Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
761 postów 7905 komentarzy

Partia50plus

nikander - Bardziej pragmatyczne niż rewolucyjne myślą wojowanie.

Ale kto się wreszcie wku...wi

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Do diabla! UNY są dobrzy w tym rzemiośle, ale wszystkich nas nie wymordują!!!

 

       Ktoś powiedział, że pozyskać jednego kumatego w bansterskiej „kradzieży prawie doskonałej” jest trudniej niż „wykopać” jednego bitcoina. Jednemu nawkładali po czaszkę nadjordańskich bzdetów i nic już się tam więcej nie zmieści, drugi wierzy - że ktoś to za niego zrobi, trzeci się pomodli. Ale kto się wreszcie wku...wi!!!???

Kolejny raz pytam:Kto zajumał wypłatę ?

 

Poniższą ankietę powiesiłem ponad rok temu, bo w grudniu 2016 roku.

Dała ona obraz przygnębiający: 5% coś wie. Jeśli dołączyłeś do nich to:

Wejdź, zagłosuj, sprawdź wyniki i wróć

 

     Z drugiej ankiety to UNY muszą być wyjątkowo zadowoleni. Tylko 3% poszło by się bić za naszą suwerenną walutę. Reszta jest ciężko przestraszona.

 

Jeśli w międzyczasie wstąpił w Ciebie duch bojowy to:

 Wejdź, zagłosuj, sprawdź wyniki i wróć

 

Do diabla! UNY są dobrzy w tym rzemiośle, ale wszystkich nas nie wymordują!!!

 

Piszę tę notkę bo doszły do mnie wiadomości, które powinienem potraktować poważnie. Zdaje się, że żarty się kończyły

 

 

KOMENTARZE

 • @Autor
  Nie twierdzę, że Pana praca jest całkowicie nieużyteczna; daje pewne wskazania tyczące przepływów finansowych.
  Jednak dla znakomitej większości - są to sprawy tak odległe od problemów codzienności, że niezrozumiałe.
  To zresztą wykazał pan w swojej ankiecie.

  Problem zaś polega na tym, że aby wygrać z tą ogólnoświatową mafią - trzeba pozbawić ją jej podstawowej broni. A tą bronią jest pieniądz.

  Czyli pieniądz musi przestać pełnić dotychczasową rolę i z głównego celu do jakiego dąży większość ludzi, musi stać się tylko celem pobocznym, mniejszego znaczenia.

  Teraz, jeśli zlikwiduje się zależną emisję - mafia wprowadzi inny czynnik kontrolujący.

  Jak pisać o prawidłach gospodarki, gdy EBC dodrukowuje około 1 000 000 000 000 EU i za te pieniądze przejmuje zadłużenie zachodnich firm i państw?
  USA (FED) też dodrukowuje drugie tyle. ITD.

  Nie ma sensu pisać o jakimś ordo w finansach, gdy jest to tylko podtrzymywanie systemu mieszaniem w głowach "maluczkich".

  Ten system tak ma.
  Teraz można tylko walczyć o to, aby wskazywać miejsca w których nas się najbardziej "doi". Ale naprawić tego się nie da.
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:53:22
  Zajrzałem do ankiety. Już mamy dodatkowo jednego bojownika. Oby tak dalej i damy radę.
  Pozdrawiam.
 • @nikander 09:06:06
  Suwerenna złotówka oznaczałaby:
  - dokapitalizowanie przedsiębiorców kwotą około 40 mld zł.
  - zaoszczędzenie ludności kwoty około 40 mld zł
  - wpływ do budżetu około 40 mld zł na inwestycje infrastrukturalne.
  Biorąc pod uwagę trzykrotną rotację pieniędzy pomiędzy sferą produkcji a sferą konsumpcji stopa życiowa polaków powiększyłaby się o około 120 mld zł rocznie. Daje to 3 tyś na obywatela i 12 tyś średnio dla rodziny.

  W wszystko bez wylewania jednej kropli potu więcej.

  No to jak - warto?...
 • @ autor
  //Jednemu nawkładali po czaszkę nadjordańskich bzdetów i nic już się tam więcej nie zmieści(1), drugi wierzy - że ktoś to za niego zrobi (2), trzeci się pomodli (3) //

  Jedno zdanie a zawiera problematykę na (co najmniej ) trzy elaboraty.
  Ad1
  W zrozumieniu poruszanej przez pana problematyki bardzo ważną rolę odgrywa czynnik psychologiczny.Jak twierdzą poważne autorytety a ja nie mam powodu im nie wierzyć; im wyższe "ekonomiczne" wykształcenie tym większa niemożność zrozumienia rzeczy najprostszych.
  Opowiadał pewien facet (dawny funkcjonariusz międzynarodowej bangsterki "nawrócony" na normalność https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%B0%D1%82%D0%B0%D1%81%D0%BE%D0%BD%D0%BE%D0%B2,_%D0%92%D0%B0%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B8%D0%BD_%D0%AE%D1%80%D1%8C%D0%B5%D0%B2%D0%B8%D1%87 ) że podczas swoich licznych spotkań z publicznością największy kłopot ma ze studentami wydziałów ekonomicznych.Kłopot polega na tym że są oni jakby zaprogramowani istne zombi.Nie zadają kłopotliwych,niewygodnych dla prelegenta pytań,nie próbują zbijać jego argumentów swoimi,siedzą i patrzą pustym wzrokiem.Zupełnie jakby on i oni byli przedstawicielami zupełnie innych światów.
  Nie wiem czym sobie to tłumaczyć ale myślę że problem leży właśnie w psychologii.Omawiana problematyka jest takiej natury że w głowie się nie mieści aby możliwa była hucpa polegająca na rabowaniu świata na oczach i za zgodą tegoż świata.A im większa świadomość tym większe wątpliwości na temat tego czy to wogole możliwe żeby aż tak bezczelnie.
  Ad2
  Wiara że ktoś to zrobi nie jest znów taka nieuzasadniona.Każdy kto w miarę dobrze zaznajomił się z problematyką wie że "monopoliści" nie ustąpią tak łatwo.Oni walczą o życie więc nie cofną się przed niczym.
  A walka o "suwerenny pieniądz" prawdopodobnie przybierze bardzo dosłowne formy a wtedy będą się liczyć:samoloty,czołgi,głowice nuklearne itd.Więc realna ocena własnych sił nie jest taka zła.
  Co innego "walka" na polu oświaty,uzmysławiania ludziom istoty problemu.Tu można byłoby "powalczyć" ale w Polsce mało kto próbuje.O agenturalności Wałęsy o WSI-prosze bardzo,możesz chlapać ozorem ile wlezie.Mówienie o suwerennym pieniądzu" nie jest łatwe.
  W 2011 facet https://pl.wikipedia.org/wiki/Niko%C5%82aj_Starikow napisał książkę "Nacjonalizacja rubla. Droga do wolności Rosji" która zdobyła jakąś tam nagrodę a nade wszystko wywołała istną burzę ( w pozytywnym sensie)
  Pisać trudno i nudno o sprawach trudnych jest łatwo.Pisać prosto i ciekawie o sprawach trudnych jest sztuką i autor taką sztukę posiada.
  Internauci w Europie skoro się zwiedzieli o książce zapragnęli żeby się ukazała w przekładzie na ich rodzimy język.Wiele europejskich wydawnictw zawarło nawet przedwstępne umowy z petersburskim wydawcą w sprawie wydania książki u siebie.Jednak wszystkie po pewnym czasie odstępowały od umowy mówiąc otwarcie że rezygnacja spowodowana jest naciskiem "pewnych czynników"
  Ktoś uwierzyłby że w 21 wieku europejscy celnicy przetrzepują walizki w poszukiwaniu (i ewentualnej konfiskaty ) książki? ale nie książek typu "jak skonstruować pas szchida" czy "manifest ideowy isis" a książki " "Nacjonalizacja rubla. Droga do wolności Rosji".A tak właśnie było.
  Po wielu perturbacjach książkę udało się wydać po angielsku https://nstarikov.ru/books/59290
  W czym fenomen tej książki? w tym że nagle w Europie wzrosło zainteresowanie rosyjskimi problemami? nic z tych rzeczy.Choć książka opisuje rubla to napisana jest taki sposób że przekazuje treści uniwersalne,pokazuje powszechnie stosowane schematy.Wystarczy słowo "rubel" zmienić nazwą innego pieniądza "rosję" na nazwę dowolnego państwa i już nie musisz martwić się "rosyjską drogą do wolności" a zaczynasz myśleć nad własną (polską,włoską,grecką itd) drogą do wolności.
  Ad3
  Modlitwy nigdy za wiele.Kto czuje się "mocny" w tej sferze niechaj działa w tej.Może to co da,kto wie.
 • @ikulalibal 14:17:04
  No cóż. Nasi ekonomiczni okupanci mogą się tylko cieszyć. Ciemność widzę.

  Pozdrawiam
 • @nikander 17:06:00
  no i znów wywołałeś mnie do tablicy ;)
  jednakże zgadzam się z Wojtasem (czasem to mi zdarza się, heh), z naszej pozycji nie mamy możliwości zmienić Świata, niestety :(
  ale to nie znaczy, że masz porzucić to co robisz, bo kropla drąży skałę, a jak tych kropel znajdzie się więcej na Świecie to Koshernostra doświadczy biblijnego potopu.. Uny mają wszystkie atuty (pieniądze, organizacje, władzę), my jedynie możemy ich zadeptać naszą ilością i tu problem, bo nawet moja żona nie rozumie co mówią w wiadomościach (a jest wykształcona i ma zarządcze stanowisko w korporacji), ją interesuje gdzie pojedziemy na ferie i kiedy rezerwować lot na wakacje.. w dłuższej perspektywie to kiedy nowy dom i samochód; a co najgorsze, to ja podług niej jestem niedojrzały, ponieważ interesuję się historią, geopolityką, religiami i ogólnie Światem; a ona świat Kardashianek ogląda, bo to fajne jest :( Od lat prowadzę pracę u podstaw na niej, ale konsumpcjonizm, "wolność i demokracja" są zbyt zakorzenione..
  Przykład mojej żony jest skrajny, ale nie ze względu na światopogląd, ale przez to, że ma mnie.. większości nikt nawet nie próbuje prostować, a małżeństw debili światopoglądowych wspierających się nawzajem w debiliźmie znam wiele.

  Nadzieja jednak mnie nie opuszcza, film "300" napawa optymizmem.. "TU JEST POLSKA!!!" dla tego mój blog to "Spartakus" i wciąż liczę na gladiatorów, a nie zwykłych niewolników.. takich 300 jak ja i Pan mogło by zmienić Świat..

  My tu o zmianie Świata, Polski, a na Neonie nie możemy poradzić sobie z agenturą syjonistyczną :( ta myśl podkopała me morale na noc.. ale jutro nowy dzień i w kajdanach obudzę się ponownie.. dzień jak codzień..

  Pozdrowił
 • @ Autor
  "UNY są dobrzy w tym rzemiośle, ale wszystkich nas nie wymordują!!!"

  Rosjan "dzięki" czerwonej zarazie wg Sołżenicyna ubyło 60mln...

  Prognozy dla Polski są 12mln w roku 2100.


  Pozdrawiam
  5*
 • @ikulalibal 14:17:04
  "A walka o "suwerenny pieniądz" prawdopodobnie przybierze bardzo dosłowne formy a wtedy będą się liczyć:samoloty,czołgi,głowice nuklearne itd.Więc realna ocena własnych sił nie jest taka zła."

  Coś mi się widzi, że Międzymorze musi się zacząć uśmiechać do BRICS.

  Pozdro!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031