Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
760 postów 7927 komentarzy

Partia50plus

nikander - Bardziej pragmatyczne niż rewolucyjne myślą wojowanie.

Okrągły stół Ministra Ardanowskiego

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

To już chyba wiecie: jak się chce sprawie łeb ukręcić to organizuje się spęd. Rolnicy przyjadą, wyładują swą złość i rozjadą się w poczuciu dobrze spełnionego obowiązki. Wszystko zostanie po staremu.

     My tu w Konfederacji na Rzecz Reform Ustrojowych niezmiennie twierdzimy, że wielostronne umowy wspólnie kontrolowane pomiędzy rolnikami, przetwórcami i handlem powinny być podstawą współczesnego ustroju rolnego.  Przypominamy o tym Ministrowi Ardanowskiemu.

 

Sent: Thursday, February 21, 2019 9:09 AM
Cc:
Subject: Pokojowa propozycja
 
 
Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi
 
Pan Krzysztof Ardanowski
 
Szanowny Panie Ministrze.
 
    W roku 2007 przeznaczył Pan pewną kwotę na organizację konferencji pt. „Klastry gospodarcze w branży rolno-spożywczej” która to odbyła się PODR Boguchwała.
Jako uczestnik, wypowiedział tam Pan kilka ciepłych słów na temat rozwiązania jakie zostało zaproponowane. Jednak kilka osób miało z tego powodu przykrości – było minęło.
    Temat jest aktualny a w chwili obecnej lepiej dopracowany. Polecam amatorski filmik:https://youtu.be/aGLNHw1FfDc
Szanowny Panie Ministrze.
    Spadł na Pana dar Boży jakim jest pan Kołodziejczak, i piszę to jak najbardziej poważnie. Daje Panu szansę, aby skapitulować przed gospodarką schizofreniczną i zaproponować Polsce coś polskiego.
...
 
Z wyrazami szacunku
 
Józef Kamycki – Konfederacja na Rzecz Reform Ustrojowych
 
Zapoznajcie się i Wy z tą koncepcją, jeśli checie jeść zdrowo, tanio i smacznie.

PRZECZYTAJ TAKŻE

KOMENTARZE

 • Tylko nie pytajcie
  czy minister zareaguje. Nie zareaguje
  Tylko nie pytajcie: to po co piszecie? Dobrej odpowiedzi nie ma.
 • Tak jak z Okrągłym Stołem
  " jak się chce sprawie łeb ukręcić to organizuje się spęd. Rolnicy przyjadą, wyładują swą złość i rozjadą się w poczuciu dobrze spełnionego obowiązki. Wszystko zostanie po staremu."

  To stara metoda kaczelnika, jego przydupasów oraz mocodawców
  - dokładnie tak samo zrobili przy stole bez kantów
  - tak samo zrobili nie tak dawno ze strajkującymi w budynku sejmu opiekunami niepełnosprawnych - zorganizowali spotkanie gdzie indziej i z innymi "opiekunami" a tych protestujących odgrodzili i obudowali płytami aby nawet widać ich nie było
  - tak samo za poprzedniej kadencji rozprawili się ze strajkującymi pielęgniarkami zamykając je w budynku i zagłuszając ich telefony aby nikt nie mógł się z nimi skontaktować
  - tym razem owszem organizują i hucznie oznajmują spotkanie z rolnikami i to z ponad 100 różnych związków "zapominając" jednocześnie o poinformowaniu że nie będzie na tym spotkaniu NIKOGO Z OBECNIE STRAJKUJĄCYCH ROLNIKÓW I ZWIĄZKÓW
  Czysta komuna i UBeckie metody to miód na oczy i uszy kaczelnika - to jego żywioł
 • Kancelaria Prezydenta oszukała rolników. Powiedziano nam, że PAD jest zajęty i dlatego nie spotka się z rolnikami,
  Kancelaria Prezydenta oszukała rolników. Powiedziano nam, że PAD jest zajęty i dlatego nie spotka się z rolnikami, a pojechał na narty- Michał @kolodziejczak_m

  https://youtu.be/N7jEwkvRssk

  Namaszczony minister!!jakie zadanie dostał???
  https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/gwaltowna-zmiana-w-parlamentarnej-grupie-polsko-izraelskiej,818543.html
 • @trojanka 13:59:54
  https://twitter.com/hashtag/stojezaAgroUnia?src=hash

  Za Agrounią i polskimi rolnikami!!!murem!
 • Autor
  żeby właściwie ocenić działania pana ministra Ardanowskiego, nie sposób pominąć dwu elementów: że zanim zaczął być ministrem, był szefem parlamentarnej komisji ds relacji.... polsko-izraelskich (choć nie mamy informacji kogo tam reprezentował)

  oraz

  że w pierwszą podróż po objęciu teki pojechał, a jakże, do Izraela - zapewne uzgadniać oczekiwany model tubylczego rolnictwa w POLIN

  pozdrawiam
 • @Andrzej Tokarski 15:10:34
  On "reprezentował" obie strony, bo Żydowi z nikim tak dobrze się nie rozmawia, jak z drugim Żydem:))) Oni nawet są gotowi publicznie się pokłócić, aby dojść do jakiegoś " pojednania", w obecności rabina.
 • Witam
  Witam serdecznie Szanownych Neonowiczów! Od baaardzo dawna jestem czytelnikiem Waszego portalu, zdaje się od początku jego dziejów (z różnymi przerwami). Pomógł mi on poszerzać swój światopogląd, zaciekawił wieloma tematami i dostarczył solidnej dawki informacji, które ciężko odszukać w odmętach internetu.
  Chciałem czasem skomentować jakąś notkę już dużo wcześniej ale miałem problem z wysłaniem maila do administracji, non stop otrzymywałem maile zwrotne po kilku dniach.
  Jako, że jest to mój dziewiczy komentarz pozwolę sobie króciutko napisać kilka słów o swojej osobie. Dosyć młodo się jeszcze czuję, rocznik 90, mieszkam w małej podkrakowskiej miejscowości. Po skończeniu studiów zajmuje się na co dzień rolnictwem, wespół z trochę narzekającymi na zdrowie rodzicami, lubię to co robię. Powierzchnia nie jest duża, wszystkiego po trochu ale głównie skupiamy się na owocach, kiedyś było sporo zwierząt, teraz głównie drób. Podzielam opinię większości tutaj forumowiczów, że rządzą nami sprzedajne ekipy, na usługach różnych nacji, zwłaszcza tej jednej, wybranej. Ubolewam nad tym, że nikt nie ponosi odpowiedzialności za swe zbrodnicze czyny wobec Ojczyzny, do tego cały parasol ochronny w postaci służb, prokuratorów, sędziów itp.
  Takim zakłamanym sprzedawczykiem jest dla mnie Pan Ardanowski, który na pewno nie dba o interes polskiej wsi. Dużo mówi i posługuje się propagandą sukcesu.
  Odnosząc się do notki, dla mnie całe to spotkanie to pic na wodę. Towarzystwo wzajemnej adoracji. Nie obrażając nikogo z racji swojego wieku ale to w większości "leśne dziadki", które coś tam mówią, opracowują, klepią się po ramionach ale nie idą za tym żadne zmiany na lepsze. Wiele pozytywnych emocji wzbudziła we mnie postać Pana Michała Kołodziejczaka, współtwórcy Agrounii. Nie miałem okazji zobaczyć go na żywo i być na spotkaniu z jego osobą ale słuchałem licznych jego wystąpień. W jego towarzystwie było zawsze wielu rolników z krwi i kości wiele osób zarzuca mu agenturalność, w tym także na tym portalu nad czym ubolewam!
  Chciałbym wkleić tutaj komentarz uczestnika spotkań z ministrem zamieszczony na portalu sadownictwo.com.pl. Myślę, że doskonale opisuje tą hućpę zorganizowaną na pokaz ale nie wiem, czy tak mogę wklejać czyjeś komentarze???
  Pozdrawiam, Michał.
 • @Borowik90 16:11:12
  Jeżeli jest Pan szczery w swojej wypowiedzi, a nie kolejny "desant"w celu zabełtania portalu...... to serdecznie witam!
  Ja kocham polską wieś , mimo ze jestem mieszczuchem , moje korzenie sa na wsi!Moja Rodzina już przed wojna miała niewielki mająteczek, bez szlacheckich korzeni.Ale ładny zadbany, hodowali konie.Stracili wszystko w czasie wojny wysiedleni przez Niemców.Po wojnie zaczynali od zera.Było trudno na wsi, bo były jakieś dostawy z powodu biedy w zrujnowanych miastach.No i trochę krzywo patrzyli na "posiadaczy" większych areałów.
  Ale jakoś dali rade, odbudowali ciężka pracą wszystko.Pracowali u nich i mieszkali przygarnięci ludzie / jeszcze sprzed wojny/jeden wyrzucony przez swoja rodzinę bo był trochę niesprawny intelektualnie, ale wszystko rozumiał i pracował bardzo oddanie.Potem moja Rodzina opłacał im tzw.ZUS tak że na starość dostali emerytury i żyli spokojnie do śmierci .
  Są piękne kraje i okolice jak Toskania czy wzgórza Szkocji, ale Polska jest najpiękniejsza.
  Polska wieś ratowała Polaków w ciężkich czasach, kiedy było biednie w sklepach.Ze wsi przyjeżdżało mięso, jaka, jarzyny co się dało!!
  Zawód rolnika to jeden z najtrudniejszych zawodów,bardzo niewdzięczny.Ale jest podstawą istnienia i bytu i bezpieczeństwa Polski!
  Przykład -sadownik, wystarczy dzień mrozu w czasie kwitnienia drzew.
  Zależny od pogody od gradu, powodzi, deszczu, chorób roślin i zwierząt.
  itp.
  Jesteście wspaniałymi cieżko pracującymi ludźmi,i wszystkie działania władzy powinny być nakierowane na to żeby tak jak w KAŻDYM zawodzie, rolnik mógł sprzedać owoce swojej ciężkiej pracy i utrzymać Rodzinę!NORMALNE bo po to się pracuje!Podziwiam wszystkich młodych ludzi, którzy przejmują i ciężko pracując rozwijają gospodarstwa swoich Rodziców.Niech wam się wiedzie!
  Pozdrawiam pana Michała ,imiennika mojego śp.Dziadka.
  PS. co do zamieszczenia wypowiedzi z portalu sadownictwo.com to mamy mądrych adminów, proszę zapytać.
  Na pewno nie obraźliwe komenty, właściciel Pan DR Opara bardzo na to zwraca uwagę!!
 • @trojanka 16:40:13
  Witam Panią.
  Nie ma się czego obawiać, zwykły, normalny ze mnie człowiek, żaden zadaniowiec. Po prostu leży mi na duszy dobro Ojczyzny, a w szczególności wsi na której się wychowałem i nie mogę się pogodzić z tym jak jest systematycznie niszczona. Niszczona zapewne po to, by chłop został wyrobnikiem w zagranicznych molochach, majątek wyprzedany w obce ręce, przede wszystkim ziemia, która głównie jest w rękach prywatnych. To już się dzieję, wiele słyszę o licytacjach całych majątków, niestety często z powodów przeinwestowania.
  Dziękuje za miłe słowa. Niestety u nas tendencja jest taka, że małe i średnie gosp zajmują się rolnictwem dorywczy, większość po prostu poszła do pracy. Część puszcza w dzierżawę pole większym. W zasadzie pośród młodych, znajomych mi ludzi nie znam nikogo, który tylko i wyłącznie zajmował by się rolnictwem oprócz mnie. Jeśli braknie sensu ekonomicznego to nie będę miał wyboru. Nas ratowały i ratują owoce deserowe, giełda w Krakowie, Katowicach, czasem detal. Niestety żeby osiągnąć wysoką wydajność i jakość nie da się bez chemii. W zimowym okresie trochę luźniej, wyroby, drób itp.
  Niestety miasto jest w sporej części negatywnie nastawione do wsi, głównie wypominają dopłaty, KRUS i brak podatku dochodowego.
  Obraźliwych wypowiedzi na pewno bym nie cytował.
  PS. Bardzo cenię sobie Pani komentarze, zwłaszcza te dotyczące sytuacji za naszą wschodnią granicą.
 • @Borowik90 17:39:03
  No to witamy na pokładzie. Mam prośbę. Proszę zapoznać się z tą koncepcją biznesowa: https://youtu.be/aGLNHw1FfDc i o kontakt na pocztę wewnętrzną.
  Do Rzeszowa to rzut beretem, może byśmy się spotkali.

  Pozdrawiam
 • @Hades 11:26:44
  Ardanowski będzie bronił wolnego rynku w rolnictwie do ostatniego polskiego rolnika. Za to mu płacą.
 • @nikander 18:21:05
  Zapoznam się, eh tylko nie wiem, czy mój umysł jest w stanie pojąć wszystko co zawarte w tym materiale, być może będzie potrzebne trochę łopatologiczne ujęcie pewnych spraw. Odpowiem tutaj, może ktoś się podłączy do tematu.
  Jeśli chodzi o sadownictwo (to jest mi najbliższe) powstał pomysł wprowadzenia umów kontraktacyjnych na owoce dostarczane do przetwórstwa. Potrzeba wypracować wzór jakiejś umowy, wiadomo nigdy wszyscy nie będą zadowoleni.
  Proszę to zobrazować na przykładzie dajmy na to maliny. Jak rozumiem mamy rolnika- producenta, w okół niego tez czasem doradców, pomińmy pośredniczący skup, zakład przetwórczy produkujący koncentrat malinowy, zagęszczony sok, potem przedsiębiorstwo wytwarzające produkt końcowy np sok malinowy (ostatnio widziałem z AŻ 3% zawartością malin) i sklep, który go sprzedaje konsumentowi. Jak ich wszystkich zintegrować?
  Ogromną barierą są przetwórnie, które chcą kupić towar jak najtaniej i sprawdzają "chłopków" na ile są w stanie odrzeć się z godności. Niestety nie ma na wsi jedności, a wielu ludzi jest po postu głupich i nie szanuje swojej pracy, bo jak nazwać ludzi oddających malinę po 1,50 zł/kg, czy jabłko po 6 GROSZY za kg? Mało tego gdyby nawet wstrzymać się z podażą to już teraz na internetowych giełdach np IGRIT mamy sporo ogłoszeń oferujących tirowe ilości malin, często posortowanych, w nadchodzącym sezonie.
  Zacząć od zera, by końcowe podmioty tej układanki były od początku w polskich rękach i wykazywały wobec pozostałych chęć współpracy i budowania związków gospodarczych? tylko jak się wtedy odnaleźć i konkurować w zmonopolizowanym rynku?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031