Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
760 postów 7927 komentarzy

Partia50plus

nikander - Bardziej pragmatyczne niż rewolucyjne myślą wojowanie.

Zapraszam do komentowania, lajkowania...

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

No to byłem w wRealu24

 

       Po pewnych perypetiach telewizja internetowa wRealu24 pokazała moją facjatę szerokiej publiczności. Prowadzący podyktował tematykę, i to taką,wktórej siedzi i która najbardziej go kręci. Jak zwykle zacząłem szukać drugiego dna w obszarze podatkowym i bardziej zacząłem szukać haków na władzę (w kwestii systemu podatkowego) niż piać z zachwytu nad sukcesami rządu w walce z mafiami watowskimi. Było trochę podobnych treści jak w notce Transfer Pricing zawinił, VAT powiesili  ale uzupełniłem jeszcze listę patentów na okradanie naszych wpływów podatkowych przez państwa ościenne o WDT (wewnątrzwspólnotowe dostawy towarów i usług) oraz luksemburską optymalizację podatkową.

     Jak to wyszło możecie osadzić sami:

https://youtu.be/rZHJmr0mnfE

Jednak nasz portal (NeOn24) ma zdecydowanie lepiej wyrobioną społeczność. Dla wolnorynkowców, którzy się tam zagnieżdzili , wiele rzeczy było niestrawnych i obrazoburczych. To było wkalkulowane w koszty.

     Książkę, która była ładnie zareklamowana przez redaktora Grajkowskiego (4 minuta filmu) , rzeszowianie mogą nabyć w księgarni TĘCZOWA na ulicy Słowackiego 3 (przy rynku). Niestety księgarnia ta nie prowadzi sprzedaży wysyłkowej. Kto by chciał zasilić nasz fundusz wydawniczy kwotą co najmniej 25 zł(koszt druku i wysyłki)- otrzyma tę książkę w prezencie od stowarzyszenia KoReUs. W tej sprawie proszę się kontaktować z naszym kamratem Andrzejem Jędrzejewskim mail: biuro@koreus.pl

I jeszcze jedna sprawa organizacyjna.

Zapowiadane pismo do posłów i senatorów w obronie art 227 p1. Konstytucji RP zostało rozesłane 3-go grudnia. Jak pamiętacie z notki:Konfederaci - nasze "powstanie listopadowe"nie oczekujemy zbyt wiele. Zbieramy fakty. Może nagram jakiś filmik, aby to spopularyzować.

KOMENTARZE

 • wszystkie inicjatywy obywatelskie są cenne
  a jakby jeszcze były zrozumiałe .....

  UE żąda, aby przy otwieraniu każdej drogi padała informacja, ileż to "unijnej kasy" w nią wtopiono,

  a ja chciałbym, aby wreszcie ktoś rzetelnie policzył, ile to zachód z nas wyciąga, nie tylko w kwestriach finanasowych - ale przy realizacji projektów wspieranych przez unię. Ile też w związku z unijnymi wymaganiami kasy się marnuje na zbędną biurokrację i nieadekwatne wymagania.

  Potępiam umizgiwanie się do czytelników przy pomocy modnych anglicyzmów.

  No i uwaga, od lat nie kupuję żadnych książek na papierze. W domu półek już od dawna brak.
 • Autor
  no to dobrze, że Rola okazał się przydatny nie tylko do zaorania
 • @Andrzej Tokarski 11:10:02
  Tę szorstką przyjaźń było chyba i widać i słychać.
  Pozdrawiam
 • Autor
  Zacząłem właśnie oglądać i już w 9 min. trafiłem na ciekawą treść.
  Otóż mamy tam, że jako Polacymamy całe "pokłady kapitału strukturalnego czyli skłonności do działania we wspólnym interesie" i że jest on też kapitałem finansowym.

  Otóż ta skłonność a więc i zdolność do działania we wspólnym interesie jest kreowana przez dobro wspólne.
  A dobro wspólne dowolnej wspólnoty to jest jej dobro niezbywalne, czyli prawdziwa własność (a nie posiadanie czy "prawa" oszukańczo zwane własnością).
  Niestety te narodowe dobra wspólne bywają dziś (zbrodniczo) zawłaszczane przez władze państwowe i korporacje prywatne a Naród Polski jest tu zniechęcany do właścicielskiej i politycznej odpowiedzialności oraz kontroli.
  Bez tego żeby Naród przeszedł do aktywności w tym temacie niewiele albo i nic się nie zmieni.

  Padają też od razu słowa że nasz "kapitał finansowy przecieka nam jak piasek z dziurawego worka".
  - I tak się dzieje. Ale dokładniej się przyjrzeć to mamy tu i analogię do piasku w klepsydrze, i krwi wyciekającej z przeciętej żyły.

  Pierwsza pokazuje, że piasek który nam wycieka jest gromadzony przez naszych agresorów ekonomicznych, szowinistów ekonomicznych którzy nas niszczą, a sami się budują naszym kosztem, kosztem zbrodni na nas. Jesteśmy więc w sytuacji obrony koniecznej. Skądinąd wiemy że później nam z tej górki pożyczają doliczając odsetki, z czego rośnie dług który zniewala tych co przeżyją ten pierwszy atak, zniewala i przyszłe pokolenia jeszcze nienarodzone co jest szczególnie odrażającą zbrodnią na tych co się nie mogą bronić.

  Druga z tych analogii oznacza że na tej krwi z naszej przeciętej żyły tuczą i mnożą się drapieżniki i pasożyty. One rosną w siłę, a my chorujemy i słabniemy. Z tej drugiej analogii mamy od razu ważną naukę, że aby przeżyć musimy zatamować ten upływ krwi, czyli nałożyć opaskę uciskową przed miejscem wycieku i czekać aż żyła się zrośnie.
  Tak więc wiadomo że aby cokolwiek poprawić trzeba nowych pomysłów, ale najpierw to muszą one dotyczyć zatamowania tego upływu krwi, zatamowania jednak kontrolowanego po to aby jednak trochę krwi "z tlenem i pożywieniem" dopływało i do naszych organów i za raną, aby w trakcie akcji ratowniczej nie obumarły.
  W praktyce jednak nie ma być jakaś analogia do socjalu 500 plus (bo każdy socjal opiera się o zbrodnicze wymuszenie i grabież bez patrzenia na skutki dla grabionych i użyteczność społeczną tego co robią), a raczej o pomoc potrzebującym na bazie ofiarności (świadomej i dobrowolnej) tych co mają jakiekolwiek nadmiary.
  - Tego zaś nie da się osiągać aktywnością władz państwowych a tylko aktywnością Narodu.
  - A żeby Naród przeszedł do aktywności, musi przejść edukację ekonomiczną, bo komuna nas z niej głęboko wyjałowiła.
 • @nikander 13:52:32
  słuchałem i myślałem sobie tak:

  Pan, czyniąc założenie, że rzecz idzie o ekonomię, wykonuje pożyteczną rzetelną pracę i czyni starania, by system ekonomiczny uczynić sprawniejszym, przejrzystszym, bardzie przyjaznym przedsiębiorcom, czy ogólniej ludziom tu żyjącym

  tymczasem

  rządzącym w najmniejszym stopniu nie chodzi o ekonomię - tylko o politykę w ujęciu globalnym, więc zdobycie i utrzymanie maksimum władzy, maksimum kontroli, maksimum uzależnienia obywateli od woli władzy.
  Droga do tego prowadzi przez stopniowe wycinanie prywatnych przedsiębiorców, pojedynczych rolników z ich prywatnymi gospodarstwami rodzinnymi, prywatnego kapitału bankowego. Temu z jednej strony służy ogłupiająca narracja patriotyczno martyrologiczno religijna,
  zaś z drugiej realne działania nakierowane na utrudnianie działalności gospodarczej, na mnożenie podatków, kontroli, uszczelnianie fiskalne. W rolnictwie mamy analogiczną działalność: mówimy to co chcą słyszeć - a robimy coś zupełnie innego przy okazji mówiąc, że nie robimy tego co wszyscy widzą że robimy, tylko się staramy, ale jest ciężko, ale się staramy...
  Tymczasem fakty dokonane się realizują, firmy padają, gospodarstwa rolne tracą płynność, komornicy mają pełne ręce roboty - a CPK się buduje, ci, co mają wszystkie pieniądze świata czekają na czas zakupów, obce wojska czekają na zabezpieczenie operacji.... Mateuszek brat Bibiego robi czary mary rękami mamiąc naród, a w duchu zaciera ręce.... nikomu nie chodzi tam o ekonomię...


  tak sobie myślałem słuchając...

  pozdrawiam
 • @Andrzej Tokarski 17:25:08
  "ogłupiająca narracja patriotyczno martyrologiczno religijna, "

  Zgoda że jest narracja bogoojczyżniana: "Bóg chce, Ojczyzna potrzebuje, a więc weźmy się i zróbcie...",
  ale to nie znaczy że nie musimy się jednoczyć do zgodnego działania jako Naród mający jedną Ojczyznę za swoją Matkę
  i jednego Boga jako źródło jednakowo rozumianego systemu ludzkich wartości a zarazem duchowego szkieletu dla życia społecznego i politycznego, w tym stanowionego pzez Naród systemu praw nadrzędnych nad władzami państwowymi.
  I musimy to wyegzekwować, choćby się to komuś nie podobało.


  "Mateuszek brat Bibiego robi czary mary rękami mamiąc naród, a w duchu zaciera ręce.... nikomu nie chodzi tam o ekonomię..."

  Ale nas to nie może obchodzić że ich nie obchodzi, bo starczy że nas obchodzi.
  A to my jesteśmy ich władzą zwierzchnią, nie jacyś uzurpatorzy, nie "namiestnicy" wyznaczani przez uzurpatorów, nie bracia Bibiego, goście, wieczni tułacze i koczownicy oraz handlowcy zwykli zostawiać za sobą ziemię wygryzioną do ostatniej trawki i ogołoconą z dóbr.
 • @miarka 19:19:10
  to proszę to jeszcze wyegzekwować...:)
 • @Andrzej Tokarski 19:45:19
  "to proszę to jeszcze wyegzekwować...:)"

  Proszę się tak nie cieszyć. - Tego się nie egzekwuje odgórnie, a oddolnie, przez cały Naród. I Pan też będzie potrzebny.
  - Kiedy zaczynamy? :-)
 • @miarka 20:42:14
  też myślę, że we dwóch rozgonilibyśmy to całe łajdactwo
 • @Andrzej Tokarski 20:59:43
  Chłopaki, weźcie jeszcze mnie ze sobą. Co ja gorszy?
 • @nikander 21:52:49
  we trzech to i Kresy odbijemy....
 • @Ziut Obóz Narodowo Demokratyczny 22:11:38
  nie za bardzo ogarniam - wygląda to tak, jakby również Sprzedający miał płacić VAT?
  Istotą bycia sprzedającym jest to, że to jemu płacą - sprzedający jest obciążony dochodowym -PITem, CITem, liniowym
 • @nikander 21:52:49
  Kiedyś się nad tym VAT zastanawiałem, ... i tak na oko mam wrażenie, że gdyby stawka w obrocie handlowym wewnątrz-unijnym była płacona w obydwie strony w takiej wysokości ile ten VAT wynosi, a nie "ZERO", to tego VAT mielibyśmy [zostałoby nam w Polsce], więcej: Czy dobrze miarkuję?

  TERAZ MAMY TAK ŻE ZOSTAJĄ NAM ABY ZANIECZYSZCZENIA POPRODUKCYJNE i PŁATNOŚCI KLIMATYCZNE
 • @Andrzej Tokarski 22:16:31
  Poprawiłem / Jest wyżej / VAT powinien być płacony, przez obydwie strony [kupujących z Polski / i z zagranicy / bez stawki "ZERO"], a większa różnica, wynikająca z dysproporcji w wymianie handlowej [więcej sprzedajemy niż kupujemy / a więc powinniśmy ściągać więcej VAT] dysproporcja w ściąganym VAT powinna pozostać w Skarbie Państwa

  - PIT CIT to inna sprawa
 • @Andrzej Tokarski 22:16:31
  // wygląda to tak, jakby również Sprzedający miał płacić VAT? //

  VAT powinien być płacony, przez obydwie strony [kupujących z Polski / lub z zagranicy / bez stawki "ZERO"],

  SPRZEDAJĄCY* JEST ZAWSZE KASUJĄCYM NALEŻNOŚĆ [VAT], ... WIĘC NIGDY VAT NIE PŁACI. / PŁACI KUPUJĄCY >> SPRZEDAJĄCEMU Z POLSKI, ... ALBO POLAK SPRZEDAJĄCEMU NP. Z NIEMIEC

  * w jakimś momencie jest kupującym / wtedy płaci VAT / Wewnątrz unijna stawka "ZERO" kamufluje dysproporcje w handlu między krajami unii, ... a tym samym należne Polsce płatności z tytułu VAT

  DZIĘKI TEMU np. NIEMCY MAJĄ TAŃSZY TOWAR NA EKSPORT TOWARÓW WYPRODUKOWANYCH Z POLSKICH KOMPONENTÓW POZA UNIĘ / GDYBY NIE BYŁO STAWKI "ZERO" TEN EKSPORT NIEMIEC POZA UNIĘ BYŁBY DROŻSZY

  ** W POLSCE Z TYTUŁU PRODUKCJI i EKSPORTU Z UNII POZOSTAJĄ NAM ABY ZANIECZYSZCZENIA POPRODUKCYJNE i PŁATNOŚCI KLIMATYCZNE
 • SENSACJA ! ! ! "Afera tytoniowa" ! ! !
  "Afera tytoniowa" >> https://www.youtube.com/watch?v=b-2-op8HBYk

  Druk nr 3015 - Sejm >> http://orka.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/PrzebiegProc.xsp?nr=3015

  A JESZCZE NIEDAWNO BYŁO GŁOŚNO, ŻE ŻORŻETA CHCE UPRZYWILEJOWANIA FIRM AMERYKASKICH: CHODZIŁO O PHILIP-MORRIS, ... PRODUCENTÓW PAMIEROSÓW?
 • "Do Rzeczy": To nie pierwszy "wyskok" Mosbacher.
  Domagała się uprzywilejowania amerykańskich firm / Prawicowy tygodnik informuje, że list Georgette Mosbacher nie był pierwszym "wyskokiem" ambasadorki USA w Warszawie. W ostatnim czasie miała wzywać na rozmowy osoby pracujące nad nowelizacją ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i prawnych.

  Georgette Mosbacher interesowała się zmianami w przepisach o podatku dochodowym w kontekście amerykańskich przedsiębiorstw w Polsce. >> https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/other/do-rzeczy-to-nie-pierwszy-wyskok-mosbacher-domaga%C5%82a-si%C4%99-uprzywilejowania-ameryka%C5%84skich-firm/ar-BBQaaTF


  Philip Morris International

  Philip Morris International Inc. – amerykańskie przedsiębiorstwo posiadające 15,5% udziałów w światowym rynku tytoniowym poza USA (lub 28,5% z wyłączeniem Chin oraz Stanów Zjednoczonych) (dane z roku 2014). Siedziba przedsiębiorstwa znajduje się w Nowym Jorku. Jej podstawowe marki papierosów, Marlboro i L&M, są sprzedawane w ponad 180 krajach na całym świecie. Philip Morris International do 31 marca 2008 należało do holdingu Altria Group, Inc. Od 31 marca 2008 PMI jest samodzielną spółką notowaną na nowojorskiej giełdzie papierów wartościowych.

  W Polsce przedsiębiorstwo jest reprezentowana przez spółki: Philip Morris Polska S.A., PMI Service Center Europe Sp. z o.o., z siedzibą w Krakowie. Philip Morris Polska Distribution Sp. z o.o., z siedzibą w Krakowie oraz Philip Morris Polska Tobacco Sp. z o.o. z siedzibą w Leżajsku. >> https://pl.wikipedia.org/wiki/Philip_Morris_International

  A TUTAJ PHILIP MORRIS / CHYBA SAM NAD SOBĄ / ZASTANAWIA SIĘ JAK DŁUGO JESZCZE BĘDZIE W PAPIEROSOWYM BIZNESIE

  >> https://www.pmi.com/

  Dzięki zniesieniu polskiej akcyzy, ... możliwe że jeszcze długo?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031