie dążył do ograniczenia bardzo znacznie przerośniętej po transformacji, administracji państwowej i uproszczenia (znacznego, nie kosmetycznego) procedur administracyjnych i fiskalnych dla indywidualnej przedsiębiorczości?
 • popieram
  popieram wszystkie
 • Odwagi? chyba Pan żartuje. Pytań mam wiele i uważam że każdy kandydad
  powinien przejść formę przesłuchania publicznego.
  Pierwsze z brzegu.
  1. Czy zrobi wszystko żeby wprowadzić uczciwe wybory?
  2. Czy deklaruje wprowadzenie Patentu na uczcie wybory przedstawionego przez http://wolanarodu.org/
  3. Czy zrobi wszystko żeby doprowadzić do końca lustrację i ujawnić zdrajców?
  4. Czy zrobi platformę decydowania i głosowania przez obywateli tak żeby mieli udział w rządzeniu?
  ....
 • Dodałbym tutaj jeszcze:
  Czy przyszły Prezydent będzie dążył do przywrócenia powierzonych Państwu Polskiemu przez Naród Polski a porzuconych po transformacji, misji? Takich jak np:
  - obrona granic i terytorium naszego Kraju (także przed okupacją ukrytą, poprzez wykup ziemi),
  - powszechnie dostępna, na najwyższym poziomie, ochrona zdrowia,
  - powszechnie dostępna, na najwyższym poziomie, edukacja,
  - gwarantowany przez Państwo Polskie, system emerytalny
 • @ Pytanie fundamentalne
  ?.....
  Czy możliwe jest działanie demokracji w systemie dziesiętnym?

  Polska Demokracja Kwantowa
 • Następne pytania
  Panie Józefie,

  Mam następne pytania:
  1. Czy kandydat uważa, że jest zasadne i prawnie umotywowane żądanie przez organizacje żydowskie od państwa Polskiego odszkodowania w wysokości 65 mld USD za mienie pozostawione przez żydów w czasie II Wojny Światowej. Jeżeli uważa że tak, niech spróbuje to wytłumaczyć na jakich przesłankach moralnych, zwyczajowych i prawnych takie wytłumaczenie się opiera.

  2. W roku 2008 premier Tusk podpisał pakt klimatyczno - energetyczny a w nim zobowiązanie do liczenia przez Polskę ograniczenia emisji CO2 od roku 2005 (czyli od czasu naszej obecności w EU). Inne kraje członkowskie liczą sobie ograniczenie emisji od roku 1990. Gdybyśmy byli traktowani jak inne kraje, już dziś osiągnęlibyśmy redukcję emisji przewidzianą na rok 2020 i w związku z tym żadne obciążenia na nasz kraj nie byłyby nakładane.
  Czy wobec drastycznie niekorzystnego i szkodliwego paktu, jaki podpisał były premier, przy oczywistej znajomości wszystkich faktów związanych z przedstawioną sytuacją, kandydat zobowiąże się do rewizji podpisanych regulacji i postawienia Tuska przed trybunałem stanu?
 • -----------------Kukiz idzie na WOJNĘ
  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1027139,title,Pawel-Kukiz-dla-WP-Polska-sie-wali-dlatego-ide-na-wojne,wid,17244123,wiadomosc.html?ticaid=114514
 • @ninanonimowa 11:28:54 skoro oficer prowadzący mu kazał, i potrzebny kolejny Bolek
  bo Paligłup i Korwin nie wypalili
 • WŁAŚCIWE PYTANIE
  //W roku 2008 premier Tusk podpisał pakt klimatyczno - energetyczny a w nim zobowiązanie do liczenia przez Polskę ograniczenia emisji CO2 od roku 2005 (czyli od czasu naszej obecności w EU). Inne kraje członkowskie liczą sobie ograniczenie emisji od roku 1990. Gdybyśmy byli traktowani jak inne kraje, już dziś osiągnęlibyśmy redukcję emisji przewidzianą na rok 2020 i w związku z tym żadne obciążenia na nasz kraj nie byłyby nakładane.

  Pytanie:
  Czy wobec drastycznie niekorzystnego i szkodliwego paktu, jaki podpisał były premier, przy oczywistej znajomości wszystkich faktów związanych z przedstawioną sytuacją, kandydat zobowiąże się do rewizji podpisanych regulacji i postawienia Tuska przed trybunałem stanu?//

  PYTANIEM DO TEJ KWESTII POWINNO BYĆ;
  1) Czy Donald Tusk był politycznym matołem ?
  2) Czy raczej Donald Tusk swoimi decyzjami przehandlował interesy polskie w zamian za brukselską synekurę i inne korzyści ?
 • Stosunek do Polski ?
  CZY KANDYDAT NIENAWIDZI TAK POLSKI I POLAKÓW JAK TEŚĆ KANDYDATA PiS ANDRZEJA DUDY J. KORNHAUSER ?

  Wiersz o zabiciu doktora Kahane

  A jacy to źli ludzie mieszczanie kielczanie,
  żeby pana swego, Seweryna Kahane,
  zabiliście, chłopi, kamieniami, sztachetami!
  [...]
  Bóg Polaków zamknięty w obozie, w baraku
  drży, gdy dzielni chłopcy z orzełkami na czapkach
  dobijają dziewczynki żydowskie, rurkami, na odlew.

  http://culture.pl/pl/artykul/dajmy-na-to-kornhauser
 • @Zapluty Karzeł Reakcji 23:15:57
  Dobre :)
 • Pytanie o syjonizm
  Czy zamierza Pan uznać syjonizm za doktrynę nazistowską oraz zakazać jej propagowania?
 • @nikander 07:52:34
  ?
  Nie wpisujesz fundamentatnych pytań do tej tabelki o podstawie ustroju demokratycznego????

  ssaka i mnie interesuje sprawa długiego oczekiwana i wreszcie konkretny czas połączenia na stałe, najwyższej władzy - do obecnej struktury władzy: ustawodawczej, wykonawczej i sądowniczej, aby Polacy mogli się chwalić prawdziwą równowagą.

  Z fałszywą domeną równowagi mamy " demokrację false flag " a pytania, bez fundamentu - kieruj wszystkie na Berdyczów:-)

  Warto porównać pytania Neon24.pl z innymi adresami.
 • @Pekok 15:03:28
  .
  Czy warto zadawać pytania, skoro z systemu jest wyjęty jeden trybik.

  Kandydat może śpiewać i opowiadać co chce bo zegar demokracji stoi.

  Demokracja może zacząć tykać, może włączyć program ochrony narodu po uzupełnieniu brakującego elementu całości:-)
 • kwestia zydowska
  w jaki sposób rozwiąże Pan roszczenia żydowskie, czy jest możliwa powtórka z 1968r. ale tak do cna
 • @Zbójnicki pies 17:56:41
  To w pewnym sensie załatwia pytanie 6.
 • Pytanie 6
  Wiadomo, że roszczenia są bezzasadne i bezprawne:
  http://orka2.sejm.gov.pl/IZ6.nsf/main/63E61385

  Należałoby raczej zapytać, co kandydat ma zamiar zrobić w kierunku likwidacji tych bezzasadnych i bezprawnych roszczeń.
 • Pytanie 6 P.S.
  No jednak nie:
  "Warto jednak zauważyć, iż Polska, poza wspomnianymi umowami dwustronnymi, do tej pory nie uregulowała w sposób kompleksowy kwestii restytucji mienia prywatnego przejętego przez nazistowskie Niemcy i następnie znacjonalizowanego przez władze komunistyczne. Rząd Polski pracuje obecnie nad ustawą regulującą tę kwestię, która ostatecznie zamknie sprawę odszkodowań - o czym informujemy również stronę amerykańską."

  Więc trzeba zapytać o tę regulującą ustawę, aby raz na zawsze położyć temu koniec.
 • @Lotna 09:23:23
  Dokumenty domu o wartości 84 tys zł i jego przymusowe ubezpieczenie od pożaru w czasie działań wojennych 1944 r. Wysłałem, administracja zwróciła, bo niema ustawy.
  Odszkodowania, będą niemożliwe, bo papier po kilkudziesięciu latach z akt szkód wojennych zaczyna się kruszyć:).
 • @Janusz Górzyński 03:10:18
  Litości...

  Widzę cały szereg sensownych uwag i postulatów, ale na końcu dyskwalifikujące stwierdzenie - "Czy uchyli pan wzmiankowaną uchwałę SN?//"

  Pytający zasługuje na dłuższy wykład ze strony prezydenckiego kandydata, że uchwały SN politycy to mogą zmieniać jedynie w Rosji oraz jej podobnych zamordyzmach.

  Układ jest okopany - system sądowniczy + PKW - mogąca uchylić sprawozdanie finansowe każdej "podskakującej" partii, skazując ją na niebyt.

  Działając w ramach systemu niczego się nie osiągnie, bo wyniki "wyborów" są bezczelnie "drukowane".

  I nawet najlepsze pytania do prezydenckich kandydatów niczego tu nie zmienią - bo trzeba wyjść poza system - zgodnie z mądrą uwagą Einsteina, że żadnego problemu nie da się rozwiązać używając takiego samego schematu myślowego, jakim posługiwaliśmy się w trakcie jego pojawienia się.

  Wasza para, koledzy, niestey znowu idzie w gwizdek...
 • @Docent zza morza 21:45:17
  Szanowny Panie Docencie zza wody. Ta ustawa miała chronić d... pewnego pana z Gdańska powszechnie zwanego Bolkiem vel. Lejba Kohne. Wynalazł w swojej nacji prawnika Falandysza, I od tego czasu w polskim prawie rozpoczęło się qrestwo. Byliśmy, widzieliśmy , pamiętamy.
 • @nikander 23:03:26
  W notce i dyskusji jest b. wiele b. wartościowych kwestii - dlatego ją sobie zarchiwizuję w dwóch mejscach. Oczywiście jako "Wybory 2015" + "Naprawiamy Kraj".

  Traktując postulaty jedynie propagandowo - do nagłośnienia - i nie licząc, by którykolwiek kandydat chociażby pomyślał o ich realizacji - możemy dać ludziom kolejną lekcją wychowania obywatelskiego.

  O poprzedniej pisałem tu - http://prognozydocenta.salon24.pl/616676,skandal-wyborczy-kto-tak-naprawde-podstawil-noge-iii-rp

  Może prognozowany przez mnie na marzec-kwiecień wstrząs społeczny częściowo będzie wynikał z rozpowszechnienia prawdy o istocie i niedomaganiach procesów wyborczych w kraju?
  Pozdrawiam
 • @Docent zza morza 10:10:59
  Pochwalam tę akcję. Uważam, że protokoły wyborcze w postaci plików XML powinny być ogólnie dostępne. To że nie są , tez o czymś mówi.
  Prowadzimy akcję uzyskania do nich dostępu. Z podliczeniem nie będzie problemu

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031