Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
761 postów 7905 komentarzy

Partia50plus

nikander - Bardziej pragmatyczne niż rewolucyjne myślą wojowanie.

Przebijamy się przez prawicowy bełkot

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nie daj sobie wmówić, że socjalizm to ludzkie krocze i wszystko co jest z nim związane.

     Jak widać nie tylko my byliśmy naiwni wieszając się biskupich klamek.Pisałem o tym w notce: Czy JPII będzie dalej bruździł zza grobu .Takim  samym naiwnym okazał się Edmund Osmańczyk opatrując wstępem i dedykując „Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II” książkę Leszka Wieleżyńskiego o swoim ojcuMarianie WieleżyńskimWspólna praca – wspólny plon. Dzieło i życie mądrego człowieka”. Nie wiedział, że „nasz papież” został wybrany za „nasze pieniądze” po to, aby jednoznacznie i bezwzględnie rozprawić się ze spuścizną po encyklice Rerum novarum.Była i jest ona „wypadkiem przy pracy” zjudeizowanego KK. Encyklika Rerum novarum jest socjalizmem i to na dodatek w polskim wydaniu. Trudno może w to uwierzyć, gdy ambona stara się wmówić trzódce bogobojnej,że socjalizm to ludzkie krocze i wszystko co jest z nim związane.Trudno przebić się przez ten prawicowy bełkot, ale spróbujmy.

O odżydzenie polskiego socjalizmu wołał już Bolesław Prus:

..”W tym miejscu, znowu nie wiem po raz który, powtarzam, iż nie chcę żadnych ograniczeń, żadnych wyjątkowych praw przeciwko Żydom. Leczgdy okaże się, że Żydzi toczą z nami walkę o nasz byt, o nasze istnienie już nie tylko jako narodu,lecz wprost jako gatunku zoologicznego,gdy to okaże się, będę w imię równouprawnienia wymagał, ażeby nam, Polakom, wolno było bronić się, naturalnie środkami i sposobami uczciwymi i doprowadzić walkę do takiej granicy względem nich, jaką Żydzi nakreślili względem nas(...)odżydzić polski postęp, polski socjalizm, polską myśl narodową!(...)Jest nam coraz ciaśniej; dotychczas my ustępowaliśmy miejsca Żydom, musi więc nadejść czas, że Żydzi nam miejsca ustąpią...”

Bolesław Prus – Kroniki Tygodniowe

      Istotę polskiego socjalizmu wyłuszczył Marian Wieleżyńskiodcinając się się od socjalizmu w wydaniu żydowskim. Nie był to człowiek tuzinkowy, bo założyciel pierwszej na ziemiach polskich spółki właścicielsko-pracowniczej GAZOLINA S.A. a jednocześnie inspirator encyklikiQuadragesimo anno.Ten cytat powinien znać każdy, kto czyje się Polakiem.

"...Karol Marks twierdził, że po zwycięstwie nad kapitałem w propagowanej walce klas własność środków produkcji będzie w rękach klasy pracowników; ja widziałem ogromną ilość rąk tej klasy i wiedziałem, że do kierowania fabrykami potrzeba również głowy. Nie wiedziałem jednak, czy głowy ludzi, którzy dostaną to kierownictwo po zwycięstwie rewolucji, w ten czy inny sposób będą umiały i chciały działać w równowadze z sercem, co jest nieodzowne, aby pracownicy dostrzegli sprawiedliwość w dyrektywach kierownictwa oraz troskę również o ich byt. Dla mnie dążeniem każdego człowieka powinna być praca na własnym.

Jeśli robotnik rolny może marzyć o zdobyciu własnego kawałka ziemi i o gospodarowaniu wedle swojego upodobania, robotnik fabryczny nie może o tym marzyć, aby posiadać na własność cuda nowoczesnej techniki, natomiast może i powinien myśleć o tym, aby stać się współwłaścicielem przedsiębiorstwa, w którym pracuje..."

Marian Wieleżyński wypowiedź z 1899 roku.Za: Jan Koziar, „GAZOLINA” S.A. - Pierwsza polska spółka pracownicza.

Zatem polski socjalizm zawsze bronił prawa do zarządu właściciela przy postulacie upowszechnienia własności. Jeśli zatem mówimy o upowszechnieniu własności to tylko w takich formach, w których „nie obcina się głowy”.  Dlatego  nie widzimy przyszłości w spółkach pracowniczych, a w spółkach właścicielsko-pracowniczych. Ochronie  prawnej  ma podlegać wizja i twardy zarząd.

Szukamy pieniędzy, aby tę „kwantową zmianę organizacyjną” sfinansować. Te pieniądze są.

From:Józef Kamycki

Sent: Sunday, March 24, 2019 8:40 AM

To: Robert Majka

 Cc: ...

Subject: Dotyczy zapytania poselskiego


Poseł na Sejm RP

 Robert Majka


Szanowny Panie Pośle

Zwracam się do Pana, bo zna Pan sprawę. Pomagał nam Pan w zredagowaniu pisma do czołowych polityków w Polsce oraz do Trybunału Konstytucyjnego w sprawie możliwości złamania art. 227 Konstytucji RP w art. 4 Ustawy o NBP. Powyższe pismo powtórzyliśmy do wszystkich posłów i senatorów trzy razy i to bez żadnego odzewu.

 Jak się dowiadujemy od Minister Rafalskiej, „piątka Kaczyńskiego” będzie procedowana w Sejmie i w Senacie. Ponieważ istnieje duże prawdopodobieństwo, że zostanie ona sfinansowana wykupem obligacji skarbu państwa na rynku wtórnym prosiłbym o zadanie Premierowi Morawieckiemu i Prezesowi NBP Adamowi Glapińskiemu następujących pytań.

 1. Jakie „konieczności” powinny zaistnieć, aby NBP zdecydował się na przeprowadzenie operacji strukturalnych polegających na zakupie papierów wartościowych skarbu państwa na rynku wtórnym. Możliwość taką dają przyjęte „Założenia polityki pieniężnej na rok 2019”.https://www.nbp.pl/polityka_pieniezna/dokumenty/zalozenia/zalozenia_pp_2019.pdf

 2. Czy tzw. „piątka Kaczyńskiego” będzie finansowana w ten sposób uzyskanymi środkami

Takie proste pytanie może spowodować, że posłowie i senatorowie zaczną zastanawiać się nad aktualnym stanem prawnym architektury monetarnej w Polsce.

Osobiście powiem tak. Nie byłoby w tym nic złego, gdyby rząd zaczął wykorzystywać ten instrument szeroko znany jako Nowoczesna Teoria Pieniądza, pod warunkiem jednakowoż gdyby zaproponował bezinflacyjny sposób rozproszenia emisji do gospodarki. Taki sposób istnieje, natomiast "piątka Kaczyńskiego" stwarza duże ryzyko niekorzystnych zjawisk.

 Szanowny Panie Pośle. Ze swej strony deklaruję niezbędną pomoc, choć sprawa wydaje się prostą.

 Z wyrazami szacunku

Józef Kamycki - Konfederacja na Rzecz Reform Ustrojowych

 

Ten „bezinflacyny” sposób rozproszenie emisji pieniądza do gospodarki jest rdzeniem naszej Polskiej Doktryny Gospodarczej. Ścieżka dojścia jest tutaj:Jak przelicytować Kaczyńskiego

 

...Jeśli robotnik rolny może marzyć o zdobyciu własnego kawałka ziemi i o gospodarowaniu wedle swojego upodobania, robotnik fabryczny nie może o tym marzyć, aby posiadać na własność cuda nowoczesnej techniki, natomiast może i powinien myśleć o tym, aby stać się współwłaścicielem przedsiębiorstwa, w którym pracuje...”

Zatem bez ogródek: lewica (w polskim a nie żydowskim wydaniu) jest za budową kultury współwłaścicielskiej, prawica, łączne zzażydzonym KK, jest za utrzymywaniem narodu w stanie bydlęcym. Kto mądry ten wybierze. Dla idiotów pozostanie ludzkie krocze i wszystko co jest z nim związane.

ps.

Dla ambitnych: https://www.dropbox.com/s/f511gotbmowg15k/FPN%20R8B5.pdf?dl=0

 

KOMENTARZE

 • Przyznaję
  zbanowałem kilku pospolitych chamów pojawiających się na mojej notce. Jest różnica pomiędzy dyskusją "at rem" a "at personam". Mile powitam komentarze w duchu analizy SWOT. W ten sposób także można powiedzieć co się myśli ale jest to sposób cywilizowany.
 • @ Autor, All
  "...prawica, łączne zzażydzonymKK, jest za utrzymywaniem narodu w stanie bydlęcym."
  "Dla idiotów pozostanie ludzkie krocze i wszystko co jest z nim związane."

  Protestuję. Żadna normalna prawica nie miałaby zapewne nic przeciwko powstaniu spółek właścicielsko - pracowniczych, suwerenności monetarnej, deproletaryzacji itp.

  No a poza tym dla gatunku ludzkiego byłoby bardzo źle gdyby ludzkie krocze zostało tylko dla idiotów ;-DDD

  5*
 • Słaby punkt
  Działanie wbrew narodowi i pogardzanie nim.
 • *5
  Tak! Kto czytał moją dewizę, wie że jestem skłonny do dysputy z każdym(nno prawie). A jeśli chodzi o sprawy tenteges to niestety zboczuchy kombinują z ciągłym przeciąganiem struny. A na to w żadnym wypadku zgody nie będzie. Bo widać już po początkach że za parę latek możemy mieć do czynienia ze społeczeństwem przy którym Sodoma i Gomora jawić się będą jak pensjonaty.
 • @Wican 10:54:20
  W którym miejscu widzisz tę pogardę dla narodu. Uczenie kultury współwłasności to pogarda? To czymże przy tym jest "piątka Kaczyńskiego"?
 • @brian 10:57:00
  Jeśli widzisz jakiś błąd w moim myśleniu to mnie popraw. Ja uważam, że prędzej najmita stanie się sodomitą niż posesjonat. Najmita jest odarty z ludzkiej godności i z tym bismarkowskim wynalazkiem jakim jest umowa o pracę powinniśmy jak najszybciej skończyć. Ludzi trzeba podnieść z kolan.
 • @nikander 11:15:28
  Sformuloowania typu "cham" świadczą o oderwaniu od bazy.
 • @Wican 11:54:02
  Mylisz porządki.
 • @nikander 12:05:42
  Nikoeniecznie. Zachowujesz sie jak współczesne "lyberały". Że "ja wiem wiecej, a reszta to swołocz"
 • @Wican 12:09:57
  Nikomu nie zabraniam, aby był ode mnie mądrzejszy. Wystarczy tylko poświecić trochę czasu, aby odpowiednio umeblować głowę i nie wierzyć w to co do wierzenia podają.
 • Autor
  Nie zgadzam się żeby traktować suwerenny pieniądz jako lewicowy czy prawicowy, a zwłaszcza socjalistyczny bo socjalizm to już ideologia a więc i odczłowieczenie i demoralizacja, i wynoszenie praw nad ludzkie i narodowe wartości.
 • @miarka 13:09:44
  To trudny temat, gdyż zapomnieliśmy, że istniał socjalizm w wydaniu polskim. Co do socjalizmu zażydzonego to zgoda. W polskim socjalizmie zawsze był wątek personalistyczny, dlatego przywołałem Wieleżyńskiego.
 • W sobotę zrobiłem wpis na stronie "Nowe technologie dla Śląska! Poseł Jacek Wilk"
  Oczywiście, wpis się nie ukazał, czeka na zatwierdzenie...
  Etykietowanie ludzi na prawaków, lewaków, kapitalistów, socjalistów to stara zasada, dziel i rządź. Poglądy i pomysły mogą być mądre lub głupie, to jedyna linia podziału


  "Jak zysk z eksploatacji zasobów naturalnych może służyć
  społeczeństwu (Czyli kapitalizm i socjalizm kontra zdrowy rozsądek)
  Libia za ś.p.Kaddafiego:
  W 2011 roku przed zabiciem Kaddafiego Libijczycy mieli zapewnione:

  Edukacja była bezpłatna.
  Studenci na uczelniach krajowych i zagranicznych otrzymywali stypendium w wysokości 500 dolarów miesięcznie. W 2011 roku 25% Libijczyków posiadało wykształcenie wyższe, w kraju pozostało tylko 13% analfabetów.
  Jeśli Libijczyk po obronie dyplomu nie znalazł pracy, państwo wypłacało mu przeciętną pensję, jaką otrzymywał przed podjęciem studiów.
  Libijskie banki były własnością państwa i udzielały nieoprocentowanych pożyczek.
  Libijczycy, którzy chcieli zostać rolnikami, otrzymywali ziemię, dom, sprzęt, nasiona oraz żywy inwentarz potrzebny do rozpoczęcia działalności.
  Rząd pokrywał 50% ceny zakupu samochodu. Cena benzyny wynosiła 0,14 dolarów/litr.
  Prąd był darmowy dla wszystkich mieszkańców.
  Nowożeńcy otrzymywali od rządu 60 tys. dinarów (ok. 50 tys. dol.) na zakup swojego pierwszego mieszkania.
  "Becikowe" wynosiło 5 tysięcy dolarów.
  Służba zdrowia była bezpłatna. Gdy nie było możliwości wykonania jakiegoś zabiegu w kraju, rząd finansował jego koszty za granicą, w tym podróż i zakwaterowanie.
  Libia nie miała żadnych zagranicznych długów, dodatkowo posiadała rezerwy finansowe w wysokości 150 mld dol.
  Kaddafi uważał, że zasoby naturalne są własnością narodu i zyskiem z ich sprzedaży należy się dzielić ze społeczeństwem. (Swoista forma dywidendy narodowej)
  PYTANIE, w Libii był socjalizm, kapitalizm, czy zdrowy rozsądek "Złowrogiego" dyktatora?
  Zasoby surowcowe Polski są wręcz niewyobrażalne, w porównaniu do Libii.
  To dla czego Polacy są tak biedni, na najzasobniejszym terytorium na planecie?

  Czy na pewno trzeba komuś zabrać, żeby komuś dać? Może wystarczy nie okradać własnego narodu?

  Podstawowym problemem w Afryce jest brak wody pitnej, z tego powodu co roku umiera wiele milionów ludzi. Mu’ammar al-Kaddafi zapewnił Libijczykom czystą wodę pitną, a następnie rurociągi planował przedłużyć do sąsiednich państw.

  Wielka Sztuczna Rzeka w Libii, 8 cud świata to największa na świecie podziemna sieć rurociągów, jej długość wynosi 4 000 km, zbudowana jest w oparciu o 1300 studni o głębokości od 80 do 400 metrów. Studnie połączone są rurociągami, których podstawowym elementem są rury o średnicy 4 m i długości 7 m. Do sieci tej woda pompowana jest z 270 szybów głębokich na 100 m. Szacowany koszt 1m³ wody miał wynosić wynosi 0,35 centom.
  Czemu rządu 3rp nie stać na uruchomienie choćby jednej instalacji podziemnego zgazowania?
  Czy to , co powiedział premier Mateusz Morawiecki "Polska jest krajem posiadanym przez kogoś z zagranicy" jest odpowiedzią?
  Ktoś odpowie?"


  1Polska Limanowa
  Pozdrawiam.
 • @rysio 14:22:32
  "...Etykietowanie ludzi na prawaków, lewaków, kapitalistów, socjalistów to stara zasada, dziel i rządź. Poglądy i pomysły mogą być mądre lub głupie, to jedyna linia podziału..."
  Tak 3-mać!!!!

  Pozdrawiam
 • @rysio 14:22:32
  „Czy na pewno trzeba komuś zabrać, żeby komuś dać? Może wystarczy nie okradać własnego narodu?”

  Coś mi się wydaje, że trafiłeś w sedno.

  Polityka gospodarcza Kadafiego pokazuje wyraźnie, że istnieją lepsze rozwiązania niż kapitalizm, komunizm i (żydowski) socjalizm.
 • @nikander 13:16:19
  „To trudny temat, gdyż zapomnieliśmy, że istniał socjalizm w wydaniu polskim.”

  Zapomnieliśmy bardzo dokładnie, bo wielu z nas o nim w ogóle nie słyszało. Podobnie, jak o tym, że zanim nas ochrzczono, byliśmy Lechitami. Komuś bardzo zależy na naszej słabej pamięci.
 • @Wican 11:54:02
  Dobre sobie: „oderwanie od bazy”. Brzmi jak jakieś popłuczyny po PZPR.

  No faktycznie, powinno być: „zbanowałem kilku prostaków”, nie „kilku chamów”; wtedy nie byłoby „oderwania od bazy”. Cham niekoniecznie musi być prostakiem, a prostak może być inteligentem, robotnikiem, naukowcem, politykiem, jednym słowem, kimkolwiek.
 • @Lotna 15:41:22
  Często robię to za spluwaczkę a w takiej roli czuję się nieszczególnie. Odrobina ornungu nie zaszkodzi.

  Pozdrawiam
 • @rysio 14:22:32
  "Jak zysk z eksploatacji zasobów naturalnych może służyć
  społeczeństwu ?

  Jest prosty sposób wprowadzenie narodowej demokracji.
  Taką pokazał Kadafi.

  Piramidalna struktura najwyższej władzy na szczycie której stał Kadafi, miała tylko jedną sprawę jak poprawić byt Narodu.

  Nikt w Libii nie finansował partii i jakiejś opozycji.
 • @goodness 20:57:59
  "Jest prosty sposób wprowadzenie narodowej demokracji.
  Taką pokazał Kadafi."
  Obawiam się, że żadna forma demokracji niczego nie załatwi, bo społeczeństwo mamy "Nauczone" a media demolują umysły do końca.
  Druga rzecz, to "Piramidalna struktura najwyższej władzy" która z czasem przechodzi w sitwę, która służy tylko sobie?
  Na razie nie widzę idealnego rozwiązania. Ale trzeba szukać.
  "Nikt w Libii nie finansował partii i jakiejś opozycji." Oprócz trzyliterowych agencji "Wielkiego brata" :-)
  Pozdrawiam.
 • Szanowny panie Jozefie..z pelnym szacunkiem dla panskich wysilkow...
  ale musi pan dopracowac elementy pdstawowe swoich pomyslow.
  Panski pomysl spolek pracowniczycm musi miec realne podstawy i stac n gruncie naturalnego prawa. Ludzkiego prawa, ktore przedewszystkim chroni czlowieka i owoce jego pracy. Takim prawem jest prawo wlasnosci.
  Socjalizm to system -w ktorym tego prawa nie szanuje nikt. Czlowiek usuwany jest z centrum Ekonomii -staje sie srodkiem , jednym ze srodkow... a jego atrybuty przejmuje colektyw..Partia, Komitet Partii, Biuro Polityczne..czy cos takiego z innymi nazwami. Prawo do owocow pracy systemy socjalistyczna zastepuja dystrybucja.. w ktorej odbieraja owce pracy ludzi racujacych i rozdaja je( rozpraszaja) po uznaniu..nazywajac to dystrybucje.
  To jest nasieniem zla, jakie a priori wmontowane w kazdy jeden tworzony nowy sytem rozwali go....
  Jak wkazal panu jeden z dyskutantow moze warto zczerpnac z pomyslow Gansahurdija Kadaffiego….ktory byl jednym z najdluzej dzialajacych syatemow i nie rozpadal sie sam, ale rozwijal mimo sankcje...I musieli go sila militarna rozwalic…
  Jesli pan nie posiada przesle panu Zielona Ksiazeczke,.,,,
  LUdzkosc zna od dawna pojecia takie jak umowa o dzielo, u usluge..zatem nie kazdy najmita jest zlem...a wiekszosc najmitow to wlasciciele swoich mniejszych czy wiekszych przedsiebiorstw w tym jednoosobowychm, rodzinnych , etc....
  TO wszystko istnieje...wymuslanie nowych ma sens jesi jest taka potrzeba,,,aleo wiee lepiej wykorzystac istniejace rozwiazania stawiajac je na .,.silnej bazie Prawa Naturalnego czyli Boskiego.
  Obecna polska konstytutka jest zrodlem balaganu pojeciowego I bardachu erkonmicznego….
  A wlasnei Konstytucja powinna okreslac czym jest POlska...jakie sa jej granice, kto jest Polakiem . co to jest , co stanowi I czym jest Wlasnosc Narodowa.... czym jest panstwo...panstwo pozostajace wlasnscia narodowa- jako organizacja , ktorej zadaniem jest zarzad i sprawna obslugi tego co jest Wlasnoscia Nrodowa. Co to jest i jakie sa relacje wasosci- narodowej, prywatnej , spolecznej i osobistej. Ze szczegolnym rozpracowaniem wlasnosci ziemi..i bogactw naturalnych .
  Bez tego ..wszystko kociokwikiem i belkotem….
  Dopiero na tej bazie pojecie Przedsiebiorstwa….z podzialem na rodzaje bazujace na charakterze wlasnosci , celow dzialania i charakteru spoloecznego. NIby tego jest duzo...ale to wszystko istnieje ..nalezy to tylko poukladac..kazda czesc we wlasciwe miejsce...a ta machina sama ruszy....
 • Przemyślenia
  Mam wrażenie, że jeżeli spółki pracownicze zostałyby wdrożone, pojawiłby się problem z chęcią żądzenia innymi. Mimo równych praw i udziałów w przedsiębiorstwie zawsze w pewnym momencie obudzi się w kimś chęć przewodzenia. Uważam, że taka jest natura człowieka. Jeszcze większy problem pojawi się, kiedy tę żądzę poczuje kilka osób. W takiej sytuacji spółki pracownicze miałyby problem przetrwać. Nawet jeśli nie obcinanoby tzw. głowy, mianowanie kogoś współwłaścicielem daje złudzenie władzy. Złudzenie, ponieważ wciąż jest ktoś wyżej, wcale nie ma równości i ostatnie słowo wcale nie należy do "współwłaściciela". Takie złudzenie władzy może sprawić, że dojdzie do starć, które są dobre, bo rewolucję zazywczaj przynoszą największe owoce. Jednak w tym przypadku mogłoby dojść do rozpadu przedsiębiorstw. Tak sądzę. Swoją drogą, co sądzicie Państwo o Zakładowym Funduszu Świadczeń Socjalnych i tzw. pożyczkach z zakładów pracy. Tutaj wstawiam artykuł, który miałam okazję niedawno przeczytać https://pozyczkowy-portal.pl/pozyczki-zakladow-pracy-czym-polega/ . Według mnie dobrym pomysłem są zarządy, w których znajdują się przedstawiciele pracowników wybrani przez nich samych. Dzięki temu mogą oni wnosić swoje postulaty i zmiany, mając realny wpływ na działalność spółki.

  Jeśli natomiast chodzi o prawa do efektów swojej pracy, decydując się na niektóre formy zatrudnienia, jak np. umowę o dzieło czy pracę w fabrykach, z pewnością jesteśmy pouczani o tym, że wyzbywamy się prawa własności do tego. Tak jak przykładowo copywriterzy wyzbywają się prawa do artykułów. Inną sytuacją jest, kiedy takiego zapisu nigdzie nie ma.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031