Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
761 postów 7905 komentarzy

Partia50plus

nikander - Bardziej pragmatyczne niż rewolucyjne myślą wojowanie.

Przedsiębiorcy - Trump wie o czym mówi

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

„Rezerwa Federalna jest niewybraną kliką centralnych bankierów, która ściąga naszą gospodarkę w przepaść, a jedynym sposobem naprawienia naszych długoterminowych problemów gospodarczych i finansowych, jest zniesienie tego”.

O tym, kiedy to było wypowiedziane i w jakim kontekście dowiecie się Państwo po polsku tutaj: www.klubinteligencjipolskiej.pl/2018/10/trump-wkracza-w-strefe-zamachu-na-wlasne-zycie/ a po angielskiemu tutaj: https://www.veteranstoday.com/2018/10/14/trump-enters-the-assassination-zone/

 

Ile ja bym za to dał aby polscy przedsiębiorcy to zrozumieli. Piszę więc:

 

Drodzy PrzedsiębiorcyPolscy

Włączcie się do pracy nad Polską Doktryną gospodarczą.

Przez ostatnie trzy lata stosując „strategie poluzowania ilościowego” największe banki centralne jak FED i EBC „wykreowały z powietrza” i wprowadziły do instytucji finansowych około 15 bilionów USD. To zaowocowało ożywieniem gospodarczym z czego obecnie – i to tylko w niewielkim stopniu – korzysta Polska. Mamy rząd który demoralizuje spo­łeczeństwo transferami socjalnymi po to tylko, aby wygrać kolejne wybory, tymczasem:

 • Zupełnie niezasadnie zbiera prawie 50 mld zł podatków na obsługę długu publicznego, który powstał jedynie dlate­go, że łamany jest art. 227 Konstytucji PR.

 • Nie potrafi uszczelnić "przekrętu granicznego" (tzw. luksemburska optymalizacja podatkowa, ceny transfero­we, ) przez które tracimy jakieś circa 80 mld wpływów budżetowych rocznie. Polskie podatki wyciekają za gra­nicę!!!

 • Świadomie wyprowadza pieniądze ze sfery produkcji do instytucji finansowych, aby zagłodzić naszą gospo­darkę. Vide Pracownicze Programy Kapitałowe.

 • Nie potrafi sobie poradzić z zatorami płatniczymi, uznając, że jest to wewnętrzna sprawa przedsiębiorców a nie po­lityki monetarnej oraz utrzymuje memoriałową metodę ewidencji zobowiązań fiskalnych stając po stronie przedsię­biorców bez zasad moralnych.

 • blokuje ujawnienie się naszej wewnętrznej gospodarczej siły przez utrzymywanie naszej gospodarki w archaicz­nych strukturach organizacyjnych (brak rozwiązań prawnych dla partnerskiego modelu stosunków przemy­słowych oraz brak rozporządzeń wykonawczych dla związków gospodarczych o strukturze sieciowej integracji produktowej działających na bazie prawa o wspólnych ustaleniach umownych).

W rezultacie, coraz bardziej kurcząca się baza podatkowa obciążana jest coraz większymi obciążeniami fiskalnymi i qu­asi-fiskalnymi. Teraz coś czego nie zobaczycie w telewizji, bo to fakty wstydliwe:

 • około 5 tyś. obywateli rocznie odbiera sobie życie z powodów ekonomicznych,

 • kolejka zajęć komorniczych objęła już 12 milionów spraw,

 • średni czas oczekiwania na zapłatę w gospodarce to 3 miesiące i 24 dni

 • na zatorach płatniczych gospodarka traci około 6,1 % PKB

Jeśli to wszystko się jeszcze kręci to tylko dzięki:

 • patologii podatkowej,orazpatologicznemu zadłużaniu się przedsiębiorców u swoich partnerów biznesowych odro­czonymi płatnościami,

 • transferowi środkówz zagranicyod naszych emigrantów ekonomicznychszacowanemu na około 50 mld zł rocznie.

Ten nieuchronny marsz nad przepaść można przerwać. Stańmy wszyscy do obrony art. 227 p.1 naszej Konsty­tucji. Konfederacja na Rzecz Reform Ustrojowych prowadzi w tej sprawie lobbing wśród Posłów i Senatorów.

Dlaczego przedsiębiorcy są tak ważni?

     Otóż, gdyby Narodowemu Bankowi Polskiego realnie przywrócono konstytucyjnie zagwarantowane prawo emi­sji pieniądza, to musiałyby być one skierowane na wyeliminowania zatorów płatniczych w gospodarce. Zgodnie z kon­cepcją tzw. „pieniądza z helikoptera” opracowaną przez amerykańskiego ekonomistę Miltona Friedmana, pieniądze z emisji przyrostowej powinny trafić do przedsiębiorców ze wszystkich branż i na terenie całego kraju. Przy normalnych parametrach wzrostu PKB oraz inflacji, wypadałoby to około 2,5 – 5 tyś zł na pracownika/właściciela rocznie. Właśnie o tym, jak to zrobić najlepiej, chcielibyśmy podyskutować na naszym wspólnym sejmiku na przełomie lutego i marca.

Bez zrozumienia przez przedsiębiorców istoty „dywidendy produkcyjnej” w nowoczesnych architekturach monetarnych żadem plan odbudowy polskiej gospodarki się nie uda.

Rzeszów, grudzień 2018

 

Drodzy Polscy Przedsiębiorcy. Przeczytajcie http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2018/10/trump-wkracza-w-strefe-zamachu-na-wlasne-zycie/ i nie dajcie się dalej dymać.

 

 

KOMENTARZE

 • Autor
  Już w czasie kampanii wyborczej Trump dał do zrozumienia że jest satanistą "większe zło", trudno więc tu zakładać że ta jego wypowiedź jest szczera.

  Jednak to że mówi głośno to co mówi znaczy że jednak stoi w rozkroku między takimi jak my dalekowzrocznymi/gniewnymi/zbuntowanymi a krótkowzrocznymi/banksterami/satanistami.

  To zaś oznacza wciąż że decydujące słowo należy do nas, do naszej postawy, do naszego człowieczeństwa, do naszej woli walki i chęci przeżycia.
 • Mam pytanie, skoro
  "Przez ostatnie trzy lata stosując „strategie poluzowania ilościowego” największe banki centralne jak FED i EBC „wykreowały z powietrza” i wprowadziły do instytucji finansowych około 15 bilionów USD. To zaowocowało ożywieniem gospodarczym z czego obecnie – i to tylko w niewielkim stopniu – korzysta Polska. "

  to kto na tym zyskał, a kto stracił ?

  tak, tak, mowa o wszystkich, poczynając od tego, co za owe 15 b USD kupiły owe banki ? Jak zarobili na tym przedsiębiorcy, dlaczego ożywienie gospodarcze jest zapewnione przez naplyw gotówki ? Czy to aby nie jest zadyma, kto kogo wyrucha na gorącym pieniądzu?
 • @interesariusz z PL 11:16:15
  "tak, tak, mowa o wszystkich, poczynając od tego, co za owe 15 b USD kupiły owe banki ?"

  Jak to co? Nowe długi ...


  Jak zarobili na tym przedsiębiorcy, dlaczego ożywienie gospodarcze jest zapewnione przez naplyw gotówki ?

  "Zarobić to mogli tylko "przedsiębiorcy dedykowani", ci "z prawem do zysku", a więc największe korporacje, zwłaszcza banksterskie.
  Formalnie ożywienie gospodarcze jest liczone od wzrostu PKB.

  Ten może być np. z tytułu doliczenia do niego dochodów "hipotetycznych" gospodarki: z prostytucji, złodziejstwa, lichwy i spekulacji, z "czarnej strefy", z wyprzedaży zasobów kopalin niewydobytych i podwyżek cen zwłaszcza.

  - W PRAKTYCE MORAWIECKIE BIORĄ KREDYTY, DAJĄ PODWYŻKI SOBIE I "SWOIM", TROCHĘ KREATYWNEJ KSIĘGOWOŚCI I MOGĄ SIĘ JUŻ CHWALIĆ CUDEM GOSPODARCZYM.
  A ŻE GOSPODARKA STAJE, FIRMY BANKRUTUJĄ ITD., A KOGO TO OBCHODZI...


  "Czy to aby nie jest zadyma, kto kogo wyrucha na gorącym pieniądzu?"

  Raczej wzięcie sobie przez banksterów czasu na modlitwę o Boże zmiłowanie nad nimi.
  Przecież nikt się wyruchać nie da bo wszyscy już wiedzą o co chodzi.
 • @miarka 11:40:04
  Ja to bym chciał żeby tak doliczyli do wzrostu PKB dochody z tytułu korupcji - i jeszcze z domiarem od 1989 roku włącznie i odsetkami za zwłokę.
  W końcu korupcja to zbrodnia, zwłaszcza gdy dotyczy osoby zaufania publicznego, w tym urzędnika państwowego, a więc żadne przedawnienie tu w rachubę nie wchodzi.
  Nadto nowe prawodawstwo odnośnie zniesienia kary śmierci w ich przypadku każdy uczciwy sąd uzna za bezprawie.
 • @miarka 12:00:07
  Cenowa masakra w Nowym Roku. Ceny gazu, wywozu śmieci i żywności ostro w górę!
  https://nczas.com/2018/12/29/cenowa-masakra-w-nowym-roku-ceny-gazu-wywozu-smieci-i-zywnosci-ostro-w-gore/

  Natural gaz cena spadła o 26% w grudniu a ci, że podwyżki chcą? ticker: NG.F To wszystko co mówią w TVP INFO czy TVP to lipa. Niemcy z Innogy Polska S.A. przysłali mi dzisiaj pismo z nową taryfą na zakup energii elektrycznej a w ich firmie a w nim:
  a. wzrost ceny 1 kWh z 0,339726 zł na 0,3819 zł a więc podwyżka o 12,4%.
  b. wzrost ceny „opłaty handlowej” w okresie rozliczeniowym miesięcznym z 5,28 zł na 27,26 zł a więc podwyżkę o 516,3%. Zważywszy, że moje zużycie energii oscylowało w granicach 150 kWh/mies. a więc za około 50 zł brutto to sama podwyżka „opłaty handlowej” stanowi kwotowo podwyżkę ceny energii o 44% (22 zł / 50 zł). Dodając oba człony podwyżki 12,4 + 44,0 = 56,4%. Taka jest prawda. Podwyżka energii o 56%. Tak to wygląda w najnowszym piśmie Niemców z Innogy Polska S.A. z nową taryfą na zakup energii elektrycznej a nie w TVP Info czy TVP.
 • @miarka 12:00:07
  Pakiet klimatyczny oznacza dla nas wzrost cen prądu o 80 proc. Premier Kopacz rok 2014. Prąd droższy nawet o 80 procent, spowolnienie wzrostu PKB o 1,8 pkt proc. do roku 2030. Sprawdź, co nas czeka.

  https://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/pakiet-klimatyczny-oznacza-dla-nas-wzrost-cen,177,0,1635761.html
  Ps..No i w końcu Ewa Kopacz żadnego weta nie zrobiła. POwskie śmiecie chcieli i chcą doprowadzić Polskę do ruiny. PO nie powinna nigdy powrócić do władzy i nie niszczyć więcej Polski i Polaków.
 • @miarka 12:00:07
  Ziemkiewicz mówi słowa, których panicznie boi się PiS! „Wolą milcząco firmować kolonialny rabunek niż narazić się na kolejne oskarżenia”. Rafał Ziemkiewicz na swoim koncie na Twitterze ostro wypowiedział się na temat poczynań rządu PiS ws. większych opłat za energię. „Wolą milcząco firmować kolonialny rabunek niż narazić się na kolejne oskarżenia”. Jak pisze redaktor Ziemkiewicz Prawo i Sprawiedliwość zrobi wszytko by nie być uznawaną partia za anty-unijną. Chowa teraz do szafy posłankę Pawłowicz i posła Tarczyńskiego. Na Twitterze popularny publicysta wprost powiedział, że PiS przed wyborami zrobi wszytko, by nie dać totalnej opozycji paliwa w postaci, że partia Jarosława Kaczyńskiego jest antyunijna. „Z jakiegoś powodu PiS boi się powiedzieć Polakom korzystnej w sumie dla nich prawdy: że rżną nas na miliardy UE i Zachód dzięki tchórzliwej zgodzie PO w 2014. Wolą milcząco firmować kolonialny rabunek niż narazić się na kolejne oskarżenia o „wyprowadzanie z Europy”?”

  Ps...Nie, chcą jakoś ukryć swoją niekompetencję. Okazało się bowiem, że mieli trzy lata na to, żeby jakoś sprawę spróbować załatwić. Tymczasem przegapili sprawę, bo nie znalazł się ktoś, kto by sprawdził. Tak działa połebkizm i akcyjność zamiast zwykłej codziennej pracy. Energia zdrożeje, ale nie zdrożeje, gdyż zdrożeje dla budżetu państwa, czyli wszystkich podatników, tylko z innej strony, niż gdyby zdrożała dla poszczególnych obywateli i podmiotów, czyli za to zdrożenie zapłacimy w innych podatkach, żeby nie wyglądało na proste zdrożenie.
 • @miarka 12:00:07
  To będzie światowy rekord! Nowe stawki opłat na autostradzie A2 od przyszłego roku. Od 2 stycznia przyszłego roku wzrosną opłaty na odcinku autostrady A2 Nowy Tomyśl – Konin. Będą one obejmować pojazdy kategorii 2, 3 oraz 4. Dla pozostałych, stawki pozostają niezmienne. Zmiana stawek opłat dla pojazdów ciężarowych za przejazd 150-kilometrowym odcinkiem autostrady A2 będzie wejdzie w życie 2 stycznia 2019 roku o godz. 6.00 rano. Stawki za przejazd każdym z trzech 50-kilometrowych odcinków autostrady pomiędzy Nowym Tomyślem a Koninem, wynosić będą (ceny zawierają 23 proc. podatku VAT):

  31 PLN brutto – kat. 2 (pojazdy samochodowe o dwóch osiach, z których co najmniej jedna wyposażona jest w koła bliźniacze oraz motocykle i pojazdy samochodowe o dwóch osiach z przyczepami),
  47 PLN brutto – kat. 3 (pojazdy samochodowe o trzech osiach oraz pojazdy samochodowe o dwóch osiach, z których co najmniej jedna wyposażona jest w koła bliźniacze z przyczepami),
  73 PLN brutto – kat. 4 (pojazdy samochodowe o więcej niż̇ trzech osiach oraz pojazdy samochodowe o trzech osiach z przyczepami).
  Bez zmian pozostają stawki opłat dla kategorii 1 (motocykle i pojazdy samochodowe o dwóch osiach) oraz kategorii 5 (pojazdy nienormatywne).

  Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom strony publicznej oraz milionów kierowców aut osobowych, zdecydowaliśmy o utrzymaniu w nadchodzącym roku dotychczasowych opłat za przejazd koncesyjną autostradą A2 dla pojazdów pierwszej i piątej kategorii. Motocykle i auta osobowe za przejazd każdym z trzech 50-kilometrowych odcinków autostrady pomiędzy Nowym Tomyślem, a Koninem zapłacą – tak jak do tej pory 20 PLN. Jednocześnie Zarząd AWSA podjął decyzję o pierwszej od czterech lat zmianie stawek za przejazd dla aut ciężarowych. Nowe stawki będą jednak zdecydowanie niższe od stawek maksymalnych, do których dopuszcza umowa koncesyjna. AWSA kształtuje swoją politykę w zakresie poziomu opłat w oparciu o realne koszty utrzymania autostrady, wieloletni plan inwestycyjny oraz koszty obsługi kredytów. Należy pamiętać, że całkowite ryzyko związane z ruchem i przychodami spoczywa jedynie na koncesjonariuszu – mówi Zofia Kwiatkowska, rzeczniczka prasowa AWSA. W myśl zapisów zawartych w umowie koncesyjnej, AWSA wpierw przeznaczy środki zebrane z opłat na takie cele jak: bieżące zimowe i letnie utrzymanie autostrady, w tym jej eksploatację, ciężkie utrzymanie – wzmocnienie nawierzchni, remonty i modernizacje, rozbudowę obwodnicy Poznania – poszerzenie o trzeci pas ruchu 16 km odcinka obwodnicy od węzła Poznań Zachód do węzła Poznań Krzesiny, dobudowę i rozbudowę ekranów akustycznych (pierwsza tego typu inwestycja w Polsce, początek prac wiosną 2019 roku), spłatę kredytów bankowych zaciągniętych w bankach komercyjnych.
  źródło:wielkopolskamagazyn.pl
 • Lekarstwo jest tylko globalne.
  Nie istnieje lekarstwo lokalne.
  Trudno jest leczyć chorego w skrajnie toksycznym globalnym środowisku.
  Lokalnie trzeba leczyć zachowawczo .. na przetrwanie.

  Leczenie globalne to już sprawa wielkich tego świata.

  Jak przetrwać
  Wywalić imigrantów z Ukrainy bo zabierają miejsc pracy, zaniżają płace i wyprowadzają kasę zagranicę Polski (do rodzin na Ukrainie)
  Polska nie powinna żywić swoich historycznych wrogów.

  Uszczelniać dalej system podatkowy (optymalizacje podatkowe, VAT)
  Wprowadzić stopniową redukcję preferencji dla zagranicy (redukcje zwolnień z podatków, opodatkowanie jednolitą stawką dużych i małych, oraz banków, wprowadzić rosnący VAT za eksport do UE dla zagranicy ...)

  Wstrzymać wszelkie finansowanie dla instytucji nie Polskich (np żydowskich), wypowiedzieć Konkordat,
  wprowadzić apolityczną politykę gospodarczą w handlu międzynarodowym...(handlujemy z tymi gdzie się opłaca niezależnie od sojuszy)...w tym ropa, gaz, zbrojenia...

  Agresywna redukcja długu państwowego..jako pierwsze zadanie każdego budżetu.. i zakaz zadłużania państwa na wszystkich szczeblach struktury państwa.
  Finansowanie z UE wyłącznie dla Polskich firm...
  itd itp.

  Lekarstwo globalne...
  Likwidacja globalnej mafii żydowskiej jako organizacji przestępczej.
  Zajęcie mienia (globalne nacjonalizacje), anulowanie wymuszonych przez mafię długów oraz rozliczenie mafii za zbrodnie przeciw ludzkości i stosowne odszkodowania dla ofiar mafii (sąd w USA orzekł 500 mln$ dla rodziny zmarłego w Korei Pn obywatela USA... wg tego precedensu ...
  Irak z milion ofiar USA powinien dostać.xxx nie znam tak dużych liczb..
  to samo Libia, Jugosławia, Syria, Ukraina....
  Polska mniej ale zbrodnie gospodarcze były gigantyczne...
  ale taki Lepper .. 500 mln dla rodziny... a było więcej takich "samobójców" piątkowych...
  Sługusy mafii przyciśnięte będą sypać (za złagodzenie kary) ... i wiele "numerów" mafii wyjdzie na jaw..

  Trzeba walczyć o przetrwanie.. i czekać na globalne lekarstwo.

  .
 • Podwójne obywatelstwo czyli fałszywa lojalność.
  USA jest kolonią Izraela a oto dlaczego
  https://twitter.com/realestVK/status/1078547773258051584

  Tam decyzje podejmują żydzi wprost z obywatelstwem Izraela.

  A jak jest w Polsce ?
  Czy ktoś zlustrował władze choćby centralne na okoliczność podwójnego obywatelstwa ?
  A powinien być ostry zakaz pracy na stanowiskach państwowych dla obywateli mających poza Polskim jakiekolwiek inne obywatelstwo.
  Państwo Polskie powinno być reprezentowane wyłącznie przez Polaków
  bez żadnych znaczących koligacji z innymi krajami (choćby tylko pochodzenie, urodzenie poza granicami Polski, czasowa emigracja poza granice Polski, rodzina poza granicami Polski, udziały w firmach z obcym kapitałem, edukacja poza granicami Polski zwłaszcza ta darmowa na koszt zagranicy...).
 • @Oscar 08:33:19
  Oraz prokuratorzy i sędziowie, przykładem muzułmanka i obywatelstwem po mężu sędzia z Gdańska El Hagin i Fotyga polskie i niemieckie. Prawo jest tylko nie egzekwowane, martwe, pytanie dlaczego?
 • @kula Lis 68 10:57:11
  To prawo jest martwe bo taki interes ma mafia żydowska.
  Mafia chce mieć przykrywkę z innych nacji...żeby się nie wyróżniać.. to forma maskowania swojej działalności.

  Ciekawe że to prawo działa w stosunku do KK (urzędnicy Watykanu nie mogą piastować funkcji publicznych.. i słusznie bo ni tez mają podwójną lojalność).
 • @kula Lis 68 12:40:49
  Ciekawe co zrobi PiS oraz inni celebryci i celebransci gdy okaże sie z dnia/dzień że 30 milionów Polaków jest nikomu i do niczego potrzebnych? https://nke21.neon24.pl/post/146988,igor-witkowski-o-krachu-i-jego-konsekwencjach
 • @kula Lis 68 10:57:11
  "...Prawo jest tylko nie egzekwowane, martwe, pytanie dlaczego?..."
  Czy dobrze kojarzę że Zdradek musiał oddać paszport UK, żeby zostać ministrem?

  Jeśli tak to trzeba by sporządzić listę stanowisk, które mają takie wymaganie i poddać je "SPOŁECZNEJ"(na podstawie jawnych informacji) weryfikacji.
  I "pokazać" "masom": patrz, ten to żyd, wierny Izraelowi, ten to ...
  Ale generalnie masz 200% racji, "władza w ręce Polaków" :) A reszta won ze struktur Państwa.

  Coś dla młodych wojowników klawiatury, w Internecie odpowiedzi już są (lub jest "namacalny" brak takowych), trzeba umieć zadać pytanie.
  Swoją drogą, jakby ktoś doprowadził ("w czynie społecznym") do tego, by informacja o etnicznym pochodzeniu premiera (czego się nie wypierał, ale jakoś o tym morda w kubeł generalnie) wyskakiwała sama przy zapytaniu o to w google...
 • @NKE 08:27:57
  Spier... za granicę. Jeden rząd już tak zrobił.
  Bo "niepotrzebni" do świetna recepta na wojnę domową...

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031