Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
760 postów 7926 komentarzy

Partia50plus

nikander - Bardziej pragmatyczne niż rewolucyjne myślą wojowanie.

Jak demaskować w sobie rzytka

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

No i jestem ciekaw jak wyjdzie test w Twoim przypadku

     Od tysiąca lat następuje u nas psucie naszych słowiańskich genów. Z kim tu nasza krew się nie mieszała. W starszym pokoleniu różnice się zacierają jednak nauczyciel nauczania początkowego po rysach twarzy łatwo rozpozna tę domieszkę genów obcych. Jednym z motywów naszych pradziadów zaciągania się na wyprawy wojenne była możliwość „brania brańca”. Przy odrobinie szczęścia przyprowadzało się takiego nieszczęśnika na powrozie i osadzało na komorze pobudowanej za gumnem. Pracował taki u włodarza a czasem mógł nawet liczyć na to, że wejdzie w łaski którejś z córek swego pana. Rodzimych kawalerów przetrzebiały wojny. Zatem połowa klasy ma szwedzką karnację i trochę skośne oczy. Jednak z tymi nacjami problemów raczej nie mamy więc odpuśćmy sobie.

      Istniało jednak inne mieszanie krwi i to na podłożu ekonomicznym, dużo bardziej groźne. Otóż w żydowskich karczmach piło się ostro. Gdy sprowadzana z zagranicy żydowska gorzałka zastąpiła słowiańskie piwo i miody, alkohol rozum odbierał i gdy ilość kresek przekraczała cenę pola postawionego w zastaw, to kmieć miał do wyboru: albo utratę części majątku albo cnoty swoich córek lub godności swoich żon. Zatem nauczyciel początkowych klas podstawówki zauważy, że u niektórych nosy są trochę dłuższe.

     Nie należy sobie z tego robić jakiegoś większego problemu, bo wojna swoje prawa ma a w końcu było to tak dawno. Jednak gdyby ktoś chciał sprawdzić czy czasem nie jest takim „pół krwi Polakiem” niech przeprowadzi następujący test:

1. Jak reagujesz na stwierdzenie, że społeczeństwu należy się rekompensata spadku siły nabywczej pieniądza (agregatu M3) na skutek inflacji oraz wyrównanie niedoboru środków pieniężnych na wykup wzrostu PKB?

     Jeśli uważasz, że taka rekompensata się nie należy to bądź pewny, że Twoja pra pra pra… babka wyrównywała w naturze to co twój pra pra pra... dziadek przepił w żydowskiej knajpie. Masz zakodowane w genach, że pieniądze zostały stworzone w ósmym, tajnym dniu genesis i przekazane narodowi wybranemu. Ty – owszem – możesz sobie je pożyczyć na procent. Jako rzytek będziesz przeciwnikiem reformy monetarnej.

2. Jak reagujesz na próbę obalenia tajemnicy handlowej jako podstawowego kanonu gospodarczego, a taka propozycja pada w związkach gospodarczych działających na bazie prawa o wielostronnych umowach wspólnie kontrolowanych?

     Jeśli uważasz, że tajemnica handlowa to świętość, możesz śmiało domniemywać że ktoś w Twoich genach mieszał będąc wyznania kupieckiego. Jako rzytek będziesz blokować powstanie prawnej infrastruktury kooperacji bez kontrolowania jej przez …

3. Jeśli uważasz, że kodeks spółek handlowych jest „majstersztykiem twórczości legislacyjnej” dlatego, że pracownik został sprowadzony do roli żywego inwentarza jesteś rzytkiem. Takim małym żydem, chociaż swoich pracowników nie nazywasz goim (bydłem), a to tylko dlatego, że nie znasz znaczenia tego słowa w pewnym narzeczu języka górnoniemieckiego. Będziesz przeciwnikiem partnerskiego modelu stosunków przemysłowych, będziesz na każdym kroku zwalczał słowiańska wspólnotowość.

No i jestem ciekaw jak wyszedł test w Twoim przypadku?

 

KOMENTARZE

 • @ Autor
  "No i jestem ciekaw jak wyszedł test w Twoim przypadku?"

  Na opak ;-)))

  Jak mnie Pan testował kaszanką, to żem się wywinął schabowym popijanym browcem... Oczywiście sałatka z pomidorów i cebulki na przystawkę :-)

  "Jak reagujesz na stwierdzenie, że społeczeństwu należy się rekompensata spadku siły nabywczej pieniądza (agregatu M3) na skutek inflacji oraz wyrównanie niedoboru środków pieniężnych na wykup wzrostu PKB?"

  Tu mam ból.
  Bo nie wiem czy ta rekompensata inflacji dla społeczeństwa nie doprowadzi czasem do jej pogłębienia. Będziemy wtedy rekompensować dalej? Kierunek Zimbabwe?
 • @ Autor
  "wyrównanie niedoboru środków pieniężnych na wykup wzrostu PKB?"

  Wzrost PKB... sam ten miernik jest do bani.
  No ale jeśli jest wzrost, to i środki być muszą na jego wykupienie.
  To dla mnie oczywiste.
 • @ Autor
  "Jak reagujesz na próbę obalenia tajemnicy handlowej jako podstawowego kanonu gospodarczego, a taka propozycja pada w związkach gospodarczych działających na bazie prawa o wielostronnych umowach wspólnie kontrolowanych?"

  Na pewno nikomu nic do tego, kto, za ile i co kupuje, no chyba, że jest totalniakiem od NWO i paczkę zapałek trzeba będzie kupować w fiskalnej łączności "ze stolycom"...

  Tajemnica handlowa kończy się moim zdaniem jednak gdy:

  - mamy do czynienia ze środkami publicznymi
  - ktoś zgłasza krzywdę i wtedy przed śledczymi, ale tylko przed nimi nie ma tajemnic, bo inaczej do ciupy.
  - kupa ludzi się umawia na współpracę i wszyscy dla wszystkich w ramach tej współpracy powinni być transparentni, żeby było fair.
 • @ Autor
  "Będziesz przeciwnikiem partnerskiego modelu stosunków przemysłowych, będziesz na każdym kroku zwalczał słowiańska wspólnotowość."

  A ta wspólnotowość to po rusku? ;-)))))

  Ale jeśli nie, to nigdy :-)
 • @ Autor
  Nie wiem jak mi wyszedł ten test...

  Dla Pana 5*

  Ukłony
 • "Mój test"
  3 : 0 na rzecz mojego słowiańskiego pochodzenia.

  Ja rozpoznaję ich po nazwisku, wyglądzie i mentalności. Oczywiście samo pochodzenie nie rozstrzyga o wartości człowieka.
 • @Analityk 11:59:41
  "Ja rozpoznaję ich po nazwisku,"

  Józef Światło ;-DDDD
 • @Jasiek 11:10:48
  tajemnica handlowa jest zaprzeczeniem wolnego rynku,

  dzięki niej można mówić o rynku swobodnych oszustw,

  ---------- 5* dla Nikandera za to, że wreszcie włączył tajemnicę handlową do zwalczanych patologii ---------------

  ps. nie tylko rzytki z niej korzystają, inne brudasy również
 • @interesariusz z PL 12:11:55
  Najgorsza jest ustawa o ochronie danych osobowych, co pozwala Nikanderowi i interesariuszowi z PL zachować anonimowość - zwłaszcza jak pletą koszałki-opałki.
  Te inne transparentności są blokowane tymże.

  To gdzie ten "rzytek"?
 • @Jasiek 11:13:40
  Kto nie urodził się i nie wychował na wsi ten ma pecha. Może nie wiedzieć na czym ta wspólnotowość polegała. Miasta u naz zostały zarzydzone doszczętnie.
 • @nikander 12:25:25
  No to uzupełniam. Na wsi domu nie budowało się za pieniądze. Budowało się "na odrobek". Podobnie było ze wszystkimi działaniami potrzebującymi angażowania większych środków. Polak Słowianin był spółdzielcą a formy tej spółdzielczości nie znały żydowskiego kurestwa jakimi są lichwa i tajemnica handlowa. Słowiańszczyzna do X wieku nie znała pieniędzy. Pierwszym, który zaczął bić monetę był Bolesław Chrobry.
  Może tyle na początek wystarczy.
 • @Krzysztof J. Wojtas 12:22:43
  Bardzo mi przykro, że zdiagnozował Pan u siebie jakąś podejrzaną haplogrupę.
 • @Krzysztof J. Wojtas 12:22:43
  Z całym szacunkiem, Panie Krzysztofie,
  co ma ustawa o ochronie danych osobowych do działania pod pseudonimem?

  Oczywiście, moim zdaniem, ustawa o ochronie danych osobowych jest szkodliwa i patologicznie wykorzystywana, a więc nadaje się do likwidacji.

  Nadmieniam, że ja nie wyrażam się o pańskich koncepcjach w tak szyderczy sposób, jak Pan o moich,

  co sugeruję rozważyć przy kieliszku nalewki wzmacniającej siły duchowe
 • @Jasiek 12:10:19
  Nie tylko.
 • @Jasiek 11:04:33
  Pisałem o tym setki razy, ale powtórzyć trzeba: inflacja i wzrost PKB tworzą nowe potrzeby pożyczkowe. Żyt pożycza nam pieniądze wyczarowane z powietrza i jeszcze żąda od tego odsetki. Jeśli tego nie zrozumiemy to zdechniemy jako niewolnicy.
  Ponieważ tego problemu nie widać z poziomu gospodarstwa domowego warto jednak zapoznać się z kanonami ilościowej teorii pieniądza.
 • negatywny stosunek do tajemnicy handlowej
  o syjonistycznym pochodzeniu świadczy?
  Proponuję panom, wydać choćby kilkadziesiąt tysięcy (wydaje się i miliony)na przygotowanie projektu handlowego i potem jeszcze przed rozpoczęciem realizacji ogłosić szczegóły na FB.
  Mam wrażenie, że panowie nigdy samodzielnie nie prowadzili żadnej działalności gospodarczej. Jestem załamany......
 • Ile jest w Polaku żyda ?
  To nie jest problem genetyczny.
  Mieszanie genów i kształtuje osobowości na poziomie ludzkiej świadomości (kształtuje instynkty.. a te u wszystkich "ludziopodobnych" są bardzo podobne).

  Co nas różni to szeroko rozumiana kultura, dziedzictwo narodowe, język...
  To wszystko są "walory" nabyte, nauczone...w procesie dojrzewania, obserwacji środowiska, nauki na wzorcach, edukacji szkolnej, literatury, internetu.
  Niemowlak żydowski wychowany w Polskiej rodzinie będzie Polakiem do szpiku kości.
  Niemowlak Polski wychowany w żydowskiej rodzinie będzie żydem do szpiku kości.

  Dziecko programowane od małego na katolicką owieczkę będzie najprawdopodobniej katolicką owieczką ,,, niezależnie od genów (patrz Indianie z Ameryku południowej)

  To środowisko czyni z nas żydów , Polaków, Niemców czy innych...
  Kluczowe jest pierwszych kilka lat życia kiedy budujemy u niemowlaka bazę językową.. a język to już kultura narodowa.

  "Półżydkami" są dzieci wychowywani w mieszanych rodzinach ...gdzie obie kultury się przenikają.... z takiego to nie wiadomo co wyrośnie a ma cechy jednego i drugiego narodu...

  To język, kultura oraz środowisko w którym dziecko dorasta czyni z niego żyda lub Polaka.
  Geny rodziców są mało ważne (no fizjonomia może być po rodzicach)
  ale program zapisany w mózgu to czynnik nabyty w procesie dorastania w określonych warunkach.

  Wniosek z gęby żyd może być przykładnym Polakiem...wiele żydowskich dzieci było wychowywanych w Polskich rodzinach.
  Odwrotnie raczej nie...

  Inna sprawa że dziecko w wieku kilku lat ma już zakodowany pierwszy język .. i uczy się drugiego gdy dostaje się w ręce drugiej rodziny...m
  Takie dziecko nie wiadomo w jakim kierunku zechce się rozwijać.

  Tak to widzę/.
 • @zadziwiony 13:11:04
  Nie3 mówimy o działalności gospodarczym w duchu brudnojudejskim. Niestety, ale taki dominuje, bo wszystkie inne koncepcje biznesowe zostały ZAKAZANE jako wraże. Wiem coś na ten temat.
 • @Oscar 13:16:46
  [genetyka] "kształtuje instynkty.. a te u wszystkich "ludziopodobnych" są bardzo podobne"
  "Co nas różni to szeroko rozumiana kultura, dziedzictwo narodowe, język...
  To wszystko są "walory" nabyte, nauczone...w procesie dojrzewania, obserwacji środowiska, nauki na wzorcach, edukacji szkolnej, literatury, internetu".
  "To środowisko czyni z nas żydów , Polaków, Niemców czy innych..."

  Powtarzasz za jakimiś rzytkami jakieś komunistyczne slogany. Tak naprawdę to pierwsza jest genetyka.

  Genetyka to wielopokoleniowo kształtowany dobór cech najbardziej przydatnych w danym środowisku, i to te cechy będą kształtowały charakter człowieka - będą się przebijały przez procesy "szeroko rozumianej kultury, dziedzictwa narodowego, języka... obserwacji środowiska, nauki na wzorcach, edukacji szkolnej, literatury, internetu".

  Czytałem kiedyś o dziecku świeżo urodzonym z arystokratycznej ale zaraz zmarłej matki, przygarniętym i wychowywanym jak swoje w wiejskiej holenderskiej rodzinie. Wyrosło na odmieńca o zupełnie innej wrażliwości i innych talentach jak inne dzieci w rodzinie i we wsi.
 • @Jasiek 11:03:06
  A skąd się bierze inflacja?
  Czy takie zjawisko jest naturalne dla gospodarki, czy jest to efekt sztucznych zabiegów (różnych form kreacji pieniądza)?
 • Oczywiście 5*
  DK
 • @miarka 13:47:08
  sam do tego doszedłem...
  genetyka ma znaczenie ale na poziomie bardziej instynktowym.
  parę tysięcy lat ludzkiej ewolucji nie robi różnicy genetycznej
  kilkaset tysięcy lat już pewnie tak.

  Natomiast różnice kulturowe odkładają się z pokolenia na pokolenia..
  Fundamentalną przewagą człowieka nad zwierzętami jest zdolność mówienia i przekazywania bardzo złożonych informacji...
  genetyka jeszcze "mówić" nie potrafi.. raczkuje.. mowa ciała, grymasy, dźwięki...to jest przekaz informacji ale bardzo ograniczony.

  Dzięki mowie człowiek uczy się tego czego nauczył się jego starszy przedstawicie.. jeden wynalazca dzięki mowie (i piśmie) uczy całe populacje jak korzystać z wynalazku..

  Genetyka tego nie potrafi.

  Problem "żyda" to problem kilku tysięcy lat...genetycznie to nic...ale kulturowo to już całkiem inni ludzie.
  Dotyczy to wszystkich ludzi .. genetycznie niemal takich samych ale kulturowo bardzo różnych.

  Kultura to mechanizm podobny do genetyki ale działający setki tysięcy razy szybciej.
  To dlatego oderwaliśmy możliwościami się od zwierząt...

  A wszystko przez opanowanie jednej zdolności... złożonej mowie..potem piśmie...a dzisiaj internetowi (szybki dost`ep prawie do każdej informacji.

  mowa, pismo, druk, internet to kroki cywilizacyjne rozwoju człowieka.
  ten rozwój ciągle przyspiesza...
  zwierzęta już nie mają szans... to my ludzie musimy je uratować by przetrwały
 • @Rzeczpospolita 14:00:51
  Inflacja jest jak powódź.... za dużo wody (kasy na rynku)
  deflacja jest jak susza .. za mało kasy na rynku

  Rynek sam automatycznie doprowadza ceny do równowagi rynkowej tak by ilość kasy odpowiadała ilości towarów.

  Jak za dużo kasy na rynku (jak w PRLu) a mało towarów to ceny idą do góry i mamy inflację.
  I odwrotnie.. gdy susza.. to ceny spadają bo niema kasy na kupowanie towarów.

  Gospodarczo nie warto dolewać za dużo kasy (inflacja) ani przesuszać rynku (zatory płatnicze)

  PRL pod presją solidaruchów (podwyżki przy braku produkcji bo strajki) zalewał rynek pieniędzmi (bez pokrycia w towarach)
  a Balcerowicz dokładnie odwrotnie.. zalał rynek towarami z importu niszcząc Polską gospodarkę pozbawił ludzi pracy i pieniędzy .. ilość pieniędzy na rynku gwałtownie spadła.

  Oba gigantyczne błędy gospodarcze zostały wymuszone przez solidaruchów (W PRLu i po 89r)
  W czyim interesie .. na pewno nie w interesie Narodu Polskiego.
  .
 • @Oscar 14:55:09
  Nawiasem mówiąc internet "zabija " lokalne kultury.
  Lokalne kultury, lokalne języki rozwijały się dzięki pewnej wielowiekowej izolacji...

  Dzisiaj internet (oraz media) powodują ... ujednolicanie się kultur. ..
  wszyscy wiedzą mniej więcej to samo, oglądają te same dzieła artystyczne...
  wyciągają podobne wnioski... zaczynają być podobni..

  Tylko języki ewoluują wolniej .. moda znacznie szybciej..

  Świat zmierza powoli do "uśrednionej" kultury..
  jeszcze kilkaset lat i wszędzie będzie podobnie ....
 • @Analityk 12:53:56
  Chodziło mi o to, że po nazwisku chyba mało kto by się zorientował, że chodzi o Żyda... Ot, taki Józef Światło, może dla niektórych nawet Józek...
  Horror
 • @zadziwiony 13:11:04
  "Proponuję panom, wydać choćby kilkadziesiąt tysięcy (wydaje się i miliony)na przygotowanie projektu handlowego i potem jeszcze przed rozpoczęciem realizacji ogłosić szczegóły na FB."

  No właśnie o take cuś się mnie rozchodzi ;-)

  Pozdro!
 • @Jasiek 15:26:18
  Jeśli ktoś che naciągać cholewę na głowę z wrzaskiem że nie pasuje to niech to robi. Nikt mu tego nie zabroni. Jeśli natomiast ktoś chciałby organizować biznes zgodnie z Międzynarodowym Standardem Sprawozdawczości Finansowej nr 11. - wspólne ustalenia umowne, to do zagadnienia powinien podejść poważnie. Uprzedzam: nie jest to koncepcja biznesowa przeznaczona dla chrzczonych scyzorykiem.
 • @Oscar 14:55:09
  "Problem "żyda" to problem kilku tysięcy lat...genetycznie to nic..."

  Mniej jak 2 tysiące lat żyda i mniej jak 2 tysiące lat Żyda talmudycznego.

  A genetycznie to i po kilku pokoleniach musi być wyraźnie widać genetycznie wyselekcjonowaną różnicę.


  "Kultura to mechanizm podobny do genetyki ale działający setki tysięcy razy szybciej.
  To dlatego oderwaliśmy możliwościami się od zwierząt..."

  Tu znowu prezentujesz teorię Darwina... oraz jej wersję kulturową. - Gramsci, szkoła frankfurcka, dzieci roku 1968 i gender ... oraz "naród wybrany", ibermensz, nadludzie i satanizm?


  "... genetyka jeszcze "mówić" nie potrafi.. raczkuje.. mowa ciała, grymasy, dźwięki...to jest przekaz informacji ale bardzo ograniczony".

  Prymitywna GMO z pewnością tak, ale ta uwzględniająca dobór naturalny oparty o to co ludzkie nie kieruje się informacją, a duchem.

  Jesteś w pułapce racjonalizmu. Pułapce prowadzącej do abstrakcji i wirtualizmu. - Znów mówisz jak rzyt z mrzonkami.

  A dobry duch przeciwnie - to realizm. Tu jest przyszłość.


  "mowa, pismo, druk, internet to kroki cywilizacyjne rozwoju człowieka.
  ten rozwój ciągle przyspiesza..."

  Co za brednie. Rozwój człowieka to wyłącznie rozwój duchowy ku człowieczeństwu dojrzałemu. Może być tylko na drodze ofiar i poświęceń motywowanych miłością.
  Tak samo i cywilizacja - to wyłącznie zdolność do życia w pokoju z wszystkimi ludźmi pragnącymi żyć w pokoju.

  Bez tego może to być tylko rozwój środków wojennych, militaryzacji, zagłady i samounicestwiania oraz urojeń o uprawnieniu do życia pasożytniczego i uzurpatorskich, pasożytniczych roszczeń.


  "zwierzęta już nie mają szans... to my ludzie musimy je uratować by przetrwały".

  Guzik, nie kupuję, to też ideologia, ideologia humanizmu za którą w pierwszym rzędzie idzie traktowanie zwierząt jak ludzi, a w drugim zacieranie granic między ludźmi a zwierzętami i odwrotnie, a w trzecim traktowanie ludzi jak zwierząt w interesie nadludzi.

  Najpierw to musimy obronić się przed wszelkimi kandydatami do roli nadludzi.
  Zwierzęta będą zwierzętami (i przetrwają) dopiero jak ludzie będą ludźmi (i przetrwają).
 • @Oscar 15:02:50
  "PRL pod presją solidaruchów (podwyżki przy braku produkcji bo strajki) zalewał rynek pieniędzmi (bez pokrycia w towarach)
  a Balcerowicz dokładnie odwrotnie.. zalał rynek towarami z importu niszcząc Polską gospodarkę pozbawił ludzi pracy i pieniędzy .. ilość pieniędzy na rynku gwałtownie spadła.
  Oba gigantyczne błędy gospodarcze zostały wymuszone przez solidaruchów (W PRLu i po 89r)"

  A toś dał popalić!!!
  "Solidaruchów"??? Nie rzytków aby???
 • @Jasiek 15:24:57
  To zbyt rasistowskie podejście...
  bo jak poznać np nazistę, neokona, liberała...mormona, kibola..dziewice ?

  wszystko tkwi w głowie...czasem co w głowie to na języku .. albo co w głowie to w ubraniu...co w głowie to w towarzystwie..

  kolor skóry, fryzura, wzrost, zarost to tylko pośrednie baaaardzo nieprecyzyjne wskaźniki.
  ale już wiara.. to jest wskaźnik .. wiara to ideologia.. ważna część "zawartości" głowy..
 • @Oscar 15:11:09
  "Świat zmierza powoli do "uśrednionej" kultury..
  jeszcze kilkaset lat i wszędzie będzie podobnie ...."

  Teraz znowu głosisz pochwałę globalizacji. Ty się wyspałeś aby?

  Nie widzisz że podobne to są rasowe ... zwierzęta?
 • @miarka 16:09:48
  W tamtych czasach solidaruchy i żydki to była jedna wroga PRLowi drużyna. Kto w tej drużynie kogo rżnął i jak to już inna sprawa... nie wnikam.

  Oba błędy prowadzące do zniszczenia Polskiej gospodarki (powódź i suszę) wymusiła ta właśnie "drużyna".

  Temu nie da się zaprzeczyć.

  To że teraz PIS prowadzi już dużo bardziej racjonalną pro Polską politykę gospodarczą niczego nie zmienia...w tej historii.
  Teraźniejszość nie może zmieniać przeszłości... to już się stało i jest historycznym faktem.
 • @miarka 16:14:46
  Niczego nie głoszę konstatuje istniejące obiektywnie procesy.

  Globalna mafia usiłuje ten proces radykalnie i brutalnie przyspieszać w trybie wymuszanej multikulti..
  Ja jestem przeciwny .. uważam że każda kultura powinna ewoluować w swoim własnym tempie..z infekowania jej obcymi kulturowo ogniskami...

  Dzisiaj wszyscy już mają takie same lub podobne komputery, komórki, samochody, telewizory, sprzęt AGD...oglądają te same filmy...
  .. i nie ma odwrotu od tego trendu...bez gwałtu (pełna izolacja od reszty świata)...

  a nie popieram żydowskiego multikulti bo to jest brutalny gwałt na spokojnej ewolucji narodów na własnym terenie wg własnego scenariusza i potrzeb.
  .
 • @Oscar 14:55:09
  Zdaje się, że nie jesteś na bieżąco.
  "Fundamentalną przewagą człowieka nad zwierzętami jest zdolność mówienia i przekazywania bardzo złożonych informacji...
  genetyka jeszcze "mówić" nie potrafi"

  Nam Chomski udowodnił, że umiejętność mówienia nie tylko poprzez wydawanie dźwięków, ale w sensie rozumienia,składania zdań, które mają sens nawet gdy uczymy się obcego języka - wyczucie niejako, co ma sens, jaki szyk zdania jest zrozumiały - jest naszym genetycznym uwarunkowaniem. To genetyka właśnie "mówi" i tylko dzięki genetyce mamy zdolność mówienia i uczenia się języków, także obcych. Być może w tym właśnie, w genetycznej umiejętności mowy człowieka zawarta jest ta "iskra boża" .Język, którym się posługujemy jest swoistym przyozdobieniem genetyki, jak również inne czynniki, jak kultura, obyczaje, itd.

  Pamięć genetyczna jest daleko większa, niż się to genetyce przypisuje. Czasami aż trudno uwierzyć, jakie cechy dziedzi dziedziczą po rodzicach, czyli także wszystkich innych swoich przodkach.
  Pamięć genetyczna istnieje długo i niekoniecznie muszą to być setki tysięcy lat. Udowodniono np., że ludzie nie znający polskich wyrazów, posługujący się współczesnymi językami europejskimi, bez względu na narodowość, inaczej reagują ( fale mózgowe) na podstawowe polskie wyrazy, np. "pies", co nie miało miejsca, gdy usłyszeli słowo "dog", czy "sobaka" i inne we współczesnych językach europejskich. Ot, ciekawostka przyrodnicza.

  Dysputa na temat "natura vs. wychowanie" jest przynajmniej tak stara, jak teoria "tabula rasa", która jest oczywiście nowożytnym przeinaczeniem rzeczywistości na własną modłę "oświeconych". Nie, nie rodzimy się jak białe karty, dziedzicząc tylko wygląd po rodzicach. Genetyka ma ogromne znaczenie i naukowcy coraz częściej, aczkolwiek niechętnie, sami to przyznają, wbrew od wieków obowiązującym teoriom.
 • Bardzo dobrze, na 5*
  Choć co do genów, mam czasami wątpliwości obserwując mentalność niektórych członków mojej rodziny. :))

  Jak chodzi o wygląd, to nie tylko małe dzieci - po czterdziestce, a już na pewno po pięćdziesiątce, widać ich cechy bardzo dokładnie. Wystarczy się przyjrzeć starszym aktorom hollywoodzkim - i naszym.... niegdyś piękne kobiety jakoś dziwnie zaczynają przypominać czarownice z długim nosem i podbródkiem... (Swoją drogą, ciekawe, że czarownice z baśni mają właśnie taki wygląd i straszyło się nimi kiedyś maluchy, że porywają niegrzeczne dzieci.)
 • @Oscar 16:18:13
  "W tamtych czasach solidaruchy i żydki to była jedna wroga PRLowi drużyna. Kto w tej drużynie kogo rżnął i jak to już inna sprawa... nie wnikam".

  A diabeł nie lubi żeby go widzieć - sztuczki mu wtedy najlepiej wychodzą.
  Nie wnikasz, to ukrywasz rzytka.


  "Oba błędy prowadzące do zniszczenia Polskiej gospodarki (powódź i suszę) wymusiła ta właśnie "drużyna".
  Temu nie da się zaprzeczyć."

  Da! Spytaj kogoś z tych ponad 10 milionów co byli w "Solidarności", a w tej drużynie nie byli - nawet o niej nie słyszeli. Tych, którzy nigdy na nią by się nie zgodzili bo dobrze wiedzieli co to była żydokomuna.


  "To że teraz PIS prowadzi już dużo bardziej racjonalną pro Polską politykę gospodarczą niczego nie zmienia...w tej historii".

  Co znowu za brednie. Przecież jest zupełnie odwrotnie. To co było przed -89 było gospodarczo pro-polskie. To teraz jest antypolskie.


  "Teraźniejszość nie może zmieniać przeszłości... to już się stało i jest historycznym faktem".

  Nie słyszysz identycznych polakożerczych "argumentów" polakożerczych rzytków. - czy to z Francji, czy z Izraela?
  Głosów które mylą "fakty medialne" i propagandowe z prawdą jedyną.

  A przecież to oni po swojemu, w swoim interesie błędnie napisali podręczniki do historii i teraz ich nie chcą zmieniać. Ty też nie znasz historii a na nią się powołujesz...
 • @Oscar 16:24:14
  "Niczego nie głoszę konstatuje istniejące obiektywnie procesy".

  To lepiej daj sobie spokój. Robisz w ten sposób krecią robotę - oswajasz społeczność czytających Twoje produkcje nie tyle z informacją o stanie rzeczywistości co z patologiami i narracją rzeczywistości prowadzoną przez tych, co tą patologię chcą nam sprzedawać jako normalność.
  Tym sposobem namawiasz swoich czytelników do dawania sobą manipulować tymi wrogimi im narracjami.
  Tym sposobem zniechęcasz do aktywności, protestów i buntów wszędzie tam gdzie się dzieje coś złego jakbyś nie wiedział, że "Złu aby zwyciężyło wystarczy bierność ludzi dobrych".


  "Globalna mafia usiłuje ten proces radykalnie i brutalnie przyspieszać w trybie wymuszanej multikulti..
  Ja jestem przeciwny .. uważam że każda kultura powinna ewoluować w swoim własnym tempie..z infekowania jej obcymi kulturowo ogniskami..."

  To teraz o tym piszesz, jak Cię przycisnąłem?
  Co drugie Twoje zdanie powinno zawierać podobne zastrzeżenie.

  Na koniec mała uwaga porządkowa: W tym zdaniu: "Ja jestem przeciwny .. uważam że każda kultura powinna ewoluować w swoim własnym tempie..z infekowania jej obcymi kulturowo ogniskami..." brakuje liter "be" (jest "z", a razem ma być "bez|)
 • @Lotna 16:28:08
  "To genetyka właśnie "mówi" i tylko dzięki genetyce mamy zdolność mówienia i uczenia się języków"

  Tu zgoda to genetyka nas podprowadziła do opanowania efektywnej mowy..
  Ale od tego momentu wyrwaliśmy cywilizacyjnie do przodu.
  Oderwaliśmy się od świata zwierząt... i zbudowaliśmy cywilizacje .. wiele lokalnych cywilizacji... a teraz dzięki (przez) internet budujemy globalną cywilizację.
  Genetyka dalej ewoluuje ale w swoim tempie...setki razy wolniej niż nasza cywilizacja...która ciągle przyspiesza... cholera wie dokąd... może do przepaści ??? ...a może do wiecznej szczęśliwości ?

  Nie da się przewidzieć przyszłych wynalazków i trendów rozwojowych...
  Dzisiaj mamy burdel gdzie mafia żydowska chce gwałtem , podstępem i przekupstwem przejąć władzę nad światem
 • @miarka 16:58:06
  masz rację ...brakuje "be" ... za szybko pisałem i nie przeczytałem przed wysłaniem.

  piszę skrótami myślowymi .. dla mnie jasnymi .. ale jak okazuje się nie dla wszystkich.
  Gdyby mi płacili to pisałbym elaboraty z cytatami, odnośnikami, spisem treści, wykazem literatury i pochwałami pod adresem płatnika.
  .. a tak rzucam myśli które uważam za wartościowe, budujące..pożyteczne społecznie..edukacyjnie...
 • @Lotna 16:38:33
  z genetyką mam ten sam problem odnośnie do rodziny..
  ja zdam test Nikandera, moi rodzice obleją..
  uwarunkowanie społeczne, jest ważniejsze..
  mnie wychowali rodzice, ale większości sam nauczyłem się..

  Popieram Nikandera i Ruszkiewicza, ale Oni na żydów wyglądają (pra pra babki długi karczemne pra pra dziadków spłacały), bardziej od nich Słowianina przypominam, ale wiem, że mieszańcem jestem (mniej mych pra pra babek uprawiało najstarszy zawód Świata). Genetycznie jestem czystszym "Słowianinem" niż oni, i co z tego?? Gdybyśmy mieli wyeliminować wszystkich Polaków z powodu na kurewstwo lub gwałty na ich babkach, to genetycznie został by chyba tylko Wojtas prawdziwym rzeczpospolitaskurwysynem; chów wsobny na pomidorach ;)
 • @zadziwiony 13:11:04
  hehe.. nie wiesz, że w Polsce od tego roku obowiązuje JPK????
  Jednolity Plik Kontrolny, wszystko musi być wysyłane do US, zaraz ma być kasa fiskalna połączona internetowo z US.. wszystkie wrażliwe dane biznesowe masz dać sam na tacy! Ty o prowadzeniu działalności gospodarczej w Polsce nie masz pojęcia!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Co do tajemnicy handlowej, nadal obowiązuje co do budowy autostrady A4, gruby wałek schowany za "tajemnicą handlową"..

  Ja sprzedaję samochód koledze, to musimy to zgłosić, zapłacić podatek od czynności cywilnoprawnych, a chuj "państwu" do tego.. a ktoś buduje autostradę na wybudowanej wcześniej (czyli ją modernizuje, dostaje dopłaty państwowe i unijne) i umowa tajna!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Chyba w Polsce dawno nie byłeś, że "dobrej zmiany" nie zauważasz..
 • @interesariusz z PL 12:41:17, nikander
  Przy kieliszku wszystko da się naprawić;-)))

  Fakt, że jestem złośliwy nie zmienia sytuacji. Po prostu - nie powinno być żadnych utajnień i to zarówno w sferze gospodarki jak i relacji personalnych.
  Nawet sfera intymna powinna być bardziej "czysta", chociaż tutaj akurat nie za bardzo należy na pełną transparentność nalegać.

  Obawiam się, że już samo rozpatrywanie kwestii w kategoriach, co można utajnić - jest już błędne.
  Tyle, że rozumiem, iż ten zakłamany świat przetworzył naszą mentalność na tyle, że stan nienormalności wydaje się normalny.

  PS. Nie zwalczam nicków - niektórzy muszą. Ale polskość polegała na otwartości.
  Pozdr.
 • W sprawie żydowskich sędziów w Częstochowie i Katowicach, którzy wobec mnie zaprezentowali szowinizm i antypolonizm
  Prezes
  Sądu Apelacyjnego
  w Katowicach
  SSA Witold Mazur


  Uprzejmie przesyłam treść dwóch zażaleń na postanowienia Sądu Apelacyjnego w Katowicach w przedmiocie wznowienia postępowań zakończonych prawomocnymi wyrokami sądów w Częstochowie oraz opis 11 postępowań sądowych w Częstochowie, z których większość zakończyła się wyrokami skazującymi. Przypomnę tylko, że był Pan wtedy sędzią Sądu Okręgowego w Częstochowie i w niektórych moich sprawach brał udział.

  Zarzuciłem w zażaleniach, że oskarżający mnie i skazujący, a także wykonujący i rozpatrujący inne wnioski funkcjonariusze publiczni w Częstochowie i Katowicach, byli/są pochodzenia żydowskiego, a ukrywając się nierzadko pod po polsku brzmiącymi nazwiskami, wobec mnie zaprezentowali szowinizm i antypolonizm. To zarzut o fundamentalnym znaczeniu, który powinien skutkować unieważnieniem wyroków orzeczonych nie tylko wobec mnie. Brak bezstronności, wrogość, a wręcz nienawiść na tle rasowym to warunki dyskwalifikujące kogokolwiek do sądzenia innych. Tzw. nadzwyczajne środki zaskarżenia obarczone wymogami formalnymi i merytorycznymi nie pozwalają na skuteczne uchylenie niesprawiedliwych wyroków. Możliwość złożenia skargi nadzwyczajnej nie spełnia również ogromnego zapotrzebowania społecznego na faktyczne funkcjonowanie PRAWA i SPRAWIEDLIWOŚCI. Nie pojawiła się jak dotąd żadna godna społecznego poparcia inicjatywa ustawodawcza w tej sprawie. "Jeżeli prawo i sprawiedliwość są w konflikcie, musimy wybrać sprawiedliwość i nieposłuszeństwo wobec prawa". (Mahatma Gandhi).

  Warunkiem podstawowym powinna być deklaracja oraz potwierdzenie polskości. Zacytuję obszerną definicję dr Pawła Ziemińskiego z Kongresu Polski Suwerennej w sprawie bycia Polakiem:

  "Za Polaka uznajemy każdego kto zamieszkuje na terenie Polski lub w miejscu swojego stałego lub czasowego pobytu za granicą, i kto wiąże swój etniczny, historyczny i kulturowy rodowód ze swoja Ojczyzną - Polską. Krajem słowiańskim, należącym do wielkiej, starożytnej rodziny ludów słowiańskich, posiadających własną - przedchrześcijańską i chrześcijańską historię, mających za sobą własną tradycję zorganizowanego życia wspólnotowego - poczynając od wspólnot rodowych, mirów ludowych, królestw i monarchii konstytucyjnych, a kończąc na państwach narodowych, związkowych państwach wielonarodowych i republikach ludowo - demokratycznych".

  Bez ustrojowej weryfikacji szeroko pojętego systemu prawnego w Polsce na podstawie wiarygodnych ustaleń Suwerena dalsze jego funkcjonowanie uważamy za szkodliwe i zabójcze dla Narodu i Państwa Polskiego. To byłoby równoznaczne z wybaczenie przez Chrystusa Kajfaszowi. Nawiązuje do tego wystąpienie ojca Augustyna Pelanowskiego (https://www.youtube.com/watch?v=Rvy7zfriVFw). Obecny system prawny to współczesny KAJFASZ/Sanhedryn.

  Ruch Społeczny "NOWA POLSKA" we współpracy z innymi ugrupowaniami narodowymi i patriotycznymi zamierza doprowadzić do zdemontowania patologicznego, a wręcz przestępczego systemu prawnego w Polsce i zbudowania go od nowa na zdrowych zasadach.


  Z poważaniem.

  Ruch Społeczny "NOWA POLSKA"

  PREZES

  mgr inż. Andrzej Dziąba
 • @Jasiek 15:24:57
  Moze tez byc bardzo po polsku :Weglarczyk, Bartosz Weglarczyk wnusio Jozefa.
  Przy okazji jak slysze jego angielski robi mi sie niedobrze
 • @wk..ny 18:19:20
  Ty jednak jesteś popie.d.lony. Coraz więcej wynika to z twoich "wystrzałowych" wypowiedzi.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031