Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
760 postów 7927 komentarzy

Partia50plus

nikander - Bardziej pragmatyczne niż rewolucyjne myślą wojowanie.

Ruszyła PiS-owska fabryczka kiełbasek wyborczych

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Powinienem cicho siedzieć, bo w maju otrzymam całe 1100 zł. Wiem jednak, że tymi złotówkami ktoś chce mi zatkać gębę wtedy, gdy Polska będzie rabowana na potęgę podatkiem inflacyjnym.

Szanowni Patrioci Polscy

 

Za mojego życia przytomnie obserwuję dwa zorganizowane ataki na polską walutę. Pierwszym z nich była akcja strajkowa organizowana rękami Wałęsy i spółki. Wszyscy mieli równe żołądki a Wałęsa wiedział gdzie są pieniądze i gdzie rząd je schował.  Skończyło to się pustymi półkami.

Jesteśmy na najlepszej drodze, aby ten manewr banksterom udał się po raz drugi. Zapowiedziany przez ekipę Kaczyńskiego transfer socjalu - niechybnie - doprowadzi nas do sytuacji w jakiej jest Wenezuela. Tym razem to nie przelewki. Po stronie popytowej znajdzie się około 40 mld zł. Gospodarka polska, która jest w takim stanie jak tutaj: http://nikander.neon24.pl/post/146939,bunt-sie-rodzi-moc-truchleje  nie będzie zdolna dać wystarczającej podaży towarów i usług. Katastrofa wisi w powietrzu

 

Proszę do zagadnienia podejść przytomnie:

1. Na zapowiedziane transfery socjalne nie ma pieniędzy zarezerwowanych w budżecie. Będą one pokryte „operacjami strukturalnymi” NBP polegającymi na wykupie przez NBP na rynku wtórnym obligacji skarbu państwa. Odblokowanie możliwości emisji pieniądza przez NBP jest rzeczą dobrą, bo daje szansę na zmniejszenie głodu monetarnego naszej gospodarki i strat jakie z tego tytułu ponosimy. Wyceniane one są na około 120 mld zł rocznie!!!

2. Rozproszenie emisji na konsumpcję jest sprawą tragiczną. Wielu ekonomistów zwraca na to uwagę. Pieniądze powinny być rozproszone do gospodarki aby po pewnym czasie wrócić do społeczeństwa. Powinny wpierw odblokować zatory płatnicze i wesprzeć inwestycje. Przecież inwestycje ktoś musi wykonać i musi mieć za nie zapłacone!!!!

Jeszcze raz proszę Was o chwilę refleksji. Dlatego pytam: który sposób rozproszenia emisji do gospodarki będzie lepszy, czy:

1. "Perswazja kredytowa" opisana tutaj: http://next.gazeta.pl/next/7,151003,24456145,sektor-finansowy-ogrywa-demokracje-mozemy-sie-obudzic-w-swiecie.html#s=BoxMMtImg1 

2. Czy dokapitalizowanie udziałów kapitałów pracowniczych w firmach, która to metoda jest proponowana przez Konfederację na Rzecz Reform Ustrojowych: https://www.salon24.pl/u/nikander/936258,polska-doktryna-gospodarcza-w-pigulce#  Po moim ostatnim apelu licznik odwiedzin tej notki wzrósł o 30. Mogę podejrzewać, że zrobiło to sporo z WAS. Czekałbym jednak na komentarze.

 

Drodzy Polscy Patrioci.

 

Od Was będzie zależało czy skończymy jak Korea Południowa czy jak Wenezuela. Powinienem cicho siedzieć, bo w maju otrzymam całe 1100 zł. Wiem jednak, że tymi złotówkami ktoś chce mi zatkać gębę wtedy, gdy Polska będzie rabowana na potęgę podatkiem inflacyjnym.

 

Bądźmy przytomni.

 

Pozdrawiam

 

 

KOMENTARZE

 • Notka jest kopią
  listu do Konfederatów więc taka a nie inna licencja poetica.
 • @ Autor, All
  "Od Was będzie zależało czy skończymy jak Korea Południowa czy jak Wenezuela."

  Raczej Palestyna. Choć i Korea Pd też nie najlepszy przykład, ale chyba do końca dobrych dziś brak :-(

  5*

  Ukłony
 • @ Autor, All
  Tak się zastanawiam, jak na konwencji pojawił się Matołuszek w niebieskim krawaciku to publika krzyczała "Ma-te-usz! Ma-te-usz!"
  ja bym krzyczał "Ma-ra-kesz! Ma-ra-kesz!" ;-(
 • @Autor
  Rozdają kasę i to nie tak jak założył nasz geniusz ekonomii.
  Katastrofa. Miały dostać banki i fundusze emerytalne. A tu rodzice.

  Nikanderze.
  Bierz się za robotę, aby zniszczyć ten PiS.
  Jedyną drogą jest nadprodukcja dzieci.
  PiS się załamie.
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:28:33
  Szanowny Panie Krzysztofie
  Napisałem: "...Odblokowanie możliwości emisji pieniądza przez NBP jest rzeczą dobrą, bo daje szansę na zmniejszenie głodu monetarnego naszej gospodarki i strat jakie z tego tytułu ponosimy. Wyceniane one są na około 120 mld zł rocznie!!!..."
  Reszta siedzi trochę głębiej. Proszę tam zajrzeć.
 • Ja to widzę inaczej.
  PIS wpompuje w gospodarkę 40mlrd ... miejsce poprzez które pompuje się pieniądze jest nie bez znaczenia.
  Pieniądze pompowane poprzez rodziny z dziećmi zasilają te rodziny ale przecież te rodziny kupią towary na rynku i tymi pieniędzmi zasila producentów tych towarów. A jacy to producenci ? a na co wydają pieniądze zwykłe Polskie rodziny z dziećmi ...na towary niezbędne do życia konsumpcja, sprzęt domowy..ubrania, artykuły szkolne..
  Trzeba tylko przypilnować by tych pieniędzy nie przechwycili handlarze
  towarów importowanych... inaczej te pieniądze szybko wyciekną zagranicę do tamtejszych producentów (czyli do Chin) a część zaparkuje o handlarzy.

  A dobrze by było by te pieniądze trafiły do Polskich producentów w sposób systemowy.
  Jakby tak wprowadzić Polską socjalną złotówkę niewymienialną na inne waluty za którą można by kupić tylko u Polskiego producenta ..hmmmm
  a Polski producent miałby prawo wymienić tę złotówkę na inne waluty w Polskim banku (do kwoty zrealizowanej sprzedaży).
  Wtedy te pieniądze za socjal nie uciekały by poza granice kraju.
  Była by promowana produkcja krajowa..

  Były by oczywiście robione oszustwa w postaci sprowadzania w częściach i montażu na miejscu...(koncepcja "produkcji PC jednego Polskiego "biznsmana")

  Tak czy siak trzeba coś zrobić by pieniądze z Polski nie wypływały ale raczej do Polski napływały opłacalny eksport).
  Chiny tę sztukę opanowały a uczyli się od Gierka. Dzisiaj są bogate.
  a Polskie solidaruchy obaliły Gierka i Polska solidaruchów dzisiaj nie jest bogata, jest dojoną kolonią zachodu.

  Pieniądze wpuszczane na rynek poprzez "biznesmenów" od razu by zaparkowały na kontach zagranicznych biznesmenów.
  a tak przynajmniej raz obrócą koła gospodarcze zanim wyciekną poprzez handlarzy (biznesmenów) za granice.

  Moim zdaniem najlepiej nawadniać gospodarkę tak jak robią to rolnicy (deszczownie) czyli od strony konsumentów (np socjal).
  no i trzeba pozatykać dziury którymi pieniądze uciekają z gospodarki (import zamiast produkcji, udawany eksport po kosztach własnych .. co robią koncerny zachodnie czyli eksport wartości dodanej produkcji w Polsce)

  Bilans eksportu i importu powinien być co najmniej systemowo zrównoważony (strumienie wypływu i dopływu się równoważą)
  a najlepiej gdy przypływ był większy od odpływu..

  To wie każdy rolnik i każdy hydraulik... a rządzące solidaruchy przy korycie udają że tego nie wiedzą (udają bo tego nie wiedzieć nie można po prostu).
  A jak tak udają to dowodzą tym samym że są zdrajcami Narodu Polskiego
  (czyli robią gigantyczne odpływy pieniędzy z polskiej gospodarki całkowicie świadomie)...
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:28:33
  "Bierz się za robotę, aby zniszczyć ten PiS."

  Szalom! ;-DDD
 • @Oscar 12:09:28
  Samo sedno:
  "...Trzeba tylko przypilnować by tych pieniędzy nie przechwycili handlarze
  towarów importowanych... inaczej te pieniądze szybko wyciekną zagranicę do tamtejszych producentów (czyli do Chin) a część zaparkuje o handlarzy..."

  Pozdrawiam
 • @Jasiek 12:10:27
  PiS sam się niszczy.
  Szkoda, że przy okazji również i Polskę.
 • @Robik 12:23:45
  Sama krytyka to za mało... trzeba też pokazać jak może być lepiej.
  Czyli jak nie PIS (bo co ?) to kto ? (z jakim programem)
  To jest dopiero pełna wypowiedź.

  Każdy wędrowiec na stwierdzenie "nie tędy" zapyta "a dlaczego"
  a drugie pytanie zada: "jak nie tamtędy to którędy ?"

  I nie żebym popierał PIS (socjal popieram na tym poziomie)
  To są uniwersalne pytania...
  "którędy, jak i dlaczego.."
 • @Oscar 12:09:28
  "Jakby tak wprowadzić Polską socjalną złotówkę niewymienialną na inne waluty za którą można by kupić tylko u Polskiego producenta..."

  Pomysł całkiem niezły - na pierwszy rzut oka nie widzę przeciwwskazań.
  Chciałbym jednak dodać, że w całej tej polityce PiS brakuje działań ukierunkowanych na polskich przedsiębiorców i powstawanie nowych firm. Przywrócenie "Ustawy Wilczka" i likwidacja systemu składkowego, patologii VAT do zera to przecież elementarz którego oni nawet nie dotykają.
  Dobrze, że przynajmniej jak wskazał Szanowny Autor próbują jakoś obejść problem braku suwerenności monetarnej.

  Ukłony
 • @Robik 12:23:45
  Ktoś ma chyba na nich haki. I tańczą tak jak im ciągną za sznurki.

  Ukłony
 • @Oscar 12:48:03
  Przecież wiesz, że żeby wygrać "wybory" nie potrzebny jest do tego żaden PROGRAM.
  Ludzie kierują się w swojej masie emocjami a te emocje rozbudza najłatwiej i najskuteczniej TV która jest w rękach tych co byli w Magdalence.
  Oni potrafią wystrugać z banana zupełnie nieznaną partię i wypromować ją z kilkunastoprecentowym poparciem w jeden tydzień.
 • WPS
  Józku, robisz kardynalny błąd spodziewając się nie nadążającego za " chmurą kasy" niedostatecznego efektu podażowego( ty w swej naiwności zakładasz krajowy efekt produkcyjny). Zapominasz, że Polska współczesna, to permanentny super, czy hipermarket.
  TV każdej opcji nad tym pracuje, a żydowskie sieci handlowe (różne niby niemieckie, francuskie, holenderskie, amerykańskie itd.) zacierają ręce i budują na wyścigi hangary logistyczne i świątynie konsumpcyjne dla bydełka. I biznes się kręci, a ty nie wiem czemu się martwisz o inflację. Chińczycy, Pakistańczycy, Hindusi, Ukraińcy, Rumuni i rodzima emigracja dorabiająca unijnych bauero-plantatorów zagwarantują podaż dla "polskiego handlu", niech cię głowa nie boli.
  Dostający orgazmu w czasie podnieconych deklaracji M.Morawiecki ( agent lichwiarzy) i błogosławiący awans konsumpcyjny "boski prezes" Kaczyński gwarantują zyski naszym ekonomiczno-medialnym okupantom.

  No chyba, że Polacy otrzeźwieją i wypieprzą z kraju lichwiarzy i ich miejscowych agentów z mafijnego duopolu POPiS ....z sezonowymi przystawkami.

  Zatem Józefie - najpierw organizacja i działania polityczne, a dopiero potem Twoje i innych... zbawienne programy naprawy ekonomii, a tak naprawdę powtórnego postawienia jej na polskich nogach, a nie na żydowskiej głowie.
 • @stanislav 14:05:58
  Pawle
  Dopisałeś to co dopisać należało.Chyba wiemy o co chodzi.
  Pozdrawiam
 • @nikander 14:42:32
  Najbliższe tygodnie pokażą, czy Kaczyński "przelicytował" czy "przegiął". Z pejsatymi wydarzyło mu się to drugie.
 • Panie Jozefie..znow pan rozprasza....
  Polska nie ma wlasnej waluty..ale bilety- bony towarowe- jakie wydaje Bank JEwropejski dla Bantustanu Polin.... I nie od gubernatora tej kolonii zalezy, jaka bedzie jej polityka finansowa , bo sama ani samodzielej polityki gospodarczej , a co za tym idzie fiinansowej nie prowadzi.
  Dodatki na dzieci to nie finansowanie konsumpcji...ale specyficzny sposob wyrownania placy, zeby dzieciska nie zdychaly z glodu...co pan moze zobaczyc porownujac place w Posce i we Francji...gdzie tatusie dzieciskow starjkuja kazda sobote i niedziele- bo im brakuje mimo ze 5 kronie maja wyzsze zarobki niz Polacy.
  Jak pan widzi...PiS jest niewygodne zarowno panu, jak i Swiatowemu Kahalowi, moze z troche innych powodow..ale wrog mojego wroga jest moim:-)))) Zatem widzi pan- doskonale przygotowana akcje, zeby tych Pisiakow wywalic od arendowania Polin..a przywrocic nasich,ladnych , swoich , do kupy zjednoczonych i pachnacych przyprawami:-))((
  To dlatego- zeby dac swiadectwo komu Bogu mile co... napluli do kaszy Pisiakom ,na konferencji warszawskiej zboje ze wzgorz Golan , jaka im na zlotej tacy podawali z maslanymi oczami.. i w geby tez:-)) Jak to przystalo na ludzi z kasa i klasa..pokazujac, ze od Arendarza zalezy - ktory pachciarz fousz trzyma....
  Stad tez dolaczyli natychmiast z Synagogi Teczowej Znikajacych Niebodzczykow w Gdansku,wywalajac pomnik, ktory bzydko sie im kojarzy I powoduje wzdrygi na wspomnienie, ze za kanapke znosii cierpienia swieconej wody... a w Paryzu ...jak pan widzi zmienili Historie Polski i Europy....
 • @Jasiek 10:20:48
  Nie obrażaj głąbie Premiera RP,który jest jednym z najlepszych premierów w historii naszego kraju!!!Ty jesteś "myślący inaczej:, tylko o tym nie wiesz!
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:28:33
  Z takim podejściem"zniszczyć PIS proponuję dać buzi z języczkiem chłopczycy "nienowoczesnej"!!! Potem może być schet!!!
 • @Jasiek 12:10:27
  A jarmułkę już kupiłeś???
 • @zibi 18:22:53
  //A jarmułkę już kupiłeś???//

  A co? szykujecie w tym PIS-ie prawo o tym że będzie obowiązkowa?
  Ale nawet wtedy nie kupimy.Wstąpimy do PIS i dostaniemy darmowe jako element ubioru organizacyjnego.
  Zdaje się że oddział białostocki zajmuje się dystrybucją niezbędnych akcesoriów. https://www.youtube.com/watch?v=diZu489GXdY
 • @ Autor - 5*
  Czym prędzej trzeba zagłuszyć ostatnie wydarzenia związane z Konferencją bliskowschodnią, czyli plucie na Polskę i Polaków przez syjonistyczną hołotę z USA i z Izraela przy aprobacie rządzącej Partii interesu Syjonistycznego.
  A poza tym oczywiście wyborcza kiełbasa za pieniądze wyjęte z naszych kieszeni.
 • @zibi 18:18:34
  "Nie obrażaj głąbie Premiera RP,który jest jednym z najlepszych premierów w historii naszego kraju!!!"

  O! Jaka kulturalna polemika ;-DDD
  Tańcowałeś z nim na Majdanie, że tak go bronisz? ;-)

  Oj trzym się mocno.
 • @zibi 18:22:53
  "A jarmułkę już kupiłeś???"

  Nie potrzebuję - mnie mister J.D. na kolacje nie zaprasza ;-DDD
  Auuuu! ;-DDDD
 • @All
  Moi drodzy. Ja naprawdę chciałbym wiedzieć, którą z metod rozproszenia emisji pieniądza suwerennego do gospodarki byście wybrali. Tu chodzi o odzyskanie dla naszego społeczeństwa całości strat jakie ponosimy z tytułu narzuconej nam banksterskiej metody kreacji pieniądza. Tu chodzi o około 120 mld zł rocznie. Zapoznajcie się zatem z tymi dwoma sposobami, z których jeden jest już przećwiczony w krajach dalekowschodnich a drugi czeka na realizację. Zatem czy:
  - "perswazja kredytowa" czy
  - zaparkowanie pieniędzy w przedsiębiorstwach w postaci "udziałów kapitałowych pracowników" ze wszelkimi dobrodziejstwami jakie da rozwój gospodarki i "deproletaryzacja".
 • @zibi 18:18:34
  Fuckt, jest zajebisty, milion elekrtyckich aut, nawet się nie zająknął jak szmaciarze z butami wjechali na jakiś ishraelski zlot, dzieci do szkoły talmudycznej posyła no i ta niebieska krawatka dająca nie tyle do myślenia co podkreślająca dosadnie who is who, oj tak, dla niektórych to wybitna, gratulacje co do autorytetów !

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031