Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
761 postów 7905 komentarzy

Partia50plus

nikander - Bardziej pragmatyczne niż rewolucyjne myślą wojowanie.

Chyba starczy...

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

407 postów, 5948 komentarzy, 249200 odsłon

A wszystko psu na budę. Chyba starczy...

 

KOMENTARZE

 • Skąd ten marazm?
  Panie Józefie, czy coś się stało? Zwykle promienieje Pan optymizmem, a dziś taki smutny wpis, jakby się Pan żegnał?
 • Autor
  "A wszystko psu na budę."

  No to jakaś korzyść jest!
 • @Reinert 11:08:28
  Panie Piotrze.

  Świat się nie kończy. Zapraszam na sejmik Konfederacji na Rzecz Reform Ustrojowych do Jarosławia 19 - kwietnia. Siła szlachty intelektualnej tam się zjedzie.

  A dla młodzieży:

  Widziałem tu wiele. Co jakiś czas były tu zapraszane najprzeróżniejsze środowiska na ogół mało mające związku z myśleniem przytomnym. Kogo tu nie było: i Korwin-Mikke i Winnicki i Radio Maryja i Marsze Niepodległości, i Cywilizacja Polska. Jak już udawało się to tałatajstwo stawiać do pionu, nagle występowały jakieś dziwne przewroty pałacowe. Cykl się powtarza. Po takich cyklach zawsze kilku dobrych blogerów odchodziło często w formach zorganizowanych

  Po prostu: właściciel portalu nie jest ustabilizowany ideowo. Siedzicie na minie. A może się mylę...
 • @nikander 11:58:59
  Albo jest nieco ubezwłasnowolniony.
  W każdym razie zbyt wiele koców wymierzonych w ten portal.
 • @nikander 11:58:59
  Poglądy właściciela portalu nie mają tu nic do rzeczy, bo NEon nie jest narzędziem jego polityki, lecz polem rozwoju różnych opinii.

  Polacy wciąż narzekają, że media są stronnicze, że sprzyjają jakimś opcjom politycznym, a tu proszę - daliśmy wolność i świat się wali.

  Ludzie płaczą, że jakieś trolle się zalęgły, a przecież troll żywi się ludzką frustracją. Zamiast przejść wobec takowych obojętnie żywi się ich obelgami. A przecież prawda sama powinna się bronić. Zresztą nie ma jednej uniwersalnej prawdy, bo sama w sobie jest ona pojęciem subiektywnym. Jedynie faktów nie da się podważyć. Te jedna w argumentach zdarzają się sporadycznie. Mamy więc wojnę insynuacji, która wciąga niczym bagno.

  To jednak nie poziom portalu, lecz zjawisko ogólno-narodowe. Polacy po prostu nie potrafią rozmawiać. Nawet słuchać nie potrafią! Czasem mam nawet wrażenie, że każdy mówi do siebie, bo można napisać referat na kilka stron, a w odpowiedzi dostaje się jakieś lakoniczne zdanie, w dodatku bez odniesienia do tekstu.

  Pozostaje jeszcze ten aspekt, że najgłośniej krzyczą głupcy. Człowiek inteligentny i wrażliwy ma zbyt wiele rozterek wewnętrznych by fanatycznie bronić swego zdania. Sokrates mawiał "wiem, że nic nie wiem", czym wzniósł się na intelektualne wyżyny. Rozumiał, iż nieomylnym nigdy nie będzie. Głupiec z kolei nie czuje zażenowania. Nie ma w nim bowiem autorefleksji. Stąd też bierze się jego agresja i siła parcia przed siebie. Właśnie dlatego wydaje się nam, iż ludzi tych jest znaczna przewaga. Lecz przecież nie masy, a jednostki zmieniają rzeczywistość. Głupcy z kolei pozostaną tam, gdzie zawsze byli - w kompletnym zawieszeniu własnego, ograniczonego świata.
 • chyba nie wystarczy xD
  Zawsze dobrze posłuchać fachowca...
  No i nie zawsze trzeba się zgadzać. Faktycznie portal trochę odpuścił z wartościowymi wpisami, myślę, że może by warto wprowadzić jednak nie cenzurę a redakcję, czyli jeśli klient pisze agresywnie, nieprzyzwoicie, odpisać mu niech poprawi takie a takie błędy. Normalna redakcja, wytknięcie usterek, błędów, wypaczeń xD.. Kogo zatrudnić w redakcji? Może emerytów, którzy mają czas i ochotę... jest jakiś program 50plus ;-) no ale to kasiora no to wiem, pewnie wolontariat by się przydał. Trzeba zadbać o styl jakość, blogerzy niech podnoszą poziom.. wiem to dużo pracy, ale na pewno ktoś by to jakoś ogarniał. Nie poprawione artykuły - można dla nich dać osobną zakładkę i jednopunktową reprezentację na głównej, jakieś piekiełko ;-)
  Mnie odstręcza od pisania jeden temat, że nie mam pewności, w co się zamieni Neon, czy się nie pakuję w jakąś partię polityczną, no i faktycznie powinno się jakość portalu podnieść nieco. Zmiany wyglądu jak dla mnie były ok, wszystko gra... Przyznam, że nachodzi mnie ochota założenia własnej gazety czy portalu, bo to teraz trudno odróżnić, no bo wiem, na jakie pytania szukałbym odpowiedzi, i kogo bym pytał... wymyśliłbym odpowiedni tytuł i program. Jest tu dużo osób zaangażowanych i pracowitych, można by spróbować pracy redakcyjnej i stworzenia gazety wewnątrz portalu. Czy telewizji xD.. teraz już radio można oglądać...
  Acha, prace redakcyjne można by prowadzić również przez blogerów, wprowadzić jakieś dyżury xD... Można by dostarczać posty w postaci .odt czy coś no się nie znam na tym za bardzo, wówczas i poprawki by można wrzucić, i omówić między sobą co jak gdzie xD.... a oryginał mógłby istnieć...
  Powinniśmy chyba nie krytykować, ale poprawiać xD... zmienić nastawienie czy coś takiego... Tu pochwalić tam wskazać gdzie jest błąd..
  Widzę że władza trochę korzysta z mądrych podpowiedzi, jakiś skutek to pisanie generalnie ma, mały czy duży trudno to powiedzieć...
  Jeszcze jeden powód jest, że tu nie piszę: "Już widać, że za nowej administracji da się tu założyć watykański sraczyk" (bodaj komentarz nikander). Czuć tu od czasu do czasu takie chęci, aby przejąć portal na wyłączność kościelną .. aby pogonić innowierców, a najlepiej niepolaków też, murzynów i żydów.... brak cenzury fajna sprawa ale wypada redakcję tu mieć i panować nad formą, przestrzeganiem prawa i może nawet obyczajów.... DAć wytyczne co do przeznaczenia portalu - żadnych partii, żadnej dominacji religijnej. Inicjatywy blogerów wypadałoby przenieść na osobne miejsce, a tu nie promować ich, najwyżej sygnalizować. Trzeba podnieść kulturę wypowiedzi, inaczej najtwardsi pouciekają jak widać na załączonym obrazku xD.. Więcej ingerencji administracji.... chamstwu należy się przeciwstawiać siłom i godnościom osobistom.
 • @Leon. 16:14:39
  Zapewne znajdzie się tu grupa przytomnych Polaków, która zacznie znowu portal stawiać do pionu. Czasem tu jeszcze zerknę aby zobaczyć jak im idzie.
  Pozdrawiam.
 • @Reinert 15:21:03
  Kto jak kto, ale ty, Reinert, autorefleksją na pewno nie grzeszysz.
 • Przykre, ale zrozumiałe
  Gdzie można Pana znaleźć?
 • @nikander
  szkoda.. ale "chyba" budzi nadzieję..
  muszę się pokalać, że bezmyślnie jako pierwszy nawoływałem do bojkotu..
  miałem naiwną nadzieję, że Neon to społeczeństwo blogerów, niestety pomyliłem się, to medium jak inne, a że było zbyt niezależne to musiało się skończyć.. zamach przeprowadzono bezkrwawo w białych rękawiczkach przy pomocy takich jak ja idiotów-idealistów.. wielu blogerów odeszło, wrócili zadaniowcy, proporcje zmieniły się.. wajcha przełożona..
  Dopiero po czasie zrozumiałem, że odejście to danie za wygraną, należy pozostać i dać opór.. To nie dla nas, ale dla czytelników, nie możemy pozwolić, aby tym którzy tylko czytają prano mózgi na Neonie jak gdzie indziej.. musimy walczyć o to miejsce, a walką jest pozostanie i pokazanie, że zadaniowe kurewki kłamią, a są do tego miałkie intelektualnie..

  Pozdrawiam
 • Nie dziwie sie panu...podziwiam cierpliwosc...
  Najwyzszy czas przestac pieprzyc i zaczac cos robic..cos pozyteczengo i z sensem.....puki jeszcze zyjemy:-))))
 • @Max von Stirlitz 21:19:37
  Czy zdajesz Sobie sprawę, że właśnie poparłeś mnie w ocenie Lodzika?
  .. rozwijasz się, gratuluję! :)
 • jaki naród tacy politycy ......
  taki jest poziom narodu, ja jestem bezradny także, pisałem do Pana na priv ale nie odpisał Pan z podaniem przyczyn:
  1 jesteśmy jako naród, jako ludzie na bardzo niskim poziomie rozwoju
  2 powszechny brak jodu przyczyna powszechnego matołectwa czyli niemożliwości kilkupoziomowego logicznego przyczynowo skutkowego wnioskowania, i mamy to co mamy, Koziołek Matołek jest niby sympatyczny i swój do swego ciągnie bo wśród swoich jak w sosie własnym się czuje...
  jak to zmienić ? oto jest pytanie...
  a będzie jeszcze gorzej, znajomy któremu wykazałem a raczej sam zobaczył na jednym przykładnie swoje matołectwo obraził się i oskarzył mnie o obrażanie i to do tego ma służyć mowa nienawiści, do zachowania i wbijania w fałszywą dumę będących w błędzie....
 • Wspaniały artykuł o organizacji życia społeczeństwa czy narodu
  http://www.thedailybell.com/editorials/36212/Nelson-Hultberg-Compromising-Good-with-Evil/?uuid=6F7FD93D-5056-9627-3CE71D726B6228FF

  czyli ograniczony rząd to samo co Gary North w swojej Ekonomii Biblijnej głosi jeden podatek 10 % tak jak to Bóg przykazał a wszystko inne od diabla pochodzi i jemu a nie Bogu służy

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031