Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
761 postów 7905 komentarzy

Partia50plus

nikander - Bardziej pragmatyczne niż rewolucyjne myślą wojowanie.

Ruch "17sierpnia'80"

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Przyjmuję z satysfakcją, że podkarpackie idee są zbieżne z tym co zaczyna kiełkować na Pomorzu. Gratuluję twórczego rozwinięcia i życzę wytrwałości i odporności na demotywatorów..

Ruch „17sierpnia’80” im. Katarzyny Gardyjas        Tczew, 25 luty 2015 r.

83-110 Tczew

ul. Tetmajera 5A/5

 

Polacy!

 

* 18 maja 2014 r., w sali BHP, w Stoczni Gdańskiej w upadłości, został wznowiony strajk
z sierpnia 1980, przez współwłaścicieli Stoczni Gdańskiej SA w upadłości.

* 18 maja 2014 r., uroczyście został wprowadzony na salę BHP Stoczni Gdańskiej
w upadłości, postulat 22, domagający się wolnych wyborów do Sejmu i Samorządu, który został zatwierdzony przez Komitet Strajkowy a wykreślił go Bogdan Borusewicz
z polecenia Jacka Kuronia.

* 18 maja 2014 r., uroczyście przecięto wpływ kierowniczej roli partii PZPR nad Państwem wspartej sojuszami międzynarodowymi, ustanowionych 30 sierpnia a podpisanych 31 sierpnia 1980 r.

Dlatego spotykamy się 28 lutego 2015, 0 godz. 10.00 w miejscu, gdzie 17 sierpnia 1980, przed bramą Stoczni Gdańskiej został ustawiony krzyż, aby powołać do życia partię: „Ruch „17sierpnia’80” im. Katarzyny Gardyjas, której istnienia nie życzyły sobie w 1980 r., służby specjalne PRL, PZPR i KOR.

Oto stawiane nowo powstałej partii cele w postaci pacta conventa:

Wprowadzenie ustaw i doprowadzenie do przestrzegania obowiązującego prawa:

 1. Nadanie podmiotowości politycznej obywatelom w postaci wolności i niepodległości Polski, poprzez gruntowną zmianę kodeksu wyborczego i praw pokrewnych, zgodnych z duchem 17 sierpnia 1980 r. i 22 postulatem strajku sierpnia’80 w Gdańsku oraz strajków lipca’80 w Lublinie.

W szczególności:

Wprowadzenie obligatoryjności kontraktów wyborczych w wyborach do samorządu, sejmu, senatu i na Urząd Prezydenta z możliwością odwołania za niedotrzymanie warunków kontraktu, (nowe PACTA CONVENTA)

 1. Uzupełnienie Kodeksu Spółek Handlowych o spółkę Właścicielsko-Pracowniczą, w której pracownik po okresie stażu stawałby się, z mocy prawa, współwłaścicielem.

W szczególności:

­Wprowadzenie nowej formy własności umożliwiającej powstawanie udziałów pracowniczych, drogą kapitalizowania na imiennych kontach pracowniczych, przyrostu aktywów przedsiębiorstwa powstających drogą inwestycji odtworzeniowych i z podziału zysku.

­Wprowadzenie nowej formy zarządu wprowadzającej obowiązek uzyskiwania konsensusu pomiędzy interesami właścicieli kapitału założycielskiego i załogą.

 1. Odzyskanie suwerenności Narodowego Banku Polskiego w zakresie emisji pieniądza.

W szczególności:

Doprowadzenie ustawy o NBP do zgodności z Art. 227 Konstytucji RP.

­Oparcie polityki emisyjnej o strategię kotwiczenia waluty na parytecie gospodarczym i celu inflacyjnym.

Rozproszenie emisji pieniądza (wprowadzenie do obiegu gospodarczego) poprzez dokapitalizowanie udziałów pracowników i wspólników założycieli w spółkach własności pracowniczej,

­Wyliczony zysk materialny 130 miliardów złotych rocznie.

Pozbawienie nas prawa emisji pieniądza, która uzupełniałaby ubytek siły nabywczej społeczeństwa na skutek inflacji (podatek inflacyjny) oraz wyrównywała niedobór środków płatniczych na wykup wzrostu PKB kosztuje nas około 130 mld zł rocznie od 1998 roku. Złamany jest art. 227 Konstytucji RP w ustawie o NBP.

 1. Wymuszenie na Zarządzie mediów publicznych realizacji prawa społeczeństwa, do rzetelnych informacji (gwarantowanych przez zapisy w Konstytucji, Prawie Prasowym i Ustawie o Radiofonii i Telewizji).

 1. Realizacja postulatów strajku sierpnia’80 w Gdańsku od 1-22 w oparciu o partnerski model zarządzania przedsiębiorstwem, w którym współzarządzanie będzie wbudowane bezpośrednio w organy zarządzające.

W szczególności:

Wykorzystanie dorobku gospodarczo-finansowego naszych przodków.

Rozwiązania będą wzorowane na niemieckim modelu dwuławowej rady nadzorczej (model Montan-Mitbestimmung). Zarządzanie poprzez osiąganie konsensusu pomiędzy ławami pracodawców i pracobiorców.

 1. Dwuławowy organ samorządowy z ławą budżetową i gospodarczą.

W szczególności:

­ Zarządzanie w oparciu o osiągnięcie Konsensusu pomiędzy obiema ławami.

 1. Wprowadzenie do praktyki biznesowej nieznanych u nas umów wspólnie kontrolowanych
  w oparciu o Międzynarodowy Standard Sprawozdawczości Finansowej nr 11 – wspólne ustalenia umowne.

W szczególności:

Umowy te powinny zastąpić dotychczasowe umowy konsorcjalne i kontraktacyjne, oraz stanowić podstawę powstawania struktur sieciowych (związki gospodarcze o integracji produktowej) w oparciu o umowy ramowe.

Umowy wspólnie kontrolowane pomiędzy rolnikami, przetwórcami i handlem powinny stać się podstawą nowego ustroju rolnego.


 

­ Do zobaczenia w Gdańsku!


 

Wincenty Koman

Koordynator Ruchu „17sierpnia80”

KOMENTARZE

 • Te pojedyncze gwiazdki to dla mnie czy dla Wincentego Komana?
  ...a i owszem, za upowszechnianie takich treści to chyba obu wyratożyć.
 • @nikander 12:57:04
  Im więcej "pałują"; tym temat znaczy się ważniejszy :)
  No i dzięki za info, postaram się zajrzeć i przyjrzeć się z bliska.

  Pozdrowił
 • @radzioron 14:47:11
  Oby tylko bili się przytomnie.

  Pozdawiam
 • @Zapluty Karzeł Reakcji 15:50:35
  Widzę wzbiera moda na pacta conventa. To krok w dobrym kierunku. Oby więcej takich "sejmików ziemskich".
 • @nikander 16:13:13
  Te PACTA CONVENTA to super sprawa. Jest to logika czysto demokratyczna, przeciez w demos-cratos rzadzi NAROD a nie "oni".
  Ponadto, Ruch „17sierpnia’80” zapomnial o kilku waznych rzeczach - wywalic z judeokonstytucji zakaz udzielania pozyczek rzadowi przez NBP, oraz czym predzej zrobic porzadek z judeosprawiedliwoscia.
 • @B.Leks 23:31:30
  Dobrze, że ten Ruch zdecydował się na budzenie świadomości politycznej, gospodarczej i monetarnej. Jeśli nie będą przechwyceni i skanalizowani, to mogą przysporzyć Polsce trzeźwych obywateli. To jest ważna robota formacyjna i na czas obecny.

  Pozdrawiam

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031