Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
761 postów 7905 komentarzy

Partia50plus

nikander - Bardziej pragmatyczne niż rewolucyjne myślą wojowanie.

Łazarz skazany na wskrzeszenie.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Duch Łażącego Łazarzą krąży po prowincji.

 

     Wprowadzam tu biblijne klimaty, bo i imię zbieżne (i trochę łażące) i potrzeba podobna. Wszystko z podtekstem „bić albo nie bić”.

     Łarzącemu Łazarzwi udało się zagrać pobudkę. Tylko zatrąbił, nic więcej. Może tego chce lub nie, w terenie hufce się zbierają i gotowią Warszawie iść na odsiecz. Obserwuje tych co „za” i tych „przeciw”. U mnie wygląda to tak: Warszawa broni jak może bagienka, które się porobiło, teren ma dość dochodzącego stamtąd smrodu. Wytłumaczenie proste. Warszawa to siedlisko dworactwa. Oni już się dogadali. Prowincja oczekuje nowego rozdania, bo może przy tej okazji coś spadnie z pańskiego stołu. Oczekiwania zaczynają być realne. I tak:

 • Ujawnienie prawdy o największym szwindlu III Rzeczpospolitej, jakim było wprowadzenie u nas fiducjarnej emisji pieniądza o czym pisze Tomasz Urbaś, Jerzy Wawro i poniekąd ja rękę do tego przykładam może przykryć wszystkie dotychczas eksploatowane afery z postkomuną w tle. Zmiana zasad emisji pieniądza (odebranie intratnego biznesu bankom i oddanie go społeczeństwu) może dać 10 mln głosów: Warszawa straci, prowincja zyska. Stąd paniczny strach Aleksandra Ściosa,że mogą pojawić się służby, które Balcerowiczowi do d.... się dobiorą.

 • Bezlitosne atakowanie przez prowincję zasad „demokracji fasadowej” także nie służy Warszawie. Stabilizację zawodową „dworactwa” zapewnia tylko obecny system wyborczy i odsunięcie wyborców od wszelkiego wpływu na to, co się pod rządem i sejmem dzieje. Nawoływanie do zmiany sposobu finansowania działalności statutowej partii politycznych (zamiana raz na cztery lata ustalanej subwencji budżetowej na corocznie ustalaną subwencję obywatelską) mogłoby dworactwu śmiertelnie zagrozić. Prowincja mogłaby coś zyskać, gdyż chodzący za „preziem” lub „przewodem” miejscowy klakier mógłby umrzeć z głodu przy kasie. Zamiar aktywizacji politycznej społeczeństwa – o którym pisze Ł.Ł. - dokonałby się za sprawa jednej dodatkowej rubryki w deklaracji PiT. Szczegóły tu. Obalać tę pseudodemokratyczną fasadę poszłaby głównie prowincja, a ilość głosów mogłaby być nieprzewidywalna.

 • Tworzenie filaru kapitałowego systemu ubezpieczeń społecznych z pominięciem OFE i giełdy mogłoby oznaczać perspektywę szybkiego dofinansowania kapitału naszych polskich przedsiębiorstw kwotą około 200 mld zł, ze zbawiennym skutkiem na jakość życia w pracy Polaków. Oczywiście Warszawa by straciła i czego Warszawa się boi: tego, że mogłyby znaleźć się potężne pieniądze na kampanię wyborczą.

 • Argument z „brakiem czasu” przedstawia Warszawa. Prowincja wie, że jak Piłsudski narobił w gacie i złożył urząd, Witos miał 20 dni na zorganizowanie obrony naszej niepodległości. Odsunięcie Piłsudskiego spowodowało poprawę wizerunku Polski na tyle, ze udało się zaopatrzyć armię w amunicję a chłopi nie żałowali siebie, koni i furażu. Witos miał 20 dni. My ponad 5 miesięcy. W Warszawie czasu nie ma, na prowincji jest go aż za dużo.

 

Łazarzu, i teraz nie wiem do którego Łazarza się zwracam. Tego biblijnego, co to łaski wskrzeszenia dostąpił, czy Ciebie Ł.Ł., który do ordynansu zagrałeś.

 

Tego marszu na Warszawę już powstrzymać się nie da.

 

No to zaczynamy Panie i Panowie!

 

PRZECZYTAJ TAKŻE

KOMENTARZE

 • :-)
  No, ale w ocenie Piłsudskiego różnimy sie zasadniczo
 • @Łażący Łazarz
  Tak, takie te polskie losy pokręcone. Zawsze dzieje się tak, gdy zaczynamy chodzić po skrajnościach.
  Mam w rodzinie tradycję Berezy Kartuskiej więc proszę, nie dziw się. Trzech wujków nie wróciło z wojny z bolszewikami. Stanowili te 90% armii, która czytać nie potrafiła. Jednak na apel Witosa poszli na ochotnika.
  Przed wojną każda wiejska zabawa kończyła się bójką "strzelców" z "wiciowcami". To wszystko bardziej jest pokręcone niż w polityce historycznej klanu Kaczyńskich.

  Jednak nie to teraz powinno być istotne.
 • @Łażący Łazarz
  tu nie o różnice idzie, a o wspólne cele - nie te oferowane przez CZSW ;)
 • @Wiktor Smol
  Moi waleczni "strzelcy" i "wiciowcy" po bójce niedzielnej w poniedziałek zgodnie drogę, szkołę i kościół budowali. Na szczęście Warszawa wtedy była trochę dalej.
  Jednak w 39-tym po doświadczeniach strajków chłopskich nikt już z entuzjazmem tej Polski bronić nie chciał. Znowu rozsypaliśmy się po lasach a każdy w innym mundurze.

  Jak to teraz pozbierać?....
 • @nikander
  A ja tu uczyniłam pierwsza i po cichutku "piąteczkę"

  (Dziękuję)

  pozdrawiam :)
 • @InaMina
  Coś mi się wydaje, że zaczyna wzbierać fala zdrowego rozsądku. Oby tak dalej.

  Pozdro.
 • TRZEBA UWIERZYĆ W SIEBIE.
  No to zaczynamy Panie i Panowie!
  Niech nikt nie wystraszy się tego zawołania. Polska dzisiaj posiada tak wielką ilość ludzi młodych, wykształconych, doświadczonych i myślących w kategoriach POLSKIEJ RACJI STANU, że z pewnością będą lepsi od obecnych. To rządzący poprzez media usiłują nam wmówić o swojej niezbędności. Prawda jest tak, że to oni są dla przyszłości ZBĘDNI.
 • @pozostanę sceptyczny
  Właśnie trwa wielki kongres PiS.
  Można oglądać transmisję na żywo: http://wielkiprojekt.sobieski.org.pl/main/program
  Obejrzałem panel dotyczący gospodarki.
  Co łączy PO i PiS?
  Nie myślcie, że to są diametralnie różne partie.
  Łączy je przekonanie, że o losach kraju decyduje elita, a nie hołota (czyli cała reszta).
  Ten cały intelektualny ferment, który widać na nE, to z ich punktu widzenia jest zwykły smród. Zatkać nos i iść gdzie indziej :-(
 • Post Scriptum
  Do swojego poprzedniego komentarza muszę dodać, że podsumowanie dzisiejszego dnia kongresu jest dla mnie zaskakujące.
  Otóż dwa wystąpienia: Barbary Fedyszak-Radziejowskiej (http://www.popler.tv/SobieskiTV#21980) oraz Wawrzyńca Rymkiewicza (http://www.popler.tv/SobieskiTV#21987) obnażają cały ten absurd inteligenckiej modernizacji, który mnie tak wkurza. Na dodatek te dwa wystąpienia znakomicie się uzupełniają, pokazując realny opis naszej obecnej sytuacji. Słabsze nieco jest wystąpienie Tomasza Żukowskiego, aczkolwiek warte wysłuchania.
  Ciekawi mnie niezmiernie, czy te poglądy w jakikolwiek sposób wpłyną na strategię PiS.

  PS.
  Wystąpienia Dariusza Gawina, które jest na tych nagraniach nie polecam. Jego poparcie dla PJN przestaje dla mnie być zagadką. Stwierdzenie, że gwałtowność konfliktu PO-PiS wynika stąd, że to spór między inteligentami i odżywają w nim stare inteligenckie dylematy to zwyczajne inteligenckie p..... ;-)
 • @Jerzy Wawro
  Próbowałem tego słuchać, ale musiałem walczyć z ciężkimi powiekami. Owszem było parę parę mądrych stwierdzeń. Filozofowie mądrze interpretowali świat, ale ani słowa o tym jak go zmienić. Jednak do tego trzeba inżynierów - tej trochę podlejszej odmiany elity.
 • @nikander
  Mnie się zasnęło przy wymądrzaniu się ekspertów od mediów. Obudziłem się tuż przed wypowiedzią Pani Fedyszak-Radziejowskiej. Mówiła chaotycznie. Ale to co miała do powiedzenia było bardzo ważne. Chyba napiszę na ten temat notkę.
 • @Jerzy Wawro
  Pani Fedyszak-Radziejowskiej - jak sama o sobie mówi - reprezentują tą "obciachową inteligencję". Ta jeszcze zdaje się potrafi chodzić po ziemi. Cała reszta to raczej lewituje. Nie wiem czy za Twoich czasów po wydziale nie krążyło powiedzenie: "mówisz jak humanista - ślicznie i bez sensu".
  W którejś z wypowiedzi znalazło się zdanie, że inteligencja powinna zbudować "system artykulacji interesów społecznych", który zastąpiłby inteligencką indoktrynację. Nie pamiętam kto to powiedział, ale to nie było rozwinięte. To trzeba zrobić. Może tu na nE.
 • @Nathanel
  Niestety, u nas istnieje monopol na mądrość. Zwłaszcza w udowodnianiu że czegoś się nie da. Trzeba tym mędrcom raz powiedzieć: " a idźcie sobie do diabła"

  Pozdrawiam
 • Dobrze prawisz
  tylko - nie ma hufców w marszu na Warszawę.

  Każdy ruch ostatnich lat chodzi w spilkach matki - małe dziewczynki umazane zbiorem hasełek .
 • @Harcerz
  Małe dziewczynki z czasem dorastają i nie wchodź im wtedy w drogę.

  Pozdrawiam

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031