Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
671 postów 7414 komentarzy

Partia50plus

nikander - Bardziej pragmatyczne niż rewolucyjne myślą wojowanie.

13 października 1927 - drugi akt dramatu

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

No tak Polacy: nic się nie stało. Kochajmy ukochanego Marszałka

      Ten bezprzykładny akt zdrady narodowej na rzecz pewnego narodu wybranego - weług opinii współczesnych ekonomistów - kosztował Polskę 1/3 PKB.  Polska stała się drugim od  końca w Europie państwem jeśli chodzi o stopę życiową jego mieszkańców. Przykładowo w Galicji poziom dobrobytu nigdy nie osiągnął  poziomu sprzed I Wojny Światowej.

Tak więc Polacy: nic się nie stało. Kochajmy ukochanego Marszałka.

KOMENTARZE

 • Po przejęciu w 1913 banku centralnego Ameryki, przyszedł czas na...
  dowiezienie salonką Lenina do Rosji i... kolejny bank centralny przejęty. Jak widać, po przywiezieniu kolejną (może tą samą) salonką następnej łajzy... kolejny bank centralny, tym razem nasz Polski, przejęty...
  Za Gierka jako NBP (niestety nie wiem kiedy nasz bank wrócił do Polski, jako NBP), emitował naszego polskiego Złotego, dla dynamicznego rozwoju Polski (jak wiemy 10-te, niektórzy mówią nawet 6-te, miejsce na świecie w sensie potencjału gospodarczego).
  Jak wiemy, Gierek w swoje wizji gospodarki, stosował tzw parytet gospodarczy (który godził w interesy światowej lichwy), wymyślony przez polskiego ekonomistę, którego ta samozwańcza łajza zamordowała w Zamachu Majowym.
  Gierek, jak wiemy, także zaciągnął minimalny w porównaniu z dzisiejszym zadłużeniem, kredyt, ale czy nie wpłynęło na tą jego decyzję, zmordowanie mu jego siostry.

  P.S. Dla PISowskich piewców tej samozwańczej, zdradzieckiej kanalii:
  Św Siostra Faustyna w swoim Dzienniczku podaje, że widziała jak demony ludzi zamordowanych w Zamachu Majowym, będące w tym czasie w stanie grzechu ciężkiego, przyszły samozwańczego marszałka oskarżać w godzinie jego agonii.
  PIS-wcy... czcicie demona....
 • @Jan Paweł 08:43:01
  Szanowny Panie Nikanderze, proszę o ewentualną korektę i pozdrawiam serdecznie.
 • @Jan Paweł 08:43:01
  jako uzupełnienie trzeba dodać, że Solidarność "naprawiała" ten powojennny błąd i nasz bank centralny znowu nie jest już naszą (narodu polskiego własnością.
  Jak wiemy Solidarność oddała nasz NBP (Narodowy Bank Polski. To dla młodszych czytelników), na tacy światowej lichwie.
 • @Jan Paweł 08:45:25
  Panie Janie. Tu niczego nie da się skorygować, bo fakty są faktami. No to czcijmy dalej naszego Marszałka.
  Powrotu do "normalności" dokonano w 1997 roku wtedy gdy naszą suwerenność ograniczono jednie do zamiany pieniądza elektronicznego pożyczanego od pejsatych na znaki pieniężne.

  Pozdrawiam serdecznie.
 • @Jan Paweł 08:53:47
  Panie Pawle

  Nikt tego oficjalnie nie napisał, ale Polska po II Wojnie Światowej stosowała politykę monetarną opartą o koncepcję Jerzego Zdziechowskiego. Gołymi rękami odbudowała kraj, zagospodarowała ziemie zachodnie, zbudowała przemysł i podniosła z upodlenia szerokie masy chłopskie.
  Niestety, ale nie znalazła sposobu na mobilizację kapitału strukturalnego - nad czym ubolewam.
 • @AnnaP 10:36:12
  Oficjalnie mówiło się wtedy, że to była robota tzw "wampira" na którego wytypowano niejakiego Marchwickiego (tak samo jak na mordercę Johna F. Kennedy'ego wytypowano niejakiego Oswalda).
  Mówi się, że to właśnie ten moment był przełomowym, bo Gierek wcześniej trzymał linię Gomułki, który zostawił Kraj może siermiężny jak mu niektórzy zarzucali, ale jak sam powiedział - zostawił Polskę niezadłużoną u światowej lichwy.
  Gierek jednak nie przejadł i nie przepił tych kredytów (jak mu niektórzy zarzucają, że wziął je na konsumpcję, żeśmy je przejedli), tylko za te kredyty wybudował przeszło 500 nowoczesnych zakładów pracy. Dał wszystkim pracę, zlikwidował analfabetyzm i bezrobocie. Przestały istenić takie zawody jak pucybut i gazeciarz.
 • @nikander 13:04:12
  Wielka szkoda, że my pokolenia solidarnościowe, zamiast stanąć murem za Gierkiem, braliśmy udział w tym puczu wykonanym na nim.
  Podobnie, światowa lichwa uporała się na początku lat '70 z Salvare'm Aliende. Szkoda żeśmy nie wyciągnęli wniosków.
 • Piłsudzki
  mógł Dmowskiemu, Dowbór Muścickiemu i Hallerowi buty czyścić. No, ale nie mieli poparcia w żadnej obcej agenturze.
 • No proszę
  "Polska stała się drugim od końca w Europie państwem jeśli chodzi o stopę życiową jego mieszkańców. Przykładowo w Galicji poziom dobrobytu nigdy nie osiągnął poziomu sprzed I Wojny Światowej."

  No to teraz wiadomo, skąd ta przedwojenna galicyjska nędza. A to ponoć polska szlachta tak ludność gnębiła i wykorzystywała w okresie międzywojennym. Taka jest żydowska propaganda i nauczanie.
 • @Lotna 16:16:12
  Mam takie pytanie: kto pozwolił karczmarzom (nazwijmy ich karczmarzami), najpierw na otwieranie tych karczm a potem na pędzenie bimbru i rozpijanie tzw stanu chłopskiego?
  Kto pozwolił karczmarzom na dawanie alkoholu "na kartkę", chłopom którzy już nie mieli za co kupić tego alkoholu a byli już uzależnieni?
  Kto pozwalał przejmować majątki (jeżeli jakieś tam mieli), gdy już ta "kartka" była do tego stopnia zapisana, że karczmarz mógł się o ten majątek upomnieć?
  Ile w związku z tym było dramatów i tragedii chłopskich rodzin?
  Czy ta "tradycja" picia na umór na wsiach (i nie tylko) nie pozostała czasami z tamtych lat?
  Za ile więc tragedii polska szlachta jest odpowiedzialna przed Panem Bogiem?
  Bo jak widać, Pan Bóg zrobił porządny porządek z tą szlachtą?
  Czy, gdyby Panu Bogu, ta polska szlachta się podobała, to zrobiłby z nią porządek?
  Polecam film, gdzie bardzo sugestywnie jest przedstawiona kara za ten przedwojenny porządek (dokładnie taka sama sytuacja, była w Nowej Osuchowej przed I wojną światową):
  https://www.youtube.com/watch?v=SKHGlZS8rK0
 • @Jan Paweł 13:24:32
  "Wielka szkoda, że my pokolenia solidarnościowe, zamiast stanąć murem za Gierkiem, braliśmy udział w tym puczu wykonanym na nim."

  Pracowali nad tym pierwszorzędni fachowcy, żeby Polaków przekabacić.

  Pozdrawiam.
 • @Jasiek 19:18:01
  Dzięki. Już poprawiłem.
  Pozdrawiam
 • @Jan Paweł 19:06:48
  Czy na pewno podał Pan właściwy link?- Obejrzałem i nie widzę związku.
 • @
  Co do bohaterów:
  Polacy to naród intelektualnie leniwy. Lubią swoje poglądy dostać na tacy , w gotowej formie. A potem, gdy już chwycą z tej tacy, to nawet jak okaże się , że w ręku gówno trzymają, to z kolei w grę wchodzi wstyd, ambicja (często przerośnięta ) i samouwielbienie, które nie pozwalają przyznać się do tego faktu nawet przed samym sobą.
 • @Mariusz G. 19:54:56
  Sprawdziłem. Link jest poprawny. W samej tylko Warszawie, przed II wojną, funkcjonowało 70 tyś prostytutek. Warszawa w rozpuście konkurowała z Paryżem.
  Matka Boska w objawieniu w Fatimie, powiedziała, że najwięcej dusz "wędrujących" do piekła, idzie tam z powodu grzechu nieczystości.
  Dokładnie taka sama sytuacja była przed I wojną światową. Matka Boska ostrzegała nas w Nowej Osuchowej.
  Słuchałem niedawno relacji bardzo dumnego potomka rodziny która służyła w pałacu. Opowiadał on między innymi, że w tym pałacu codziennie odbywały się bale...
  Kiedy król Jan Kazimierz składał na ręce naszej Królowej Matki Boskiej Królowej Polski, we Lwowie słynne Śluby Lwowskie, to jak wiemy Pan Bóg dotrzymał słowa, Szwedzi zostali pognani z Polski. Natomiast Król nie dotrzymała słowa, bo ślubował m.in że ulży w niewolniczej niedoli stanowi chłopskiemu (czuł skubany, że źle robi), ale słowa nie dotrzymał, bo... nie zgodziła się polska szlachta...
  Ile razy można Pana Boga oszukiwać?
  Dlaczego polska szlachta została wytępiona?
 • @Jan Paweł 20:12:40
  "Dlaczego polska szlachta została wytępiona?"

  Bo była zbrojną organizacją sieciową ze swoimi źródłami finansowania.

  Komuś to było nie na rękę...
 • @Jan Paweł 20:12:40
  Link, który podałeś opowiada o objawieniach w Siekierkach, gdzie powstało sanktuarium, którym się opiekują ojcowie - nomen omen - Pijarzy. Zrobiłeś to na złość nikanderowi?

  A tak nawiasem, co kościół mówił na to - na rozpijanie chłopów i na żydowskie karczmy? Nie miał żadnego wpływu, choć spowiadał i pouczał każdego i chłopa i szlachcica? Hę?

  Ty zdaje się nie odróżniasz szlachty od magnaterii. Szlachta często pracowała równie ciężko jak chłopi i często nie była od nich wiele bogatsza. Byli to także ludzie wykształceni, świadomi i kochający ojczyznę i to oni przelewali za nią krew, bo umieli się bić, za siebie i za chłopstwo.

  Jeśli do tej pory nie wiesz, dlaczego szlachta i ludzie wykształceni, którzy mogli przewodzić narodowi zostali w większości wymordowani przez sovietów i przez nazistów, w Polsce, w Rosji i we wszystkich krajach, które miały nieszczęście pozostawać pod władzą tych reżimów, to doprawdy trudno z Tobą dyskutować.
 • @Jan Paweł 20:12:40
  Jak chodzi o prostytucję, to jest ona wynikiem patologii, a patologię powoduje bieda. To jest mechanizm stary jak świat, a nie wina polskiej szlachty. A dlaczego była bieda w międzywojennej Polsce, wyłożył Nikander w tej notce. Przypominam, Polska była drugim od końca państwem w Europie jak chodzi o stopę życiową, a więc biedy musiał być ogrom. Poczytaj "Dziewczęta z Nowolipek", to się dowiesz, i o prostytutkach i o biedzie.
 • @Lotna 21:55:01
  To dlaczego szlachty nie ma?
  Wszystko na tym świecie, dzieje się z woli Pana Boga, albo z Jego przyzwolenia.
  Przyzwolenie dotyczy zła które doświadczamy, także za grzechy popełnione przez naszych przodków...
  Musiała więc ta szlachta czymś Panu Bogu zawinić, że ją zlikwidował.
  Jak wiemy, to właśnie to szlacheckie liberum veto i rozpasanie szlachty, jej konszachty z masonerią, doprowadziły Rzeczpospolitą do Zaborów.
  Chciałbym się mylić, ale czymś ta szlachta musiała Panu Bogu zawinić, że ją zlikwidował
 • @Lotna 22:00:29
  A magnateria, to jest odrębny temat. To z niej właśnie sparchało się (po przetworzeniu się w oligarchię) dzisiejsze NWO.
  Też ktoś kiedyś nie urwał temu łba i rozrosło się do rozmiarów NWO i teraz cierpi cały świat.
  Wszyscy wiedzą, że Chemtrails, Big Pharma, Fast Food (i nie tylko Fast) itd, itp to nasza śmierć, ale kto im podskoczy?
 • @Lotna 21:55:01
  Nie wiem co Kościół mówił na żydowskie karczmy. Jeżeli nic nie mówił, to możemy się tylko domyślać gdzie sa teraz ówcześni biskupi, za te tragedie tych rozpijanych chłopów.
 • @Lotna 21:55:01
  Przypomnij sobie, co Pan robi ze sługami, którzy nie pomnażają otrzymanych od Niego talentów.
  A chyba przyznasz mi rację, że szlachcic dostał więcej talentów od Pana Boga

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031