Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
760 postów 7927 komentarzy

Partia50plus

nikander - Bardziej pragmatyczne niż rewolucyjne myślą wojowanie.

Jak przelicytować Kaczyńskiego

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Trzeba sięgnąć po rozwiązania trochę trudniejsze i proszę Was o zrozumienie idei. Resztę zrobią fachowcy, których ci u nas dostatek.

Pierwotne i wtórne efekty rozproszenia emisji pieniądza suwerennego do gospodarki.

 

Szanowni Przedsiębiorcy Polscy

 

     Konfederacja na Rzecz Reform Ustrojowych nad swoją doktryną gospodarczą pracowała prawie 5 lat. Problem raczej nie tkwił w oryginalności rozwiązania, ale w wydobyciu z naszej polskiej historii tego co już było, poskładaniu tego w logiczną całość i „ukorzenieniu” tych rozwiązań w stołeczności tak, aby stały się naszą zbiorową mądrością. Chcemy Wam nasze rozwiązania przedstawić na sejmiku, który zapowiadamy na koniec marca. Jednak, aby uniknąć kompletnego zaskoczenia prosimy Was abyście zapoznali się z niezbędnymi fragmentami wiedzy dotyczącej architektur monetarnych. W Internecie sporo jest na ten temat, a ja wybrałem te materiały, na które się natknąłem io uważam za kluczowe.

Mamy szanse na:

- zasilenie gospodarki emisją pieniądza suwerennego kwotą około 40 mld zł rocznie. W konsekwencji spadłyby koszty finansowe naszych przedsiębiorstw oraz dywidendy jakie wypłacamy obcym instytucjom finansowym z tytułu podstępnego wprowadzenia u nas obcego kapitału. Dałoby to przyrost produkcji szacowany na około 120 mld zł.

- ograniczenie lichwy o kwotę też około 40 mld zł (w roku 2017 banki zebrały 71 mln lichwy) te pieniądze zostałyby nam w kieszeniach. Stworzyłyby one natychmiastowy popyt na Wasze usługi i towary.

- wyeliminowanie szarej strefy, bo ten rodzaj działalności straciłby ekonomiczną atrakcyjność. Budżet uzyskałby wpływy podatkowe od dóbr szacowanych na 400 mld zł. Wzrost wpływów budżetowych można śmiało szacować na jakieś 100 mld zł.

- znacznie spadłyby koszty prowadzenia operacji otwartego rynku przez NBP oraz koszty obsługi długu publicznego. Zysk można śmiało szacować na jakieś 25 mld zł.

 

Polityka monetarna uwalnia takie kwoty na transfery socjalne o których Kaczyńskiemu sie nie śniło!!!!

Drodzy Polscy Przedsiębiorcy

Zrozumcie:

1. Społeczeństwu należy się rekompensata za spadek wartości zgromadzonych pieniędzy na skutek inflacji.

2. Przedsiębiorstwom należy się dywidenda za wzrost gospodarczy.

3. Polskiej gospodarki nie musi dławić ciasny gorset konfliktowego modelu stosunków przemysłowych. Uczcie się trudnego słowa „deproletaryzacja”.

 

Warto, naprawdę warto zapoznać się z tym, co wszystkie te dobrodziejstwa może nam przybliżyć.

 

Dane encyklopedyczne:

 

1. Strategie polityki pieniężnej

https://mfiles.pl/pl/index.php/Strategia_polityki_pieni%C4%99%C5%BCnej

2. Instrumenty polityki pieniężnej

https://mfiles.pl/pl/index.php/Instrumenty_polityki_pieni%C4%99%C5%BCnej

 

Akt prawny w Polsce:

 

Założenia polityki pieniężnej na na rok 2019

https://www.nbp.pl/polityka_pieniezna/dokumenty/zalozenia/zalozenia_pp_2019.pdf

 

Współczesne nurty dyskusji nad zmianą architektury monetarnej:

 

1. Nowoczesna teoria pieniądza (MMT – Modern Monetary Theory)

https://fakty.interia.pl/autor/michal-michalak/news-nowoczesna-teoria-pieniadza-czyli-dlaczego-rzadowi-nigdy-nie,nId,2594126

Z metody tej korzysta rząd finansując „piątkę Kaczyńskiego”

 

2. Pieniądz suwerenny

http://jestesmyzmiana.pl/pieniadz-suwerenny/

https://www.bankier.pl/forum/temat_pieniadz-suwerenny,28434189.html

 

Proszę zwróćcie uwagę na to zdanie:

...Chociaż Milton Friedman za swe prace z teorii i historii pieniądza w 1976 roku otrzymał Nagrodę Nobla w dziedzinie ekonomii, nie udało mu się doprowadzić swej monetarnej teorii do wdrożenia do praktyki. Niewątpliwie dlatego, że  po prostu nie podjął i nie dopracował w  niej z punktu widzenia praktyki ważnej sprawy, która dotyczy sposobu  wtłaczania nowo kreowanego pieniądza do obiegu...

Jednak z konkluzją autora:

"..Efekty te powinno przejmować i dysponować nimi państwo, emitując w tym celu  pieniądz suwerenny. Jednocześnie o wartość realizowanej renty emisyjnej powinno być obniżone opodatkowanie dochodów pracujących obywateli...”trudno się w pełni zgodzić.

 

My to musimy zrobić, i zrobić lepiej od reszty świata!

 

Nurt w dyskusji, który zaczyna zdobywać przewagę:

 

Zaparkowanie emisji pieniądza w realnej gospodarce”

 

Rozwiązania:

1. „Perswazja kredytowa” stosowana w krajach dalekowschodnich: http://next.gazeta.pl/next/7,151003,24456145,sektor-finansowy-ogrywa-demokracje-mozemy-sie-obudzic-w-swiecie.html#s=BoxMMtImg1

 

2. „Chmura kapitałowa” - rozproszenie emisji pieniądza na dokapitalizowanie udziałów kapitałowych pracowników w przedsiębiorstwach: https://www.salon24.pl/u/nikander/936258,polska-doktryna-gospodarcza-w-pigulce

 

      O społecznych i ekonomicznych skutkach uwłaszczenia chłopów wszyscy wiemy. Każdy dostał spłachetek ziemi, o który zaczął dbać. Jednak proces uwłaszczenia pracownika na części maszyny nie jest aż tak prosty. Trzeba sięgnąć po rozwiązania trochę trudniejsze i proszę Was o zrozumienie idei. Resztę zrobią fachowcy, których ci u nas dostatek.

No to do zobaczenia na naszym sejmiku.

 

ps. to musi sie przebić w kampanii wyborczej. Macie znajomych przedsiębiorców, polećcie im tę notkę. Zacznijcie dyskutować,

KOMENTARZE

 • Taki pomysł mi przyszedł do głowy.
  Własnościowa trójpolówka.
  Własność firm tych większych zwłaszcza powinna mieć trzech rożnych właścicieli o różnych spojrzeniach na własność.
  Ci właściciele to Państwo, pracownicy oraz kapitał prywatny.
  Proporcje równe zależnie od skali przedsiębiorstwa.
  W małych firmach Kapitał prywatny i pracowniczy w równych proporcjach a państwowy nie..
  W dużych firmach dominujący kapitał państwowy i pracowniczy a prywatny w mniejszości.

  Trzeba by dobrze zdefiniować zasady udziałów ale to jest prost zadanie.
  Chodzi o to by nikt na nikim nie pasożytował.

  W takim układzie poprawiła by się dystrybucja wartości dodanej (poprzez pracowników trafiała by do gospodarki), część państwowego zasilała by budżet a część kapitału prywatnego szła by na straty (na dobra luksusowe najczęściej z importu)
  Dzisiaj cała wartość dodana idzie na straty bo trafia w ręce zagranicznego kapitału pasożytującego na Polskim robotniku.

  W taki warunkach (trzy formy własności w jednej firmie) można by zlikwidować podatki PIT i CIT bo państwo by było zasilane zyskami z wartości dodanej firm z udziałem kapitału państwowego.
  Trzeba by to zbilansować..pewnie dało by się obniżyć również VAT i absurdalnie wysokie akcyzy na energię.
  VAT i akcyzy to skrajnie neoliberalne koncepcje opodatkowania zwykłego niebogatego przecież obywatela po to by uwolnić od podatków najbogatszych właścicieli koncernów, hipermarketów, i innych globalnych żydowskich geszeftów.

  To wręcz systemowe pasożytowania na obywatelach nie tylko Polskich ale i zachodnich i wszędzie gdzie mafia żydowska "konstruuje" system prawny.

  A system prawny ma służyć obywatelom a nie globalnej mafii żydowskiej.
  Niestety mafia bezwzględnie morduje gdy ktoś wprowadza pro obywatelski system (Sadam Husain, Kaddafi, Asad, Chavez...)

  Jak w końcu Rosja i Chiny złamią globalną mafię żydowską (tu konieczne będą systemowe zabezpieczenia by ta podstępna mafia się nie odrodziła)
  to świat stanie się bezpieczny i zasobny bo dzisiaj wyżywienie i wykształcenie wszystkich nie jest żadnym problemem technologicznym...
  Ludzie mogą spokojnie pracować po 5 godz dziennie i żyć dostatnio...
  trzeba tylko pozbyć się pasożytów którzy przejmują w całości wartość dodaną produkcji i marnują ją w całości na zbrojenia i dalsze podboje.
 • @Oscar 12:15:45
  Witaj
  Pośrednio zwracasz uwagę na niezwykle istotny fakt. Firmy - jak ja je nazywam wspólnotowymi powinny mieć dwa plany własnościowe oraz organy przystosowane do zarządzania tym podwójnym planem własnościowym. W tym celu nasi bracia Czesi niedawno przyjęli nową ustawę o korporacjach. U nas powinno być podobnie.

  Pozdrawiam
 • @nikander 12:32:14
  Szukamy nowych efektywnych rozwiązań.
  Tak wykluwa się nowa postsolidarnościowa wolna i demokratyczna Polska.
 • @Autor
  za wytrwałość w dążeniu do celu 5*,
  ale mam kilka spostrzeżeń:
  nie napotkałem Pańskiej definicji "przedsiębiorcy", w tych wszystkich rozważaniach ma tylko i wyłącznie sens; "producent wytwarzający w Polsce z polskich surowców, podzespołów, zatrudniający tylko Polaków"
  Niespełnienie któregokolwiek z powyższego, zakłóca sensowność idei, a pewnie można jeszcze kilka dopisać.

  W NBP prezesik stworzył sobie haremik za pieniądze Polaków. Piękne pole do popisu, chcecie odbić NBP, zacząć należy od seksafery we władzach i ukarania winnych (utrata majątku, bezwzględne więzienie).

  Obecnie dla władców pieniądza jest Pan nieszkodliwym dziwakiem, gdyby jednak Pańska idea poruszyła Polaków, tak jak pieniądze CIA Solidarność, to nawet nie będą kryć się za seryjnym samobójcą; skrytobójca z Rosji o irańskich korzeniach dokona sprawy, a potem bezzwłocznie zostanie zlikwidowany przez dzielną polińską policję :((

  P.S.
  w swych teoretycznych rozważaniach Konfederaci pomijają niestety czynnik ludzki. W matematyce 2+2=4, w biologii to nigdy nie jest pewne (chociażby efekt synergii).

  Pozdrawiam
 • @wk..ny 13:14:26
  ....producent wytwarzający w Polsce z polskich surowców, podzespołów, zatrudniający tylko Polaków... Dokładnie tak jak piszesz. Dodatkowo to ma być metoda na uszczelnienie systemu podatkowego. Czyli firma musi być zarejestrowana w Polsce.
 • @nikander 12:32:14
  "organy przystosowane do zarządzania tym podwójnym planem własnościowym" dyrektor finansowy firmy ma być wybierany przez prezesa/właściciela, czy też przez pracowników? A może ma być dwóch o tych samych uprawnieniach, którzy będą sprzeczne poglądy rozwiązywać grą w "papier,nożyce, kamień"?

  "nasi bracia Czesi" hehe, to naród pragmatyczny, Niemca lubi bardziej niż Polaka :(

  "przyjęli nową ustawę o korporacjach" z chęcią poczytam jak to wprowadzi Skoda, czyli VW..
 • @wk..ny 13:28:14
  Tym rozwiązaniem jest dwuławowa rada nadzorcza typu MONTAN. Pochodzi ona z ustawy Btriebferwasungsgezets z 1952 roku. To pokazuje gdzie my jesteśmy.
 • @nikander 13:26:07
  czyli ograniczamy się do producenta eko-groszku i kostki brukowej (tylko musieli by zwolnić Ukraińców).. mało tego trochę w porównaniu do ilości firm w Polsce :( A taki KGHM kupujący maszyny po za Polską? (dodajmy, że w KGHM istnieje dziedziczenie stanowisk, ja bez koneksji nigdy nie dostanę tam pracy, czy mam jednak zrobić pracownikom jeszcze lepiej???)

  Widzę niestety wiele luk w ocenie gospodarki Polski
 • @wk..ny 13:35:16
  To trochę szerszy projekt objęty ogólnym hasłem Polskiej Doktryny Gospodarczej.
 • @nikander 13:31:10
  "dwuławowa rada nadzorcza typu MONTAN"
  proszę o rozwinięcie tematu.. google nic konkretnego nie pokazuje, a ciekawi mnie to, jak rozwiązano relację między pracownikami, a właścicielem:
  z doświadczenia wiem, że nawet powstanie związków zawodowych jest torpedowane, a jak już uda się, to zarząd jest przekupiony przez pracodawcę. Jakoś nie potrafię wyobrazić sobie równych relacji na poziomie pracodawca-pracownik. Może to chodzi o mentalność Polaków? Prezes IKEA je posiłek z pracownikami, w Polsce to nie do pomyślenia..

  Kopiowanie rozwiązań chociażby Japończyków na nasze podwórko, nie ma sensu, tam są inni ludzie, inaczej myślą..

  Polak to k..rwa, która za granicą utopi pobratymca w łyżce zupy. Za oceanem Włosi, Irlandczycy, Paki, Żydzi, Chińczycy itd. trzymają się razem, Polacy nie!!!!!!!!!!!! w tym jest główny problem! każdy sobie rzepkę skrobie, związania z Narodem nie widzę, niestety.. z tego powodu polegniecie.. Polak Królem na zagrodzie, a reszta go nie interesuje, to jest nasza główna narodowa przywara, która pozwoliła na zabory chociażby, a teraz Polin.. tumiwisizm ogólnonarodowy :((( mój też trochę.. aby nie było..
 • @wk..ny 14:01:54
  Proste jak drut: zarządzanie poprzez osiąganie konsensusu pomiędzy właścicielami kapitału statutowego reprezentowanego przez ławę wspólników założycieli i właścicieli pracowniczego kapitały produkcyjnego reprezentowanego przez ławę pracobiorców.
 • @wk..ny 14:01:54
  "Polak to k..rwa..."

  To jest pismo nienawiści!
  Po co mnie wk...?

  Pozdro!
 • @nikander 14:38:19
  proste w piśmie.. z wykonaniem gorzej :(
 • @Jasiek 14:58:17
  taka prawda.. Polak Polakowi za granicą żydem :(
  w przeciwieństwie do innych nacji, nie jesteśmy zupełnie zorganizowani..
  Kolegę Polacy (koledzy ze studiów) pobili i okradli w Szkocji, a pomógł mu Somalijczyk.. takich historii znam multum..można mówić, że wyemigrowała patologia, ale to nie do końca prawda. Polak Polakowi wilkiem i tego doświadczyłem nawet w Polsce.. nie jesteśmy fajną nacją w stosunku do siebie, to nas różni od wielu, dla tego podniosłem ten temat, nie jesteśmy żydami, ani Japończykami.. tęsknimy za Piłsudskim? Polak potrzebuje bata nad sobą jak chłop pańszczyźniany..

  Z tej masy wystraszonych niewolników; gladiatorów nie będzie.. uświadomiłem to sobie jakiś czas temu i zaprzestałem publikacji na portalu.. onanistą nie jestem, a bez siły sprawczej, no to wychodzą wszelkie konfederacje itp.

  Pozdrawiam również.. mi nie chcę się, jak widzę, że Polacy przechodzą do porządku dziennego nad sprawą prostytutek, za nasze pieniądze w NBP..
 • Jak przelicytować PIS ?
  To bardzo ciekawe podejście.
  Jak zainwestować 40mlrd w gospodarkę by efekt się zwielokrotnił.
  Czyli jakimi kanałami zasilić gospodarkę pieniędzmi by uzyskać maksymalny efekt wtórny.

  PIS zasila gospodarkę poprzez dzieci oraz poprzez emerytów którzy wydadzą pieniądze na żywność i proste towary powszechnego użytku.
  To dobra koncepcja bo te pieniądze przynajmniej raz zakręcą kołem Polskiej gospodarki... zanim wyciekną poza granice kraju (towary importowane, sieci handlowe).

  Gospodarkę można stymulować od strony popytu (pieniądze lub zwolnienia z podatków dla konsumenta) lub od strony podaży (pieniądze lub zwolnienia z podatków przedsiębiorstw).
  Stymulacja popytem zwiększa wolumen produkcji a więc zyski producentów, zmniejsza bezrobocie, stymuluje rynek pracy.. ale i wzrost cen i inflację.
  Stymulacja podażą jest pasywna bo wprawdzie producenci dostają środki ale rynek nie zmienia popytu... zwiększenie produkcji zaowocuje zmniejszeniem cen , stagnacją, ale minimalną inflacją.

  Obie metody są potrzebne w określonych warunkach.
  Gdy rynek nasycony a inflacja niska to warto stymulować popyt.
  Gdy rynek nienasycony (jest popyt) a inflacja wysoka to trzeba stymulować podaż czyli produkcję (ale nie import, chyba że towar nie jest produkowany w kraju np banany).

  Jak widać gospodarka to delikatna i wrażliwa struktura i trzeba ją pobudzać z "właściwej strony" zależnie od stanu w którym się znajduje.

  Dzisiaj przy małej inflacji i nasyconym rynku trzeba stymulować poprzez zwiększanie popytu masowego czyli poprzez zasilania masowego konsumenta.
  Wniosek .. PIS strzela celnie.

  Można też stymulować gospodarkę poprzez ograniczanie importu (cła) a stymulację eksportu (ale nie tego który służy wyłącznie do wyprowadzanie wartości dodanej wytworzonej w Polsce poza granice kraju.
  Neoliberalna doktryna otwartych rynków to w istocie rozbrajanie państw przed możliwością obrony przed zalewem towarów z importu a to śmierć dla gospodarki a promocja globalnych koncernów.
 • @wk..ny 13:14:26
  Nie dziwota, że masz taki nick, bo nie masz wiedzy i dlatego piszesz bzdury!
  Płace w NBP zostały ustalone , gdy prezesem był Belka lub wcześniej i nie traktuj J. Kaczyńskiego w chamski sposób"prezesik", bo nie jesteś godzien czyścić Mu butów i nie ma on nic wspólnego z poziomem płac w NBP !!!
  Liberały i lewaki byli by najszczęśliwsi, gdyby dalej rządził ryży matoł ze swoją bandą złodziei i gdyby dalej okradali Polskę i polaków!!!
 • @wk..ny 14:01:54
  I wyszło szydło z wora!!! Fragment bełkotu:"z tego powodu polegniecie" i oznacza to , ze cham, który obraża polaków nim nie jest!!!
 • @wk..ny 15:27:58
  Ty potrzebujesz bata za pisanie bzdur!!! Zapomniałeś jak polaków traktowano przez wieki i nie mogliśmy stworzyć prawdziwego państwa! To pokutuje do dzisiaj, bo teraz potomkowie AK kłócą się z potomkami UB!!!
 • @zibi 18:17:11
  zadaniowcu, zrozum, że określenie "prezesik" było odnośnie NBP..

  Głupi jesteś i taki umrzesz..

  Nie wiem co Ci przyszło do głowy, aby mi odpisać? Megaloman? wstydź się..

  Za wysokie progi dla zadaniowca.. na takich jak Ty Państwo Podziemne wykonywało wyroki.. wyrok już masz, oczekuj na wykonanie..
 • @wk..ny 18:29:58
  Dziś istnieją różne generacje polityków:

  - generacja odchodząca - generacja Kaczyńskiego, Tuska (mimo że 8 lat różnicy między nimi) i Schetyny

  - generacja konserwatywnych 40-latków+: Pawła Kowala i Gowina, Andrzeja Dudy i Ziobry, także Adama Bielana - dojrzali specjaliści, którzy w polityce jeszcze niewiele mieli do powiedzenia (no może poza Dudą i Ziobrą, ale ich stopień niezależności też był ograniczony wolą prezesa).

  - generacja tych, którym nie stuknęła jeszcze 40-tka (Aleksandra Dulkiewicz, Kamila Gasiuk Pichowicz, Borys Budka, Michał Szczerba (choć ci wiekowo ponad 40) - idealistyczni prounijni naiwni.

  Najgłupsze, co mogłoby się dziś w tym roku w Polsce wydarzyć, to wygrana PO i pominięcie przy dojściu do władzy generacji środkowej (umiarkowanie-unijnej, prokapitalistycznie nastawionej, ale świadomej znaczenia elementu ludzkiego).
 • @maharaja 10:23:08
  Nie ma sensu przelicytowywać Kaczyńskiego. Już i tak wystarczająco piany nabił.

  Trzeba teraz, jesienią, pomóc PIS-owi, niech wreszcie ta sensowna większość konstytucyjna się pojawi i ujawni (tak naprawdę wystarczy chirurgiczne, ale bezkompromisowe wzmocnienie uprawnień prezydenta wobec władzy sądowniczej w kwestiach osobowych (nieodwoływalne powoływanie i odwoływanie, i to nie co do nominacji szeregowych sędziów, ale prezesów trybunałów, SN, NSA i organów kontrolnych),

  A potem trzeba:

  - utrzymać 500+ nr 1 i 2 (inflacja za kilka lat zniweluje ten efekt), ale przez 15 lat nie podnosić tych stawek, no chyba że eldorado będzie
  - inwestować po wygraniu wyborów w liberalne reformy, maksymalne uproszczenie podatków, ułatwienia dla przedsiębiorców, egzekucję podatków i uczciwość podatkową, a przede wszystkim w odchudzenie biurokracji (tani urząd)
  - sprzyjać wzrostowi wynagrodzeń dla tych, którzy generują dochód dla budżetu

  Niemcy, Austria są zainteresowane Trójmorzem - to jest potężny projekt dla Europy Środkowej: związanie nas z kapitalistycznym jądrem finansowym Europy: militarnie NATO + finansowo UE.

  Nie w antagonizmie do RFN, ale we współpracy.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031