Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
761 postów 7905 komentarzy

Partia50plus

nikander - Bardziej pragmatyczne niż rewolucyjne myślą wojowanie.

Czy JPII będzie dalej bruździł zza grobu

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Albo nastąpi powszechne uwłaszczenie Polaków na majątkach firm w których pracują, albo Polski nie będzie wcale.

      W PiS trzeba teraz walić jak w kaczy kuper. Polacy po okresie słusznie minionym wyszli w nie najlepszej kondycji moralnej. Folwarczny system zarządzania polskimi przedsiębiorcami zrobił swoje. Dobro wspólne stało się dobrem niczyim a ludzka pazerność zrobiła swoje. Nikt – no prawie nikt – nie stanął w obronie dorobku tworzonego w pocie i znoju lat powojennych. Teraz bohaterów robi się z tych, którzy skutecznie podtrzymywali stan najbardziej idiotycznej wojny domowej w naszych czasach. Jak Dudzie (bo trudno nazywać go prezydentem) będzie tak waliło do głowy to wszyscy , którzy „wyszli z lasu” zostaną wyłapani osądzeni i rozstrzelani. Ci „lepsi” walczyli o to aby Polska była taka jak była, aby różnica między człowiekiem a człowiekiem była większa niż różnica między człowiekiem a bydlęciem.

       Środowisko krakowskie poznałem w czasie studiów i wiem czym ta „skorupka” za młodu nasiąkła. Na pierwszym wykładzie, zacny profesor, co to na blacie stołu zwykł siadać i jego krótkie nóżki tak śmiesznie się dyndały - oznajmił, że jest na sali wielu, którzy dostali „punkty za pochodzenie” i że uczelnia ma na to sposoby aby sobie z nimi poradzić. Nie ukrywam. Punkty za pochodzenie miałem więc zacisnąłem zęby. Wcześniej podczas egzaminu wstępnego podszedł do mnie też zacny profesor, przyglądnął się trochę i rzekł: „no widzę jakąś twarz ogorzałą, zobaczymy, zobaczymy...”. Istotnie w czerwcu plewienie buraków zdecydowanie przegrywało z kursem przygotowawczym na wyższą uczelnie. Wielu takich było.

      Na szczęście zamieszkiwanie w akademiku dość skutecznie izolowało nas od tego „elementu rozkładu”. Koledzy to była intelektualna śmietanka z małych miasteczek i wsi. Dali radę. Kończyli te studia i starali się trochę lepiej głowy umeblować niż ich koledzy z miasta. W końcu beton tak samo wiąże w socjalizmie jak i w kapitalizmie.

      Później w wielu przypadkach była to praca i pomóc rodzicom w prowadzeniu gospodarstw. Najczęściej było to dojeżdżanie do pracy autobusem zakładowym czyli najlepszym uniwersytetem na którym można było się nauczyć polskości. Polskości na wyciągnięcie ręki.

     Coś się tym ludziom, którzy składali się na moje stypendium socjalne a później fundowane, należy. Tym podarunkiem miała być koncepcja uwłaszczenia pracowników na majątkach firm w których pracują. Byliśmy wtedy zafascynowani kapitalizmem nordyckim oraz prawem gospodarczym niemieckiej demokracji przemysłowej. Czytaliśmy niemiecką Betriebsverfassungsgesetzz 1952 roku i otwieraliśmy oczy. Czytaliśmy Mitbestimmungsgesetz z 1976 roku i też gały wychodziły nam z orbit z zazdrości.

     Gdy jakimś trafem znalazłem się wśród ludzi, którzy w czasach późnego czasu minionego pracowali nad założeniami drugiego etapu reformy gospodarczej ten temat stanął na porządku dziennym. Okazało się, że nawet wtedy władza wysyłała na stypendia do tych krajów naszych naukowców a raporty prof. Stanisława Rudolfa i doc. Barbary Błaszczyk były lekturą obowiązkową zespołu. Szło dobrze. Ukazały się nawet rozporządzenia wykonawcze do podziału kapitału przedsiębiorstwnafundusz statutowy i fundusz przedsiębiorstwa. Ten ostatni miał być bazą do przeprowadzenia procesu uwłaszczenia. Jednak pewnego dnia otrzymaliśmy informację – najprawdopodobniej od wicepremiera Patorskiego, że Jaruzelski poprze prace jeśli uzyskamy poparcie kościoła.Teraz nie wiem co to było i ciśnie mi się myśl, że wiedzieli coś więcej, o czym my naiwni nie wiedzieliśmy.

     Każdy z nas dostał zadanie dotarcia do decydentów w kościele. Zrobiłem to i ja. Pofatygowałem się do jednego przedstawiciela katolików świeckich, ekonomisty z tytułem doktora, aby uzyskać pomoc w zorganizowaniu audiencji. Wyłuszczyłem o co chodzi, powołałem się na encyklikę  Rerum Novarum – a jakże, na  Quadragesimo anno i wspomniałem coś, że ojcem duchowym niemieckiego  Mibestimmung był współtwórca tej ostatniej encykliki, niemiecki jezuitaOswald von Nell-Breuning.Wtedy mój szacowny rozmówca spurpurowiał, wrzasnął „co, ten starzec!!!, synu pamiętaj, wykładnią doktryny gospodarczej kościoła jest przypowieść o winnicy!!!”. Atmosfera stała się tak gęsta, że nie pozostało mi nic innego jak wstać, włożyć czapkę i wyjść.

     Nic wtedy nie wiedziałem o zatargach pomiędzy stolicą apostolskąa Episkopatem Niemiec, których powodem miał być tenże wspomniany jezuita. Dopiero później dowiedziałem się, że powodem była opinia Breuninga o encykliceCentesimus Annus Wojtyły. Ponoć wyraził się o niej w niewybrednych słowach, ze jest na poziomie prymitywnego polskiego przedwojennego katechizmu. To wystarczyło ale to nie wszystko. Dopiero teraz dotarły do mnie fakty, że JPII jako „nasz człowiek w Watykanie” z diablego podszeptu, czy z własnej inicjatywy wydał zdecydowaną wojnę zarówno encyklice Rerum novarum, która jest na wskroś antyjudejska, jak i jej pokłosiu. Warto wspomnieć, że była ona inspiracją dla wielu nurtów korporacjonizmu, dystrubucjonizmu oraz teologii wyzwolenia. Dość powiedzieć, że car Mikołaj w Rosji nakazał czytanie jej popom po cerkwiach.

     JPII wywiązał się ze swego zadania znakomicie. Papieski Urząd Nauczycielski, który zajmował się tym tematem został rozwiązany, a kościół stanął jedynie na pozycji recenzenta tego to w myśli gospodarczej się pojawia.Niestety, ale wtedy tej wiedzy nie miałem. Cosi mi się wydaje, że miał ją ktoś ważny w owym czasie. Nie dziwcie się zatem drodzy Internauci, że w tym katolickim kraju transformacja ustrojowa miała taki a nie inny przebieg.

     Po co to piszę? Ano po to, że wykorzystując nadarzającą się okazję po raz wtóry przedstawiam wam koncepcję uwłaszczenia pracowników na majątku produkcyjnym swych firm. Okazję, bo pieniądze na sfinansowanie tegoż uwłaszczenia znajdują się na stronie ósmej „Założeń polityki pieniężnej na rok 2019”. Pisałem o tym w notce Cudowne odnalezienie 40 mld czy sprawa prokuratorska

 

Jeśli masz 13 minut czasu, to obejrzyj ten filmik(może nawet dwa razy)

https://youtu.be/pBQdTpaRcqg

aby dowiedzieć się jak by to mogło technicznie wyglądać.Koniecznie wprowadź do słownika terminów nowych, pojęcie „chmury kapitałowej majątku pracowniczego.

     Ciekaw jestem czy JPII nie zacznieznowumieszać,tym razemzza grobu. Bo jeśli przypowieść o winnicy jest czymś w co mają wierzyć wierni kościoła katolickiego w Polsce to nikt z siłami nadprzyrodzonymi walczył nie będzie.

     Ja trzymam się swego: albo nastąpi powszechne uwłaszczenie Polaków na majątkach firm w których pracują, albo Polski nie będzie  wcale.

 

ps. a na zdjęciu kawałek ojczyzny i ojcowizny. Miejsca do pracy i antena do odbioru dobrych  pomysłów.

 

KOMENTARZE

 • Szanowny Panie Józefie...
  Koncepcja być może jest i słuszna, ale jak uwłaszczyć się np na fabryce transformatorów energetycznych, przejętej po "odzyskaniu" wolności przez prywatną globalistyczną korporację ABB?
  Czy chce Pan mieć w najlepszym wypadku pod domem transporter opancerzony Nato?, które to Nato, jak wiemy, także jest własnością tego samego Kapitalizmu Globalistycznego w skład którego wchodzi ta korporacja?

  Ok, załóżmy, że ta koncepcja była słuszna w PRL-u, ale znowu, jak Pan chciałby pogodzić Polaków pracowników zakładu produkcji bombek choinkowych, czy np PGR-u uwłaszczonych na swoim zakładzie z Polakami pracownikami np KGHM-u także uwłaszczonymi na swoim zakładzie, który to ten zakład jak wiemy, oprócz miedzi w tzw produkcji ubocznej produkuje np srebro i złoto.

  Czy Pan chciałby widzieć na drogach autobusy jadące z całej Polski na KGHM w których pracownicy tych zakładów bombek choinkowych czy PGR-ów uzbrojeni w widły, kosy, palniki gazowe itd, jechaliby po swoja sprawiedliwość?
 • Panie Janie
  Pracownicy powinni być uwłaszczeni na majątkach tych firm w których pracują. To powinno być oczywiste. Żadnego banksterskiego pośrednictwa.
 • Jeżeli ma Pan na myśli powrót do...
  rodzącej się za Gierka Społecznej Gospodarki Rynkowej, to ten numer także nie przejdzie, bo nie po to obalali Gierka i przejęli Polskę, by teraz pozwolić bocznymi drzwiami powrócić do tamtego chyba najlepszego okresu w historii Polski.
 • @nikander 10:56:31
  Oczywiście zgadzam się z Panem, tylko jak Pan pogodzi Polaków tych którzy z racji uwłaszczenia osiągają roczną dywidendę (strzelam tutaj bo nie znam szczegółów) 500tyś zł (w przypadku KGHM) z tymi którzy osiągają np 5tyś w przypadku tego dajmy na to PGR-u.
  Czy nie widzi Pan tutaj niebezpieczeństwa w najlepszym wypadków sporów w rodzinie (w skrajnym wypadku który przecież może mieć miejsce, gdy np jeden pracuje w KGHM a drugi w PGR)?

  Ja tu widzę poważne podłoże do tzw ogólnopolskich niepokojów społecznych, co najmniej na kształt tych sztucznie tworzonych np między Sosnowcem a Śląskiem czy Toruniem a Bydgoszczą (każdy w swoim rejonie pewnie zna takie animozje)
 • Banda złodziei, zdrajców i zaprzancow
  która rządzi Polską od Magdalenki do dziś nie pójdzie na żadne reformy strukturalne, które postawilyby Polskę na nogi. Co najwyżej rzuci jakiś ochlap +
 • Można powiedzieć Solidaruchom...
  "Miałeś Chamie złoty róg... ostał ci się jeno sznur".
  Za PRLu cała gospodarka była w rękach Narodu Polskiego.
  Każdy Polak pracowała na pomyślność Narodu Polskiego.
  Jedyne co trzeba było zrobić to dodać do gospodarki szczyptę soli i pieprzu
  czyli szczyptę kapitalizmu tego drobnego masowego trochę większego od "badylarzy.. bo ci już byli i robili kokosowe interesy...

  A co zrobiły solidaruchy ? ... Najpierw strajkami zniszczyły własną Polską gospodarkę a po przejęciu władzy wyprzedały prawie wszystko co cenne w Polsce zagranicy za grosze.
  Solidaruchy zrobiły z Polski zachodnią a ściślej żydowską kolonię z której rk w rok wyprowadzane są setki miliardów zł.
  Dzisiaj Polak pracuje za grosze dla żyda niemieckiego albo francuskiego czy amerykańskiego...

  A wystarczyło tylko lekko zmodyfikować gospodarkę PRLu...
  położyć jeszcze większy nacisk na edukację nowych kadr...
  wykorzystać tak jak to zrobiła Rosja zdjęcie z Polski bandyckiego embarga zachodu...i unowocześnić produkcję (dostęp do nowoczesnych technologii)
  Polska za PRLu miała na świecie gigantyczny rynek zbytu i bardzo dobrą opinię.
  Solidaruchy te rynki zbytu oddały zachodowi a opinię Polsce zszargały uczestnicząc w bandyckich wojnach przeciw dawnym przyjaciołom handlowym (Irak, Jugosławia, Libia, Syria, Ukraina...Iran..)

  "Miałeś Chamie złoty róg..."
 • @Jan Paweł 11:12:39
  Wiadomo, że w całej gospodarce danego kraju sa gałęzie lepiej a nawet znacznie lepiej opłacalne, ale i te mniej opłacalne, ale jakże z punktu społecznego potrzebne (jak np prowincjonalna komunikacja regionalna) i tylko i wyłącznie lokowanie wszystkiego do jednego worka gospodarki krajowej może pogodzić różnorakie interesy społeczne jak najszerszego spektrum obywateli danego kraju.

  Podam przykład, właśnie tego inwestowania w rozwój prowincji. Jeżeli egoistycznie nie będzie się dopłacać z tych bardziej dochodowych gałęzi do tej prowincji, to po pewnym czasie będziemy mieli do czynienia z eksodusem mieszkańców tych prowincji do ośrodków łatwiejszego życia czyli do miast. Skrajnie jaskrawo widać ten egoizm właśnie w "rozwiniętych" (nie wiadomo w czym) krajach całego globu, gdzie takie eksodusy doprowadziły do rozrostu miast do kilkudziesięcio milionowych metropolii z całymi pakietami różnorakich przypadłości dzielnic, czy nawet całych obszarów biedy, slamsów i wszelkiej najcięższej przestępczości itd...

  Jak wiemy ten polski socjalizm (jak zwał tak zwał) był ustrojem, który przeciwdziałał tym wszystkim patologiom inwestując (czyli dzieląc się dochodem z gałęzi dochodowych) w polską prowincję.

  Obecnie mamy już i w całej Polsce bardzo wiele przykładów zniszczonej, zdegradowanej, opuszczonej tej rozwijającej się kiedyś polskiej prowincji.
  Panie Józefie, nie może tak być że pewna grupa dorwie się do dochodowych części przestrzeni gospodarczej a więc i bytowych a pozostałym ludziom pozostaną ochłapy.

  Wie Pan jaki jest widoczny znak tego nieprawdopodobnych rozmiarów egoizmu?
  Tym znakiem są te teraz już i u nas AGENCJE OCHRONY , które muszą bronić tych którzy dorwali się do tej dochodowej części przestrzeni bytowej (obojętnie jaka by ona nie była : gospodarcza, polityczna, społeczna itd)...
 • @Jan Paweł 11:12:39
  System podatkowy może spłaszczać te nierówności do przyzwoitego poziomu.
  Mam na myśli raczej CIT niż PIT.
  PIT jest zbyt powszechny a więc kosztowny w rozliczeniach i trzeba go unikać poprzez nap wysokie progi podatkowe (dużo mniejsza biurokracja) .
 • @Jan Paweł 11:12:39
  „Oczywiście zgadzam się z Panem, tylko jak Pan pogodzi Polaków tych którzy z racji uwłaszczenia osiągają roczną dywidendę (strzelam tutaj bo nie znam szczegółów) 500tyś zł (w przypadku KGHM) z tymi którzy osiągają np 5tyś w przypadku tego dajmy na to PGR-u.”

  Przeczytaj przypowieść o winnicy. Przecież Twój bóg Jahwe sam mówi, że to nie ma znaczenia.
 • @Oscar 11:49:49
  Za PRL-u były bardzo niskie a procedury tak proste, że każdy prowadzący indywidualną działalność gospodarczą rzemieślnik był w stanie sam sobie prowadzić tą prostą książkę podatkową a podatki zanosił w zębach z uśmiechem na twarzy do ZUSu i urzędu skarbowego bo były tak niskie że wystarczyło na godne życie, rozwój firmy i dobre opłacenie ewentualnych pracowników (z pełnym ZUSem) bo do prywaciaża nikt nie przyszedł pracować jeżeli nie dostał o wiele więcej niż w zakładzie państwowym.
  Teraz zagmatwane do granic procedury odstraszają do działalności gospodarczej a podatki dobijają potencjalnych odważnych.
 • @Lotna 11:56:47
  Tylko że tam w tej winnicy wszyscy dostawali po Denarze...
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 11:20:04
  Przede wszystkim Żorżetta nie pozwoli bo taki dostanie rozkaz od globalnej mafii żydowskiej.
  Po drugie babcia Merkel też nie pozwoli bo taki jest interes Niemiecki.
 • @Oscar 12:30:23
  Inna sprawa że gdyby tak zerwać się z łańcucha to co by się stało ?
  USArmy do Polski by nie wkroczyła...pewnie by napuścili lokalne NATO...
  ale to NATO jest dzisiaj bezbronne . zwłaszcza po wyjściu W.Brytanii.
  Niemcy są słabi, Francuzi daleko...mogli by tylko jakichś Rumunów i Bułgarów zmobilizować.. oraz jak zawsze terrorystów na zlecenie (Czeczeńców, Banderowców, Islamistów z ISIS z Kosowa, Chorwackich ustaszy..)
  Ciekawe czy dalibyśmy sobie radę ?
  Uzbrajając cały Naród myślę że tak.
  Najgroźniejsi są banderowcy bo jest ich miliony w Polsce.
  Jak widać na dwoje babka wróżyła .. okupant żydowski dba o to by Naród Polski nie odzyskał suwerenności.

  Za PRLu postępował na świecie proces dekolonizacji...
  Po upadku PRLu za rządów solidaruchów w Polsce dokonano kolonizacji.
  Czeka nas bolesny proces dekolonizacji.
  Problem w tym że procesy dekolonizacyjne odbywały się z poparciem Rosji... Zapobiegliwy kolonizator Polski od samego początku robi wszystko co możliwe by zniszczyć jakiekolwiek ślady sympatii Polski do Rosji i odwrotnie..
  Na szczeblu oficjalnym o w MSM obowiązuje zapiekła choć fałszywa nienawiść do Rosji...
  ale pod spodem pomiędzy zwykłymi ludźmi sprawy wyglądają całkiem inaczej wystarczy poczytać w internecie.
 • @Jan Paweł 11:56:50
  Panie Janie Pawle.

  Proszę napisać post w którym tłumaczy pan dlaczego naród w 95% katolicki doprowadził do wyprzedaży Polski po 1989 roku oraz dlaczego ten naród 95% katolicki od 30 lat nie chce zmądrzeć i wybiera tych samych złoczyńców do władzy.

  Czyż to nie jest dowód tego, że katolicyzm oducza wyciągania wniosków?

  Czyż to nie pokłosie katolicyzmu, że ludzie z narodu w 95% katolickiego mają mentalność niewolników:
  jak cię okradną to
  nie broń się,
  nie walcz
  ale bądź bierny,
  wybacz,
  nadstaw drugi policzek - nagrodę odbierzesz po śmierci :)
 • @Oscar 12:59:36
  Teraz na dniach był jakiś ważniak z USA u Łukaszenki. Ponoć chcą wykorzystać sytuację w Białorusi która ma ponoć zaognione stosunki z FR. Oni nie zrezygnują z Białorusi.
 • Skład kadry CNN czyli "wolnych mediów" wg solidaruchów.
  https://pbs.twimg.com/media/D1ryA59WwAATzSh.jpg

  Podobnie jest pewnie Fox News.. i wielu jeśli nie we wszystkich wielkich globalnych mediach "wolnego świata"

  I macie solidaruchy swój cały wolny świat" czyli żydowską dyktaturę jak choć trochę poskrobać.
 • @zbig71 13:45:42
  No ryją pod Białorusią bo tylko ona im pozostała jako wyrwa we froncie NATO
  Jakby skolonizowali Białoruś to Front NATO znalazł by się blisko szczytowych osiągnięć Hitlera.
  A Kaliningrad znalazł by się w poważnym okrążeniu.
  Łukaszenka dogada się z Rosją bo dobrze wie, wszyscy dziś wiedzą, z jakimi globalnymi bandytami ma do czynienia.
  NATO naciskając przekupując, zastraszają Łukaszenkę wprost wpycha g w ręce Rosji. Na Białorusi nie ma tylu pożytecznych idiotów co w Polsce...
  a siła na Białorusi nic zrobić się nie uda (jak na Ukrainie).
 • @Oscar 13:53:56
  Nie da się, dlatego gadają z Baćką. On zrobił swego syna szefem białoruskiego KGB. Słusznie, też bym tak zrobił.
 • @zbig71 13:45:42
  Jakie "zaognione"? Backa to cwaniaczek i chce wyszarpac ile się da. Do Zachodu mu nie śpieszno, wie czym to pachnie. A ten zły Putler jeszcze go nie najechał...
 • @kowalskijan584 13:34:02
  Gdyby ten naród był narodem w 95% w pełni katolickim, to Matka Boska nie musiałaby przychodzić co jakiś czas do nast z poważnymi upomnieniami. Tutaj o jednym takim bardzo poważnym upomnieniu TVP nakręciła film :
  https://www.youtube.com/watch?v=SKHGlZS8rK0&t=476s
  a tutaj na tym filmiki widać skutki nieposłuchania wtedy Matki Boskiej
  https://www.youtube.com/watch?v=TR-VxXMq66g&t=257s

  Natomiast co do bicia katolików, to nie jest to tak do końca oczywiste, bo sam Pan Jezus powiedział żołdakowi który Go uderzył w twarz : "dlaczego Mnie uderzyłeś?"

  Możesz i powinieneś czytać Pismo Święte, ale interpretować i wyjaśniać innym Pismo Święte może tylko i wyłącznie Kościół a nie jakiś np świadek Jehowy.
  Więc zachęcam Cię byś się tego trzymał.
 • @Jan Paweł 14:28:18
  " Natomiast co do bicia katolików, to nie jest to tak do końca oczywiste, bo sam Pan Jezus powiedział żołdakowi który Go uderzył w twarz : "dlaczego Mnie uderzyłeś?""

  Ale Jezus mu nie oddał?
  Błogosławieni cisi, błogosławieni ubodzy.
  Błogosławieni ubodzy duchem.
  Schowaj miecz (scena przed pojmaniem Chrysta przez faryzeuszy).
  "Lecz jeśli ktoś ciebie uderzy w twój prawy policzek, nadstaw mu i drugi.
  A kiedy ktoś chce się z tobą sądzić i zabrać twoją suknię, oddaj mu i płaszcz.
  Jeśli ktoś przymusza cię do [przejścia] jednej mili, przejdź z nim dwie."
  (Mt 5,38-42 )

  Czyli to wszystko nie świadczy o wyrabianiu niewolniczej mentalności w ludziach? :D

  "Możesz i powinieneś czytać Pismo Święte, ale interpretować i wyjaśniać innym Pismo Święte może tylko i wyłącznie Kościół"

  Byłem ochrzczony, jestem katolikiem (wg teologii, choć apostatą) więc mam prawo interpretować Pismo.
 • @ Autor - 5*
  DK
 • @Jan Paweł 14:28:18
  Kościół ostatnio wycofuje się ze swojego dorobku doktrynalnego to jak mam mu wierzyć?
  Kochaj zyda bardziej od siebie. To najnowsza nowość.
 • @kowalskijan584 14:57:00
  Krzysztof, jeszcze raz powtarzam, nie bądź świadkiem Jehowy i nie interpretuj Pisma Świętego, bo nie jesteś do tego upoważniony.
  Piszesz, że jesteś apostatą, nie boisz się tej chwili kiedy staniesz przez Panem Jezusem?, bo chyba nie jesteś taki naiwny i nie myślisz że nie staniesz przed Nim?

  a to, że Ty nie przyjmiesz tego do wiadomości i wiary, że "(...) są to ostatnie godziny wasze", niczego w naszej a więc i Twojej sytuacji nie zmienia.
  Więc zachęcam Cie do głębokich refleksji
 • @Oscar 11:45:35
  Chlopie jestes tak glup[….ze nie powiem ci- jak butz, bo bylby to straszliwy insult dla butza:-))))
 • Szanowny Panie Józefie...
  nawiązując do tytułu Pana artykułu, to chciałbym zwrócić uwagę na Fakt taki, że za sprawą Jana Pawła II Orędzie Pana Boga wielkiego Dzieła Miłosierdzia Bożego dane nam przez Św Siostrę Faustynę rozlało się na cały świat i przynosi dziesiątki tysięcy łask Pana Boga rocznie (tych zarejestrowanych w Sanktuarium w Łagiewnikach)...
  Także zachęcam do refleksji odnośnie postaci Św Jana Pawła II
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 15:40:25
  NIe ulega wątpliwości, że żyjemy w cięzkich czasach także dla Kościoła RK.
  No cóż mogę napisać... Trzymać się jak najbliżej Pana Jezusa i Matki Boskiej i prosić w tych ciężkich czasach o łaski Ducha Św
 • Panie Jozefie.... zatem musi pan dolaczyc
  do dwoch dzialaczek katolickich , jakie na lamach LeMonde zaapelowaly o dekanonizacje Jana Pawla II....

  A uwlaszczenie..oczywiscie:
  Prosze napisac ustawe...o tresci:

  Od Tera..... WSZYSTKO je nasze!!!!

  Szast prast ...i po wszystkim.....potem pomyslimy, jak to zorganizowac, zebysmy nie byli stratni:-)))))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 11:20:04
  ochlap to rzucali Polakom nimi rzadzacy i przed i po Magdalence….
  Widzi pan rzadzacy struturalnie przeprowdzili to tak sprytnie I facxhowo ...poprzez tzw transformacje ustrojowa i przemiany wlasnosciowe:-)))),ze kazdemu ,takiemu glupiemu -jak Oscar do dzis sie wydaje , ze to "ktosik" rzadzi....a nie stara przemalowana na oligarchie Nomenklatura :-)))))z jej wlasna agentura:-))) Trolli Wspolpracujacych:-)))
 • Uwłaszczenie pracowników na majątku firm, w których pracują
  a niepracownicy, to nie ludzie, do piachu.

  Trzeba było przeprowadzić uwłaszczenie obywateli na majątku narodowym, jeśli do takiej koncepcji nie da się wrócić, to się wzajemnie prędzej czy później pozabijamy, ot choćby w ten sposób, iż "ktoś wywoła 3 wojnę światową", takie efektowne samobójstwo.
 • @Jan Paweł 10:54:46
  pomysł pracowniczego uwłaszczenia zakładów pracy zawsze był idiotyczny.

  Co prawda nikander chyba proponował stopniowe inwestowanie pracowników we własny zakład, a to jest różnica.
 • @Oscar 11:45:35
  agentura,

  zawsze byliśmy podatni na agenturę.
 • @Jan Paweł 11:46:13
  agencje ochrony, i pozamykane bramy na klatki schodowe, osiedla za zasiekami, itd....
 • @Oscar 11:49:49
  dlaczego system podatkowy ma wyrównywać przyzwolenie na "bandyckie" sposoby bogacenia się ?
 • @Lotna 11:56:47
  Interpretacja przypowieści o winnicy w proponowanym duchu, lansowanym często przez księży, przeczy całości nauk Jezusa, a więc jest błędna.
 • @kowalskijan584 13:34:02
  Proszę nie kpić,

  wszyscy tutaj skaczą sobie do gardeł, jak wściekłe psy, dlatego potrzebują odkupienia w kościele,

  a naród po prostu jest beznadziejnie głupi, taki, co woli trzymać sąsiada za gardło i zdechnąć z głodu, niż dojść do jakiegoś kompromisu.
 • @interesariusz z PL 16:12:11
  Interpretacja przypowieści o winnicy tak spodobała się Ozjaszowi Goldbergowi, że zrobił z siebie Korwina-Mikke.
 • @
  Podobno
  29 stycznia 1945 roku dowódca wojsk 1 Frontu Białoruskiego marszałek Żukow w raporcie do Państwowego Komitetu Obrony ZSRR

  „przez 17 dni ofensywnych walk wojska frontu przeszły do 400 km... polska ludność, przez 5 i pół roku uciskana przez Niemców, została wyzwolona".

  „szybki przemarsz wojsk przeszkodził hitlerowcom w zniszczeniu miast i zakładów przemysłowych, dróg kolejowych i szos, nie dając im możliwości uprowadzenia i eksterminacji ludności polskiej, wywiezieniu bydła i żywności".

  a teraz znajdują się oszołomy, które zrzędzą, że Rosjanie wywieźli to i owo z terenu zdobytej Polski.
 • @interesariusz z PL 16:12:11
  W przypowieści o winnicy chodzi oczywiście o nasze zbawienie. Ten denar to zbawienie. Każdy ma szansę na zbawienie, nawet największy grzesznik, oby tylko zdążył ze spowiedzią. To podjęcie pracy w winnicy to nasze nawrócenie w Sakramencie Spowiedzi.
  Niestety, nie wszyscy którzy dzisiaj jeszcze chodzimy po tym świecie, może jedziemy teraz samochodem, leżymy, grzeszymy itd nie wszyscy z nas jutro się obudzimy.
  Jeżeli będziemy w tym czasie w grzechu ciężkim, to bezpośrednio po naszej śmierci lądujemy w piekle...

  Czy więc warto ryzykować nasze życie wieczne?
  Bo chyba ostatni naiwny wierzy w to, że Pan Bóg stworzył nas dla tych nędznych paru lat na tej Ziemi.
 • @Jan Paweł 15:51:03
  I tego się trzymajmy!
 • @interesariusz z PL 16:50:38
  Bo wywozili...
  Ojciec mi opowiadał jak sowieci wracając z Berlina gnali całe stada bydła na wschód. Krów nie doili bo im się nie chciało. Za banke bimbru mogłeś doić ile chciałeś. Taka powojenna kooperacja...
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 17:03:25
  czyli mówisz, że w odwecie za ponad 20 milionów ofiar te bezczelne ruskie kradzieje wzięły sobie parę krów!
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 14:05:50
  Bo wiesz, popieram się na tym, co można przeczytać na ten temat w sieci. Baćką kombinuje, ale ten ktoś z departamentu stanu jednak u niego był. A z tymi chłopcami to nie przelewki.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 15:40:25
  To zaczęło być normą od czasu , kiedy Wojtyła odwiedził synagogę w Rzymie.
 • @interesariusz z PL 17:19:02
  Nie tylko, pewnie dużo więcej. Mówię tylko o sprawie, którą znam z przekazu rodzinnego.
  Jak bym wygrał wojnę to też bym brał kontrybicje.
  W każdym razie sowieci naszego inwentarza nie ruszali.
 • @zbig71 17:23:20
  Z Putinem też.
 • @zbig71 17:26:00
  No... Taka watykanska "dobra zmiana".
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 17:48:11
  Też. Tak samo jak z chłopcami z Amanu ,czy innego Mossadu.
 • @nikander 16:26:01
  A ma pań na to jakieś dowody?
 • @zbig71 18:00:43
  Mam wszystkie dodatki do Rzeczypospolitej w której były publikowane nasze prace. Wiele tego w przestrzeni publicznej nie ma, bo solidaruchy pisały historię po swojemu, ale polecam książkę prof. Dariusza Gulczyńskiego "Kreowanie demokracji". Żyje także paru świadków, chyba wszyscy ci w tekście. Proszę się śpieszyć, bo odchodzą. Pesel robi swoje.
 • @nikander 18:15:05
  Jasne, ale tak w kilku zdaniach o tym Ozjaszu Golbergu, nie to, że się czepiam, broń Boże, tylko interesuje mnie autentyczność tej konkretnej informacji.
  Pozdrawiam serdecznie.
  .
 • @zbig71 18:40:25
  Tak jak powiedziałem, encyklika Rerum Novarum zbyt daleko odchodzi od założeń wolnorynkowych. Jej wyeliminowanie było bardzo ciepło powitane w kręgach żydowskich. Reszta to trochę przypuszczenia na zasadzie: kto miał w tym interes.
 • @nikander 18:50:20
  Tak jeszcze przy okazji. Ozjasz Goldberg, ten specjalista od wieszania socjalistów, autora encyklik Rerun Novarum papieża Leona XIII nazywa "socjalistą pobożnym". Wieszać ma równo: zarówno socjalistów bezbożnych jak i pobożnych.
  To tak w osądzie KoBraLiNy, nadziei oszołomów na lepszą Polskę.
 • @nikander 19:03:11
  "Ozjasz Goldberg, ten specjalista od wieszania socjalistów, autora encyklik Rerun Novarum papieża Leona XIII nazywa "socjalistą pobożnym". "

  1. Nie rozumiem Mikkego - przecież encyklika jest przeciwko socjalizmowi.
  Może jemu się myli socjal (funkcje socjalne państwa) z socjalizmem.
  A różnica jest zasdnicza - socjalizm jest gdy państwo zabiera (nie tylko pieniądze, ale i możliwości) a socjal jest wtedy gdy daje (spełnia funcje socjalne) - Ja nie widzę w tym nic złego jeśli organizacja/państwo wywiązuje się ze zobowiązań wobec swoich członków/obywateli.
  Ważne, żeby to nie było głupio rozwiązane. Bo teraz jest. Państwo zabiera za dużo i za dużo blokuje. To państwo trzeba zlikwidować i powołać nowe. I to musimy zrobić my - Polacy. Bo jak inni zrobią to za nas, to nie będzie to nasze państwo.

  2. Michalkiewicz wyjaśnił skąd się wzięło nazwanie JKM Ozjaszem G.
  To był podpis na karykaturze...
  Pan myśli, że Michalkiewicz kłamał?

  Oczywiście 5* - odhaczyłem już wczoraj.

  Ukłony
 • @nikander 18:15:05
  "Mam wszystkie dodatki do Rzeczypospolitej w której były publikowane nasze prace."

  Proszę porobić kopie cyfrowe. Ma Pan skaner?
  To może być ważne na przyszłość.
 • @Jasiek 07:12:34
  Istotą encykliki Rerum Novarum i i encyklik późniejszych jest "deproletaryzacja" czyli uczynienie z najmity człowieka wolnego i odpowiedzialnego. Jednak wiąże się to z redystrybucją własności produkcyjnej (nie osobistej) co tacy ludzie jak Korwin-Mikke uważają za grabież.
 • @All
  Gdyby chociaż jedna osoba zadała sobie trud zapoznania się z wymienionymi w notce dokumentami (zarówno kościelnymi jak i aktami prawnymi) to nie uważałbym mojego straconego czasu za daremny.
  Na filmik prezentujący koncepcję weszło ponad 120 osób, a łączny czas oglądalności wyniósł 2 minuty. Jedną sekundę na wejście. Porażka...
 • @nikander 09:35:00
  Szanowny Panie,

  filmy są zazwyczaj przegadane, normalny człowiek nie ma czasu na ich oglądanie, ja z zasady nie oglądam, jeśli nie muszę,

  czyta się znacznie szybciej,

  w związku z tym filmy muszą być kierowane do całkiem innego odbiorcy (może takiego, co nie umie czytać).
 • @Jasiek 07:12:34
  jak mniemam, są to twoje prywatne definicje socjalizmu i socjału.
 • @interesariusz z PL 15:41:51
  Miałem na myśli dwie encykliki papieskie i dwa niemieckie akty prawne. Bez tego nie zrozumiemy gdzie jest świat a gdzie jest polskie umysłowe zadupie.
 • @interesariusz z PL 15:42:36
  "jak mniemam, są to twoje prywatne definicje socjalizmu i socjału."

  Ależ oczywiście, że tak. Coś się nie zgadza? Czy źle, że się podzieliłem przemyśleniami?

  Ukłony
 • @nikander 08:35:15
  "Jednak wiąże się to z redystrybucją własności produkcyjnej (nie osobistej) co tacy ludzie jak Korwin-Mikke uważają za grabież."

  Przyznaję, że jest to dla takich ludzi problem mentalny, ale zupełnie nie wiem z czego on wynika. Jakieś zwykłe ludzkie poczucie przyzwoitości, empatia itp wystarczyłby, żeby ogarnąć w czym rzecz. A może po prostu, niektórzy żeby zrozumieć muszą trochę pozap... ać na dobro innego i sami nigdy nic z tego nie mieć. Widocznie JKM się to nie przytrafiło.
 • @Jasiek 19:45:46
  skrajną postawą prawa do posiadania jest postawa agenta handlowego - "muszę go namówić na kupno, bo przecież on ma MOJE pieniądze".
 • Tito to wprowadził
  z mizernym skutkiem. Nie wystarczy okraść kapitalistę, trzeba jeszcze umieć prowadzić biznes, rozwijać i unowocześniać produkcję, roztropnie wydawać zyski, część reinwestować, część na czarną godzinę, a resztę dla pracowników i właścicieli.

  Kto to będzie robił? Św. Mikołaj Cudotwórca? Jeżeli nie, to pojawią sie prezesi i dyrektorzy, którzy zastąpią właścicieli, ale niczego lepiej nie zrobią.
 • @jazmig 21:39:06
  Zdrowia życzę, bo rozumu bozia nie dała.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031