Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
761 postów 7905 komentarzy

Partia50plus

nikander - Bardziej pragmatyczne niż rewolucyjne myślą wojowanie.

Wybory – z sensem i bezsensem

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Tak więc pamiętaj. Nie zmarnuj pierwszej kartki wyborczej. Ośmiel polską nadzieję, która się budzi.

 

     Gdyby nie to, że od kilku sztabów wyborczych otrzymałem zainteresowanie moimi bazgrołami politycznymi nie byłoby tej notki. Rada byłaby krótka: 10 maja zrób sobie dzień wolnego, bo argumenty za nie przykładaniem ręki do tej farsy są zasadne.

     Jaki bowiem ma sens chodzenie do wyborów w państwie, którego – przynajmniej z finansowego punku widzenia – już nie ma. Ponad 1 046 mld długu publicznego oraz 3 081 mld długu ukrytego są twardymi papierami na to, że tego bajzlu musi pilnować agentura.

     Pomyślcie państwo co się dzieje? Nikt tego długu od nas nie woła!!! Czy to normalne???

Jeszcze raz zapytam. Jesteśmy bankom komercyjnym winni ponad bilion zł i nikt się o nie nie upomina! Nikt nie nakłada sankcji, nikt nie rekwiruje naszych statków wypływających z naszych portów, nikt nie zajmuje majątków ambasad. Czy to nie dziwne? Przecież co starsi takie praktyki pamiętają z czasów tzw „komuny”. A tu spokój, przyjaźń i sielanka.

     Nie Drodzy Państwo. Mamy wszyscy założeni wisielcze sznury. Nasi „nowi przyjaciele” trzymają spust od zapadni. Jeśli:

- jeśli przestaniemy być lichwojadami,

- jeśli przestaniemy być dostawcami jasyru,

- jeśli przestaniemy być dostawcami mięsa armatniego na wojnę z Rosją,

- jeśli chcielibyśmy zastąpić kompletnie zdemoralizowane dworactwo innym, patriotycznym,

- jeśli chcielibyśmy przerobić ten wielki naród w równie wielkie społeczeństwo,

zaczep zapadni zostałby wybity - natychmiast!

     Nowo wybrani prezydenci mają pilnować tego systemu i cierpliwie nam tłumaczyć, że jednak nam się to wszystko opłaca. To tylko jakieś 130 mld zł rocznie trybutu z systemu bankowego, jakieś 40 mld zł ze sklepów wielkopowierzchniowych, jakie 50 mld zł na przygotowanie jasyru do wydajnej pracy na rzecz naszych okupantów. W zamian dostaniemy: tu kawałek autostrady, tam stadion, tam galeria handlowa – niech się hołota cieszy.

     Ani Komorowski, ani Duda nie zgłosili w tych newralgicznych obszarach żadnego postulatu. Są bliżej mocodawców i są po odpowiednich rozmowach. Okupant wie, że w kraju starczy dworactwa i katodebilizmu, aby demokratyczna fasada zadziałała. Jakież to będzie malownicze jak się Duda z Komorowskim w drugiej rundzie wezmą za czupryny! Mało kto zda sobie sprawę, że będzie to zainscenizowana wojna zastępców dworactwa z Ojcem Dyrektorem.

     Jednak możesz coś zrobić. Antysystemowi kandydaci nie startują aby zaatakować pałac namiestnikowski. Robią tęgie miny bo muszą. Dla nich to manewry przed wyborami sejmowymi. Nieporadne to i naiwne jednak to „coś” rośnie. Jest szansa, że po kompletnym skompromitowaniu pewnych haseł wyborczych i ogranych licencjonowanych opozycjonistów, dojdzie do wyłonienia jakiegoś spójnego programu, że skorzystamy z naszej tradycji i przyszłym posłom przypomnimy zarówno artykuły henrykowskie jak i pacta conventa. Podyktujemy im "warunki uzgodnione" do wykonania i rozliczenia. 

     Zatem nie zmarnuj swojej pierwszej kartki wyborczej. Powtarzam: pierwszej kartki wyborczej. Zagłosuj na każdego innego niż Komorowski i Duda. Zagłosuj, aby trochę nadwyrężyć ich fundusz wyborczy, doprowadzić do bijatyki w drugiej turze, popsuć trochę humory ich mocodawcom. Wiem, żaden z pozostałych kandydatów Ci nie odpowiada. Weź więc kość do gry i rzuć. Na kogo padnie na tego bęc. Nie zmarnuj głosu.

     Drugą turę olej. Kompletnie olej. Nie miej złudzeń, ze znajdzie się tam ktoś poza Komorowskim i Dudą. W ten sposób policzymy się i zobaczymy czy jest dla kogo tę naszą rewolucję robić. Może rzeczywiście Wasze ambicje kończą się na ciepłej wodzie w kranie. Wtedy, no cóż...

     Komorowski czy Duda u władzy to pewność, że nasze piękne miasta za dwa lata będą przypominały Dombas, a kości naszych synów i braci będą bielały na stepach Ukrainy. Jeśli już paść, to w walce z międzynarodowym banksterstwem o reformy ustrojowe na naszej ziemi.

     Tak więc pamiętaj. Nie zmarnuj pierwszej kartki wyborczej. Ośmiel polską nadzieję, która się budzi.

 

 

 

KOMENTARZE

 • Do tych kości naszych synów, dodałbym...
  powybierane im na żywo organy do przeszczepu. Tak jak ślady tego procederu, znajdowano na odbitych banderowcom terenach w zbiorowych mogiłach.
 • @Jan Paweł 11:23:02
  Tutaj można o tym przeczytać:
  https://marucha.wordpress.com/2014/10/03/masowe-groby-w-donbasie-mogly-pojawic-sie-w-wyniku-handlu-ludzkimi-narzadami/
 • czy wyczekiwana zmiana może nadejść ?
  W październikowych wyborach parlamentarnych Platforma Obywatelska minimalnie przegrywa wybory z PiS. Obie partie dostają poparcie w okolicach 30 procent. SLD sensacyjnie nie wchodzi do Sejmu. PSL wprawdzie wchodzi, ale z wynikiem okołoprogowym, który daje kilkanaście mandatów. Prawdziwą sensacją, choć spodziewaną, jest wynik listy wolnościowo-antysystemowej sygnowanej nazwą KORWiN – niemal 20 proc. i blisko sto mandatów.

  Rozpoczynają się negocjacje prowadzące do powołania rządu. Początkowo wydaje się, że możliwe są tak naprawdę tylko dwa warianty – koalicja KORWiN-a z PO albo z PiS. Jednak ani Jarosław Kaczyński, ani Donald Tusk takiej koalicji nie chcą, za to nagle zaczynają negocjować wielką koalicję POPiS-u, która jednak nie dochodzi do skutku wskutek braku zgody co do podziału łupów oraz osobistych wrogości. W takiej sytuacji w szeregach ich partii rozpoczyna się podział frakcyjny. Prawicowi posłowie obu formacji, którzy tkwili w POPiS-ie tylko z przyczyn pragmatycznych, a mieli dość lewactwa kierownictwa PO i filosemityzmu połączonego z socjalizmem obecnego w kierownictwie PiS, a jednocześnie boją się utraty mandatu w powtórzonych wyborach – decydują się na opuszczenie tych formacji, by mógł powstać pierwszy w historii Polski rząd prawicy. Taki rząd powstaje, a pierwszą decyzją nowej koalicji powstałej na gruzach starego systemu jest zlikwidowanie podatków dochodowych i przywrócenie kary śmierci…

  Brzmi to może jak fantastyka, ale prawda jest taka, że zostało już tylko pięć miesięcy na zrealizowanie tego scenariusza, który może odmienić losy Polski. Co więcej, arytmetyka wyborcza wskazuje, że antysystemowcy już teraz mają kilkanaście procent poparcia, a ich tendencja w ratingach jest rosnąca. W dodatku w wyniku kampanii prezydenckiej udało się wykreować i spopularyzować kilku nowych liderów, którzy wcześnie nie byli szerzej znani, a którzy teraz mogą pociągnąć listy wyborcze.

  Jeśli te ratingi się potwierdzą 10 maja, to od razu trzeba przystępować do montowania takiego tworu wyborczego, który potrafiłby to poparcie zebrać. Siłą rzeczy przywódcą tej nowej siły musi być Janusz Korwin-Mikke, a wszyscy kandydaci na prezydenta, którzy wykażą się co najmniej jednoprocentowym poparciem, powinni dostać pierwsze miejsca w swoich matecznikach. Tak naprawdę od razu po wyborach trzeba przystąpić do kolejnej kampanii wyborczej, oczywiście najlepiej na fali odniesionego sukcesu. Wierzcie lub nie, ale tym razem naprawdę może się udać i razem zaczniemy wprowadzać zmiany, o których przez ostatnie 20 lat mogliśmy tylko deliberować.

  Tomasz Sommer
 • nikander
  Bojkot „wyborów” to jest agenturalna propaganda. Bojkot „wyborów” to danie szansy wygrania Komorowskiemu w I turze. Bojkot „wyborów” to zgoda na wybieranie się wiecznie ustawionych. Bojkot „wyborów” to woda na młyn żniwiarzy. Nie ma przepisu unieważniającego „wybory” nawet przy 1% frekwencji. Na moralność i wstyd układ zamknięty laskę kładzie. Bojkotują ci co u Brata Alberta siedzą, a agitują agenci. Rachunek zysków i strat się kłania. Nie bojkotować i nie rżnąć głupa o jakichś dewotach. Judasze namawiają do bojkotu lub głosowania na kogoś z najniższym poparciem, żeby żelaźni kandydaci wygrali. Obudzić naród i pokazać siłę. Pospolite ruszenie buduje się realnie a nie biernie. Nic nie mogą tylko umarli. Okupanta można wygonić. Weto przeciw Komorowskiemu i Dudzie wyrazić. Jeśli przejdą pierwszą fazę to olać drugą turę, a na barykady pójść w parlamentarnych.

  Grzegorz Niedźwiecki
  https://wiernipolsce.wordpress.com/2015/04/30/szansa-na-katastrofe-wyborcza/#comment-93660
  Nikander, dobrze, że podkreślasz ryzyko jakie nioesie ze sobą wybranie Komorowskiego czy Dudy w aspekcie możliwej wojny , gdy piszesz:
  Komorowski czy Duda u władzy to pewność, że nasze piękne miasta za dwa lata będą przypominały Dombas, a kości naszych synów i braci będą bielały na stepach Ukrainy...
 • @Oświat 12:18:12
  No to witaj na pokładzie.

  Przeszłe wybory wygrywa Konfederacja na Rzecz Reform Ustrojowych. Inaczej być nie może. Kilka szczegółów: http://nikander.neon24.pl/post/121887,wzywam-panow-dariusza-kosiura-i-pawla-zieminskigo
 • @kserkses 12:14:09
  Proszę wybaczyć, ale w którym z ważnych dla Polski tematów ten nadworny błazen III RP Korwin-Mikke ma coś konstruktywnego do powiedzenia.
 • -----KU PAMIĘCI Polacy !! -pamiętajcie kto !! podawał rękę BANDEROWCOM
  https://www.youtube.com/watch?t=20&v=uPWmqiSb0Vg
 • @nikander 12:25:48
  Przeszłe wybory wygrywa Konfederacja na Rzecz Reform Ustrojowych ...
  Proszę zauważyć że ci panowie którzy mają zorganizować Konfederację głoszą potrzebę bojkotu wyborów i nie wiarę w jakiekolwiek wyborcze zwycięstwo.
 • @kserkses 12:14:09
  Don Kichot polskiej polityki ma znacznie niższe notowania niż Kukiz, ale co do reszty to interesujące, chociaż sporo w tym fantastyki
 • @Oświat 12:46:38
  Spoko. Wszystko pod kontrolą. Na razie konfederacja to ja.
 • @Oświat 12:18:12
  Fiucie obrzezany jeśli za bojkotem stoją judasze to jak nazwać takich skurwysynów jak ty ,którzy współpracują z Żydami pokroju Targalskiego i naganiają nieświadomych Polaków do żydowskich urn wyborczych Mam nadzieję że po ostatnim fałszerstwie w wyborach samorządowych,większość Polaków zmądrzała inie pójdzie na wybory przygotowywane przez Żydów a z tobą pogadamy jak przyjdzie czas Stefan Dembowski Obywatelski Ruch Bezpartyjny Akcja Narodu ORBAN
 • Do autora ! zgadzam sie z pana tezą że II turę olać !
  Do autora ! zgadzam sie z pana tezą że II turę olać !
  cytuje autora .
  Drugą turę olej. Kompletnie olej. Nie miej złudzeń, ze znajdzie się tam ktoś poza Komorowskim i Dudą. W ten sposób policzymy się i zobaczymy czy jest dla kogo tę naszą rewolucję robić. .
  !
  Też sądzą ze warto się policzyć w pierwszej turze ! i z tego może powstać partia ! NIE MARNUJMY GŁOSU W I turze !!!
  !
  Ireneusz Tadeusz Słowianin lach ! na bezrybiu i Kukiz z Korwin są rybami !
 • @Oświat 12:18:12 Idziemy do wyborów, nie poddajemy Polski bez walki.
  Oświat ma rację. Trzeba iść do wyborów w I turze wyborczej.

  System jest słaby pod względem ilości zwolenników (agentura systemu i jej rodziny oraz troszkę, coraz mniej pożytecznych idiotów).
  Niska frekwencja to większe szanse dla systemu na wygraną bo agentura systemu pójdzie do wyborów na pewno.

  Przy wysokiej frekwencji system też nie odpuści. Ale będzie musiał wtedy brutalnie z fałszować wyniki. Zrobi się szum, afera i system znowu straci notowania nawet u pożytecznych idiotów.
  Liczba pożytecznych idiotów jeszcze bardziej zmaleje a to bardzo osłabi system. Warto choćby o to powalczyć.

  Gdy w II turze będzie ktokolwiek poza Bronkiem i Dudkiem to już trzeba zagłosować na tego drugiego kimkolwiek by nie był.
  (głos przeciw systemowi Bronka czy Dudka).

  Gdy w II turze gdy będzie tylko Bronek i Dudek to II turę należy zbojkotować bo tak czy siak system.
 • @amadeusz2006 15:22:37
  @amadeusz jesteś już dawno rozpoznany jako hasbara.
  Twoje wpisy mają jeden cel czyli dezinformację i zniechęcanie do wyborów w interesie mafii rządzącej Polską od 89r.

  Z każdym wpisem się demaskujesz.
 • @Beau Bat 16:25:48
  moja żona kiedyś zapytała wnuczka, czy się nie boi w szkole co bardziej rozrabiających kolegów
  Wnuczek najpierw się zdziwił, później odpowiedział
  - to mnie się boją
  Tak bywało i ze mną, choć ja nigdy do bijatyk się nie rwałem.
  amadeusz2006 może ćwierkać, wyzywać, obrażać ,ten typ do niczego więcej nie dorasta i tak go trzeba traktować.
  W internecie większość pisze pod nickami, więc nie wykluczone że
  któregoś dnia trafi na kogoś bardziej porywczego z siłą Pudzianowskiego, czy boksera Salety, czy może diablo Włodarczyka którego na tyle wnerwią słowa amadeusz2006 , że postanowi dać mu nauczkę.
  Nie zakłada też amadeusz2006 że są na świecie małe szczurki, które same się nie odważą, ale z kumplami mogą mu lanie spuścić, czego biduli wcale nie życzę.
  Wszyscy wszak pamiętamy Papkina, tu mamy jego egzemplarz herbu Stefan Dembowski Obywatelski Ruch Bezpartyjny Akcja Narodu ORBAN
 • @Oscar 17:19:38
  Zgoda, tak jak piszesz. Podzielam twój pogląd.
 • pamiętaj. Nie zmarnuj pierwszej kartki wyborczej.
  ...papier- jak kazdy inny.."miekszy" od "twardego" papieru stanowiacego polski dlug:-))) mozna sie nim swobodnie podetrzec:-)))
  Przynajmiej bedzie z tego glosu- jakis pozytek:-)))
  Co do wolania o dlugi:-)))
  Panie Jozefie, czy pan wola na psa, zeby wrocil panu lancuch i obroze, ktora i tak potracil psu w zarciu, jako nalezne koszty????
  Niech pan pogada z jakm madrzejszym Grekiem , moze na migi...zeby panu wyjasniel kiedy sie wola o dlugi..o ktore nikt nie wolal:-))))
 • @RomanKa 17:39:08
  ...kiedy się woła o dług?

  Panie Romanie, wiesz Pan i wiem ja. Jednak jak będziemy mieli jaka, to nie będzie takiego śmiałka. Templariusze też kiedyś byli potęga, a jednak marnie skończyli.
 • @nikander 12:50:32
  Panie Józefie, dwie sprawy.

  Pierwsza:z każdym dniem wprowadza mnie pan w coraz większe zdziwienie. Jak mamy rozumieć stwierdzenie, że "konfederacja, to ja", czyli pan Józef Kamycki? Czy znaczy to, że pana program, albo żaden? Czy też dopuszcza pan dyskusję z kilkoma pan pomysłami i w ogóle jakąkolwiek dyskusję? Jeśli bowiem "konfederacja to pan", to wydaje się, że nie ma sensu się spotykać?

  Druga: bojkot wyborów i pana "nagła miłość"( nie wiem jak z wzajemnością?)do pana Dylaka vel Oświata.

  Tenże pan był jednym z członków założycieli stowarzyszenia Wierni Polsce Suwerennej, ale od ponad roku jest secesjonistą i wręcz dywersantem- biorąc pod uwagę wyznawane przez stowarzyszenie WPS program i zasady politycznego działania, co musiało oznaczać rozstanie się z nim. Jego secesja nastąpiła na tle różnic odnośnie oceny polityki prezydenta Putina wobec żydo-banderowskiego przewrotu w Kijowie. Pan Dylak zaczął kabaretowo, bo na bezpieczną odległość, uwłaczać prezydentowi Rosji, gdyż według "stratega" Dylaka - prezydent Putin winien najechać Ukrainę i rozpocząć wojnę z całym światem.
  Już wcześniej pan Dylak miał symptomy podobnych "politycznych odlotów", kiedy proponował nam,dla większej skuteczności, najpierw sojusz z PiSem, potem z SLD, a w końcu z PSLem Piechocińskiego.

  W najlepszym dla niego wariancie, pan Dylak, to zdziecinniały emeryt, któremu wydawało się, tak jak niektórym w latach PRLw stosunku do PZPR, że partię można zmieniać od wewnątrz, reformując ją i przejmując kierownictwo. Ten "zdziecinniały politykier" zapominał, że partie takie jak PiS,SLD i PSL, to gremia niemal o mafijnej strukturze, gdzie wszyscy na szczytach władzy obwąchani są wewnętrznie( przez tzw.twardy rdzeń, czy też zakon trzymający władzę) i zewnętrznie ( przez mocodawców zagranicznych) i wszelkie "reformowanie"z pobudek patriotycznych jest wykluczone.

  Obecnie tenże p. Tadeusz Dylak vel Oświat, usiłuje popularyzować miraż, że aktywność wyborcza, przy obecnym zawłaszczeniu budżetu i mediów przez układ okrągłostołowy, jest w jakikolwiek sposób efektywna wyborczo i politycznie. Nieborak pogubił się nawet sam w swej propagandowej aktywności, gdyż przyznając,zresztą zgodnie z prawdą, że żaden z tzw. "pozasystemowych"kandydatów nie ma zbyt wiele do zaproponowania programowo i politycznie Polakom- namawia jednocześnie do wysokiej frekwencji wyborczej, którą skonsumują wyłącznie "żelaźni kandydaci"Komorowski i Duda.

  Pofantazjujmy sobie na całego i załóżmy, że do drugiej rundy przechodzi obok Komorowskiego ktoś z kandydatów "pozasystemowych" i że w atmosferze prawdziwego zaskoczenia ten kandydat Kukiz, JKM czy Braun wygrywa. Co to niby oznaczać miałoby dla Polski w sensie społeczno-politycznym?

  Zwycięstwo Kukiza - niedostatek programu politycznego, brak programu gospodarczego, zero doświadczeń organizacyjnych więc w całości prezydent staje się zakładnikiem stworzonego ad hoc środowiska, zwycięża kierunek liberalnej destrukcji państwa, w polityce wschodniej prezydent jest antyrosyjski jak poprzedni, w polityce europejskie prezydent Kukiz jest marionetką proamerykańską, w polityce światowej jest kukłą na miarę Wałęsy. W polityce wewnątrz krajowej rozdmuchuje się ideę JOW, na tej fali w wyborach parlamentarnych wchodzi do sejmu cała rzesza figurantów- zwykłych konformistów i koniunkturalistów wspierana pieniędzmi z lewa i z prawa,za które trzeba będzie się kiedyś odwdzięczyć. Polska staje się krajem o kompromitująco niepoważnej władzy prezydenckiej( tu niewiele się zmienia) i zanarchizowanych, skorumpowanym systemie parlamentarnym. Bogacą się nowi, drapieżni konformiści, wyprzedawane są resztki majątku narodowego. Oszukane społeczeństwo wycofuje się zupełnie z aktywności publicznej. Następuje druga po solidarnościowej grabież i deprecjacja Polski.

  W wypadku zwycięstwa JKM, scenariusz jest nieco podobny. W retoryce JKM jest bardziej wyważony wobec Rosji. Wyprzedaż i degradacja Polski postępuje w podobnym tempie. Stracone zostaje niemal całe pokolenie obecnych 20-35 latków, którzy dają się uwieść liberalnym mirażom JKM. Wychodzą na tym za lat 10 tak jak solidarnościowe pokolenie na bełkocie Wałęsy.

  Zwycięstwo Brauna, w aspekcie gospodarczym nic się nie zmienia, rośnie jedynie szybkość eksploatacji Polski przez spekulacyjny kapitał anglosasko-żydowski. Polska staje się wprost militarnym narzędziem amerykańskim wobec Rosji. Nie wykluczone jest wmieszanie wojska polskiego w konflikt ukraiński. Skutkiem jest destabilizacja ładu europejskiego oraz poważne zagrożenia dla integralności Polski. Rosną wpływy KK, a emocjonalno-religijny aspekt dominuje w polityce wewnątrzkrajowej.W osłonie duszpasterskiej KK następuje proces wyprzedaży polskiej ziemi, a radykalizm chłopski tępiony jest przez biskupów. Narastające napięcia grożą wybuchem niezadowolenia społecznego,głownie na wsi o nieprzewidzianych skutkach.

  Gwarantuję panu,panie Józefie, że żaden z w/w kandydatów "pozasystemowych" nie zaadoptuje pańskiego programu naprawy finansów państwowych do swego programu politycznego, nie mówiąc już o praktyce politycznej.
 • @stanislav 17:50:18
  Szanowny Panie Pawle.

  Z tą "konfederacją" to oprócz nazwy nie ma niczego. Dosłownie niczego. To "ja" oznacza co najwyżej tyle, że próbuję tę nazwę puszczać w obieg. Będziemy mogli o czymś myśleć jeśli ustalimy konsensus w najważniejszych sprawach. Próbę podejmujemy, ale sponsora nie będzie. Sam Pan o tym dobrze wie. Płomyk może zgasnąć wcześniej niżbyśmy sobie tego życzyli. To raczej rozpaczliwa próba szukania drogi do młodych. Moje pokolenie nie zrobi już niczego.

  Co do blogera @oświat nic nie wiem. Ot przypadkowe spotkanie w internecie.

  Co do drugiej tury: najpierw należałoby doprowadzić do tego aby do niej doszło. Ja się nie oszukuję. Układ nie dopuści do tego aby tam spotkali się inni niż koncesjonowani. Co do innych kandydatów to moja opinia jest podobna do Pańskiej: kompletna amatorszczyzna!

  Panie Pawle. Spoko. To tylko tania notka blogerska.
 • @nikander 18:12:10
  Ziemińskiemu puszczają nerwy. Tak zazwyczaj bywa z przegranymi.
  Zawalił sprawę rejestracji WPS, stracił przy okazji pieniądze członków i pod jego prezesurą stowarzyszenie się kompletnie posypało.
  Nawet najbliższy mu Dariusz Kosiur ukradkiem ( a może z jego wiedzą ) wpisał się na listę wyborczą PiS w Otwocku by przegrać sromotnie .
  Ale Ziemiński dalej z uporem maniaka twierdzi, że WPS istnieje, istnieje bo jest przecież prezes Ziemiński, całej reszty brak
  Jemu się Putin marzy jako zbawca Polski i świata. Kompletny odlot by nie powiedzieć, że chętka na zdradę RP
  Tekst ,,prezesa wps" Ziemińskiego

  http://wps.neon24.pl/post/121846,wladimir-putin-kandydat-na-prezydenta-polski
 • @stanislav 17:50:18
  .
  Panie Pawle. Spoko. To tylko tania notka blogerska.

  To naród będzie drogo płacił:))
 • @Oświat 18:37:54
  Czasem ci sami ludzie, ale w innej formule lepiej się sprawdzają. Próbujemy formuły konfederacji.
 • @goodness 18:42:28
  Dokladnie panowie...
  kiedys pewien dziadek Niemiec SSman..pamietajacy dokladnie wojne opowiadal mi ..cos co go do smierci nurtowalo.
  Mowi mi tak..
  .zlatwialismy Zydow...i wyobraz sobie rabini klocili sie miedzy soba o talmudyczne zwijasy..caly czas...idac, stojac..a nawet przed sama egzekucja stojac nad dolem.....
  Panowie..czasmi ma wrazenie, ze stalo sie Polin.... wszyscy stoimy nad dolem...zazarcie klocac sie o sznurowke i posrane4w kalesonach..i o to kto jest i czyim agentem....

  Wracajac do tego co sie komu wydaje...ze sie zamieni na szast prast...czy emmpstrem bzdremmmm....
  Otoz zapewniam was wszystkich panowie, ze bedzie tylko i wylacznie FUCK.... bo tak zostal skonstruowany aparat ze robi tylko i wylacznie FUCK!~
  I panowie macie tylko jeden wybor:
  Zgiac sie i wystawic...
  albo nie zgonac i nie wystawiac......
  Jaka roznica???? ano tylko w tytule- Wyruchany kolejny raz!
  Jesli ma to znaczenie dla lowcow tetulow..lowcie..ale nie nazywajcie tego akcja polityczna/

  Zastanowcie sie nad procesem prywatyzacji..sprzedano prawie wszystko….i osiagnieto dlug..wielkosci dokladnie pasujacej do sprzedanego majatku. Jesli porownamy ten dlug Polski -do kont oszczednosciowych -najlepszych z Polakow , tych co brali udzial w sprzedazy…znowu widzimy dziwna zbieznosc jednego z drugim.
  Oczywiscie- kto by sie zajmowal takimi duperelami, jak sa wazniejsze rzeczy,,przepowiednie , znaki na niebie , ziemi i duupie,…collage i tauage…
  Dzis czolowi oligarchowie z Kulczykiem na czele „wyprzedaja” to co wczesniej „kupili” i spieprzaja do cieplych krajow…..
  Idzie Bida….kto ma nogi – niech idzie na „wybory” zaglosuje na swoja juz przegotowana przyszlosc:-))))
 • @RomanKa 18:54:21
  Niektórzy, wierzą że czarne jest białe, lub że ( 49% frekwencji wyborczej) może się nadawać na demokrację a nie jest zwyczajną mniejszością:)))
 • @Oświat 18:37:54
  Panie Dylak, ja niczego nie zawaliłem, to okrągłostołowcy pokazali, kogo akceptują ( ciekawe,że nawet żydowskie TOK FM zaprasza na wywiad Brauna, a on ponoć taki "antysemita'?), a kogo zwalczać będą nawet nie licząc się z prawem. To jest prawdziwy sprawdzian antysystemowy.

  Pan natomiast ponoć ma sposób.aby ułożyć się z systemem, a nawet go przechytrzyć :)))

  To w końcu kto kolaboruje i namawia do kolaboracji wyborczej- pan, czy ja?

  Nie głosuję, bo nie kolaboruję! Takie jest hasło Polski Suwerennej.


  Wspomniany artykuł o Putinie nie jest mojego autorstwa, ale w pełni się podpisuję pod tym, że życzyłbym Polsce takiego prezydenta, jakiego w Putinie ma Rosja.

  Na każdym kroku wychodzi pańska gadzinowa mentalność i aż dziw, że pan tak się publicznie kompromituje.
 • @stanislav 19:15:07
  Panie Pawle
  To wszystko są sprawy drugorzędowe. Do końca maja musimy mieć uzgodniony rdzeń monetarno-gospodarczy reformy ustrojowej. Uzgodniony, tzn, taki pod którym minimum 100 Polaków by się podpisało. Jeśli tego nie zrobimy, to możemy wziąć kolejny 4-letni urlop. Dla niektórych może to być urlop ostatni.

  U nas na wsi na każdej zabawie naparzali się strzelcy na wiciowców, a w poniedziałek panowała zgoda.
 • Sejm RP
  Sejm RP przychylając się do żądań społeczeństwa wyrażającego się w haśle
  - Nie głosuję, bo nie kolaboruję!
  Uchwala
  Z dniem .... znosi się wybory do sejmu, senatu, na urząd prezydenta RP i wszelkie inne wybory samorządowe i lokalne i wprowadza nominacje na posłów i senatorów przez liderów partyjnych proporcjonalnie do otrzymywanych dotacji budżetowych i ilości członków poszczególnych partii....itd... itp.
  Co oznacza iż Obywatele z dniem ogłoszenia ustawy tracą prawo głosu!---------------
  No i problem bojkotować czy nie bojkotować byłby załatwiony odgórnie i raz na zawsze
  Jak wówczas byśmy się do takiej ustawy odnieśli???
  Bylibyśmy usatysfakcjonowani?
 • @nikander 19:24:33
  Panei Jozefie..pan mi przypomina Cygana..co spral dupsko synkowi, za to ze wylazac na grzbiet -mogl przelamac zrebaka, ktorego ma urodzic kobyla, ktora kupi sprzedajac wieprzki, ktore bedzie miec locha, ktora urosnie z prosiatka- jakie ma zamiar ukrasc Cygan....w przyszlym tygodniu:-))))
  Pisze pan:

  Do końca maja musimy mieć uzgodniony rdzeń monetarno-gospodarczy reformy ustrojowej. Uzgodniony, tzn, taki pod którym minimum 100 Polaków by się podpisało. Jeśli tego nie zrobimy, to możemy wziąć kolejny 4-letni urlop. Dla niektórych może to być urlop ostatni.

  Panu to sie tak pisze po normalnym jedzeniu..czy pan cos miesza??:-)))

  Urlop juz pan moze wziac..bo nic sie nie zmieni i nikt nie bedzie panu zezwalal rembtowac systemu, bo raz nie jest ani polski- ani panski..i nie panu sluzy, ani zadnemu innemu Polakowi.
  A jak uchwalimy i 100tys podpisze..ze od jutra Slonce ma wschodzic nad Kolbuszowa, a zachodzic za Przemyslem...to co????
  Jakby tak- nie daj Bze sie stalo -to niech pan wie, ze to nie zasluga naszych uzgodnien tylko w Cosmosie pojebalosc i nastapilo przebiegunowanie...no , ale wtedy to i slonce i ksiezyc swiatla nie dadza i gwiazdy spadac beda,,,,
  Przeciez nie wmowi mi pan, ze system monetarny mozna zmienic tylko co cztery lata.... a majtki mozna co miesiac:-))))
 • @Oświat 19:59:56
  Panie Tadziu..i to byloby uczciwe! i Prawdziwe!

  Wszystkie SSyny..z ta chwila oficjalnie uznane bylyby za winnych tego co robia z pelna odpowiedzialnosci apolityczna, prawna i moralna!
  Rzadzicie w swoim i tylko swoim imieniu i na wasza i tylko swoja odpowiedzialnosc!
  Nie zadna Polsdka pozyczyla tylko taki i taki..uklad Komorowsko- Kaliszowski z Komorowskim I Kaliszem jako podpisujacycmi....
  Widz pan to..poprzez udzial w glosowanu pan sam sie zapisuje na zyranta ich fanaberii i zlodziejstw przyjmojac wspolodpowiedzialnosc bez zanych z ich strony zobowiazan:-)))
  Nie widzi pan tego????
 • @RomanKa 20:10:56
  Pan Paweł zna powody dla których ma to być zrobione w takim a nie innym czasie. Jako prawnik powinien Pan wiedzieć, że są "terminy zawite". Jak Panu sprawia przyjemność szukanie dziury w całym to proszę to robić.
 • @nikander 20:20:45
  Tak wiem co to sa terminy zawite....i co to znaczy aplikowac do wroga zeby sie powiesil na swoim wlasnym pasku..i nie na widoku dzieci..
  Na szczescie panie Jozefie to nie ja dziecinnieje:-)))) ja nei szukam dziury..powiadam ze tego nie da sie wyprac, ani zacerowac...gowna panei Jozefie zadna nitka nie zeszyje z dziura:-)))
 • @stanislav 19:15:07
  publicznie kompromituje.....
  Myli się pan.
  Ledwie zamieściłem swój artykuł ,,Szansa na katastrofę wyborczą?"
  a z mety zyskałem uznanie wielu komentatorów przy czym 1660 odsłon i 89 komentarzy świadczy, że wzbudził zainteresowanie i żywą polemikę
  Pańskie ostatnio zamieszczane cztery teksty miały jedynie 33 komentarze w sumie i znacznie niszą ilość odsłon
  np. artykuł ,,WPS odpowiada na „żądanie” Agora S.A."
  tylko 111 wejść
  Ale ja nie twierdzę, że się pan kompromituje.
  Niech czytelnicy naszych tekstów oceniają.
  I niech pan nie szuka ze mną zwady. Nie jestem pana formatu.
  Pogrzebał pan WPS, pańska spraw, do siebie niech pan ma pretensje, sobie proszę pluć w brodę.
 • Dobry tekst.
  Pokazuje jak mało możemy zrobić i jak wiele moglibyśmy, gdybyśmy chcieli.
  Pozdrawiam.
 • @RomanKa 20:31:27
  gowna panei Jozefie zadna nitka nie zeszyje z dziura:

  Ech Romuś, Romuś.
  Po co przyszywać, ono się samo przyklei,.... tam nawet gdzie do nie chcą.
  Miło się pana znowu czyta.
 • @amadeusz2006 21:09:08
  Komentarz usunięty. Bam
 • @Oświat 20:33:23
  Panie Dylak, czy to już starcze zdziecinnienie, czy tak już ma pan od małego?:)))

  Są takie filmiki na you tube, co to jeden wpadł do wiadra i krzyknął o k...a mać i to ma ze 100.000 odsłon i 20 000 komentarzy.

  Takim w popularności, to nawet pan nie dorówna :)))
 • Pytania oczekujace odpowiedzi...
  Problem zasadniczy z zakresu prakseologii politycznej; dlaczego opozycja antysystemowa nie wystawi blokowo jednego kandydata i nie uzasadni racjonalnosci takiego kroku elektoratowi w celu zwielokrotnienia szans sukcesu?
  Po ewentualnym sukcesie - nic prostszego niz, nastepnie - w wyborach do sejmu, utworzenie koalicji rzadzacej, wg uprzednio uzgodnionego klucza.
  Wydaje sie, ze Grzegorz Braun, po urealniajacym zredukowaniu (lub nadzorowi) nawiedzenia katolicko-monarchistycznego i anemicznego "antysowietyzmu", tudziez dostrzegalnego "ukaszenia liberalnego", bylby kandydatem rokujacym powodzenie.
  Mysle, ze czesc z jego argumentacji wynika z inteligentnego marketingu pod rozpoznany profil reprezentatywnych oczekiwan elektoratu. Intelektualnie to Guliwer wsrod Liliputow.
  A co na to powazni czytelnicy?
 • @1abezmetki 05:13:55
  Idzie w TV taki turecki serial o czasach Sulejmana Wspaniałego. Nie wiem, czy jest w tym jakiś zamiar czy jest to przypadkowe. Nasi pozasystemowi kandydaci idą po władze jemu podobną. To jest dramat. Polacy mają w genach pacta conventa i primus inter pares. Kto nie ma zdolności negocjacyjnych, kto nie potrafi uzgadniać stanowisk, kto nie wie, gdzie kończy sie demokracja a zaczyna jednoosobowe kierownictwo ten dla Polaków niczego nie ma do zaoferowania.
  Rdzeń narodowego porozumienia już się rysuje. http://www.galicea.org/aktualnosci/debata

  Aby zamieszać w w jesiennych wyborach do końca maja musimy mieć uzgodnione stanowiska:
  1. W sprawie funkcjonowania demokracji przedstawicielskiej i tu kompletnie kompromituje się Kukiz,
  2. W obszarze architektury monetarnej i tu każdy z kandydatów milczy jak grób. Po prostu brak kompetencji
  3. W sprawie ustroju gospodarczego i mam nadzieję, że tu doszczętnie skompromitują się JKM w Wilkiem
  4. W sprawie ustroju rolnego i tu też pustowato
  5. W sprawie wartości. No nie wiem, czy Polska jaka prowincja Watykanu Polakom przypadnie do gustu jakby to chciał G. Braun.
  6. itd

  Powiem tak. Jeśli tkwi jakaś nadzieja to raczej w sztabach tych namaszczonych niż w nich samych.

  Nasze zatem zadanie to uzgadnianie stanowiska w węzłowych sprawach. Jeśli to uczynimy, to nie będziemy wyglądali Sulejmana Wspaniałego a pierwszego wśród równych. Polacy to mają w genach.

  ot co...
 • @stanislav 22:39:01
  Panowie dajcie sobie po razie. To że pierwsza inicjatywa nie do końca Wam wyszła nie oznacza, że macie skończyć jako gęgajły. Każdą dyskusję nad kwestiami zawartymi tutaj: http://biznes.robertbrzoza.pl/nowa-ekonomia/finansowa-wolnosc-islandii-i-polski/#comment-1407 przyjmę jako dobrą monetę. Ostrzegam. Temat nie jest łatwy a przedstawienie go w taki sposób aby osiągnąć konsensus to nie byle jakie wyzwanie. Liczymy na Was.

  To jest walka o jakieś 130 mld zł dla Polaków rocznie. W obliczu tej tragedii powinny umilknąć wszelkie swary.

  Wróg w granicach!!!
 • @nikander 08:14:04
  Wie Pan gdzie leży nasz DRAMAT nas Polaków ?. Kukiz myli się w paru innych jeszcze sprawach ! ale WY TAM JUŻ !! przy nim MACIE BYĆ !!.
  ------------------- po co ?? aby BEZPOŚREDNIO !! wytłumaczyć ,że się myli.
  i próbować wyprowadzić go z błędu .

  Opinię / na łamach / każdy może napisać ON NIE MUSI JEJ CZYTAĆ - ilu z Was niezgadzających się z nim zadzwoniło pod ten numer ? 791 489 451
  -- i zażądało rozmowy na konkretny temat ! - i uzależniło poparcie środowiska od ! wysłuchania swojego/ EKONOMICZNEGO/ STANOWISKA ??.
  NIE UMIEMY ROZMAWIAĆ !! PRZEKONYWAĆ -najlepiej wychodzi nam osądzanie i krytyka .

  A jeszcze lepiej zadowolenie z faktu naszej racji --A NIE MÓWIŁEM ?!.

  -----------WIEC !! zażądaj Pan od Kukiza WIECU !! EKONOMISTÓW gdzie publicznie / kamery !! / przedyskutujecie problem .

  WEZWIJ Pan go PUBLICZNIE ! JAKO SYMPATYK !! NIE WRÓG ! do WIECU SŁOWIAŃSKIEGO !!!!

  Ps. Kukiz zostanie Prezydentem . Z NIM !! MACIE WEJŚĆ i Wy !.

  --------------------Polska ale jaka !

  [Wtem Bóg wychylił się zza krzaka i zawołał Polska ! ale jaka ??.]
 • @ninanonimowa 09:34:31
  Rzecz w tym, ze Kukiz jest na tych JOW-ach zafiksowany. Nie popuści ani na jotę. Lepiej będzie jak koncepcję JOW skompromituje do końca.
 • @ninanonimowa 09:34:31
  Zdaje się, ze w oryginale było "...Bóg wychylił się zza Mojżeszowego krzaka..." Słowacki był intelektualistą i wiedział co pisze.
 • @nikander 09:48:06
  --słucham jego ostatnie wypowiedzi -MÓWI o REFERENDACH !! - myślę ,że do końca nie upiera się przy JOWach

  --Panie nikader ! jak nie JOWy to co w zamian ??-nie słyszałam innych propozycji !!.

  Ps. JOWy może i się skompromitują ale razem z Polską przepadną ! takie to będzie PYRRUSOWE zwycięstwo !.
  UNE !!! wiedzą , że Polacy mają coraz większą świadomość i SPIESZĄ SIĘ !! bardzo się spieszą !.
 • @ninanonimowa 10:04:08
  ----------MEMENTO

  http://www.matematyka.wroc.pl/doniesienia/jajko-kolumba-to-sprytny-chwyt
 • @ninanonimowa 10:04:08
  Ponieważ właśnie na ten temat prowadzę dyskusję mailową więc:
  Sent: Sunday, May 03, 2015 8:43 AM
  Subject: Re: Wybory prezydenckie 2105 r.


  Liczę na to, że Kukiz doszczętnie skompromituje koncepcję JOW. Robi to dość skutecznie.

  Polska ze swoja wielkością jest skazana na przewagę form demokracji przedstawicielskiej. Owszem, w samorządach jest miejsce na formy demokracji bezpośredniej.
  Dlatego musimy czerpać z naszej historii.

  1. Na wzór artykułow henrykowskich, konstytucja powinna gwarantować prawo wypowiedzenia posłuszeństwa władzy przy braku realizacji "warunków uzgodnionych"
  2. Kampanie wyborcze powinny przypominać sejmy konwokacyjne na których to przyjmowano pacta conventa.
  3. Wybory, to sejm elekcyjny na którym to kończy się demokracja a zaczyna jednoosobowe kierownictwo realizujace przyjęte pacta conventa.

  Kodeks wyborczy powinien zawierać obligatoryjność kontraktów wyborczych w wyborach do sejmu i senatu oraz solidarną odpowiedzialnosć każdego posłą za ralizację oferowanego programu przez jego ugrupowanie wyborcze.

  Koniec z łajdactwem obietnic wyborczych!!!

  Uwaga:

  Proszę mi nie przysyłać materiałow reklamujacych JOW. Dorowadzają mnie one do palpitacji serca.

  Temat ten był omawiany na naszym pierwszym sejmiku: http://www.galicea.org/aktualnosci/debata
 • @ninanonimowa 10:08:17
  Dyskusję na ten temat prowadzimy już od grudnia: http://fureus.neon24.pl/post/117686,deklaracja-wyborcza-kandydata-na-prezydenta-rp
 • @nikander 08:14:04
  Dziekuje za odniesienie sie do podniesionych kwestii wyborczych. Nie roszcze sobie w tym wzgledzie jakichkolwiek pretensji do orzekania slusznosci ewentualnych rozstrzygniec programowych. Dlatego pytania i co najwyzej sugestie.
  Wrzucilem swoj kamyk do stawu jedynie w zboznej intencji znalezienia odpowiedzi na dreczace mnie watpliwosci.
  Wierze bowiem w madrosc zbiorowa.
  Z zainteresowaniem zajrzalem na sugerowany link http://www.galicea.org/aktualnosci/debata.
  Znalazlem tam powazna, rzeczowa debate w zakresie systemowych rozwiazan palacych problemow dla sanacji panstwa ,gospodarki i spoleczenstwa. Pozdrawiam
 • @nikander 10:11:11
  https://www.youtube.com/watch?v=2fEA_HcwHLo
 • @ninanonimowa 10:04:08
  Szanowna Pani,

  radzę zastanowić się nad obiektem "miłości politycznej" .Prawdziwą twarz P.Kukiza może pani poznac m.in. przy takich okazjach jak ta niżej:

  https://www.youtube.com/watch?v=54J7mFvtdzs
 • @1abezmetki 12:18:13
  Proszę mi wierzyć, że zjechali się ludzie nietuzinkowi, dobrze przygotowani i debata była bardzo merytoryczna.
 • @stanislav 12:37:50
  No chyba z tym obrazkiem się zgadzamy. Dlatego trzeba iść na pierwszą turę, zagłosować na anty a drugą turę olać.

  Jednak ważniejsze będą konstruktywne propozycje w obszarze monetarno - gospodarczym.
 • Czas na nowy "AKT ZAŁOZYCIELSKI" społeczeństwa obywatelskiego!!!
  Trzeba dać znać "elytom wadzy", że społeczeństwo się zorganizowało i ma dość "robienia z taty wariata". Pełna zgoda, jeżeli tak rozumują twórcy i zwolennicy różnych ruchów "antysystemowych". Trzeba ponownie powołać do życia "ruch co najmniej 10 mln" aby "wadzunia" poczuła to "na schabach". Innej drogi nie ma. Ale nie tędy droga. Gromadząc setki a nawet tysiące zwolenników wokół jakiejś idei i tworząc dziesiątki rożnych ruchów niczego "antysystemowcy" nie osiągną.

  Wybory prezydenckie są ważne ale nie najważniejsze. Taką akcja powinny być wybory parlamentarne. A tu nie wykluczał bym z góry II tury w składzie Duda - Kukiz czy Komorowski -Kukiz. Moim zdaniem jest to możliwe, jeżeli "antysystemowcy" się zorganizują. W przypadku II tury Duda - Komorowski bojkot spowoduje wygraną Komorowskiego a nie ma większego nieszczęścia dla idei upodmiotowienia Polaków i idei społeczeństwa obywatelskiego jak reelekcja tego buca i kukiełki ubekistanu szczególnie w perspektywie rozbitego na frakcyjki przyszłego parlamentu (powtórka z historii z czasów Buzka i Kwacha).
 • @janpol 15:28:06
  Nie dopuszczą do takiej sytuacji. Polska to dojna krowa, i ktoś "zaufany" musi tego pilnować. W razie zagrożenia będzie fałszerstwo wyborcze lub stan wojenny. Na tym etapie świadomości społeczeństwa mogą sobie na to pozwolić. Wiedzą o tym.
 • @nikander 14:20:34
  Panie Józefie,

  pełna zgoda, że społeczeństwo, czy naród zgłaszający wolę i egzekwujący swoją podmiotowość, jako suweren,musi dysponować zapleczem kadrowym i gotowym programem społeczno-gospodarczym i ustrojem instytucjonalnym. Żeby nie było tak jak za Solidarności, że zbałamucono społeczeństwo tzw. gospodarką rynkową i liberalizmem, a w sensie instytucjonalnym obietnicą samorządnej Polski, przy braku kadr, co sprzyjało zdemolowaniu Polski przez żydowskich "ekspertów", z tytułami profesorskimi lub z nimbem dysydentów.

  Program reform mechanizmu finansowego oraz przebudowy instytucji finansowych w rydwany dla polskiej gospodarki narodowej, to sprawa zasadnicza, ale kluczem do powodzenia są zmiany polityczne. Powinien mieć pan tego świadomość, bo inaczej możemy sobie konferować do usranej śmierci. Kluczem zaś do zmian politycznych jest zdecydowane przebudowanie świadomości poprzez zmasowaną i konsekwentną działalność informacyjno- edukacyjno - medialną.

  Dlatego w nawiązaniu do spraw bieżących, nie mogę wyjść ze zdziwienia, że ludzie myślący nie dostrzegają kim są tzw. "antysystemowi kandydaci", bo to przecież pierwszej wody atrapy narodowego myślenia,kukły polityczne, amortyzatory społecznego niezadowolenia i buntu.

  Przy obecnym rozdaniu finansowo-medialnym wybory pod kontrolą według czystych reguł nie są możliwe, bo system już wie, że byłaby to jego kastracja, a następnie likwidacja.

  Wszystko rozgrywane jest według reguł czystej socjotechniki, i dlatego odmowa do kolaborowania z systemem posługującym się ustawionymi wyborami, to jest akt o najwyższej wadze i najgroźniejszy dla systemu. Prawie na równi z bezpośrednim buntem społecznym,przy czy ten ostatni jest ze względu na koszty społeczne póki co nieopłacalny, chyba, że sprzyjać temu będzie sytuacja międzynarodowa.

  Bojkot wyborów, jest najefektywniejszym i najbardziej edukacyjnym narzędziem dla narodu, że Magdalenka nie tylko zbankrutowała, ale że nie ma dla niej żadnej przyszłości, ani niszy politycznej.

  Powie ktoś, że frekwencję też można sfałszować. Oczywiście, że tak,bo tak stało się w referendum unijnym.Ale jest to trudniejsze do ukrycia niż manipulacja nad urnami i nad kandydatami tzw, "zwycięskimi".

  Na koniec dodam, że względny sukces takiego pajaca i kabotyna na usługach systemu jak Kukiz, JKM, czy Braun oznaczać będzie kolejne zmanipulowanie społeczeństwa nowym "symbolem zmian"( jak za Wałęsy) który zawiedzie Polaków już nie na skraj przepaści, ale wprost w jej otchłań.

  Dlatego niech pan się opamięta z tą mobilizacją, do uczestniczenia w pierwszej turze wyborów, żeby rzekomo pomieszać szyki systemowi. Uczestnicząc w wyborach smaruje pan tryby maszyny do niszczenia "pańskiej, czy też "naszej" idei konfederacji do zmian ustroju monetarno-gospodarczego.
 • @stanislav 17:35:22
  Wygląda na to, że będę się musiał jeszcze z tym tematem przespać.
 • @nikander 15:57:25
  Niestety nie mają wyboru! Wybory to dla "elyty wadzy" droga przez mękę bo muszą co kilka lat uruchamiać wszystkie możliwe (a nawet niemożliwe) środki dla spacyfikowania społeczeństwa. Na razie im się to udaje ale chyba zbliża się czas kiedy do społeczeństwa dotrze fakt, że jest manipulowane i pacyfikowane. Można to przyspieszyć akcją obywatelskiego nieposłuszeństwa (np. postulowaną przeze mnie akcją masowego uczestnictwa w wyborach i oddawaniu głosów nieważnych).
 • @stanislav 17:35:22
  Powtarzam po raz kolejny i nie mogę się nadziwić, że nie trafia to do pono myślących niezależnie ludzi: bojkot to reelekcja aktualnego strażnika żyrandola a nie ma nić gorszego dla Polski, idei społeczeństwa obywatelskiego i sprawy upodmiotowienia polaków we własnym państwie, jak kolejne 5 lat w pałacu dla tej kukły ubekistanu.
 • @nikander 12:28:19
  jeżeli pan nie wie to proszę zajrzeć i poczytać

  http://nczas.com/

  http://korwin-mikke.pl/

  http://www.partiakorwin.pl/
 • @kserkses 21:59:30
  Wiem, wiem. Coś słyszałem o wieszaniu socjalistów.
  W czymś takim nie gustuję. Dla mnie to błazen i użyteczny idiota.
 • @janpol 21:32:58
  A myśli pan, że to będzie inny żyrandol jak będą go pilnować Duda, Kukiz lub JKM, i że to upodmiotowi Polaków?
 • @janpol 21:36:37
  Ten komentarz wyżej powinien być w tym miejscu, przepraszam. Nie zmienia to jednak sensu.
 • @stanislav 22:45:09
  Żyrandol będzie ten sam ale osoba inna, która będzie realizowała, w miarę swoich konstytucyjnych uprawnień a te są jednak niemałe (prezydent w RP to jednak co innego niż w Niemczech) politykę na rzecz zmian. Reelekcja aktualnego strażnika żyrandola NIE ZMIENI NIC! Może być tylko gorzej, bo już wiadomo, że nie będzie możliwa kolejna reelekcja.
 • @stanislav 12:44:39
  -----!
 • @stanislav 22:42:46
  Milczenie jest złotem:)
  http://szukaj.cytaty.info/aforyzmy/milczenie+jest+z%C5%82otem.htm
 • @nikander co ty na to?
  "Cudzoziemcy wybiorą nam prezydenta? " : [ http://niezalezna.pl/66639-cudzoziemcy-wybiora-nam-prezydenta-osoby-bez-polskiego-obywatelstwa-moga-glosowac ] Cudzoziemcy wybiorą nam prezydenta? Osoby bez polskiego obywatelstwa mogą głosować... Coraz bardziej niepokojące sygnały dotyczące organizacji wyborów prezydenckich docierają do naszej redakcji od przedstawicieli Ruchu Kontroli Wyborów. Tym razem sprawa dotyczy budzącego i tak spore kontrowersje głosowania korespondencyjnego. Z rozsyłanych w pakietach wyborczych informacji wynika, że głos oddać mogą nawet osoby, które nie mają... polskiego obywatelstwa.

  Na cała sprawę uwagę zwrócił nam jeden z przedstawicieli Ruchu Kontroli Wyborów. W pakiecie wyborczym do głosowania korespondencyjnego znajduje się „Oświadczenie o osobistym i tajnym oddaniu głosu”. O ile samo oświadczenie nie jest raczej niczym nadzwyczajnym, o tyle już treść wyjaśnienia jednego z odnośników jest szokująca. W oświadczeniu tym, przy numerze ewidencyjnym PESEL zaznaczono odnośniki dwa odnośniki oznaczone odpowiednio gwiazdkami. Z treści drugiego odnośnika dowiadujemy się że:

  „W odniesieniu do obywateli Unii Europejskiej niebędących obywatelami polskimi należy wpisac numer paszportu lub innego dokumentu stwierdzającego tożsamość.” - czytamy w dokumencie.

  Taki zapis może zatem sugerować, że również osoby nie posiadające polskiego obywatelstwa mogą głosować korespondencyjnie w wyborach prezydenckich.

  Poniżej zamieszczamy skan dokumentu: http://niezalezna.pl/uploads/zdjecie2015/66639949021430566748.jpg To kolejny dowód na zaplanowane FAŁSZERSTWA w tych WYBORACH!
  1) dowody osobiste bez adresu i bez podpisu
  2) głosowanie internetowe (niby takie "nowoczesne, jewropejskie" - ale zgodnie z zasadą, że nie ważne kto głosuje ale kto liczy głosy na serwerach rosyjskich)
  3) likwidacja tradycyjnych punktów wyborczych dla Polonii (zamieszanie i zniechęcenie Polaków do udziału)
  4) brak zgody na fotografowanie kart wyborczych
  5) brak zgody na filmowanie pracy Komisji Wyborczych
  a teraz:
  6).... oddać głos mogą mieszkańcy UE nie będący Obywatelami Polski
  7) ciekawy też jest ten drugi odnośnik na powyższym dokumencie:
  "...wyborca, który ... nie umie złożyć podpisu"
  tzn. WYBORCA który NIE UMIE ZŁOŻYĆ podpisu to np. nie Polak bo po podpisie byłoby wyraźnie widać, że nie jest to Obywatel Polski.

  Ten NIErząd pokazuje nam wyraźnie jakie planuje różne techniki fałszowania tych wyborów i skalę możliwości Ps. To, że znaleźli pewny i skuteczny sposób oszustwa, było widoczne gołym okiem kilka tygodni temu, gdy Bronek przestał jeździć swoim autobusem i spotykać się z ludźmi. Tylko pokazywał się w sytuacjach oficjalnych, aż NAGLE zreflektowali się, że takie zachowanie ludzie szybko zauważą. Nie mogli ryzykować, puścili Bronka z powrotem w obieg. Wszyscy sędziowie Państwowej Komisji Wyborczej to wojskowi, a to o czymś świadczy. Co z tego wynika? A to, że po wyborach władzę w Polsce przejmie junta wojskowa na czele z Osipem Osipowiczem Komorowskim! Doczekaliśmy się drugiej Korei Północnej. Kłania się "Operacja Kraj 2015"... czyli... "15 maja 2015 r. wtórny analfabeta, etc.. Osip Osipowicz Komorowski i Evita Szpadel Kopacz wprowadzą w Polsce stan wyjątkowy", a dlaczego? bo Osip Osipowicz Komorowski nie może przegrać itd. - Google... - "Jak poinformowało w styczniu 2014 r. nasze MSZ, w kolejnych latach wydaliśmy w Tel Awiwie następującą liczbę paszportów: 2002 – 448, 2003 – 144, 2004 – 428, 2005 – 476, 2006 – 714, 2007 – 829, 2008 – 835, 2009 – 2 397, 2010 – 2 508, 2011 – 1 822, 2012 – 2 045, 2013 – 2 727. W latach 2004–2013 nasz konsul nie odrzucił ani jednego wniosku o wydanie paszportu obywatelowi polskiemu z Izraela”..... http://www.prawy.pl/wiara/5415-coraz-wiecej-zydow-z-polskimi-paszportami

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031