Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
761 postów 7905 komentarzy

Partia50plus

nikander - Bardziej pragmatyczne niż rewolucyjne myślą wojowanie.

Antysemityzm monetarny racz nam dać Panie

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Potrzeba nam miliona kumatych Polaków. Dołącz do nich. Wcześniej nikt nie wychyli nosa z okopów. Nie dziw się.

 

      O tym, że 29 stycznia odbyła się w Sejmie konferencja nt.„Architektura monetarna – od kreacji pieniądza dłużnego do emisji pieniądza suwerennego” już pisałem. Tym razem chciałbym zaprosić Państwa do odwiedzenia relacji http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/transmisje.xsp?unid=20DC7219F3F1AB13C1258236002CD7E5 i dokładne przesłuchanie fragmentu dyskusji o godz. 13.25.30. Poseł Gabriel Janowski nijak nie może zrozumieć że „pożyczonych” przez państwo pieniędzy nie musimy zwracać. Tłumaczy mu i Jan Sposób, i Piotr Jankowski, ale chyba bez skutku. Niestety, nie jest to jedyny poseł, który wierzy, że „prawdziwe pieniądze” to pieniądze żydowskie.Takich ptasich móżdżków albo - jak kto woli – użytecznych idiotów mamy w Sejmie większość. Tym bardziej należy docenić inicjatywę klubu Kukiz15 wprowadzenia w mury sejmowe tego małego kaganka oświaty.

       Oprócz krótkich okresów w latach 1918-1926 oraz 1945-1997 zawsze do „robienia pieniędzy” zatrudnialiśmy żydów, bo „się na tym znali”. Chyba już nadszedł czas, aby im za ten outsorcing podziękować. Wprowadzając pieniądz suwerenny moglibyśmy bez ruszenia placem w bucie:

 • zwiększać nas wzrost PKB o jakieś 7% ponad to co jesteśmy w stanie robić dzisiaj,
 • zwiększać udział płac w PKB też o jakieś 3% rocznie.

     Ta perspektywa „odbicia się od dna” każe nam już ukorzeniać nową architekturę monetarna. Bez monetarnego antysemityzmu się nie obejdzie. Będzie on jednak rozgrzeszony, bo wojna to sprawiedliwa.

      Ponieważ znowu mam o tym po jakichś sejmikach gardłować, zrodziły się slajdy prezentacji, które mają tłumaczyć problem tym, którzy czasu mają niewiele.

Jeśli by się ktoś pytał o to jakie są nasze poczynania to ma je na poniższym slajdzie.

     Mamy zrobić to co było w temacie tej sejmowej konferencji: przeprowadzić Polskę od kreacji pieniądza dłużnego do emisji pieniądza suwerennego. Tu potrzebna byłaby elementarna wiedza o tu czym się ta emisja od kreacji różni. Pisałem na ten temat sporo.

      Zmianę trzeba rozpocząć od jakiegoś punktu startowego. Poniższy slajd pokazuje przy jakich wielkościach agregatów pieniężnych nasza gospodarka osiąga stan równowagi towarowo- pieniężnej. Są to dane NBP i proszę do nich podejść z zaufaniem, bo niczego nie ukrywają, bo ukrywać nie muszą.

      Najważniejsze co trzeba zrozumieć to to, że obecnie banki pożyczają na kwotę około 350 mld zł więcej niż mają w środkach własnych i depozytach. Prywatne – najczęściej żydowskie - banki centralne kreują z powietrza (naukowo nazywa się to kreacją ex nihilo) te pieniądze pod zastaw wyemitowanych przez rząd obligacji i pożyczają je dodatkowo obciążając to lichwą. Kwoty tej kreacji znajdziesz w pozycjach rozjaśnionych cytowanego sprawozdania. Poseł Janowski (i nie tylko on) tego procederu nie zrozumie i chyba będziemy musieli się z tym pogodzić.

Policzmy zatem ile by tego było.

 

     To „ukorzenianie” nowej architektury monetarnej to budowa strategii kotwiczenia waluty oraz opracowywanie instrumentów polityki pieniężnej. To może slang bankowy, ale kryją się pod tym zdefiniowane treści. Ilościowa teoria pieniądza podpowiada nam ile tego pieniądza trzeba nieodpłatnie „dosypać” do gospodarki aby zmniejszyć „głód monetarny” i wyeliminować zatory płatnicze. Teoria systemów podpowiada nam jak podzielić ten strumień dodatkowych pieniędzy pomiędzy inwestycje produkcyjne, inwestycje infrastrukturalne, konsumpcje - aby nie zepsuć pieniądza czyli utrzymać równowagę towarowo pieniężną przy stałych cenach.

Nawet jeśli byśmy z bansterami nie zagrali o najwyższą stawkę to mamy coś takiego:

 • przedsiębiorcy mieliby „za darmo” około 40 mld zł na zdynamizowanie produkcji,

 • konsumenci mieliby około 40 mld zł więcej do skonsumowania z tytułu ograniczenia lichwy

 • gdyby te pieniądze tylko dwa razy obróciły się pomiędzy strefami produkcji i konsumpcji to nasz PKB mógłby wzrosnąć o 160 mld zł rocznie.

Starczyłoby na 5000+ plus rocznie na każdego łącznie z oseskami. Zatem antysemityzm gospodarczy jest naszym patriotycznym obowiązkiem.

 Poseł Janowski tego nie zrozumie, ale darujmy mu…

     Jest tylko jedno ale. Potrzeba nam miliona kumatych Polaków. Dołącz do nich. Wcześniej nikt nie wychyli nosa z okopów. Nie dziw się.

 

KOMENTARZE

 • już kiedys na ten temat była dyskusja
  W dzisiejszym czasie cywilizacji obrazkowej i krótkich notek musi być na kartce A5 prosta logiczna wykładnia istoty problemu .
  Większych elaboratów dzisiaj nikt nie ma siły i chęci czytać. Taką ulotkę łatwo rozpropagować i z nią dotrzeć do tego miliona. Większe treści są trudnoprzyswajalne i są odrzucane. Musi to zrobić fachowiec by nie było błędów merytorycznych mogących być pretekstem do zakwestionowania całej treści. Krótką notkę łatwiej zrozumieć , a więc tym samym posłać jej istotę w dalszy obieg informacyjny.
 • @zadziwiony 13:20:41
  Zdaję sobie sprawę z tego, że nie są to tematy ani łatwe, ani pasjonujące. Piszę aby podtrzymać dyskusję w ramach konfederacji.
 • @nikander 13:31:09
  Generalnie: Pana błąd polega na tym, że chce Pan "walczyć pieniądzem" z Żydami.
  Nie ma szans i szkoda wysiłku. Pieniądz jest ich bronią i umieją tę broń obsługiwać.

  Jeśli chce się z nimi wygrać - trzeba zmniejszyć siłę ich broni, a stworzyć własną. To można zrobić tylko poprzez zmianę paradygmatów. Np. odrzucić zysk jako kryterium opłacalności danego przedsięwzięcia.

  Od Pana oczekiwałbym pracy nad tym jak to zrobić.
 • @Krzysztof J. Wojtas 13:51:21
  Wiele jest sposobów na to aby kota obedrzeć ze skóry. Każdy ma prawo się wykazać.
 • Ciekawe inicjatywy.
  Uwolnienie się od systemowej, globalnej lichwy to odzyskanie wolności gospodarczej.
  Już gdzieś czytałem że wiele krajów przygotowuje się do nacjonalizacji swoich banków centralnych (teraz w rękach globalnej mafii żydowskiej).
  Te kraje czekają tylko na utratę przez dolara monopolu waluty globalnej.
  Chiny w marcu wprowadzają kontrakty na ropę w juanach.
  Chiny to największy na świecie importer ropy.. producenci chcą tam sprzedawać swoją ropę.. teraz będą to robili na Chińskich warunkach.
  To straszliwy cios w petrodolara a to fundament siły globalnej mafii żydowskiej.
  Rosja już jest gotowa na odłączenie systemu SWIFT a jest to globalny system rozliczeń międzynarodowych (rozlicza za pośrednictwem dolara)
  To kolejny wielki cios w dolara.

  Kraje powinny w między czasie mieć opracowaną własną wizję systemu walutowego skorelowanego odpowiednio z nowym systemem wymiany walutowej na świecie (bez dolara albo z jego niewielkim udziałem).

  A wszystko się zacznie pod koniec marca tego roku.
  Mało czasu na przygotowanie się to poważnych zawirowań walutowych na świecie.
 • @zadziwiony 13:20:41
  to słuszna uwaga
  dobra idea powinna się dać opisać w postaci prostego i przejrzystego schematu.
  Schemat musi być przejrzysty i logiczny do intuicyjnego zrozumienia dla obywatela.
  Żadnych fachowych terminologii (dla obywatela to tak jakby mu komunikować ważne prawdy w języku chińskim).
  Idea musi być prosta i wyrażona w języku Polskim.

  Idee zagmatwane i niejasne służą zwykle do okłamywania społeczeństwa .. to żydowska metoda, takie idee mówią obywatelowi "jesteś za głupi by zrozumieć, fachowcy wiedzą co robią, ty musisz tylko na nich zagłosować".

  Prosta i przejrzysta idea to trudna do zmanipulowania idea.
  Prostota idei i wewnętrzna logika to Słowiańska metoda budowania świata.
 • @Oscar 18:29:13
  Chciałoby się czasem coś napisać językiem prostym. Jednak co zrobić gdy talentu brakuje a potrzeba popędza.

  Pozdrawiam
 • Nie będą mi srać na łeb , czyli sposób na słuzby i operatorów komórkowych
  Play 24 !
  do wiadomości : Rzecznik prasowy Play Marcin Gruszka !

  Niniejszym informuję , iż w sprawie , którą Wam zgłosiłem powyżej i która zarejestrowana została przez Was numer 185243625, cytuję Wasze info :

  Dzien dobry, Twoje zgloszenie numer 185243625 wymaga dodatkowej analizy. Po niej udzielimy Ci odpowiedzi. Pozdrawiamy, Zespol Play
  Czas: 2018-02-21 12:10:48

  nic się nie poprawiło , a wręcz zmieniło się jeszcze na gorsze, ponieważ w dalszym ciągu rwane są moje połączenia internetowe jak równiez kradzione są moje impulsy z wykupionej przeze mnie karty , gdyż co chwila otrzymuję od Was komunikat , że kończą mi się środki na koncie , co jest bzdurą , gdyż kończą mi się nawet wtedy ,kiedy prawie wcale nie korzystam z internetu, co dowodzi tego, że pod moje konto podwieszone są służby specjalne i to one kradną pieniądze z mojego konta.

  Zróbcie w końcu z tym porządek . Żądam również rekompensaty za poniesione straty materialne i niematerialne / polegające na tym , że ruinowany jest mój spokój , moja wolnośc i naruszana jest moja godność, czyli ogólnie biorąc moje dobra osobiste/. Co do sposobu naprawienia poniesionych przeze mnie szkód czekam na propozycje w tym względzie z Waszej strony.

  Łódź, dnia 22 luty 2018 r Michał Jarzyński
 • @detektywmjarzynski 23:52:10
  4 lutego 2018 r. jak się wcześniej zbiesił Facebook , manipulując danymi informacyjnymi , bez mojej wiedzy i zgody na moim koncie , wycinając mi moich znajomych według wlasnego uznania i kooptując mi jako znajomych zupełnie nieznane mi osoby oraz wycinając moje niektóre posty /co do dzisiaj , pomimo moich upomniń , nie zostało naprawione/ postanowiłem stąd się częściowo ewakuować i założyłem swój własny blog , gdzie mnie nie recenzurują h..j wie kto .

  Czas pokazał , iż dobrze zrobiłem . Na dzień dzisiejszy mam ok. 2 tysiące wyświetleń , co chrakterystyczne i miłe duża część tych wyświetleń jest z Polski , lecz także , co mnie niezmiernie zaskoczyło bardzo dużo wyświetleń /podaję w kolejności jest z USA -284 , Ukrainy -142, Portugalii-62, Niemiec -36, Kanady-31, Indie 28, Francja -15, Wielka Brytania -15, Irlandia-10. Nie wiem czemu brak jest wyswietleń z Rosji, Białorusi, krajó nadbałtyckich.

  W tej sytuacji poważnie się zastanawiam nad uruchomieniem wlasnego fejsa bez cenzury, a Facebook jak nie naprawi poczynionych u mnie na koncie szkód , o co wielokrotnie prosiłem spotkać może los jaki w najbliższym czasie spotka sieć Play24. W końcu wyrządzona została mi szkoda materialna i niematerialna, a przyznam sie , iż posiadam olbrzymie wlasne doświadvczenie w dochodzeniu roszczeń cywilnych z tego tytułu i żadna papuga nie jest w stanie mi dorównać.

  Podaję link do mego bloga :

  https://detektywjarzynski.blogspot.com/
 • W n i o s e k o przywrócenie powojennej nazwy ulicy Armii Czerwonej
  Prezydent Łodzi
  Hanna Zdanowska

  do wiadomości : Ambasador Federacji Rosyjskiej w Rzeczypospolitej Polskiej
  Sergey Andreev
  W n i o s e k
  o przywrócenie powojennej nazwy ulicy Armii Czerwonej

  W związku z przypadającą w dniu 23 lutego 2018 r. 100-rocznicą Armii Czerwonej
  składam na ręce Pani Prezydent wniosek o przywrócenie starej powojennej nazwy obecnej ulicy Józefa Piłsudskiego i jej zastąpienia nazwą Armii Czerwonej .

  Informuję , iż urodziłem się i spędziłem swoje dzieciństwo przy tej ulicy, a ściślej przy rogu ulicy Armii Czerwonej i Ruskiej /na szczęście tej drugiej nazwy nie dosięgnęło długie ramię współczesnej dekomunizacyjnej inkwizycji w Łodzi/ i z pobudek osobistych , lecz także dla zachowania wierności prawdzie historycznej chcę , by ta nazwa powróciła, bowiem nie kto inny, lecz to Armia Czerwona przyniosła Polsce i Polakom zwycięstwo nad faszyzmem i o tym nie wolno zapominać i tworzyć/przepisywać historii na zamówienie polityczne oraz pod dyktando USA.

  Józef Piłsudski według ocen wielu historyków był niemieckim agentem oraz osobą faszyzującą , bowiem tak postrzegany jest jego przewrót majowy i jego obecna gratyfikacja może jedynie świadczyć o tym , iż Polska jest obecnie w faszystowskiej orbicie, która jak zły szeląg ponownie wraca do Europy ubrana w amerykańską pseudodemokratyczną maskę .

  Chociaż osobiście urodziłem się po wojnie, będąc byłym komandosem wiem dobrze, co to jest wojna . Wiem równie dobrze , co to jest niewolnictwo , które min. Polsce i Polakom zafundowały faszystowskie Niemcy z uwagi na fakt , iż oboje moich rodziców w okresie II wojny światowej wykonywało niewolniczą pracę , przy tym , honorowo nie biorąc żadnej gratyfikacji od swoich oprawców po wojnie.

  Jednocześnie informuję , iż nie zamierzam spokojnie patrzeć jak pod wpływem faszyzującej USA dochodzi do faszyzacji Polski za którą, bez wyjątku , odpowiadają wszystkie ekipy rządzące Polską po 1989 r. w tym nie wyłączając polskiej lewicy, która pod wodzą Aleksandra Kwaśniewskiego i Leszka Millera , de facto doprowadziła do zniszczenia lewicy w Polsce, chociaż do dzisiaj nie do wszystkich dotarła ta gorzka prawda .

  Powołuję , na razie jednoosobowy ruch społeczny do przywrócenia powojennej nazwy ulicy Armii Czerwonej.

  Łódź , dnia 23 luty 2018 r. Michał Jarzyński
 • @Krzysztof J. Wojtas 13:51:21
  Jednym z prostych sposobów walki z tą wadliwą konstrukcją monetarną, jest łagodne i nieustanne wybieranie gotówki, by pozostawić na kontach minimalne ilości pieniądza elektronicznego, po to, by móc robić jedynie nieodzowne bieżące przelewy bankowe. Gotówką niekoniecznie płacić wszędzie, ale ją wpłacać na konto, tuż przed zrobieniem przelewu.
  Ponadto wraz z taką akcją społeczną należy, unikać na maxa brania kredytów. W sytuacji krachu bankowego, przejść na płatności gotówkowe. Wtedy pozyskane jak największe ilości gotówki w obiegu, zapewnią jako taki obrót handlowy w momencie zawieruchy, gdy nie dostarczą towarów z zewnątrz i będzie trzeba przeorganizować gospodarkę, na samowystarczalne przeżycie.
  Potem dopiero wzrośnie zainteresowanie systemami monetarnymi, gdy każdy otrze się o temat i zrozumie jakie to ważne, by mieć dobrze zbudowany system monetarny i gospodarkę samowystarczalną, w podstawowych rzeczach.
 • @Mufinek Sposypkom 12:04:31
  Dobry pomysł.
  Ucieczka z banków w kierunku gotówki ubezpiecza przed nagłym krachem i wielkoskalową grabieżą zasobów obywateli.
  Taki ruch uderza w banki (najlepiej w te zagraniczne) i daje obywatelom pewne bezpieczeństwo w razie kryzysu.

  Duża inflacja lub nagła wymiana pieniądza czyni ten pomysł nieskutecznym.
 • @Oscar 18:21:24
  cyt:
  Duża inflacja lub nagła wymiana pieniądza czyni ten pomysł nieskutecznym.

  Oczywiście słusznie zauważasz, ale tylko w kwestii nagłej wymiany pieniądza. Co do inflacji, to nie do końca prawda.
  Owszem, nagła wymiana pieniądza np na euro z ogłoszeniem unieważnienia gotówki złotówkowej, to może być właśnie riposta starego systemu na akcję społeczną. Ale wtedy może też zaistnieć kontr riposta bojkotu euro lub nie. Trudno przewidzieć. Gotówka nie utraci nagle wartości od widzimisia rządu. Gdy rząd ustali terminy na wymiany starej gotówki, wtedy może rozbić zawiązaną solidarność społeczną, co przejęła na czas przejściowy gotówkę złotówkową. Jednak trudno takie sytuacje prognozować, bo wszystko zależy też od zmiennej sytuacji politycznej w takim momencie. Tzn czy rząd w czasie zawieruchy pozostaje, zmienia się oddolnie, czy zmienia się odgórnie.

  Co do inflacji to jej powód może być różny.
  1. Może to być niedobór wielu towarów, bo ustaną dostawy z zewnątrz, ale przecież nie zginie handel dobrami posiadanymi. Do tego właśnie ta złotówka będzie potrzebna. To może być jedynie nowe dopasowanie się cen.
  2. Celowy dewastacyjny dodruk gotówki przez banki, gdy społeczeństwo, lub nowy rząd, nie przechwyci nadzoru nad NBP. Tego typu inflacje z dodrukiem, zawsze były hiperinflacjami, bo chodziło wtedy władcom pieniądza, o szybkie sztuczne zniszczenie jego wartości, by na tę metodę pozbawić ludzi kapitału finansowego.

  Trzymanie zaś kapitału finansowego na kontach podczas zawieruchy objawi się:
  1. złodziejskim odjęciem zapisanej wartości na koncie.
  2. limitem dziennego pobrania gotówki.
  3. limitem dziennych zakupów elektronicznych, przy towarzyszącej inflacji.
 • @detektywmjarzynski 23:52:10 nic się nie poprawiło , a wręcz zmieniło się jeszcze na gorsze,
  Głosuje się nogami, czyli przechodzi do innego operatora, np. w lajt mobile za 15 zł na miesiąc rozmowy bez ograniczeń na stacjonarne i komórki
 • Uwaga – może nastąpić krach na złotym !
  http://img.interia.pl/biznes/nimg/0/r/Analitycy_Zloty_sie_euro_5611437.jpg

  http://analizy-rynkowe.pl/dostrzegam-powazne-ryzyko-znacznego-oslabienia-zlotego/

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031