Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
760 postów 7927 komentarzy

Partia50plus

nikander - Bardziej pragmatyczne niż rewolucyjne myślą wojowanie.

Emerytura+ a śmierć PO-PiS_u

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Drodzy Emeryci, nie będę żądał od Was czynów heroicznych. Macie szansę i wykorzystajcie ją.

     Kto śledził doniesienia z październikowej sesji Rady Polityki Pieniężnej ten wie skąd się wzięły pieniądze na obecne transfery socjalne. Dotyczy to także programu Emerytura+, w której upatruję życiowej szansy na ostateczne uporanie się z układem okrągłostołowym. Wielu wtajemniczonych, a tym także ja pisząc tę notkę  Czy Glapiński przeprosi Belkę  23 listopada ubiegłego roku wiedziało że:

...No cóż. PiS zaczyna zjeżdżać do politycznego piekła. Coś trzeba rzucić bydełku wyborczemu na pożarcie. Inaczej słupki spadną. Należy liczyć się z tym, że w końcowym etapie kampanii wyborczej nasz zbawca Prezes Glapiński okaże się Świętym Mikołajem. Sypnie jak z rogu obfitości...

Jeśli się pomyliłem, to w tym momencie, że Kaczyński ze swoją „piątką” nie czekał na koniec kampanii wyborczej.

      Kto chce niech wierzy, że nagle te 40 mld zł to efekt uszczelnienia VAT-u i „doskonałego rządzenia”. Wręcz przeciwnie. Przed nami problem spowolnienia gospodarczego, które rozpoczęło się w gospodarce światowej w ostatnim kwartale ubiegłego roku. Skąd zatem u Kaczyńskiego taka odwaga. Otóż na tejże wspomnianej sesji RPP przypomniano sobie o akapicie, który od szeregu lat tkwi w „Założeniach polityki pieniężnej” - dokumencie, który jest przyjmowany wraz z ustawą budżetową. Brzmi on następująco:

...Operacje strukturalne mogą zostać przeprowadzone w celu długoterminowej zmiany struktury płynności w sektorze bankowym.Gdyby wystąpiła taka konieczność, bank centralny może przeprowadzić następujące operacje strukturalne: emisję obligacji, zakup oraz sprzedaż papierów wartościowych na rynku wtórnym...”

      O tym, że taka „konieczność” wystąpiła pisałem w notce Cudowne odnalezienie 40 mld czy sprawa prokuratorskaDla wtajemniczonych oznacza to, że rząd skorzysta ze znanej i praktykowanej w szeregu państwach tzw. Nowoczesnej Teorii Pieniądza i zacznie je dodrukowywać. Można zadać tylko pytania: dlaczego tak późno i dlaczego tak głupio?

Otóż Drogi Emerycie.

      Potrzeby emisyjne polskiej gospodarki, przy średnich parametrach inflacji i wzrostu PKB, to około 40 mld zł rocznie. Jest to właśnie ta kwota na którą Kaczyński nakręcił kiełbasek wyborczych. Ta zbieżność nie jest przypadkowa.

     Jak Państwa informowałem, Konfederacja na Rzecz Reform ustrojowych wystąpiła do wszystkich możnych z tym nieszczęsnym kraju, że oto łamany jest art. 227 konstytucji RO

 

     Była to akcja uporczywa i skrzynki mailowe biur poselskich posłów i senatorów co kilka tygodni były nękane tym spamem. Czy na coś liczyliśmy. Raczej nie, bo wiedzieliśmy, że piszemy pisma do ekonomicznych idiotów zatroskanych w ustawianie swoich rodzin na lata.

      Tak więc Drogi Emerycie. Dostaniesz tę swoją Emeryturę+ gdyż – w sposób pośredni – został odblokowany art. 227 naszej Konstytucji, o który zawalczyła świadoma część naszej inteligencji. Kaczyńskiemu nic nie zawdzięczasz, a możesz jedynie mieć pretensję do niego, że tak późno. Dotyczy to wszystkich rządów pookrągłostołowych i czas z tym skończyć.

     Skoro już powiedzieliśmy sobie: dlaczego tak późno, pozostaje odpowiedzieć na pytanie dlaczego tak głupio i dlaczego tak niebezpiecznie?

     Nie ulega żadnej wątpliwości, że te pieniądze wam się należą i nie namawiam Was do żadnych czynów heroicznych podpowiadanych przez dogłębną znajomość polityk monetarnych. Powiedzmy sobie jednak o pewnych sprawach, których nie nagłośni PiS-owska hagada.

 1. Wcale to nie będzie 1100 zł. Będzie to 1100 zł – 99 zł (składka zdrowotna) – 180 zł(podatek dochodowy) = 820 zł (na rękę). Nie ma w tym nic złego, że skorzysta ZUS i Urząd Skarbowy. Jednak propaganda kłamstwa wyjdzie przy pierwszym przelewie bankowym i to budzi nadzieję na oprzytomnienie większości beneficjentów.
 2. Rozproszenie emisji bezpośrednio do konsumpcji pozbawi nasz wszelkich „ekonomicznych efektów wtórnych”. Mimo tego, że wkrótce przekonasz się, że jeśli rząd coś prawą ręką daje, to inflacja lewą ręką to zabiera – jednak weź te pieniądze. To jedno doświadczenie więcej się przyda: skorzystają hipermarkety, skorzysta chiński producent tenisówek. Przy okazji: zacznij już pod koniec maja obserwować kurs naszej waluty. Ja też te pieniądze wezmę. Przeżyłem Balcerowicza i jego „walkę z nawisem inflacyjnym” - przeżyję i Morawieckiego. Tylko PiS uwierzył w pisowską propagandę, że można stymulować gospodarkę od strony popytowej. Na szczęście są jeszcze ci pamiętają metody poszukiwania dobrobytu przez Wałęsę i jego zachodnich mocodawców.

 

Szanowny Emerycie.

     Masz prawo do efektów wtórnych emisji pieniądza i możesz się w skuteczny sposób o to upomnieć. Weźtę Emeryturę+, i pokaż PiS-owi środkowy palec. Pokaż że nie jesteś ani ekonomicznym idiotą ani pannąsprzedajną. Bacznie nasłuchuj czy nie pojawiło się ugrupowanie polityczne, które będzie chciało skierować i zaparkować emisję pieniądza w gospodarcze. Popierając plan uwłaszczenia naszych pracowników na majątku produkcyjnym możesz liczyć na to, że po stronie transferów socjalnych pojawią się kwoty, o których nawet filozofom się nie śniło.Stać nas będzie, aby rewaloryzować emerytury o minimum 15% rocznie. To nie jest obiecane. To jest policzone. Tak zadziała „chmura kapitałowa” i więcej na ten temat dowiesz się tutaj:  Jak przelicytować Kaczyńskiego

     Od wielu ludzi otrzymuję pytanie: a czy próbowałeś z tym iść do PiS-u? Nie próbowałem, bo niby z kim tam można rozmawiać?

     To może pójść z tym do Konfederatów narodowo-wolnościowych? Sorry, ale z kim tam rozmawiać?

     To właśnie Ty Drogi Emerycie możesz postawić te „nawiedzone pensjonarki” co to cha nas uszczęśliwić na siłę, do pionu przenosząc swoje preferencje wyborcze już w wyborach majowych. Ja mogę zapewnić jedno: nie uda się PiS-owi przykryć solidnej debaty nad nową architekturą monetarną jakimś LBTG, gender, srender i innymi Smoleńskami. Naród się budzi. Obudź się i Ty. Nie daj się doić przez rządy namiestników nowego porządku światowego.

 

KOMENTARZE

 • @Autor
  "nie uda się PiS-owi przykryć solidnej debaty nad nową architekturą monetarną jakimś LBTG, gender, srender i innymi Smoleńskami. Naród się budzi. Obudź się i Ty. Nie daj się doić przez rządy namiestników nowego porządku światowego."

  Jak czytam takie notki, to faktycznie trzeba wierzyć , że naród się budzi i ... kopnie w d... głosicieli takich prawd jak Nikander.

  Na pewno, bez wnikania w szczegóły, można przyjąć, że potrzeby emisyjne NBP mogą być wielkości 40 mld PLN.
  Tyle, że to było też za czasów PO. I co z tego?
  Były słowa: "piniędzy nima i nie będzie".

  A tymczasem PiS dał i zmniejszył jeszcze deficyt z 60 mld PLN na 10 mld PLN.
  Czy komuś się coś nie po....liło?
  Czy inflacja została istotnie zwiększona?
  Zmniejszyły się inwestycje? Na czymś oszczędzono?

  Owszem. Moim zdaniem - za dużo idzie na administrację i pensje nauczycieli; tu jest rozrzutność bez efektów. Ale cała reszta rozwija się normalnie, chociaż z napięciami. Fakt.

  Więc, Autorze, siądź na d... i zajmij się czymś pożytecznym, bo chyba w ekonomii kariery nie zrobisz; gdybyś rzeczywiście był mądry, to już byś zrobił.
  A tu prezentowane są dyrdymały "produktu odpadowego".
 • @Krzysztof J. Wojtas 11:14:58
  Przecież pisałem, że jedynie PiS uwierzył w swoją propagandę. Nie wykluczyłem Szanownego Cywilizatora.
 • @nikander 11:24:49
  Brawo, doskonała analiza. Mając w jednym ręku NBP, Premiera, MF, rezydenta, TK i idiotów z ław parlamentarnych można robić, takie numery. Wystarczy ołówek i kartka papieru, by kreślić lub wpisywać sobie odpowiednie liczby. Tylko na przyszłosć czy te liczby pokryją sie z wartością rynkowa inwestycji oraz wartoscią majątku narodowego???
 • @Wrzodak Z. 13:01:06
  Przez jakiś czas będzie spokój. Mamy potężny głód monetarny i inflacja utrzyma się w granicach celu inflacyjnego. Jednak jeśli PiS dojdzie do wniosku, że "nawóz" się zużywa i zapragnie sypnąć na jesień aby słupki podskoczyły to będzie katastrofa. Tu już jest pociąganie diabła za ogon.

  Pozdrawiam
 • @Wrzodak Z. 13:01:06
  "Tylko na przyszłosć czy te liczby pokryją sie z wartością rynkowa inwestycji oraz wartoscią majątku narodowego???"

  Ja myślę, że do tego konieczne byłoby przywrócenie "Ustawy Wilczka", wprowadzenie globalnego ustalania świadczeń (co de facto oznacza likwidację składek, ZUS i KRUS) oraz likwidację całej patologii podatkowej poprzez zlikwidowanie wszystkich podatków i akcyz oraz wprowadzenie jednego podatku - prostego, jednakowego, niskiego, bez ulg i zwrotów. Myślę, że najlepszy i najlepiej ściągalny byłby VAT, ale trzeba go wprowadzić na nowo, bez żadnych furtek do matactw.

  Tyle jeśli chodzi o swobodę działalności gospodarczej wewnątrz Polski.
  Przy globalnym ustaleniu świadczeń można byłoby przykładowo ustalić, że emerytura to 70% średniej krajowej. I przy tym rozwiązaniu ten jednorazowy dodatek wyglądałby jak kpina.

  No ale jeśli ktoś liczy na to, że rozkręci gospodarkę jednocześnie zabierając ludziom niemal cały dochód to jest skończonym pislamistą ;-(

  Ukłony
 • @ Autor
  Ja tam daję 5*

  Ukłony
 • @Krzysztof J. Wojtas 11:14:58
  Panie Krzysztofie, oni ciągle zwiększają socjalizm poprzez wprowadzanie coraz nowych obciążeń. A socjalizm to kłamstwo.
  Z tego nic nie będzie poza jeszcze większą katastrofą demograficzną.
  Zobaczy Pan.

  Ukłony
 • @ Autor, All
  Na zdjęciu wprowadzającym widać kolejkę ludzi, która nie powinna istnieć i instytucję która nigdy nie powinna powstać....
  Wymowne :-(
 • @Krzysztof J. Wojtas 11:14:58
  Wojtasie... Dlaczego wybrałeś akurat święty dzień na pisiorska propagandę?
  Jakąś pokutę od kaczelnika dostałeś?
 • @nikander 11:24:49
  :)))))
 • KiIka zasadniczych sprzeczności.
  "Jak Emeryt dostanie emeryturę to wyda ją u "Chińczyka" lub w hipermarkecie".
  To jak wprowadzić pieniądz (tu się zgadzamy) do POLSKIEJ gospodarki ?
  Ja Polska gospodarka jest w stanie szczątkowym.
  Prawie każdy pieniądz wydany na rynku trafia do "Chińczyka" poprzez handlarzy (i ochłapy dla polskiej taniej siły roboczej w sklepach i VAT dla budżetu).
  Opcje są takie:
  - Obniżenie podatków (dla biznesu lub osób fizycznych)
  - Podniesienie progów zwolnienia od podatków (dla osób fizycznych a może i dla mikrobiznesu ?)
  - podniesienie socjalu (500+ 1100+..)
  - obniżenia lichwy od kredytów (np dla Polskich firm)..

  Co to da ?
  Dołożenie kasy dla biznesu spowoduje że wzbogaci się 10% i tak bogatych bo zaradnych biznesmenów (oni przejmą to korzyści na swoją własność czyli je sprywatyzują). Kasa będzie trafiać do 10% najbogatszych zaradnych Polaków.

  Dołożenie kasy dla osób fizycznych ukierunkowane społecznie (500+, 1100+) lub podniesienie progu zwolnienia od PIT powoduje że lepiej poczuje się ok 90% społeczeństwa ale kasa poza VAT trafi do hipermarketów i Chińczyka czyli wypłynie z kraju.

  Jak widać i tak źle i tak niedobrze...
  Za dużo hipermarketów i "chińczyka" w kraju a za mało Polski w Polsce.
  I to jest istota problemu... mamy gospodarkę kolonialną a w takiej gospodarce kasa wypływa z kolonii wieloma szerokimi strumieniami.

  I tym trzeba się zająć.
  Trzeba opodatkować skutecznie obcy kapitał w Polsce, uniemożliwić transfer zysków, uczynić Polskie podmioty konkurencyjne wobec zagranicy.
  Metody są różne (UE starannie wszystkich takich metod zabrania bo to kolonizator)
  podatek od zagranicznego kapitału,
  ulgi dla Polskich podmiotów
  wymuszona współwłasność obcego kapitału z polskim kapitałem
  Udział Państwa w dużych Polskich oddziałach firm zagranicznych np w bankach, ubezpieczalniach, sieciach komórkowych, mediach, w energetyce...itd.

  UE to klasyczny kolonizator i regulacje UE to regulacje kolonijne..
  Z tym trzeba walczyć..
 • @Oscar 15:36:02
  Tak sobie myślę że dobrym wyjściem byłby tani kredyt dla Polskich podmiotów.. np pod zakontraktowaną transakcję, zlecenie, pod rozbudowę firmy...(po kosztach własnych banku czyli po cenie inflacji)
  To by było bardzo skuteczne smarowanie Polskiej gospodarki.
  Kredyt dla rolnika.. na siew... (tak było za PRLu i to działało)

  i dla równowagi wsparcie pro socjalne wycelowane w dzieci, emerytów, ...
  Obniżenie VATu na polskie produkty (poprawa konkurencyjności Polskich produktów na rynku).

  UE pewnie wszystkiego takiego zabrania .. w koloniach bo u siebie (Niemcy Francja) pewnie nie.
 • @Oscar 15:47:07
  Są dwa rozwiązania brane pod uwagę:
  - tzw "perswazja kredytowa", stosowana w gospodarkach dalekowschodnich
  - "zaparkowanie emisji" do gospodarki na dofinansowanie udziałów kapitałowych pracowników w firmach.
  Pisałem o obu z nich i nawet zapraszałem do dyskusji, która z nich lepsza.
 • @Jasiek 13:38:28
  To rewolucyjne rozwiązanie, ale chyba najsprawiedliwsze. 90% biurokracji i tzw. ekspertów podatkowych do zwolnienia.
 • @Wrzodak Z. 16:58:47
  Jasiek dobrze gada.
  Jeden podatek konsumpcyjny i jeden dochodowy z wysokim progiem zwolnienia.
  I dobry pomysł by świadczenia socjalne były ustalane centralnie systemowo
  gigantyczna machina biurokratów mogła by pójść do jakiejś pożytecznej pracy.
  A gdyby pracy zabrakło to trzeba by tę pracę co jest rozdzielić między wszystkich chętnych (skrócenie czasu pracy) czyli dalej nie było by bezrobocia ale każdy pracowałby np 6 godz a nie 8..
 • @Wrzodak Z. 16:58:47
  "To rewolucyjne rozwiązanie..."

  Myślę, że to żadna rewolucja - moim zdaniem to powrót do normalności.

  Ukłony
 • @Jasiek 13:41:50
  Szanowny Jaśku
  Katastrofa demograficzna to będzie jak tacy jak Pan, zamiast piepszyć normalnie, będą piepszyć epistolarnie.
 • @Krzysztof J. Wojtas 20:55:16
  "Katastrofa demograficzna to będzie jak tacy jak Pan, zamiast piepszyć normalnie, będą piepszyć epistolarnie."

  1. Katastrofa już jest. Niezależnie od tego za co uzna Pan moje komentarze ;-) Ja wskazałem jedno z jej źródeł.

  2. A poza tym, to nie wziął Pan pod uwagę, że mogę mieć podzielną uwagę (no i - nomen omen- spłodziłem... aforyzm ;-DDD)

  3. Skomplikowane prawo i podatki to przejaw talmudyzacji, a to jest sprzeczne z CP ("Auć!" ?)

  4. Ukłony

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031