Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
761 postów 7905 komentarzy

Partia50plus

nikander - Bardziej pragmatyczne niż rewolucyjne myślą wojowanie.

Andrzej Duda – "Będę prezydentem jak malowany"

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Tak sobie myślę: po co nasz kandydat tak się wysila? Przecież to wszystko mógłby streścić w jednym zdania: Będę prezydentem jak z obrazka! Miałoby to identyczny sens a kosztowałoby mniej

 

     I znowu będę się musiał tłumaczyć. Otóż dotarły do mnie takie sygnały, że oto mam to czego chciałem. Andrzej Duda – co prawda – nie nazwał tego, co publice przedstawia - kontraktem wyborczym, ale przecież przyrzeka publicznie i powinienem siedzieć ukontentowany i spełniony.

Przypomnijmy zatem tę „umowę programową”:

 1. Będę prezydentem, który słucha i służy obywatelom;

 2. Będę prezydentem dialogu, porozumienia i rozmowy;

 3. Będę prezydentem, który przywróci Polakom zaufanie do państwa i poczucie godności;

 4. Będę prezydentem, który troszczy się o bezpieczeństwo Polaków;

 5. Będę prezydentem, który buduje państwo uczciwe i sprawiedliwe;

 6. Będę prezydentem, który z troską i zrozumieniem odnosi się do każdego obywatela;

 7. Będę prezydentem Polski przyszłości. Silnego, sprawnego państwa w centrum zjednoczonej Europy;

 8. Będę prezydentem Polski dumnej ze swojej historii, swoich przodków i korzeni, Polski, która pamięta i czci swoich bohaterów;

 9. Będę prezydentem, który nie unika trudnych sytuacji, który nie ucieka, kiedy powinien być arbitrem;

 10. Będę prezydentem aktywnym, który chce korzystać z inicjatywy ustawodawczej.
   

       Tak sobie myślę: po co nasz kandydat tak się wysila? Przecież to wszystko mógłby streścić w jednym zdania: Będę prezydentem jak z obrazka! Miałoby to identyczny sens a kosztowałoby mniej.

      I tu mam dobrą wiadomość dla wszystkich niszowych kandydatów na kandydatów. Bardziej sprawy spartolić nie można! Każdy z Was może powrócić do idei Pacta Conventa (łac. warunki uzgodnione) i skierować do wyborców jasny przekaz. Przecież możecie to narodowi uświadomić, że prezydent nie ma możliwości rządzenia dekretami, ale ma prawo inicjatywy ustawodawczej. Możecie przekazać wyborcom jasny sygnał o tym co prezydent może, a gdzie kończą się jego możliwości sprawcze. A może wiele, naprawdę wiele.

      Jeśli przyszłemu prezydentowi udałoby się dobrze trafić w oczekiwania Polaków, to Sejm ryzykowałby wiele odrzucając projekty ustaw wniesione do laski marszałkowskiej. To uruchamiałoby kulę śnieżną reform trudną do powstrzymania przez lobbing i agenturę.

      Jak państwo pamiętacie pacta conventa zaproponowane Henrykowi Walezemu, to nie dziwcie się się, że spakował manatki i uciekł. To już nie chodzi o to że zaproponowano mu ślub z Anną Jagiellonką o trzydzieści lat od niego starszą i wytrzymał w jej komnacie tylko kilka minut. Nawet króla Francji nie było stać łożyć przewidzianych w tych pactach kwot. Tymczasem czego oczekujemy od naszego kandydata na prezydenta? Niewiele: dyspozycji do swoich służb aby napisały projekty ustaw oraz koperty i znaczka, aby znalazło się to w kancelarii Sejmu za pokwitowaniem. Tyle.

      Gdybyś szanowny kandydacie na kandydata nie chciał sobie zbytnio psować głowy wymyślaniem czegoś nowego, to wstęp dla Ciebie już mamy: PACTA CONVENTA Magdaleny Ogurek Dorzuć jeszcze coś od siebie. Udowodnisz, że nie chcesz być prezydentem malowanym.

     Panie Andrzeju Duda. Jesteś Pan prawnikiem. Powinieneś zatem znać różnice pomiędzy umową należytej staranności a umową rezultatu. Dobrymi chęciami piekło jest wybrukowane a wyborcy o tym już wiedzą. Sorry.

KOMENTARZE

 • Na zdjęciu widać, jak po raz kolejny, zwykli ludzie....
  znowu dają się nabierać...
 • Komorowski to partia WOJNY ! to śmierć Polaków !!!
  Słowianie ! z dwojga złego to lepszy od Komorowskiego bedzie Duda .
  chodz na żadnego nie będe głosować !! bo nie głosuje na żydo-chazarów
  !
  Ireneusz Tadeusz Słowianin Aryjski lach ! Polska krajem Neutralnym !!!!
 • PAJDOKRACJA TO WŁADZA DZIECIUCHÓW!
  Dzieciuchy są przez stare szelmy wystawiane do uprawiania politykomanii i do robienia wody z mózgu ludzi idiotycznymi postulatami typowymi dla kultury idiotów. Jak się dzieciuch zużyje to wyleją go jak pomyje ;)

  Skoro mam czas poświęcać na oglądanie historii pajdokracji z udziałem A. Dudy, to już wolę jednak klasyka W. Goldinga i jego "Władcę much".

  //Będę prezydentem, który słucha i służy obywatelom;
  Będę prezydentem dialogu, porozumienia i rozmowy;//

  24 H/NA DOBĘ NA GADU GADU PLUS KAWA I PIZZA DLA KAŻDEGO WYBORCY ;)
 • Grzegorz Braun na prezydenta!
  https://www.youtube.com/watch?v=1cUnMIwiLyE

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031