Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
760 postów 7927 komentarzy

Partia50plus

nikander - Bardziej pragmatyczne niż rewolucyjne myślą wojowanie.

Jeszcze kuźwa wyjdzie na moje

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

6 czerwca 2013 roku napisałem notkę "Finansowanie partii – ważne, a nas to g... obchodzi.". Nie sądzę, aby w tej materii coś się zmieniło. My czekamy na cut. Tak tak: cut, bo inicjatywa wypływa od "bula" czyli Bredzisława Wspaniałego..


O lekarstwie na demokrację - mocniejszym niż kartka wyborcza.

       Powraca temat finansowania partii politycznych. Jest to temat niezmiernie istotny z punktu widzenia naprawy polityki. Pisałem o tym w rozdziale 2 Filarów państwowości naszej Także na Nowym Ekranie kilkakrotnie wklejałem poniższy obrazek (np. tu...)

 (tu był jakiś obrazek, ale wcięło, bo to jeszcze na Neonie było)

argumentując, że gdybyś ruszył(a) cztery litery i dokonał(a) umysłowego wysiłku związanego z podjęciem decyzji, której to partii należy się Twoje 5 zł odpisu z podatku PiT, to niektóre ugrupowania mogłyby umrzeć z głodu przy kasie. Coś tam nawiązywałem do teorii systemów i udowadniałem, że kwoty, to może nie są tak istotne, jak fakt, że raz w roku był(a) „pętlą sprzężenia zwrotnego” doprowadzającą system do porządku. Częściej niż wybory, bo co roku.

     Różnych rzeczy to dowiemy się od polityków: a to, że nic się nie zmienia, bo i tak są to pieniądze budżetowe, a to, że byłbyś zmuszony do ujawnienia swoich preferencji wyborczych, a to, że prowadziłoby to do oligarchizacji polityki, a to inne pierdoły o tym jakie to na nas spadną klęski.

Ty masz wiedzieć swoje:

 1. Są poważne argumenty za tym, aby jednak partie były finansowane z budżetu.

 2. Odpis pod żadnym pozorem nie może być procentowy , a kwotowy. Jakieś 5 zł od każdego płacącego podatek i z jego podatku.

 3. Kwestia tajności tego corocznego „głosowania”, nie kartką a kwotą, jest prosta jak budowa cepa i informatykowi zajęłoby to kilka godzin łącznie z przetestowaniem systemu. W zaciszu domowym wchodzisz na swoją deklarację PIT (ci co składają deklaracje elektronicznie wiedzą w czym rzecz) wykorzystując swój pesel i np. kwotę dochodu jako klucze dostępu i „odhaczasz” ulubioną przez Ciebie partię. Tyle!

     Wiem, że republika okrągłego stołu boi się tej „demokracji” jak ognia. To nie byłaby „sondażownia”, której się zapłaci i policzy poparcie zgodnie z zamówieniem. Najpierw jednak musiał(a) byś ruszyć swoje szacowne cztery litery. Możesz to zrobić już dziś pomagając doprecyzować postulat legislacyjny, który znajdziesz na ukip.pl Na początek policzymy się, co może nam przyprawić skrzydeł. Zapraszam.

Żródło: http://nikander.neon24.pl/post/94386,finansowanie-partii-wazne-a-nas-to-g-obchodzi

 


Jeśli jakimś cudem do, zapowiadanego w tej sprawie, referendum by doszło to jednak rusz swoje 4 litery.

KOMENTARZE

 • @ Autor
  "Jeszcze kuźwa wyjdzie na moje"

  Tylko czy dożyjem?

  Ale z całego serca tego Panu życzę.

  Ukłony
 • 5zł... :-)
  "Odpis pod żadnym pozorem nie może być procentowy , a kwotowy. Jakieś 5 zł od każdego płacącego podatek i z jego podatku."

  Kuźwa, to genialne... że też na to nikt wcześniej nie wpadł :-(
 • @Jasiek 20:12:33
  A zróbmy UNYM psikusa i załatwmy sobie to z PESEL-em

  Pozdrawiam ciepło.
 • Ciekawostka z kraju demokracji aż do bólu
  Ty jest szwajcarska karta do głosowań referendalnych https://dl.dropboxusercontent.com/u/75370509/vote_karta.pdf
 • @nikander 22:46:25
  Nawet nie wiem jak rozumieć taką kartę... Może jakaś podpowiedź?
 • Tek propozycji boją się jak ognia piekielnego wszystkie siły trzymające władzę.
  Zarówno Kościół jak i władzę. Dać obywatelowi prawo do dysponowania własnymi pieniędzmi płaconymi w podatkach to koszmar. Dać wiernemu prawo do zadecydowania na jaki kościół chce przeznaczyć swoją część podatku jaką płaci na organizacje kościelne, dać obywatelowi prawo do zadecydowania na jaką partię przeznaczy w swoją część w pocie czoła zarobionych i w zębach zanoszonych podatków przeznaczanych na finansowanie partii to przecież koszmar niepewności porównywalny z niepewnością żony z małymi dziećmi, której mąż na wojnę poszedł. Siły trzymające władzę na tę niepewność nigdy się nie zgodzą, bo to zagrożenie dla ich życia, a ochronę życia nawet ludzi najpodlejszych gwarantuje zarówno wiara jak i konstytucja. Z czego by sejm umarzał kilometrówki, które pobrały osoby nie posiadające ani prawa jazdy ani samochodu, z czego by umarzał pieniądze pobrane na wyjazd służbowy samochodem, gdy poseł poleciał tanią linią lotniczą a by optymalizować koszty alkohol niezbędny mu do życia wniósł w cholewach gumiaków na pokład samolotu? No przecież taki stopień wolności obywatelowi nie może przysługiwać, jeszcze się zbiesi i nie zapłaci na ratujący życia posła alkohol.
 • @Zawisza Niebieski 00:10:27
  Bingo :)
 • @Jasiek 22:53:47
  To są kody dostępu internetowej usługi. Taki PIN i PUK.
 • @nocny gryzoń 06:48:04
  A Ty sobie czekaj, aż Ci ktoś pozwoli. Takie rzeczy wydziera się z gardła. Nie ma inaczej.
 • @Zawisza Niebieski 00:10:27
  No przynajmniej wypadałoby tupnąć nogą.
 • @nocny gryzoń 06:53:30
  Proszę się zastanowić nad tym w czyich rękach jest NEon24 jak takie treści szybko lądują w piwnicy. Jeszcze zaczęlibyśmy rozmawiać merytorycznie...
 • @nikander 07:01:05
  A w czyich rękach Twoim zdaniem?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 07:14:13
  No naszych, naszych. Otumanionej, bezwolnej tłuszczy.
 • @nikander 07:37:48 Kto Twoim idolem?
  Niesioł, czy Śp. Bydłoszewski? :)))
 • @moher 08:17:03
  Co to za pytanie w kontekście treści notki! Cosi misie juhas zdaje, że chcecie dostać w mordę.
 • @moher 08:41:57
  Komentarz usunięty. Ban. Chamstwa nie toleruję

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031