Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
761 postów 7905 komentarzy

Partia50plus

nikander - Bardziej pragmatyczne niż rewolucyjne myślą wojowanie.

Czy Broniarz wyciągnie Polaków z ekonomicznego debilizmu

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Strajk nauczycieli popieram choćby z tego powodu, aby ten zawód stał się atrakcyjny także dla mężczyzn.

      Jeśli by wierzyć doniesieniom, Minister Finansów Teresa Czerwińska zaczyna mówić głosem swego poprzednika: pieniędzy na piątkę Kaczyńskiego nie ma i nie będzie https://www.salon24.pl/newsroom/942741,spor-w-rzadzie-minister-finansow-przeciwna-piatce-kaczynskiego-i-500-zlotych-na-dzieci

     No mamy rzeczywisty dar niebios: ten kto liczy pieniądze twierdzi, że pieniędzy nie ma, a ten kto je wydaje czyli minister Elżbieta Rafalska twierdzi, że są. Dar niebios w tym sensie, że wkrótce okaże się kto będzie sponsorował słupki wyborcze podczas wyborów: minister Czerwińska czy prezes Glapiński.

     Gdyby Przewodniczący ZNP Sławomir Broniarz stał na czele „kaganka oświaty” a nie dbał o swoją posadkę bonza związkowego to by wiedział jak z rządem rozmawiać. Niestety, ale tak nie jest. Kto jak kto, ale nauczyciele dysponują narzędziami aby przyprzeć Premiera Morawieckiego do muru. Powiem jak:

     Mógłby zalecić związkowcom aby najpierw sami zmądrzeli a później zaczęli masowo przemycać do społeczeństwa wiedzę o istocie obecnego pieniądza. Podaję zatem Broniarzowi na tacy: dać wszystkim nauczycielom do przeczytania „Założenia polityki pieniężnej na 2019 rok” które to nauczyciele powinni sobie ściągnąć ze stronyNBP: https://www.nbp.pl/polityka_pieniezna/dokumenty/zalozenia/zalozenia_pp_2019.pdf Później dokładnie ich odpytać czy rozumieją następujący akapit z 8-mej strony. Cytuję:

...Operacje strukturalne mogą zostać przeprowadzone w celu długoterminowej zmiany struktury płynności w sektorze bankowym. Gdyby wystąpiła taka konieczność, bank centralny może przeprowadzić następujące operacje strukturalne: emisję obligacji, zakup oraz sprzedaż papierów wartościowych na rynku wtórnym...”

     Nie byłoby tak „chop siup i po sprawie”, bo niby skąd współcześni nauczyciele mieliby być mądrzejsi od reszty społeczeństwa i wiedzieć skąd się biorą pieniądze. Jednak na kilku kumatych w w tym wielotysięcznym zespole można by liczyć i zbudować twarde zaplecze do negocjacji.

Drogi czytelniku.

      Jeśli i Ty nie rozumiesz, co w tym przytoczonym akapicie jest napisane, to jest właśnie wina twojego nauczyciela. Nie żałuj więc go aż tak bardzo. Niech najpierw także i Tobie to wytłumaczy:

1. Kiedy i dlaczego pieniądz kruszcowy (oparty o złoto) odszedł bezpowrotnie w niebyt.

2. Co to jest „głód monetarny” i skąd się on bierze.

3. Na czym polegają współczesne architektury monetarne.

4. Czym różni się emisja pieniądza suwerennego od kreacji pieniądza dłużnego.

5. Jakie straty ponosi nasze społeczeństwo i gospodarka z tytułu narzuconej nam architektury monetarnej polegającej na kreacji pieniądza jako oprocentowanego długu.

6. Jakie są roczne potrzeby emisyjne, które NBP powinien na mocy art. 227 Konstytucji RP wprowadzić do obiegu gospodarczego.

7. Na czym polegają zewnętrzne ataki na walutę i jak się przed nimi bronić.

8. Co kryje się pod pojęciem rozproszenia emisji i które ze sposobów zalicza się do sposobów bezinflacyjnych.

9. Jakie rezerwy tkwią w efektach wtórnych rozproszenia emisji do gospodarki i na jakie profity z tego tytułu mogłoby liczyć społeczeństwo.

      Jeśli w swojej głowie nie rozstrzygniesz kto ma rację: minister Czerwińska czy minister Rafalska to będziesz miał sposobność przeżucia „powtórki z rozrywki”. Wiedz jedno: co rząd daje prawą ręką inflacja to lewą ręką zabiera. Może być jednak inaczej. Przy odrobinie mądrości możemy wejść na dwucyfrowe tempo wzrostu gospodarczego. To właśnie Broniarz powinien Ci to wytłumaczyć. A strajk nauczycieli popieram choćby z tego powodu, aby ten zawód stał się atrakcyjny także dla mężczyzn. Odrobina twardej ręki by się w oświacie przydała.

Chyba zapowiadają nam się ciekawe czasy. Ja stawiam na Glapińskiego.

 

KOMENTARZE

 • Czy Broniarz wyciągnie Polaków z ekonomicznego debilizmu?
  .
  Łamanie systemu równowagi demokracji jest pod okiem nauczycieli.

  Na Amen jest zablokowany system równowagi Państwa.

  Nasza konstytucją blokuje równowagę władzy liczbą nieparzystą, dlatego uniemożliwi wszelkie zmiany.
  Broniarz może stawać na głowie, rękach na uszach i tak nic nie zrobi, skoro wszystkim nauczycielom trójka daje równowagę.
 • @Wojtas
  Wywaliłem twój komentarz. Moje notki to nie publiczny sraczyk.
 • Praktycznie.
  W szkole młodych uczymy teorii pieniądza. Sami albo jesteśmy tego świadomi. Albo mamy błogą nieświadomość stanu bieżącego. Albo wyciągamy korzyści z istniejącej manipulacji tym czymś co pieniądzem jest tylko w teorii. A każdy przejaw prób wyjaśnienia całości lub co gorsza naprostowania jej jakieś nieznane siły nazywają zaraz: działaniami antysemickimi, faszyzmem, neonazizmem, maoizmem, trockizmem i.t.d.
  Właściwie wszystko co jest nauczane tam gdzie winna królować logika i rozsądek obecnie ma więcej z religii.
 • @brian 11:52:45
  Ta "błoga nieświadomość stanu bieżącego" zbyt drogo nas kosztuje. Próbuje jak mogę te koszta obniżyć, z mizernym jednak - jak dotąd -skutkiem. Paradygmat trzyma się mocno.
  No cóż. Ktoś kiedyś powiedział: rób swoje, nie patrz końca.
  Pozdrawiam
 • @ Autor
  „...Operacje strukturalne mogą zostać przeprowadzone w celu długoterminowej zmiany struktury płynności w sektorze bankowym. Gdyby wystąpiła taka konieczność, bank centralny może przeprowadzić następujące operacje strukturalne: emisję obligacji, zakup oraz sprzedaż papierów wartościowych na rynku wtórnym...”

  Mógłby Pan to dla mnie rozbroić?
  Ja się postaram znaleźć jakiegoś nauczyciela i przekazać.

  5*

  Ukłony
 • @Jasiek 15:19:46
  Bardzo proszę.
  Test to klasyczna Nowoczesna Teoria Pieniądza (Modern Monetary Theory). Stosuje ją wiele państw. NBP powraca do swego statutowego zadania czyli emisji pieniądza (z powietrza) na podstawie art. 227 Konstytucji RP. Robi to drogą okrężną:
  1. Rząd wypuszcza obligacje, które wykupują banki komercyjne.
  2. NBP wykupuje te obligacje przez podstawiony Bank Gospodarstwa Krajowego.
  Nazywa się to "wykupem papierów wartościowych na rynku wtórnym".
  Więcej: https://fakty.interia.pl/autor/michal-michalak/news-nowoczesna-teoria-pieniadza-czyli-dlaczego-rzadowi-nigdy-nie,nId,2594126
  Powodzenia.
 • @nikander 15:47:14
  Panie Janie

  Proszę tego nie podsuwać @Wojtasowi, bo mogłoby to dla niego zakończyć się zejściem śmiertelnym. Proszę poszukiwać ludzi trochę kumatych.
 • @nikander 15:47:14
  No dobra, ale jeśli to NBP powraca do emisji pieniądza, to chyba tak ma być. Przynajmniej wtedy gdy jest głód monetarny. I chyba nie ważne czy robi bezpośrednio czy drogą okrężną? Czy może jednak ważne?
 • @Jasiek 16:10:38
  Tak ma być, tylko teraz na drodze stoi art 220 konstytucji zabraniający pokrywania wydatków budżetowych bezpośrednio przez NBP. Rząd musi się podzielić z bankami komercyjnymi, bo o to dbają UNY.
 • @nikander 16:22:33
  Dziękuję.
 • Wszystkiego dobrego
  Panie Józefie.
 • @Nikander
  haha, dobrze o Panu świadczy, że znhumorem czasem w tym temacie napisze.. chociaż martwi mnie to: "A strajk nauczycieli popieram choćby z tego powodu, aby ten zawód stał się atrakcyjny także dla mężczyzn. Odrobina twardej ręki by się w oświacie przydała." bo to pod szowinizm Wojtasowy podpada :)))

  Tak na serio, to system oświaty należy zaorać przy użyciu Broniarza, a narzędzie zużyte wyrzucić na śmietnik historii.
  Cały program nauczania jest bezsensowny, przedmiot "historia" totalnie zakłamany. Zadawanie prac domowych uczniom, których bez zaangażowania rodziców nie są w stanie odrobić, a także system zatrudniania i wynagradzania nauczycieli to jest patologia.

  Nauczycieli powinno być mniej, powinni pracować ciężej na mądrym programie i szkoła otwarta od 8-16 aby dzieci i nauczyciele nie zabierali pracy do domu. Oczywiście nauczyciel powinien być godnie wynagradzany, po reformie i zwolnieniu 1/3 nauczycieli (tych najgorszych) można podnieść pensje reszcie. Zajęcia dodatkowe, zebrania to oczywiście dodatkowo płatne, w dzisiejszych realiach 20zł netto za godzinę dla nauczyciela, oczywiście brak wszelkich przywilejów, bo to patologia.

  P.S.
  czy ma Pan wiedzę, kto płaci Broniarzowi? ZNP jest utrzymywany ze składek członków? Jeżeli nauczyciele płacą mu z własnych pieniędzy, to reprezentuje ich, ale jeśli jednak jego pensja pochodzi z budżetu państwa, to mamy dysonans poznawczy, któremu powinna przypatrzyć się prokuratura..

  Ja mogę być sędzią i katem mógłbym być propublicobono, broniarz ma u mnie dożywocie za wygląd, za to co mówi potrójne, za to czego nie robi jakieś 1000lat,a za to co robi wysłałbym go w Tesli Elona Muska w kosmos (taka nagroda, wyróżnienie) :)
 • 1. Kiedy i dlaczego pieniądz kruszcowy (oparty o złoto) odszedł bezpowrotnie w niebyt.
  Aha i dlatego WSZYSCY skupują ZŁOTO,
  Złoto a nie obligacje, czyli papierki które obiecują coś tam ale mogą i będą miały wartość PAPIERU na którym są wydrukowane

  Świat już zmierza w innym kierunku bo DRUKOWANIE
  PIENIĘDZY bez pokrycia SIĘ KOŃCZY

  A Pan to DOPIERO lansuje
 • @andrzejw 18:48:14 A pierwszą rzeczą z Ukrainy było ZŁOTO ...
  ..które natychmiast specjalnym samolotem wywieziono

  Tak samo Syryjskie od daesh
 • @andrzejw 18:48:14
  Do brylowania u cioci na imieninach to się Acan może nadajesz. Dokumentu, do którego podałem link proszę nie czytaj chociaż nie znajdziesz tam czerwonej pieczątki NIE DLA IDIOTÓW.
 • @brian 11:52:45
  Mała uwaga do:
  "Właściwie wszystko co jest nauczane tam gdzie winna królować logika i rozsądek obecnie ma więcej z religii".

  Religia już stoi na gruncie logiki i rozsądku. To o czym mówisz to patologia - stan emocji nadmiernych i myślenie życzeniowe.
  - To magia i ideologia podnoszone do rangi religii, czyli wmawiania maluczkim że to religia (np. ideologia satanizmu na koniec prezydentury Obamy wyniesiona w USA do rangi religii), albo wręcz bandyckie praktykowanie tego jako religii (np. "anty-mowa nienawiści", "antynacjonalizm", religia holokaustu, religia prawnictwa, religia poprawności politycznej).
 • @nikander 14:17:00
  "Ktoś kiedyś powiedział: rób swoje, nie patrz końca".

  Tak, jak już decyzja jest podjęta. Wtedy mamy też "Człowiek strzela, Pan Bóg kule nosi".
  Jednak kiedy planujemy, czy widzimy że możemy nie dać rady sami czy z pomocą osób nam bliskich, pomoc Boża jest potrzebna. I o tym że jest dowiadujemy się właśnie z "patrzenia końca".
  Patrzenie końca to sedno ludzkiej roztropności, ale i polityki jako "roztropnej troski o dobro wspólne narodu którego państwo jest, a po to żeby go przekazywać następnym pokoleniom tego narodu jako ich dziedzictwo narodowe".
  Biblia nawet wykpiwa takich, co zaczynają budowę domu, a w trakcie okazuje się, że im zabrakło środków na dokończenie (zapewne już wtedy bankier czy inny żyd był chętny do "pożyczania" w sytuacjach kiedy ktoś się znajduje w sytuacji przymusu i gotów jest nawet stracić na odsetki lichwiarskie).
 • @miarka 20:00:42
  Panie Janie

  Docieranie z ekonomiczną kindersztubą do naszych rodaków idzie tak opornie, że ważniejsze jest "robić swoje". Rezultaty się pojawią, tylko nie muszą już być naszym udziałem. To też jakiś rodzaj wiary.
  Pozdrawiam.
 • pokrętna narracja
  jesteś za, a nawet przeciw.

  Ja bym natychmiast zwolnił wszystkich nauczycieli i przeszedł na nauczanie w sieci,

  dzięki tej oszczędności może dzieciaki by się czegoś jednak nauczyły.
 • @nikander 11:09:32
  znaczy nie ma co wpisywać uwag, trzeba odpowiadać własną notką.
 • a może zacząć od wyliczenia
  ile zarobiły mafijne rodziny na emisji dolara?
 • @nikander 20:14:24
  Oczywiście: ""robić swoje"...To też jakiś rodzaj wiary".

  - "Robić swoje", "bo tak trzeba", bo decyzje już podjęte, a więc teraz starczy zachować normalność, czyli sprawiedliwość i trzymać się logiki wartości i zasad.
  Zwykłym ludziom nie trzeba wtedy ani postaw bohaterskich, ani męczeńskich, poświęceń czy ofiar. - Nawet jakby ktoś z zewnątrz chciał, to nikogo do tego nie namówi, bo takich decyzji nikt nie podejmie bez rozważenia w "swoim" duchu jako czegoś wyjątkowego.

  "Swoje", to według "swojego" poczucia człowieczeństwa i według swojego sumienia oraz swoich decyzji czy decyzji tych, którym ufamy, według swoich, bezkompromisowo pojmowanych zasad moralnych.

  Jest jednak sprawa, której wciąż mało kto jest świadomy. - Sprawa wielkiej demoralizacji, która ma miejsce w związku z narzucaniem nam ideologii prawnictwa, czyli talmudyzmu i narracji rzeczywistości przez prawo, z przykładowym wywłaszczaniem wszystkich z własności na rzecz "prawa do własności" o którym decyduje "waadza".

  W świetle tego "swoim" są i "prawa" dowolnie pojmowane, stanowione na dowolnej podstawie, faktyczne dyktaty faszystowskie, odgórnej "waadzy". Władzy sprawowanej wcale niekoniecznie na podstawie sprawiedliwości, i wcale niekoniecznie w służbie sprawiedliwości jak by nakazywała deklarowana demokracja i te ludzkie wartości, którym sprawiedliwość musi służyć.
  - Służyć żeby wszystko służyło naszemu życiu i człowieczeństwu pojmowanym dalekowzrocznie, a więc żeby życie publiczne w naszym państwie było kierowane przez ład moralny, któremu pierwsze powinny podlegać organy prawodawcze państwa, dalej władze państwowe, a obywatele mogli spokojnie żyć robiąc "swoje" które dobrze rozumieją, akceptują, nawet czują jako "sobie" moralne, a więc i w perspektywie "sobie i swoim bliskim" służebne.

  Takie "prawa rozdawnicze" są tylko nam wmawiane że są nasze, ale fałszywie, bo "władze państwowe", czy 'instytucje międzynarodowe" które niby nam je dają wcale ich nie mają, nie są właścicielami tego co nam dają, nie są nawet posiadaczami, bo im ich nie daliśmy. One i tak były nasze, a może i nigdy nie wyszły spod kategorii własności Bożej.

  Niemniej jednak, tak jak trudno namówić ludzi do działań koniecznych, tak i trudno im pogonić te "waadze" za uzurpatorskie rozdawnictwo "praw".
  A jest to sprawa mocno dotycząca ekonomii, bo to wszystko idzie na nasz koszt.
  JEDNYM DAJĄ, A DRUDZY MUSZĄ ZA TO PŁACIĆ.
  - A mimo to ludzie nie widzą oszustwa, ludzie za "swoje" nie uważają tego co powinni mieć, gdyby im "waadza" nie zabrała, a za "swoje" uważają te "obiecanki cacanki a głupiemu radość", które "waadza" daje, choć nie tylko że trzeba będzie zapłacić za to, ale i koszty utrzymania tej waadzy - już rzędu 83-90% zarobków.
  Ludzie przeważnie jak "swoje" przyjęli to 500+, choć to jest na oprocentowany kredyt, gdy za niego będą musiały płacić same "obdarowane" dzieci i ich potomstwo jeżeli w ogóle będą je mieć (zwłaszcza z powodów ekonomicznych, bo przecież te pieniądze już w jednym cyklu wyfruwają za granicę zasilając inne gospodarki i wymuszając kolejne i kolejne pożyczki, gdy "polskie" długi antypolskiej "waadzy" rosną i rosną).

  Obowiązkiem władz państwowych nie jest pożyczać tak, żeby to spłacali inni, a tak zorganizować system ekonomiczno-gospodarczy żeby ludzi było stać i na posiadanie potomstwa i na zapewnienie mu godnego bytu.

  Tak że owszem, można wierzyć w to "robienie swego" i w to że dobre rezultaty się pojawią, ale tylko wtedy gdy tymi którzy mówią co jest tym "naszym" są "nasze" elity ducha. Inaczej to naiwność.

  Tak czy inaczej o polskość polskich władz walczyć trzeba koniecznie.
  Nie da się pomóc komuś kto nie próbuje sam "pomagać sobie", czyli rozwiązywać swoje problemy. Nie da się też za kogoś żyć. Nie da się nikogo na siłę uszczęśliwić.
  Nie chcą podejmować walki to ich nie będzie.

  Niech więc nie mówią że są Polakami (bo albo nigdy nimi nie byli, albo się wynarodowili i nawet tego nie zauważyli).
  - Niech nie przeszkadzają innym żeby chociaż ci co Polakami są mogli się organizować między sobą do obrony koniecznej, żeby na nich się nie oglądali jak są tacy zdemoralizowani, degeneraci i samozatraceńcy.
 • @nikander 18:58:16 KŁAMSTWO ZAŁOŻYCIELSKIE Nikandera
  Trzeba okłamać na samym początku by zwieść potem w celu oszukania

  Cała piramida się na tym kłamstwie założycielskim opiera

  Dlatego POZAMERYTORYCZNA REAKCJA ujawnionego zwodziciela

  SKOMPLIKOWANIEM ukryty jest sens i sedno systemu który sprowadza się do tego że w ostateczności KTOŚ jakaś grupa NADAL będzie decydować o wartości pieniądza
  Jak to już Pan programista odkrył do czego prowadzi system nikadera
 • @nikander 18:58:16 SEDNO systemu który Pan Nikander lansuje POLEGA NA ...
  Istotą tego proponowanego systemu jest planowa kreacja pieniądza przez bank centralny i przekazywanie tych pieniędzy do gospodarki. Czyli pomysł podobny do "helicopter money".
  Sprzężenie zwrotne dotyczy zaś ustalania wielkości tej kreacji by nie spowodować zbyt wysokiej inflacji.
  Ważnym elementem tej propozycji jest także to, że bankom odbiera się możliwość tworzenia kredytu.

  Czy to zadziała?
  To zależy od tego, jak bardzo rygorystycznie będą przestrzegane reguły na wysokość kwoty kreacji. Jeżeli byłyby przestrzegane rygorystycznie to taki system niczym by się praktycznie nie różnił od pieniądza kruszcowego, którego też przybywało w miarę równomiernie z powodu wydobycia.
  Natomiast jeżeli by te reguły były naruszane np. z powodu "bardzo ważnych interesów społecznych" to efektem byłaby inflacja.

  Także analizować trzeba by było siłę tego właśnie sprzężenia zwrotnego - jakie byłyby możliwości manipulacji danych, kto byłby decydentem. Każda hiperinflacja była powodowana właśnie przez naruszenie projektowanych ograniczeń.
 • @nikander 18:58:16 Kłamstwo to jest już od dawna znane i UJAWNIONE o tu...
  czyli od POCZĄTKU ŚWIATA
  Grupa 3mającą władzę zwodzi ludzi aby żyć na koszt innych zabierając tym co mają bo wypracowują za pomocą podatków by dać to innym

  A od wojny domowej w USA nazywają się GREENBACKERS,a nie ma sensu zajmować się wcześniejszymi ruchami bo to AKTUALNIE SIĘ DZIEJE
  Zieloni byli (i są) populistami, którzy opowiadają się za rozszerzającym się rządem federalnym, który jest finansowany wyłącznie z emisji papierowych pieniędzy. Twierdzą, że to nic nie kosztuje podatników. Twierdzą, że wzmocni to gospodarkę. Pieniądze powinny być wydane przez Kongres. Ufają Kongresowi.

  UJAWNIA ICH KŁAMSTWA I ZWODZENIE Pan Gary North
  ROZBIJAJĄC W PUCH ICH BZDURZENIA
  LINK:
  https://www.lewrockwell.com/2019/01/gary-north/a-left-wing-infiltration-of-the-conservative-movement/
  CAŁOŚĆ :
  https://www.garynorth.com/public/19092.cfm

  WNIOSEK
  Niestety, prawica, w tym prawica Alt, jest pełna ludzi, którzy są emocjonalnie przeciwni rządowi federalnemu, ale mają niewielkie intelektualne zrozumienie ekonomii. Apostoł Paweł opisał takich ludzi: fanatyków bez wiedzy (Rzymian 10: 2). Są łatwymi celami dla etatystów z programami przedstawionymi w imię nacjonalizmu, patriotyzmu i tradycyjnych wartości. Bądź tego świadomy, zanim przejdziesz na czoło innej osobie. Szansa może być skierowana w ramiona jakiejś federalnej biurokracji.

  BZDURZY PAN PANIE NIKANDER
 • @andrzejw 07:09:28
  Podczas pisania tej notki skupiłem się na zadaniu pytań na które czytelnik powinien otrzymać odpowiedź z polskiego systemu oświaty w sytuacji w której ten co liczy pieniądze twierdzi, że ich nie ma, a ten, kto ma je wdać twierdzi że są. Jeśli zatem ich nie ma, to skąd się wezmą. Tyle, tylko tyle i aż tyle.
 • @nikander 20:14:24 W rzeczywistości jest to promocja pieniądza fiducjarnego wydanego przez nikandera :)
  To jest rzekomo atak na bankowość rezerwy cząstkowej.
  To samo zrobiła już dawno temu ELLEN BROWN
  ,, Zacząłem widzieć korzystne odniesienia do tego na konserwatywnych stronach internetowych.

  Od razu ROZPOZNAŁEM, że ta książka podąża za programem ruchu zielonego, który rozpoczął się sto lat wcześniej. To był rzekomo atak na bankowość rezerwy cząstkowej. W rzeczywistości była to promocja pieniądza fiducjarnego wydanego przez NIKANDERA
  OBALENIE jest o tu :
  Zdecydowałem, że muszę napisać obalenie jej książki. Coś ponad 100 godzin poświęciłem na obalenie linii po linii. Opublikowałem je pod koniec września 2010 r. Pierwsza grupa 31 artykułów obaliła jej historyczną dokumentację potwierdzającą jej poglądy ekonomiczne. Druga grupa 21 artykułów dotyczyła jej błędów ekonomicznych.

  W e-mailu odpowiedziała na kilka moich krytycznych uwag na temat jej historycznych wypowiedzi. Napisałem odpowiedzi na wszystkie z nich, do których nawiązałem w aktualizacjach moich oryginalnych artykułów. Potem nie zadała sobie trudu, by odpowiedzieć.

  https://www.garynorth.com/public/19092.cfm

  POTEM NIKANDER NIE ZADA SOBIE TRUDU BY ODPOWIEDZIEĆ, bo co można wobec FAKTÓW ?
 • @miarka 22:24:01 Co by tu dodać ?
  Pan programista SEDNO I SENS ujął tak zgrabnie, że zacytuję :

  Na pewno wolny rynek zawsze owocuje ogromnym wzrostem nierówności. To jest poważny problem społeczny ze względów psychologicznych - problem zwykłej zazdrości, problem chęci natychmiastowego posiadania.
  Jednocześnie wolny rynek zawsze owocuje ogromnym wzrostem dobrobytu materialnego dla wszystkich, w porównaniu z przeszłością lub krajami nie posiadającymi wolnego rynku. Przyczyną tego jest właśnie "problem koordynacji", który pojawia się w podanych przez Pana linkach. Ponieważ ciągle wzrasta liczba towarów konsumpcyjnych, wzrasta liczba wszelkiego rodzaju maszyn do wytwarzania tych towarów i innych maszyn, bardzo ważnym zadaniem jest decyzja co i w jakiej liczbie wytwarzać, by uzyskać w efekcie jak największą użyteczność. Użyteczność zaś każdej rzeczy może być inna dla każdego człowieka, może się ciągle zmieniać i co gorsza sam człowiek nie jest w stanie zwerbalizować swojego własnego odczuwania użyteczności różnych przedmiotów. Jedyne co człowiek robi, to daje wyraz odczuwanej użyteczności poprzez własne działanie, poprzez to co kupuje i za ile, jaką podejmuje pracę i za ile, w jaki sposób będą wytwarzać i za pomocą jakich składników. Te działania wszystkich ludzi tworzą ceny na rynku. Te ceny stanowią najlepszy możliwy mechanizm koordynacji działań wytwórczych. Wolny rynek nie zaburza cen i tym samym nie zaburza koordynacji wytwórczej.
  W podanych przez Pana linkach problem koordynacji jest rozwiązany poprzez państwowe centralne planowanie, które ma być "wszystko wiedzące". Jest to rozwiązanie błędne, gdyż centralny planista nie ma dostępnych informacji o użytecznościach - nie może ich mieć bo tych informacji nie da się wyartykułować inaczej niż tylko w działaniu.

  Zachęcam do zapoznania się z epokową pracą, dziełem życia Garego Northa chrześcijańska biblijna ekonomia

  Tam się czuje PRAWDZIWOŚĆ i PRAWDĘ

  WNIOSKI są podobne do świeckiej ekonomii wolnego rynku, zwłaszcza ekonomii szkoły austriackiej, ale NIE IDENTYCZNE.
  Fundament filozoficzny jest radykalnie inny.
  Ekonomia szkoły austriackiej zaczyna się od aksjomatu celowego działania.
  Ekonomia chrześcijańska zaczyna się od Bożego celu.

  link:
  https://www.garynorth.com/public/department188.cfm
 • @nikander 07:39:52 Proszę czytać ze zrozumieniem komentarze Pana Miarki też
  A jest to sprawa mocno dotycząca ekonomii, bo to wszystko idzie na nasz koszt.
  JEDNYM DAJĄ, A DRUDZY MUSZĄ ZA TO PŁACIĆ.
  - A mimo to ludzie nie widzą oszustwa,.....

  Ale Pan lansuje to samo zabieranie innym i dawanie drugim

  A potrzebne jest coś nowego,
  coś TAK PRAWDZIWEGO ŻE REWOLUCYJNEGO

  Upraszam o zapoznanie się z całością OBALENIA krytyki i przez Garego Northą JUŻ DOKONANĄ, czy Pan da radę się naprostować ? jak częściowo Elen Brown ?
  Czy pójdzie Pan W ZAPARTE ?

  PO CO WYWAŻAĆ OTWARTE DRZWI ? wystarczy tylko edukować innych
 • @nikander 07:39:52 Widać po treści komentarzy, że....
  ...świadomość wzrasta i już bzdurzyć nie da Pan rade dalej
 • @andrzejw 08:22:41
  ....Ale Pan lansuje to samo zabieranie innym i dawanie drugim...

  Do kurwy nędzy- Gdzie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 • !!!
  Ja mam nadzieję, że wraz z nauczycielami, zastrajkują też rolnicy. 100 baniek na jakiś żydowski cmentarz jest, a na podwyżki nie. Ale dlaczego PiSactwo tak olewa nauczycieli? Bo czy bedą podwyżki, czy nie, to ta grupa zawodowa w zdecydowanej większości, na PiS nie zagłosuje nigdy. Tam zawsze ciążyli w stronę LSD lub UWolstwa. Ale tutaj strajk ich należy poprzeć, zwłaszcza że PiSaccy prostacy (typu Szczerski czy Suski) już okazali swoją arogancję. Suski to fagas bez studiów. Oczywiście, studia nie świadczą o jakości czlowieka, ale Suski ma wykształcenie bezwartościowe. Ukończył jakieś pomaturalne Studium Zawodowe Technik Teatralnych. Nawet przez rok pracował w Teatrze Wielkim.A większość kariery to bycie działaczem. Żadnej pożytecznej pracy nie wykonywał.
 • @andrzejw 08:07:31
  Nie mam cierpliwości dla wgłębiania się w iluzje i naciągania pana programisty.
  Czemu on twierdzi że jest wolny rynek, kiedy to już od dawna jest rynkiem regulowanym w interesie tworów uzurpatorsko-antypolitycznych jakimi są korporacje prywatne?
  Na to proponuje więcej regulacji i zaraz będzie twierdził że rynek wciąż jest wolny. Przecież to chory człowiek. Ja tam nie wiem, ale chyba coś tu jest na rzeczy z paranoją i schizofrenią.

  Wolny rynek potrzebuje demokracji i władzy kontrolnej i zwierzchniej narodu którego państwo jest nad władzami państwowymi i nad wszelkimi podmiotami gospodarczymi, inaczej mamy dyktaturę faszystowską i państwo terrorystyczne i swawolę możnych a silnych i mających środki na korupcję i demoralizację - wszystko w ramach bezkarności. Gdzie więc wolność rynkowa dla normalnych, średnich i małych oraz moralnych?
  Bardzo wątpię żeby programista się zgodził z tym osądem naszej rzeczywistości.
 • @andrzejw 08:21:15
  "Ale Pan lansuje to samo zabieranie innym i dawanie drugim"

  Nie. Tu nikanderowi idzie o zagospodarowanie przestrzeni finansowej na wykup przyrostu produkcji dokonywanej przez gospodarkę narodową. W tej chwili gospodarka narodowa jest okradana przez banksterów-pasożytów, którzy wykorzystują niegospodarność naszych władz państwowych - nieważne czy z nieudolności, czy skorumpowania, w każdym razie niegospodarność karygodną od lat.
  To musi być zahamowane, bo w aktualnym stanie tylko długi państwa będą rosły, a to ma konsekwencje negatywne, nawet tragiczne i dla nas.
 • @nikander 15:50:07 Ad Personum a NIE jka być powinno Ad Meritum sprawy
  .... stosuje Pan wszelkie zagrywki by tylko ukryć kłamstwo założycielskie, czyli oszukać co do sedna i sensu spraw
 • @nikander 18:58:16 Ad Meritum poprosze bo Ad Personum
  ..daje ten co chce coś ukryć i wprowadzić w błąd
 • @nikander 14:17:00 rób swoje, nie patrz końca. Tylko głupiec
  ...nie rozeznaje i to na poziomie duchowym też do czego doprowadzą jego działania

  Do głupiego działania Pan namawia i się takim kieruje ?
 • @nikander 20:14:24 ŻADNE "robić swoje" , bo robić należy...
  ..odpowiednie, stosowne, adekwatne itd itp rzeczy i podejmować działania
  A NIE ŻADNE TAM ,,SWOJE " a do tego błędne
 • @miarka 16:15:36 w iluzje i naciągania pana programisty
  Jak to co zacytowałem to iluzje i naciągania to KTO jest chory ?

  Inna sprawa JAK TAKI WOLNY RYNEK OSIĄGNĄĆ i

  nad TYM właśnie pracują wszyscy czołowi myśliciele świata

  Upraszam o zapoznawanie się z Garego Northa ekonomią chrześcijańską
  Różnice w podejściu z innymi kierunkami już podałem
  ale powtórzę :
  WNIOSKI
  są podobne do świeckiej ekonomii wolnego rynku, zwłaszcza ekonomii szkoły austriackiej, ale NIE IDENTYCZNE.
  Fundament filozoficzny jest radykalnie inny.
  Ekonomia szkoły austriackiej zaczyna się od aksjomatu celowego działania.
  Ekonomia chrześcijańska zaczyna się od Bożego celu.

  link:
  https://www.garynorth.com/public/department188.cfm

  Chyba z tym Duchem i podejściem zgodzi się Pan ?
 • @nikander 15:47:14 Ha ha , nowoczesna teoria pieniądza ....
  ...typowa manipulacja słowo nowoczesna ma zdeprecjonować wszytsko inne jak niepostępowe jako przeżytek aby

  UKRYĆ fałszywe zasady i kłamstwa założycielskie
 • @andrzejw 20:39:19
  "Inna sprawa JAK TAKI WOLNY RYNEK OSIĄGNĄĆ i
  nad TYM właśnie pracują wszyscy czołowi myśliciele świata"

  ...albo udają że myślą.
  Ja powyżej piszę:

  "Wolny rynek potrzebuje demokracji i władzy kontrolnej i zwierzchniej narodu którego państwo jest nad władzami państwowymi i nad wszelkimi podmiotami gospodarczymi".

  nikander zapewne doda doda suwerenny, narodowy pieniądz i zaangażowanie pracowników narodowych przedsiębiorstw.

  Nie można zjeść ciastka i mieć to ciastko. Chcą mieć wolny rynek, to nie mogą go podmieniać na rynek regulowany, odgórnie sterowany. Nie mogą demokracji podmieniać na faszyzm, a narodu na oligarchię korporacji prywatnych.
 • @andrzejw 20:39:19
  Co do tego linku to mamy problem bo publikacje tego autora rzeczywiście wyglądają na obiecujące, tylko ... kto to wszystko przetłumaczy?

  Jeszcze jedna uwaga mi się tu skojarzyła. Mianowicie pisze on że nie wszyscy co się zajmują wolnym rynkiem są chrześcijanami ... a bez tego nic z tego nie będzie. Zaraz zaczną się próby tłumaczenia wszystkiego na język prawa i ...kicha.
  Chrześcijaństwo rozmawia w języku sprawiedliwosci, nie prawa. Prawem też się posługuje ale wyłącznie sprawiedliwym.

  Dla demokracji też bazą nie jest prawo a sprawiedliwość. Dokładnie to poza rytuałem dla wyborów, który daje się opisać językiem prawa, demokracja jest jeszcze sprawiedliwością wspólnotową.
  - Sprawiedliwością narodu którego państwo jest własnością i dobrem wspólnym.

  Dlatego i UE w zamiarze budowy superpaństwa nie zadziała, bo musi być wyłącznie związkiem wolnych, suwerennych państw, i tak samo nie ma szans żaden syjonizm, czy globalizm, a korporacje prywatne pretendujące do roli ponadnarodowych jako twory typowo faszystowskie powinny być porozwiązywane a ich "właściciele" pozamykani.
 • @andrzejw 20:43:09
  Powtarzam:
  ...Ale Pan lansuje to samo zabieranie innym i dawanie drugim...

  Do kurwy nędzy - Gdzie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Talmudyczny przekrętasie, zostałeś ze tymi swoimi "mundrościami" sam i wyglądasz żałośnie.
 • @nikander 08:46:26 ROZPRASZANIE ....Do kurwy nędzy- Gdzie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  ..W tym słowie ROZPRASZANIE jest chytrze przebiegle i podstępnie UKRYTE , po żydowsku ? w imię tej samej kasty która od Egiptu zawłaszcza świat

  DAWANIE JEDNYM KOSZTEM DRUGICH

  A ten kto zarządza ROZPRASZANIEM decyduje
 • @miarka 16:15:36 Halo: Czemu on twierdzi że jest wolny rynek, ?????
  ON Pan Programista nigdy i nigdzie tak nie twierdzi WRĘCZ ODWROTNIE

  Także Pan Gary North dał arta w który jasno wyrożnie podaje, że NIE MA NIGDZIE NA ŚWIECIE żadnego wolnego rynku, więcej
  JEDYNA DROGA do upadku tego obecnego systemu to upadek pod ciężarem własnych zobowiązań, innego sposobu NIE WIDZI

  Coś się Panu na odwrót pomyślało
 • @miarka 23:15:26 Google translate i ma Pan a na ....
  ..dodatek część prac już jest przetłumaczona w wolnościowych ruchach i je należy wyłuskiwać jak w Polskim oddziale Lew Rockwel , Instytutu Keynesa itd i proszę bez uprzedzania się bo uczyć się należy nawet od diabła :)

  INNI w pewnych aspektach są równie dobrzy albo dalej do przodu ale Pan Gary North jako całościowy myśliciel jest naj i kiedyś prawdziwego Nobla dostanie

  proszę zacząć od jego pierwszych kroków które poleca
  Jasność myśli , przejrzystość logika poraża PRAWOSCIĄ
  NIE TAK JAK U NIKANDERA zwodzenie i czysta manipulacja i atakowanie autora myśli a umikanie sensu i sedna sprawy BO TEGO NIE MOŻNA RUSZYC
  PRAWDA W OCZY KOLE PANIE NIKANDER
 • @miarka 23:15:26 Oj Panie |Miarka :( : nie wszyscy co się zajmują wolnym rynkiem są chrześcijanami
  PISZE COŚ INNEGO !
  Pisze, że jest taki Nikander :) i jest Soros :) i ci którzy władają planetą

  ZABRANIAM Panu Panie Miarka kierowanie się uprzedzeniami i przesądzaniem sprawy przed zapoznaniem się jak to już w Biblii Bóg nakazał :)
  Pan G. North ma na myśli PRAWDZIWE chrześcijaństwo, upraszam proszę zacząć się zapoznawać
  Jeszcze raz ale z nastawieniem czytania i rozumienia W JAK NAJLEPSZYM ZNACZENIU !:
  WNIOSKI są podobne do świeckiej ekonomii wolnego rynku, zwłaszcza ekonomii szkoły austriackiej, ale NIE IDENTYCZNE.
  Fundament filozoficzny jest radykalnie inny.
  Ekonomia szkoły austriackiej zaczyna się od aksjomatu celowego działania.
  Ekonomia chrześcijańska zaczyna się od Bożego celu.
 • @miarka 16:43:32 TAK ! ROZPRASZANIE TO DAWANIE ukryte
  Nie. Tu nikanderowi idzie o zagospodarowanie przestrzeni finansowej na wykup przyrostu produkcji dokonywanej przez gospodarkę narodową.

  Pod pozorem jakiegoś tam ROZPRASZANIA
  KTO I JAK BEDZIE DECYDOWAŁ

  KOMU I ILE I JAK BĘDZIE ROZPRASZAŁ=DAWAŁ
 • @nikander 03:13:37 GŁUPCZE !!! : DOTYCZY : Talmudyczny przekrętasie,
  JEZUS powiedział tak ;

  Kto by bratu swemu który mówi głupoty i zamierza je czynić albo już czyni
  NIE POWIEDZIAŁ GŁUPCZE WINNY BĘDZIE SĄDU, za to że

  NIE DAŁ ŚWIADECTWA PRAWDZIE i nie powstrzymał brata swego w głupstwie trwającego

  Sfałszowane to zastało TAK aby uniemożliwić POPRAWIANIE SIĘ NAWZAJEM A TYM SAMYM ROZWÓJ osobowości i charakteru duszy ducha i serca osób
  CO W PEŁNI ROZWINIĘTE W POLAKACH MAMY
 • @andrzejw 10:43:30
  "Halo: Czemu on twierdzi że jest wolny rynek, ?????
  ON Pan Programista nigdy i nigdzie tak nie twierdzi WRĘCZ ODWROTNIE
  Także Pan Gary North dał arta w który jasno wyrożnie podaje, że NIE MA NIGDZIE NA ŚWIECIE żadnego wolnego rynku..."

  Hola, hola. Czy programista chce walczyć o wolny rynek, czy przeciwnie, chce go niszczyć nawet w idei promując więcej regulacji?
  Według niego jest, tylko trzeba go niszczyć, niszczyć nawet jego wolnościową ideę, żeby banksterzy dalej mogli uskuteczniać swoje wariactwa
  On mówi że nie ma, ale ma nie być. On tu stoi po stronie patologii która już trwa zamiast szukać normalności, ale w podtekście chcąc go zwalczyć i zniszczyć do spodu wciąż mówi że jest. - Jest i dalej będzie do zwalczania wraz z wszelkimi ludzkimi wolnościami i powołaniami.

  Samo stwierdzenie to dopiero punkt wyjścia. Programista stoi tu w pełnej sprzeczności do tego, czego nam trzeba i tego do czego dąży Gary North.


  "(Gary North):
  JEDYNA DROGA do upadku tego obecnego systemu to upadek pod ciężarem własnych zobowiązań, innego sposobu NIE WIDZI "

  To ślepa uliczka już przerabiana. - Rzym upadł, ale przez ponad dwieście lat dogorywał na tej właśnie zasadzie czekania aż wszystko "zgodnie z prawem" wygnije do spodu, bo oligarchia pozostała ze swoimi majętnościami i nic jej nie obchodziło.
 • @andrzejw 10:39:27
  "DAWANIE JEDNYM KOSZTEM DRUGICH
  A ten kto zarządza ROZPRASZANIEM decyduje".

  Jesteś bezsensownie uparty. Środki na rozpraszanie to środki które wypracowuje naród poprzez wzrost gospodarczy, czyli zwiększanie produkcji. On ich nikomu zabierać nie musi, bo one są jego, tak jak i sam pieniądz.

  W tej chwili na to konto że państwo nie puszcza w obieg zwiększonej z tego powodu ilości pieniądza wdzierają się pasożyty-banksterzy i w praktyce
  TO ONI ZARZĄDZAJĄ ROZPRASZANIEM, ALE JUŻ OKRADAJĄC NARÓD.

  Zrozum, że to naród którego państwo jest musi zarządzać, nie banksterzy, nie patokracja.
 • @andrzejw 11:02:30
  "Oj Panie |Miarka :( : nie wszyscy co się zajmują wolnym rynkiem są chrześcijanami
  PISZE COŚ INNEGO !
  Pisze, że jest taki Nikander :) i jest Soros :) i ci którzy władają planetą "

  Czyżbyś odleciał? Naginacz rzeczywistości pod swoje z góry założone tezy?
  Przecież na samym początku tekstu Gary Northa jest:

  "There was a major problem with it. There was not much that was Christian about it. The writers all favored the free market, but I knew that some of them were not Christians. "

  Tekst ciekawy, można o nim dyskutować, ale bez przesady.
  Bowiem niestety i jemu samemu można zarzucać że nie trzyma się języka sprawiedliwości, a wciąż stosuje żydowsko-protestancką narrację rzeczywistości przez prawo, a więc i końcowe wnioski wcale nie będą sprzyjały dalekowzrocznemu patrzeniu na rzeczywistość duchową ani materialną, a więc i życiu ludzkiemu, a więc i żadnym sensownym celom.
 • @andrzejw 11:14:17
  "GŁUPCZE !!! : DOTYCZY : Talmudyczny przekrętasie,
  JEZUS powiedział tak ;
  Kto by bratu swemu który mówi głupoty i zamierza je czynić albo już czyni
  NIE POWIEDZIAŁ GŁUPCZE WINNY BĘDZIE SĄDU, za to że
  NIE DAŁ ŚWIADECTWA PRAWDZIE i nie powstrzymał brata swego w głupstwie trwającego".

  Sam jesteś przekrętas, bo nikander to właśnie robi co Jezus zaleca, czyli prostuje tych, co ulegają głupocie lansowanej przez satanistów, prawników i banksterów, głosząc prawdę i wskazując na prostą możliwość skończenia z patologią.
 • @nikander 03:13:37 Dotyczy tego o : Talmudyczny przekrętasie,
  1.ROZPRASZANIE TO ROZDAWANIE a kto i komu to jak to już powyżej odpowiedziałem

  2. Oskarżyć kogoś oto samo co sie samemu robi aby się ukryc

  To Pan stosuje jak to już obnażyłem talmudyczna alogikę zwodząc i oszukując ukrywając kłamstwo założycielskie I CORAZ BARDZIEJ BRNĄC

  Jak Pan lansował dodruk pieniądza pod nazwą ROZPRASZANIE :) haha
  to była to Polska Nowoczesna Teoria Pieniądza
  A jak to samo zrobił PIS to wystąpił Pan o zawiadomienie o przestępstwie
  DOWODY:
  https://nikander.neon24.pl/post/147885,cudowne-odnalezienie-40-mld-czy-sprawa-prokuratorska
  ALE JESZCZE CHCE PAN PRZELICYTOWAĆ JAK OSZUST OSZUSTA
  DOWÓD:
  https://nikander.neon24.pl/post/147936,jak-przelicytowac-kaczynskiego

  HIPOKRYZJA, FAŁSZ, OBŁUDA MA NAD PANEM PANOWANIE i

  DLATEGO NIC PRAWDZIWIE DOBREGO NIE MOŻE PAN UCZYNIĆ

  DO ROBOTY NIKANDER ....ALE NAD SWOIMI WADAMI NAD SOBĄ
 • @nikander 03:13:37 Dotyczy wyzwisk :Talmudyczny przekrętasie,
  To samo co Pan zarzuca Panu Wojtasowi który nie mając wiedzy i umiejętności a czując fałsz reaguje jak umie

  TO SAMO A NAWET JESZCZE GORZEJ SAM PAN TU ROBI
 • @nikander 03:13:37 Dotyczy "mundrości" Przecież i inni
  jak Pan interesariusz z PL i Pan miarka ujawnili Pańskie zwodzenia

  Nakazuję i żądam by każdy kto czytał to będzie odniósł się do Nikanderowskiego zwodzenia

  Przynajmniej się policzymy KTO jest za prawdą , za prawością a

  Kto już jest tak przesiąknięty obcą talmudyczną cywilizacją
 • @nikander 03:13:37 Dotyczy o tego: sam i wyglądasz żałośnie.
  Odwracanie kota ogonem , tak to się nazywa co Pan wyprawia po ujawnieniu kłamstwa założycielskiego i całej misternie budowanej tak skomplikowanej struktury by nikt się nie połapał o co tu chodzi aby ukryć zło pod pozorem dobra jak to robią

  SYNOWIE SZATANA
 • @andrzejw 13:40:04
  " Przecież i inni
  jak Pan interesariusz z PL i Pan miarka ujawnili Pańskie zwodzenia "

  Do niczego takiego się nie poczuwam. Niby gdzie by to miało być?
 • @miarka 14:57:24 O tu głupcze kolejny i zdradziecki ?
  miarka 19.03.2019 20:00:42
  Bo głupiec albo zwodziciel powiedział :
  @nikander 14:17:00
  "Ktoś kiedyś powiedział: rób swoje, nie patrz końca".
  Tak, tak ten sam Bóg na którego się Pan powołuje przykazał nazywać rzeczy i sprawy po imieniu

  Ten co chce oszukać, zwieść woła a nie patrz gadzie i do czego to zmierza i nie patrz, ze na kłamstwie założycielskim jest rozpoczęte aby
  WYPROWADZIĆ NA MANOWCE głupich polaczków

  A u pana typowa postawa zdradzieckości się ujawniła
  Zawsze ale to ZAWSZE głupiutcy polacy stają w niesłusznej zdradzieckiej obronie przeciwko prawdzie i prawości

  Czyżby byli synami szatana ?

  bo na to taka postawa ujawniana w decydujących momentach bez cienia wątpliwości wskazuje :(
 • @miarka 14:57:24 Jedyne co może tę głupotę wypowiedzi usprawiedliwiać to
  zignorowanie odczytania wszystkich i od początku dla zobaczenia wątku i tych wszystkich sposobów zwodzenia, manipulacji użytych przez nikandera
  czyli kontekstu wypowiedzi
 • @andrzejw 01:45:47 BO : Kryzys wartości jest oczywisty. TALMUDYZACJA
  Mamy przecież sytuację gdzie wroga Polsce i narodowi Polskiemu mafia żydowska próbuje wdrażać na siłę podstępnie w Polsce (ale i na świecie) swoje talmudyczne wartości kulturowe... a jednocześnie niszczyć fundamenty naszej słowiańskiej kultury.

  To wręcz nie jest kryzys wartości ale konflikt kulturowy kultur opartych o całkiem inne wartości.
  Żeby było bardziej skomplikowanie to jeszcze resztki KK próbują wciskać swoim owieczkom własne żydowskie wartości.

  A Polacy to Słowianie i mamy swoje wartości cywilizacyjne .. i to pomimo 1000 letniej okupacji Watykanu... i niszczenia naszej Słowiańskiej kultury.

  Nasza kultura bazuje na prawdzie, żydowska na kłamstwie
  Kultura katolicka jest obecnie w istocie kulturą żydowską.
  Prawda i kłamstwo to dwa antagonizmy .. nie pasują do siebie.
  Nie chcemy żydowskiej kultury kłamstwa obłudy, fałszu, dezinformacji..

  Chcemy prostego życia na prostych jasnych otwartych zasadach...
  a skupiać się na zagadnieniach natury świata, nauki, filozofii, szczęśliwego życia..dobrobytu z własnej pracy..pokoju...miłości do dzieci ale i do stworów natury..

  A żydzi (mafia żydowska) po trupach, po zniszczonym środowisku, w trybie grabieży, oszustw, wymuszeń... chcą tylko kasy kasy kasy..

  To nie nasza Słowiańska kultura.
  nadużycie link skomentuj
  Oscar 18.03.2019 14:25:08
 • @andrzejw 00:43:28
  "Ktoś kiedyś powiedział: rób swoje, nie patrz końca".

  Swoje uwagi do tej wypowiedzi zawarłem tutaj:
  //nikander.neon24.pl/post/148146,czy-broniarz-wyciagnie-polakow-z-ekonomicznego-debilizmu#comment_1538351

  W sytuacji obrony koniecznej w jakiej jesteśmy decyzja jest podjęta, a więc i jego cytat jest jak najbardziej na miejscu.
  Moja wypowiedź nie jest więc krytyczna a stanowi dopełnienie mądrościowe na inne czasy o których też trzeba pamiętać, oraz pamiętać żeby tych zasad nie mieszać.
 • @andrzejw 01:47:34
  O, widzę że i tutaj zamieściłeś tekst, który mi przysłałeś na PW.
  W takim razie, a dla czytelników i ja wkleję tu swoją odpowiedź:
  "Witaj. Piszesz:
  "mafia żydowska próbuje wdrażać na siłę podstępnie w Polsce (ale i na świecie) swoje talmudyczne wartości kulturowe... a jednocześnie niszczyć fundamenty naszej słowiańskiej kultury".
  Niezupełnie się z tym zgodzę - bardziej fundamenty katolickiej kultury.

  "To wręcz nie jest kryzys wartości ale konflikt kulturowy kultur opartych o całkiem inne wartości.
  Żeby było bardziej skomplikowanie to jeszcze resztki KK próbują wciskać swoim owieczkom własne żydowskie wartości".
  To nie "resztki KK", ale wrogie elementy protestanckie i talmudyczne które przenikały do Kościoła już od XVIII wieku z sektą Franka, sporo ich weszło już w międzywojniu, ale ogrom dopiero za żydokomuny, również i w innych państwach, tak że za SV II zdobyli już poważne siły i rozwalają Kościół od środka, od jego hierarchii.
  A więc nie żadne resztki tylko wrodzy aktywiści, bo w swoim trzonie Kościół wciąż jest zdrowy.
  Tak samo i nikander. Jestem pewny że on jak najbardziej jest po zdrowej, polskiej stronie. Szkoda Twojego czasu na atakowanie go. Lepiej spójrz krytycznie na programistę i Wojtasa którzy go zwalczają.
  Pozdrawiam"
 • @miarka 18:51:26 Panie Miarka tragedia :(
  ja nigdy nie atakuje osobowo TO PAN NIKANDER ZAWSZE ATAKUJE dyskutanta OSOBOWO bo SPRAWA ROZDAWANIA PRZEZ KOGOS INNEGO NIZ OBECNI ROZDAJACY PIENIĄDZE jest nie do obronienia bo.
  OPIERA SIE NA KŁAMSTWIE ZAŁOŻYCIELSKIM a skomplikwnaiem stara sie, ukrywa to samozwiedzenie a teraz my będziemy rozdawać ,,sprawiedliwie " :)

  ZWALCZAJĄ FAŁSZYWĄ IDEE A NIE NIKANDERA
 • @miarka 18:51:26 ZDRADZIECKOŚĆ
  CAŁA SPRAWA nikandera oparta jest na kłamstwie założycielskim i kolejnych kłamstwach co Pan włodek też obnaża, i ujawnia bez problemu
  LINK:

  https://nikander.neon24.pl/post/148349,nowe-puka-do-was-przedsiebiorcy

  Więc jest jak DOM NA PIASKU a nawet JAK DOMEK Z KART by ukryć sens i sedno sprawy która sprowadza się do: Kaczyński żle rozdaje pieniądze a teraz k..my nikandery będziemy rozdawać lepiej , ale dla kogo ? i pod pozorem ROZPRASZANIA :) HAHA
  Wobec faktu kłamstwa założycielskiego i kolejnych aby ukryć
  PAN Panie Miarka staje w obronie domku z kart tak tak który ma sporo poprawnych wtrętów a jako całość jest oparty o i na kłamstwie oszustwem ujawniając swoja NAIWNOŚĆ ?
  POPEŁNIAJĄC WŁAŚNIE TE ZDRADZIECKOŚĆ KTÓRĄ PAN TAK ŁADNIE ZDEFINIOWAŁ
  Jeśli po przeczytaniu ze zrozumieniem w dalszym ciągu nie będzie Pan w stanie ujrzeć własnego grzechu to dlatego, że grzech ukrywa się przed świadomością człowieka
  Wtedy należy się cofnąć i przepracować sprawy serca rozumianego jako centrum decyzyjne człowieka a które zazwyczaj zdradza człowieka.
  W tym celu pomocne może być przeprowadzenie sesji uzdrawiania po rodowdzie a NAJ
  ODPRAWIĆ ĆWICZENIA ZE SWOIM DUCHEM W CZASIE ĆWICZEŃ DUCHOWYCH, a najlepiej udzielają ich Salwatorianie w Krakowie ale i na pewno i inni tam gdzie Pan przebywa też
  BEZ TEGO NIC DOBREGO UCZYNIĆ PAN NIE MOŻE
  CYT,,Zdradzieckość bierze się z prezentowania na zewnątrz fałszywej tożsamości, a skrytych złych zamiarów"

  I BEZ ODBIORU BO CO TU JESZCZE WOBEC FAKTÓW ?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031