Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
761 postów 7905 komentarzy

Partia50plus

nikander - Bardziej pragmatyczne niż rewolucyjne myślą wojowanie.

Miałeś chamie złoty róg, ostał ci się jeno JOW

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Był czas aby od 5 grudnia, czyli od dnia opublikowania poniższej notki. rozwinąć dyskusję nad najważniejszymi zmianami ustrojowymi w Polsce. Niestety, ale nie było tu chwalby dla Wojtasa i dupa zbita.


Aspiracje polityczne Polaków

Stanowisko ugrupowań patriotycznych i narodowych wobec kandydatów w wyborach na Prezydenta RP

--projekt--

      Wolą Polaków jest wybór na wysoki urząd Prezydenta RP kandydata, który w trakcie kampanii wy­borczej przedstawi pakiet ustaw:

 • przywracających podmiotowość polityczną wyborcom i

 • suwerenność gospodarczą państwu w obszarze polityki monetarnej i ustroju gospodarczego

niezbędnych do zbudowania społecznej gospodarki rynkowej opartej na zasadach konsensusu pomiędzy in­teresami kapitału i pracy.

W szczególności oczekujemy prezentacji ustaw zapowiadających:

 1. Uczynienie z aktu wyborczegodo Sejmu RPpoważnego kontraktu społecznego, w którym obietnice wybor­cze będą traktowane jako zobowiązania publiczne w myśl art .919-921 kodeksu KC, z możliwością wyegze­kwowania ich przez wyborców na drodze sądowej lub referendalnej.

  Kampania wyborcza nie może dłużej być paradą łgarzy. na których nie ma bata.

 2. Zmianę dotychczasowego sposobu finansowania partii politycznych subwencją budżetowa na kwo­towy odpis w deklaracji podatkowej na wybrane ugrupowanie wskazane drogą elektroniczną.

  Nie chcemy finansować z naszych podatków celebrytów, turystów, matołów i agentów obcych mocarstw.

 3. Odzyskanie pełnej suwerenności Narodowego Banku Polskiego nad emisją pieniądza oraz wprowa­dzenie rozwiązań umożliwiających bezpośrednie rozproszenie emisji do gospodarki.

  Narodowi należy zwrócić ubytek środków płatniczych spowodowanych inflacja i niedobór tychże środków na wykup wzrostu PKB. Nie godzimy się, aby dłużej okradały nas międzynarodowe insty­tucje finansowe kreacją pieniądza dłużnego

 4. Wykorzystanie kwot emisji do przełamania egoizmu społecznego i wprowadzenia partnerskiego modelu stosunków przemysłowych poprzez wsparcie rozwoju pionu własności pracowniczej w przedsiębiorstwach.

  Nikt nie zabronił nam emisji własnej waluty. Konstytucyjne ograniczenia dotyczą jedynie rozpro­szenia emisji przez budżet. Pieniędzmi z emisji możemy wesprzeć proces uwłaszczenia Polaków na pracowniczym majątku produkcyjnym

 5. Uzupełnienie prawa gospodarczego o spółkę właścicielsko-pracowniczą jako podstawowej formy prawnej partnerskiego modelu stosunków przemysłowych.

  Polacy pracując w kraju nie mogą być dłużej traktowani jak tani inwentarz. Mają prawo do współ­zarządzania i współwłasności. Z prawa gospodarczego należy wyrzucić talmudycznego ducha jego twórcy Moryca Allerhanda. Nie jest nam dłużej potrzebna cicha wojna pomiędzy pracodawcami a pracobiorcami.

 6. Doprowadzenie do pełnego uregulowania przepisów dotyczących funkcjonowania związków gospodarczych o integracji produktowej na bazie prawa o wspólnych ustaleniach umownych.

  Polska gospodarka nie jest skazana na model oligarchiczny. Można budować silną gospodarkę wzorując się na azjatyckich konglomeratach.

 7. Wprowadzenia zakazu agresji medialnej i eksportu banksterskich ideologii do naszych sąsiadów.

  Nikt nie ma prawa szczuć i podjudzać nas przeciwko naszym sąsiadomazwłaszcza sąsiadom sło­wiańskim. Nie chcemy ginąćna nie naszych wojnach

Rodacy!

      Nie potrzebujemy prezydenta od pilnowania żyrandola. Prezydentowi RP przysługuje prawo inicjatywy ustawodawczej. Wybierzmy takiego, który zrobi z niego użytek. Każde uchylanie się od przy­rzeczenia publicznego w w/w sprawach będzie wskazywało na ukrytą agenturalną działalność kandydata. Agent na końcu języka ma: najpierw dajcie mi poparcie a jak zdobędę władze to nieba wam przychylę.... Nie daj się uwieźć i omamić. Żądaj konkretów i to w formie projektów ustaw.
 

     Mówisz, że za trudne i że babcia klozetowa tego nie zrozumie?To nie jest żadne usprawiedliwienie.Zawsze możesz doczytać tutaj...


Źródło:http://nikander.neon24.pl/post/116205,aspiracje-polityczne-polakow

Gratulacji Kukizowi nie składam. To ślepa uliczka.

KOMENTARZE

 • A jednak należy się Pawłowi Kukizowi podziekowanie
  za obnażenie qrewskiej natury obecnych kandydatów na prezydenta. Za władze sprzedaliby nawet swoje matki. więc gremialne poparcie dla JOW to dla nich bułka z masłem
 • @Autor
  Dziwne, że szanowny Autor tak bardzo zwraca uwagę na pana Wojtasa. Czy jest on tak bardzo wszechmogący, iż bez jego akceptacji nic się nie może wydarzyć?
  Chyba Kukiz aż tak się nie przejmował opinią tego pana.
 • @programista 08:46:31
  ta wojna to już tradycja: http://nikander.neon24.pl/post/118356,wojtas-wojas-ber-alles
 • @nikander 08:49:33
  Może właśnie ta wojenna tradycja zbytnio nobilituje przeciwnika, ze szkodą dla innych celów?
 • @andrzej461 09:07:06
  Swój debilizm już zdążył Pan udokumentować. Wymyśl coś oryginalnego
 • @programista 09:07:21
  Za późno zorientowałem się, że ludzi sensownych trzeba szukać poza blogosferą. Ot co...
 • wybryk czy świadomość
  Czy pana Paweł przeprosi Polaków za "wygłupy" na sorosowym majdanie, czy pan Paweł Kukiz POpiera bandorosko żydosko oligarchiczną upainę, czy Wołyń dla pana Kukiza istnieje w świadomości, czy krul czekolady to w/g pana Kukiza odpowiedni żyrandol ukraiński, czy pan Paweł lubi żydów ?
 • @provincjał 12:57:33
  Pan Paweł nie jest z mojej bajki.
 • @andrzej461 09:07:06
  Coś na kształt tego funkcjonuje np na Bawarii i nazywa się Społeczną Gospodarką Rynkową. Jak zwał tak zwał, ale chodzi o to, że gospodarka jest w rękach jak najszerszej klasy średniej. To oni, tworzący tą klasę średnią, są właścicielami ziemi, nieruchomości, środków produkcji itd. W ślad za tym, dobrobyt jest rozłożony w miarę równomiernie a nie jak w Kapitalizmie w wsród garstki wybrańców losu. SGR harmonizuje społeczeństwo a nie rozwarstwia jak Kapitalizm, ze wszystkimi tego przypadłościami.
  Jak chyba widać u nas gospodarka jest w rękach korporacji, które są pompą ssącą kapitału z naszego rynku a z tym i powszechnego dobrobytu.
  Obecnie a Polsce nie ma kapitału, tworzącego gospodarkę. Został wydrenowany przez korporacje, bądź ulokowany na kontach ludzi bardzo bogatych, także (a może przede wszystkim) z administracji państwowej, którzy zarabiają horrendalne przecież pieniądze. Ile można przejeść, przepić, nakupować aut, domów itd? reszta jest lokowana na kontach (pewnie za granicą) i już nie bierze udziału w naszej gospodarce. Pieniądz w naszej gospodarce nie krąży, bo go tam po prostu nie ma
 • @andrzej461 09:07:06
  Jak czytam niektórych na Neonie (i nie tylko) to ręce mi się załamują. Czy wy nie potraficie sobie wyobrazić siebie w roli indywidualnego przedsiębiorcy (np sadownika, mającego swój sklep w miasteczku z tymi owocami, ale także z bogatym asortymentem przetworów z nich) i obok siebie, na sąsiedniej nieruchomości np właściciela małej masarni, także ze swoim sklepem ze świeżymi, codziennie dostarczanymi tam wyrobami wysokiej jakości wg tradycyjnych rodzinnych receptur. Dalej, powiedzmy na tej samej drodze, małej piekarni, także ze swoim sklepikiem w miasteczku, także z codziennie dostarczanym świeżym pieczywem, także wg tradycyjnych rodzinnych receptur (np dwudniowa technologia pieczenia chleba a nie jak obecnie w jednodniowej technologii z jakiegoś proszku). Dalej, np małej destylarni i fabryce i np likierów, ze swoim sklepem w miasteczku... itd, itd, itd...
  Otóż proszę sobie wyobrazić, że ci wszyscy (albo prawie wszyscy) w tym miasteczku żyją w mniej więcej jednakowym dobrobycie, na wyższym, ale tam przeciętnym poziomie.
  A to dlatego, że oni wszyscy, żyją nie tylko z gołej pensji, ale ich dobrobyt, przede wszystkim kształtuje osiągany w tych indywidulanych przedsiębiorstwach zysk.
  Jak wiemy w kapitaliźmie, ten zysk, przynależny do tamtejszej przestrzeni gospodarczej zostaje ściągnięty wraz z przejęciem tej przestrzeni gospodarczej przez kapitalistyczne korporacje. To właśnie po to rusza w Polsce wolny obrót ziemią, bo za tym idzie przejęcie już całkowite polskiej przestrzeni, juz nie tylko gospodarczej.
  Bonusami, tak przedstawionej wyżej lokalnej gospodarki są np jasne i klarowne perspektywy dorastających kolejnych pokoleń. Oni po prostu nie muszą wyjeżdżać za chlebem, skoro mają do dyspozycji swoją przestrzeń gospodarczą. Oczywiście tych bonusów jest więcej, ale jak znam życie, to liberaliści i tak powiedzą, że wolny rynek (czyli dyktatura miedzynaródówki kapitalistycznej) jest lepszy, bo... nie trzeba pracować, jeżeli da się dobrze, jako klakier, ulokować na jakiejś dobrze płatnej posadce w administracji państwowej. I brać pieniadze za utrudnianie ludziom życia różnymi zbędnymi procedurami administracyjnymi.
  Taka jest właśnie różnica pomiędzy normalnym człowiekiem, który chce żyć zgodnie z naturą a liberałem, który nigdy nie ulokuje się w przestrzeni gospodarczej a tylko jako klakier miedzynarodówki kapitalistycznej, będzie żerował na tych indywidualnych, bo tylko oni płacą podatki.
 • @andrzej461 19:08:03
  Czy nie widzisz, że praktycznie jesteśmy pod okupacją? Międzynarodówki Kapitalistycznej i sprzyjającej mu administracji państwowej.
  Czyje są hipermarkety? które praktycznie przejęły całkowicie polską przestrzeń handlu detalicznego a w ślad za tym polskie wytwórstwo i całe gałęzie przemysłu.
  Społeczna Gospodarka Rynkowa funkcjonuje np na Bawarii i to już od setek lat. Tam jeszcze jako niezniszczony przez międzynarodówkę kapitalistyczną relikt, można to zobaczyć.
  U nas, po wojnie takie początki SGR zaczął stwarzać Gierek (ci perwsi badylarze, prywaciarze, sklepikarze prywatni), który widział jak funkcjonuje w Belgii. Widział także jak funkcjonuje ten wielki kapitalizm i właśnie przed tym chciał Polskę przestrzec
 • @andrzej461 19:08:03
  pana to należałoby wziąć w klatkę i na jarmarkach pokazywać. No to proszę napisać statut firmy, której forma prawna nie mieści się w kodeksie spółek handlowych, zanieść do sądu rejestrowego i poczekać na wynik. Później proszę iść do żydowskiego banku po kredyt na 16% w stosunku rocznym i zacząć konkurować z chińczykiem.

  Typowe delirium debilizmu. Nic nie potrafisz zrozumieć swoim durnym łbem.
 • @programista 08:46:31
  to wygląda na zawiść jakby Pan Wojtas miał "dłuższego"
 • @Henryk Kreuz 21:16:55
  Od Pana to spodziewałem się komentarza merytorycznego. Order PATRIOTA chyba zobowiązuje do czegoś więcej niż oceny długości zwisu.
 • @nikander 21:20:24
  Skoro się tak długo kłócicie, nienawidzicie, wyzywacie to uznałem, że musi to być bardzo poważna sprawa nie mniej jak u bardzo poważnego finansisty u SOWY.
 • @Henryk Kreuz 22:11:09
  I tylko tyle zrozumiałeś z notki! Widzę zatem czego tu szukasz.
 • @andrzej461 22:11:28
  No tak. Nawet byłoby lepiej aby polscy przedsiębiorcy byli zmuszeni do chodzenia na rękach i wiązania butów dżdżownicami. Górale mówią, że jest to możliwe.

  Do cholery! Czy w tym kraju nie może być po ludzku?
 • @nikander 22:20:12
  z tytułu notki wynika, że nie masz zielonego pojęcia o co chodzi w ordynacji wyborczej w JOW i ordynacji obowiązującej obecnie w Polsce, ale negujesz, podważasz i obrażasz tych co chcieli ci pomóc w zrozumieniu. Ja natomiast chciałem delikatnie wpłynąć na to, aby wartościowi Polacy Ty i Wojtas, Patrioci nie kłócili się, nie wyzywali spierając się o głupstwa.
 • Drogi panie Jozefie
  Kazdy panski punkt to racja. Polska Racja Stanu..i zgadzam sie z nia co do joty.
  ILu to panu powiedzialo????
 • @andrzej461 23:27:43
  Post mądry, ale brakuje w nim dwóch punktów: a kto nie z nami,ten "debil" oraz : "debilizm" karany karą śmierci.
  Panie Andrzeju ! Popieram i w imieniu Autora i przepraszam za jego zachowanie . Może są kraje , gdzie od samego gadania ludziom przybywa, ale w Polsce jest chyba wręcz odwrotnie.
 • @Henryk Kreuz 00:17:06
  Szanowny Panie Henryku.

  Gdyby nie skończył Pan czytania notki na mojej uszczypliwości w stosunku do Wojtasa (prywatnie możemy sobie powiedzieć co to za osobnik i jaka jest tu jego rola) to dowiedziałny się Pan, ze proponujemy coś lepszego:

  "..Totalna krytyka JOW będzie bezprzedmiotowa jeśli nie zaproponujemy systemu lepszego
  Taki system jest i wymyślili go nasi przodkowie. Jest to ustrój oparty o artykuły henrykowskie i pacta conventa. Trochę tylko należy go zmodyfikować. Ta modyfikacja to "kontrakt wyborczy", w którym każdy poseł danego ugrupowania ponosi solidarną odpowiedzialność za realizację obietnic wyborczych.
  Nie może być tak, aby na łgarstwo wyborcze nie było bata przez cztery lata!!!
  nadużycie link skomentuj
  nikander 12.05.2015 19:46:20 .."

  Było o tym w pierwszym punkcie jak byk! Nie ma takiej siły, która przekonałaby mnie do JOW.
 • @RomanKa 02:02:41
  Panie Romanie

  Poza blogosferą nie jest tak źle. Mam szczere poczucie, że sprawy idą w dobrym kierunku. Rozum jakby usadowił się w widłach Wisły i Sanu.

  Dziękuję za tak potrzebne wsparcie moralne.
 • @Mariusz G. 07:36:00
  Temu naszemu "gadaniu" towarzyszy tu szczególnie głośny akompaniament ekonomicznych debilizmów. Nie mamy wyjścia. Musimy się przez niego przebić.
 • @nikander 09:02:47
  Gratuluję Szanownemu Autorowi dobrego merytorycznego tekstu. Autor wie co pisze, ale to jest poziom przewyższający o kilka klas poziom części dyskutantów.
  Współczuję autorowi dyskusji z osobnikami, którzy piszą co wiedzą, a nie wiedzą co piszą... To jest poziom rozumienia znacznie niższy niż u ludzi przy budce z piwem. Tam rozsądku jest znacznie więcej.
  Pozdrawiam
 • @nikander 08:59:37
  Wierze panie Jozefie....raz juz tak sie w historii zdarzylo..ze sprawy byly tak podle, ze wraza sila i okupant laczyl sie z bracmi masonami idacymi mu w sukurs z poludnia.
  Do spotkania nie dopuscil ostatni na wolnej ziemi polskiej, kasztelan Ziemi Sanockiej wojewodztwa Ruskiego na czele miejscowych wolnych kmieci , gorali Rusi Czerwonej czyli Pokarpacia tzn naszych pradziadkow.....w potoku Klimkowki spuscil straszliwe lanie doborowej Rajtarii Karola- krola Szwecji. Ktorzy opamietali sie dopiero na Sanem ,gdzie w widlach Sanu i Wisly dobil ich nasz wojewoda w naszymi wojami Stefan Czarniecki...
  Gleboka orka panie Jozefie ma to do siebie,,ze co pare krokow przystaje..i ciagnacy ....i prowadzacy plug.... Ale bez tej glebokiej orki ...nie da rady. Skrobanie po wierzchu wartw glupoty,nieuctwa nawozonego nadetym naiwniactwem... wydaje paskudne plony coraz gorsze kazdego roku.... Musi sie przewrocic i wydobyc na wierzch zdrowa glebe.... Szczesc Boze!
 • @nikander 08:56:51
  Bardzo dobre wyjaśnienie Kukiza ordynacji wyborczej obecnej i JOW.
  https://youtu.be/i66KilqQFd8
 • @Henryk Kreuz 17:15:59
  Oj Panie Henryku

  Podsuwając mi Kukiza naraża mnie Pan na rozstrój nerwowy. Coś podobnego przydarzyło mi się podczas promowania Wałęsy.

  Pacta conventa, to co innego. To siedzi w naszych genach. Oczywiście trzeba mieć odpowiednią haliogrupę.
 • @nikander 17:45:28
  Pan użył argumentu, a ja nie lubię brodatych? Ja nie lubię bo mam uraz z młodości z uwagi dominację brodatych w Solidarności, czego wtedy, na początku lat osiemdziesiątych, nie rozumiałem, a okazali się oszustami i zdrajcami. Ale to nie oznacza, że nie mogę przeczytać tego co Pan, brodacz ma do przekazania, bo może okazać bardzo wartościowym.

  Ważne to co wyjaśnia i nie musi akurat Pan tego nawet oglądać, bo i nie o Pana chodzi tylko o czytelników zainteresowanych zrozumieniem idei JOW i co zmienia w funkcjonowaniu władzy.

  Jeżeli dzisiaj miałby Pan nawet super ideę i gdyby Pan chciał ją wprowadzić do świadomości społeczeństwa zakładając, że Pan i jeszcze 100 aktywnych ludzi pracowałoby przy tym to zajęłoby Wam minimum 15 lat. Efekt JOW, a więc że prawie każdy Polak wie, że jest alternatywa istniejącego systemu wyborczego zajęło około 20 lat pracy wielu ludzi, w tym i pomocy St. Tymińskiego i mojego bardzo skromnego udziału.
 • @nikander 17:45:28
  To warto obejrzeć dokładnie. Wywiad z Panem Błasiakiem prowadzi Pani Litwin.

  https://youtu.be/pSpBKjBvK7k
 • @Henryk Kreuz 18:31:00
  No to zapraszam na moją ostatnią ale historyczną notkę. http://nikander.neon24.pl/post/122417,a-mielista-to-wtedy-jakies-aspiracyje Ze zrozumieniem ducha artykułów henrykowskich i pacta conventa nie będzie problemu. Polacy mają to w genach.
 • @andrzej461 18:51:00
  Po co mieszać Pana Oparę z JOW. W/g mojej wiedzy Pan Opara nigdy nie miał nic wspólnego Ruchem JOW.
  andrzeju461 przecież nikt Ci nie przeszkadzał, nie przeszkadza abyś zrobił dużo więcej.
  Jeżeli tylko palec przyłożysz popychając nim w tym samym lub nawet w podobnym kierunku to już będzie super.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031