Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
760 postów 7927 komentarzy

Partia50plus

nikander - Bardziej pragmatyczne niż rewolucyjne myślą wojowanie.

Konfederaci – a jednak było warto

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Możemy z całą odpowiedzialnością stwierdzić, że stopień uzgodnienia gwarantuje stabilizację działań w przyszłym roku. Wiele rozwiązań „lewitujących” poszło w odstawkę.

Konfederaci – a jednak było warto

 

      Rok 2018 upłynął nam na pracy nad Polską Doktryną Gospodarczą. Rozpoczął się trzema konferencjami w Sejmie, gdzie podwoi udostępnił nam klub Kukiz’15. Tak więc w styczniu było o związkach gospodarczych o integracji produktowej i strukturze sieciowej, w lutym o nowej architekturze monetarnej, w marcu o powszechnym samorządzie gospodarczym.

      W czerwcu odkryliśmy ze zdumieniem, że nie istnieje coś takiego jak Polska Doktryna Gospodarcza. Nie ma czegoś co byłoby podstawa naszego narodowego myślenia, nauczania i działania o gospodarce. Nikt jeszcze nie pochylił się nad tym, aby w tym obszarze opracować zespół twierdzeń, założeń i dogmatów. Postanowiliśmy ten obszar uporządkować, gdyż nie znosi on próżni: jeśli nie będzie doktryny polskiej, to pojawi się tu doktryna okupacyjna.

Do przepracowania zaproponowaliśmy trzy tematy:

 • co zrobić, aby kapitał finansowy nie wyciekał nam za granicę jak piasek z dziurawego worka. Za głównego winowajcę uznaliśmy narzuconą nam architekturę monetarna polegającą na kreacji pieniądza jako oprocentowanego długu. Zaproponowaliśmy marsz w kierunku pieniądza suwerennego.
 • co zrobić aby poprawić skłonność do głębszego współdziałania przedsiębiorców między sobą oraz przedsiębiorców ze swoimi załogami. Na tapetę poszły związki gospodarcze działające na bazie wielostronnych umów wspólnie kontrolowanych oraz tzw. partnerski model stosunków przemysłowych związanych z ekonomiczną i polityczną partycypacją pracowników w przedsiębiorstwach. Uznaliśmy, ze bez modyfikacji prawa mobilizacja naszego kapitału strukturalnego będzie niemożliwa. Zaproponowaliśmy stosowne zmiany.
 • co zrobić aby zapobiec ograbianiu naszego budżetu przez ościenne państwa. Tu mocno starliśmy się z szeroko nagłaśnianą akcją uszczelniania VAT-u. Uznaliśmy, że w pierwszej kolejności należy uporać się z tematem cen transferowych stosowanych w relacjach zachodnia firma matka a polska firma córka, tzw. „luksemburską optymalizacją podatkową” oraz stratami jakie ponosimy z wyjątkowej asymetrii eksportowo-importowej w operacjach wewnątrzwspólnotowej dostawa towarów. Wiemy jak to zrobić.

     Stali czytelnicy zauważyli, że wszystkie nasze proponowane rozwiązania testowane były publicznie z wykorzystaniem metodologii SWOT. W ten sposób uniknęliśmy wzajemnych przepychanek o to czyja prawda jest najmojsza. Każde bowiem rozwiązanie oprócz swych mocnych stron ma także słabe strony, czyhające zagrożenia oraz okoliczności, które mogą zapewnić sukces w przyszłości. Wszystkie te aspekty muszą być rozważone przed podjęciem ostatecznej decyzji przez suwerena.

     Agendę sejmiku poprzedzało kilka skręconych filmików do których linki znajdziecie tutaj: https://youtu.be/6E6ZCEA8gLI

     Możemy z całą odpowiedzialnością stwierdzić, że stopień uzgodnienia gwarantuje stabilizację działań w przyszłym roku.Wiele rozwiązań „lewitujących” poszło w odstawkę.To czego mamy się trzymać spisaliśmy na 12 stronach. Warto tam sięgnąć, przeczytać i polecić znajomym : https://www.dropbox.com/s/u2ipvlo8hl6aii5/PDG%20-%20raport%20Niemce%2017%20listopada%202018r%20.pdf?dl=0

 

     W zasadzie, to zakończyliśmy proces deliberacji nad stanowiskiem uzgodnionym. Ten rok ma być rokiem budowy struktur i walki politycznej. Oby tylko zdrowia i sił starczyło. Jeśli podoba Ci się wizja Polski gospodarnej to wesprzyj nas od polubienia notki zaczynając.

 

A życzeń z poprzedniego roku, gdy to mówiłem: więcej kaczyzmu, więcej etatyzmu, więcej fiskalizmu, więcej zamordyzmu - nie składam. Wykrakałem i więcej tego nie zrobię.

 

 

KOMENTARZE

 • @ Autor
  "Jeśli podoba Ci się wizja Polski gospodarnej to wesprzyj nas od polubienia notki zaczynając."

  5* jest! - Szczęśliwego 2019 :-)

  Ukłony
 • Serdeczne zyczenia
  zdrowia oraz wszelkiej pomyslnosci w nowym roku, Niestrudzony Bojowniku !
 • czy skasował Pan moją uwagę
  ?
 • @Autor
  Taka myśl. Jest (lub był, nie wiem) język programowania Prolog.
  Tam się zapisuje reguły i każe komputerowi dowieść tezy.
  Może by tak spróbował "nakarmić" komputer ordynacją POdatkową (o ile by się od tego nie spalił...)?
 • @Autor
  Cała koncepcja jest zbiorem naiwnych (bo nie pobożnych - od takich nasz Autor się odżegnuje) życzeń związanych z przemianą społeczeństwa w "lepsze".
  To już było i wiadomo jak się skończyło.

  Nie widzę odejścia od tych komunistycznych założeń.
  Owszem - potrzeba zmian, ale zmian systemu. A jednym z pierwszych elementów jest zmiana roli pieniądza .
  Tego zaś nasz Autor boi się jak święconej wody.
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:06:42
  Panie Krzysztofie.
  Nie zawiodłem się. Niczego konstruktywnego od Pana się nie spodziewałem. Gdyby zechciał Pan przeczytać coś pod wskazanym linkiem to by Pan tam odkrył, że piszemy nie dla piłsudczyków i nie dla idiotów ekonomicznych.
  To nie są moje wypociny. To efekt pracy ponad 300 osób. Jeśli już nie do mnie to do tych pozostałych miałbyś Pan odrobinę szacunku. Ale jak powiedziałem: to nie jest dla piłsudczyków i idiotów.
 • @nikander 10:18:37
  brak odpowiedzi poczytuję za potwierdzenie.
 • @interesariusz z PL 10:31:07
  Tak, usunąłem wpis. Chyba nie muszę Panu tłumaczyć dlaczego. Moje notki to nie publiczny przybytek.
 • @nikander 11:03:37
  Informuję, że moją książkę "filary państwowości naszej - realny plan podniesienia kapitału finansowego i strukturalnego gospodarki polskiej" możecie Państwo nabyć tutaj:
  Polityka Polska
  ul. Podwale 11, lok. 131 (I p.)
  00-252 Warszawa
  tel. 22 416-92-92
 • @nikander 10:18:37
  A ja oczekiwałbym od Pana jako wyraziciela koncepcji sprecyzowania roli pieniądza.
  Wskazaniu różnic w tym, co Pan proponuje, a systemem żydowskim.

  Na razie odbieram pańskie (i ogólnie wasze) enuncjacje jako nową wersję komunizmu, bo przecież Marx też zakładał, że ludzie mają być dla siebie dobrzy i wyrozumiali oraz będą potrafili widzieć potrzebę pracy dla wspólnego dobra.
  Pan zaczyna od małych klastrów i tp., ale z czasem trzeba by było zacząć przymuszać do współpracy.
  Pańskim problemem jest to, że nie eliminuje zysku jako kryterium przydatności tworzenia jakichś tam struktur. Czyli nie podważa zasad judaizmu.

  Ale zrozumienie tego wyraźnie przekracza zakres pańskich koncepcji.
 • @Krzysztof J. Wojtas 11:53:41
  No to teraz od serca: pierdolisz jak zwykle. Inny język to chyba do Ciebie nie dociera.
 • @nikander 11:03:37
  i tu się Pan myli, i kręci,

  przecież to Pan zabiega o publiczne poparcie dla pańskich pomysłów, tymczasem ogranicza Pan publiczny charakter dyskusji

  skasowanie uwagi potwierdza, że pańskie propozycje mają drugie, skrywane dno,

  oczywiście, już raz powstrzymywałem się od wypowiadania się na temat logicznych błędów w wygłaszanych przez Pana teoriach,

  ja cenię sobie wszystkie inicjatywy zmian, dlatego też powstrzymałem się również od trudu opracownia notek krytycznych,

  i nadal się powstrzymam,

  ale zauważam, że pańskie teorie są być może równie groźne, jak te głoszone niegdyś przez Balcerka.
 • @interesariusz z PL 12:17:30
  Jakie znowu kuźwa "pańskie teorie". To co publikuję to 4 letni wysiłek intelektualny prawie 300 ludzi. Przestań wreszcie gadać od rzeczy i przestań udawać idiotę.
 • @nikander 11:59:48
  Żydzi mają dokładnie takie samo podejście do dyskusji. Czyli - jak się ktoś z nimi nie zgadza, a ich argumentacja jest kiepska - zaczynają używać bluzgów.
  Tu też się Pan nie różni od narracji żydowskiej.
 • @Krzysztof J. Wojtas 13:31:45
  Czy to tak trudno zrozumieć, że ja nie piszę o poglądach MICH tylko NASZYCH????
 • Odnoszę wrażenie,
  że większość komentatorów atakujących Nikandera albo nigdy nie czytała uważnie co pisze albo nie jest w stanie zrozumieć. Sprawa jest dość prosta - należy naprawić to co zepsuła sanacja w 1927 czyli przywrócić emisję suwerennego pieniądza. Bez tego jakiekolwiek reformy są niemożliwe. Jak ktoś to pojmie to już będzie ok.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 13:49:36
  PS. Dyskusja na ten temat z wyznawcami sanacji to strata czasu.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 13:51:46
  Dyskusja z idiotami, jak to Nikander grzecznie zaznaczył, jest strata czasu; nie rozumieją zależności historycznych.

  A dla publicznego wyjaśnienia: skoro USA nie są w stanie uwolnić się od FED, to jakim cudem mogłaby to zrobić Polska?
  Owszem, należy przygotować grunt - tyle, że nie metodą niszczenia i walki ze wszystkim i wszystkimi.

  PS. A jak już zlikwidujecie piłsudczyków, to co sami zaproponujecie? Bo ja widzę, że Nikander dąży do jeszcze większego zamordyzmu niż jest teraz.
 • @Krzysztof J. Wojtas 14:17:35
  Mieliśmy nie dyskutować o Piłsudskim. USA wcale nie próbują pozbyc się FED. To kraj jeszcze bardziej zniewolony niż Polska. Mentalnie zniewolony. Tam bez wojny się nie obejdzie.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 14:25:00
  "Mieliśmy nie dyskutować o Piłsudskim. "

  "należy naprawić to co zepsuła sanacja w 1927"
 • @Krzysztof J. Wojtas 15:14:57
  Zasygnalizowalem fakt historyczny, nóż w plecy Polsce ale akurat z tobą nie mam zamiar o tym dyskutować. Zresztą na twoje wyraźne życzenie.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 13:49:36
  a może to Nikander nie jest w stanie wyjaśnić ludowi, albo mu się nie chce?

  wyjaśnij mi, czym z punktu widzenia użytkownika różni się suwerenny pieniądz od innego?
 • @interesariusz z PL 18:30:00
  Ten inny jest oparty na długu i trzeba płacić haracz. A i tak produkuje się go z powietrza.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:41:28
  pytałem o punkt widzenia użytkownika, a nie o propagandę
 • @interesariusz z PL 21:20:29
  To jest jedyny prawdziwy pkt widzenia.
 • @interesariusz z PL 21:20:29
  Inny punkt widzenia polega na tym, że suwerenny pieniądz otrzymany za wykonana pracę, umożliwia kupowanie na własnym rynku towarowym, przez co towary rynkowe są tańsze. Gdy za wykonaną pracę otrzymuje się pieniądze obce (niesuwerenne, bo emitowane poza państwem), to za wykonaną pracę otrzymuje się pieniądze, za które można kupić tylko na obcym rynku towarowym. Towary dla użytkownika stają się droższe, bo mają powiększone ceny, z powodu kosztów dostawy cudzych pieniędzy, jak i koszty dostawy cudzych towarów, ze względu na odległość i udział pośredników handlowych.

  Więc są koszty zarówno co do pozyskiwania obcej waluty na wypłaty za pracę, jak i koszty towarów nabywanych z obcych rynków towarowych.
  Wynika to z Ilościowej Teorii Pieniądza, która wiąże każdy pieniądz z jego rynkiem. Obecnie polski rynek towarowy jest filią rynku europejskiego, lub powiedzmy sobie rynku światowego, bo polski złoty jest wymienialny z koszykiem sześciu walut światowych. Dlatego jest tak, bo onegdaj w 1997r w sejmie, wg projektów przekształceniowych, wprowadzono ustawę o NBP. Emisja polskiego złotego, w tej ustawie, została ograniczona tylko do znaków pieniężnych i uzależniona między innymi od depozytu obcych walut, nazywanych w ustawie dewizami. Ustawa wymagała posiadania bezpiecznych rezerw dewiz, by działał mechanizm wymiany złotego na waluty światowe. Normalnie w suwerennym pieniądzu jest to niepotrzebne, bo pieniądz suwerenny opiera się na własnym rynku towarowym, a dewizy na suwerennym rynku nie są pieniądzem, tylko stają się towarem rynkowym, do którego można doemitować suwerenny pieniądz. Tak działa ilościowa teoria pieniądza. Towaru dewizowego (obcych walut), można mieć na suwerennym rynku tyle, ile się chce, lub ile potrzeba, albo wcale ich nie mieć, bo zastąpić to można np monetami ze złota lub srebra i wtedy jest znacznie bezpieczniej z dewizami, w postaci uniwersalnego pieniądza towarowego. No bo lepiej mieć dewizy w złocie lub srebrze, które posiadają dużą gęstość wartości, niż w papierze i obrazku na nim do oglądania, gdy nagle ktoś za granicą zmieni jego wartość inflacją, lub zlikwiduje w obiegu papier z obrazkiem, wymieniając na inną walutę.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031