Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
761 postów 7905 komentarzy

Partia50plus

nikander - Bardziej pragmatyczne niż rewolucyjne myślą wojowanie.

Pora na zmiany w teatrzyku politycznym

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Głosuj za „produktami politycznymi” i unikaj kiełbasek wyborczych. Naucz się je odróżniać.

Drodzy Konfederaci i Sprzymierzeni

      Od dobrych 10 lat używam maksymy, że „system wyborczy powinien wyłonić spójnąprogramowo, kadrowo i pod względem przywództwa ekipę zdolnązorganizowaćskuteczną władzę z poparciem społecznym”. Już nawet nie mogę powiedzieć, czy jest to moje sformułowanie, czy od kogoś go zapożyczyłem. Przesiąkłem zwłaszcza tą „spójnością programową i kadrową” i uważam ją za nową jakość w polityce. W tym celu powołaliśmy 5 lat temu Konfederację na Rzecz Reform Ustrojowych, której celem było wypracowanie zrębów stanowiska uzgodnionego w kluczowych obszarach naszego życia politycznego i gospodarczego.

      Takie podejście zupełnie zmienia optykę patrzenia na sposób uprawiania polityki. Już nie chodzi o to - do czego przywykliśmy - czyli do realizacji prostego systemu przedstawicielskiego, w którym wyborcy mają swoichulubieńców, którzy „ich reprezentują”, a do realizacji nowego systemu przedstawicielskiego, w którym wyborcy głosują na doktryny polityczne, społeczne i gospodarcze oraz ekipy, które za tymi doktrynami stoją. Szeroko na ten temat rozpisywałem się w swojej broszurce „Filary państwowości naszej – realny plan podniesienia kapitału strukturalnego i finansowego gospodarki polskiej”

Krócej: zmieniamy fasadę na kontrakt wyborczy

      Na zmianę ordynacji wyborczej liczyć nie możemya na szybkie zmiany w konstytucji też nie.W każdym razie nie możemy liczyć na nie przed wyborami. Jednak nawet w obecnym stanie prawnym powinniśmy próbować wykorzystać czas kampanii wyborczej aby zbliżała ona nas do takich oddolnych rozstrzygnięć demokracji oddolnej jak referendum czy weto obywatelskie.Możemy jednak stworzyć namiastkę takiej rzeczywistości następującymi działaniami:

 1. Zbudowaniem ekipy(ekip), która złoży społeczeństwu ofertę(„kontrakt wyborczy”)utrzymaną w tym duchu. Właśnie „spójną programowo i kadrowo ekipę” z konkretnym produktem politycznym. Tu proponowałbym tematy przepracowane w ramach Stowarzyszenia KoReUs a zwłaszcza Polska Doktrynę Gospodarczą.Jejwalorem jest to, że nie są to już opracowania autorskie, ale przetrawione pięcioletnią nad nimi pracą. Nad innymi tematami trzeba by też tak popracować, aby pozbawić ich odium opracowań autorskich - bo tego Polacy nie lubią. Jest szansa, że moglibyśmy narzucić taką „modę” gdybyśmy zaistnieli z tym pomysłem wystarczająco wcześnie aby przeniknąć do mediów.

 2. Zwróceniem się do Prezydenta RP Andrzeja Dudy o maksymalne wydłużenie kampanii wyborczej tak, aby nowe siły miały czas na zorganizowanie podobnych akcji z przekazem nie tylko emocjonalnym ale i merytorycznym.Dla krótkiej kampanii wyborczej wystarczy tylko przekaz emocjonalny. Dłuższa będzie wymagała wysiłku merytorycznego.Sądzę, że stosowne wystąpienie i zawarta w nim argumentacja mogłyby być zauważoneprzez opinię publiczną a dla Prezydenta byłyby testem na to czy dalej będzie betonował układ pomagdalenkowy, czy zdobędzie się na odwagę puszczenia do polityki świeżej krwi.

 3. Zapoczątkowanie akcji „nie głosuj na jedynki”, która mogłaby nieco osłabić koterie partyjne. To jest prosty sposób i już ktoś go promuje.

     Jest jeszcze trochę czasu: albo dorośniemy do demokracji i zdobędziemy się na nowe „pacta conventa” albo dalej życie będzie nam organizował jakiś prosty poseł z Żoliborza. Pamiętaj: teraz urny wyborcze mówią. Jeśli nie pamiętasz to Ci przypominam. Leci to jakoś tak „a teraz drogi wyborco pocałuj mnie w d...”.Czas w Polsce skończyć z „taternictwem etnicznym”. Za tzw. komuny nazywało się to koteryjno-wasalnym systemem sprawowania władzy. Jak długo jeszcze?

Pamiętaj: nie legitymizuj swoim głosem demokracji fasadowej. Głosuj za „produktami politycznymi” i unikaj kiełbasek wyborczych. Naucz się je odróżniać.

PS.

Ściągnij i przeczytaj: https://www.dropbox.com/s/f511gotbmowg15k/FPN%20R8B5.pdf?dl=0

 

 

KOMENTARZE

 • "Nie głosuj na jedynki"
  to za mało. Ja już 4 lata temu apelowałem, żeby głosować na wszystkich oprócz "bandy czworga".
 • Prezydent
  Duda posłucha pańskiego postulatu, tylko musicie panowie przebrać się za chasydów lub starozakonnych. Inaczej to dupa zbita.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 08:31:30
  Tu trzeba się zachować selektywnie: do PE głosujemy na jedynki aby wszystkich pisowskich przydupasów wysłać do Brukseli a do wyborów parlamentarnych tniemy "bandy czworga".
  Pozdro.
 • @zbig71 08:37:07
  Nasz Prezydent udowodnił, że jest "nieprzemakalny" wiec widziałbym to jedynie jako akcję zbierania kwitów. Jednak ten wysiłek intelektualny i organizacyjny nie poszedł by na marne.
 • @nikander 08:49:22
  A nie lepiej wydzierzawic jakąś rakietę od ruskich i wysłać cały POPiS z przystawkami na Marsa? Z Brukseli też mogą szkodzić.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 09:00:26
  Wysłać ich Kimowi z Korei północnej. Z biletem w jedną stronę.
 • @zbig71 09:14:48
  Nie... Komuch z komuchami szybko by się dogadal. Już lepiej wydzierżawic kawałek Kolymy. Białe misie by się ucieszyły.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 09:19:40
  W sumie fakt. Lepiej nie ryzykować. Może zalać ich formaliną i po wioskach obwozić
 • Kebab lepszy od schaba.
  Panie Józefie. Może pan proponować kontrakt wyborczy i swoje rozwiązania. Jak zauważyłem, każda z tych podzielonych po Oburzonych frakcyjek i większość środowiska antysystemowego działa bardzo podobnie. Wszyscy piszą szlachetny i przemyślany program i APELUJĄ do społeczeństwa -'Nasz kebab jest lepszy od ich schabowego'.
  Struktura którą tworzę poszła w całkiem innym kierunku. Silny lider, silna osobowość, promująca ludzi z patriotycznym charakterem i kompetentnych.
  Ja proponuję ludziom zamiast schaba - dużego schaba, z młodymi ziemniaczkami i zestawem surówek.
  No i każdy Polak ma wybór
  - albo schabik lewaków,
  - albo wasz kebab,
  - albo propozycja Sławomira Dula.
  Macie prawo proponować, ale na szczęście to ludzie wybierają. :)
  Łączę pozdrowienia i zachęcam do większego pragmatyzmu w działaniu, bo na razie efektów działań Koreusa nie widać.
 • @Konfederacja Rodziców 16:54:34
  Sławomirze! Bądź realistą. Problemem nie jest rodzaj propozycji tylko jej realność. Nie ma szans wyborczych ani Józef Kamycki z KoRReUs, ani Ty z Konfederacją Rodziców. W czerwcu 2015 r. zaproponowałem na spotkaniu KoRReUs w Uczelni Łazarskiego budowanie otwartej bazy politycznej dla tworzonego programu. Niestety wybrano budowanie bazy otwartej dla nielicznych i zamkniętej dla pozostałych. Skutki takiego wyboru są widoczne. Józef Kamycki zamiast być ważną, ale nie najważniejszą osobą we władzach liczącej się, ale nieistniejącej organizacji politycznej, jest chyba ważną osobą, a może najważniejszą osobą w istniejącej, ale nie liczącej się organizacji społecznej. Wybrał taki wariant i ma to, co chciał. Wiosną 2016 r. poznałem Cię Sławomirze, prowadzącego głodówkę pod piotrkowskimi sądami. Przedstawiłeś się jako szef Konfederacji Rodziców, liczącej wtedy wg Ciebie 700 osób. Potem okazało się, że ta grupa istnieje na fb. Chciałeś, aby Ruch Społeczny Nowa Polska przystąpił do Konfederacji Rodziców. Pomogłem Ci ją dopiero założyć jako stowarzyszenie zwykłe. Tyle krótka historia. Potencjalnym przywódcom taki jak Józef Kamycki, czy Ty brakuje pokory. To warunek podstawowy, aby dopiero zacząć jednoczyć rozbity naród. Nie wiem, czy ten tekst zostanie opublikowany, gdyż wczoraj autor wpisu wykasował mój komentarz. Dalszy ciąg polemiki proponuje kontynuować poza NEon24.p Za dużo tutaj figurantów, agentów i konfidentów.
 • @Analityk 21:36:17
  Panie Andrzeju Dziąba.
  Czepiłeś się mnie jak za przeproszeniem g... okrętu. Nigdy nie byliśmy partia polityczną a think tankiem. Jest to zasadnicza różnica, której nigdy nie potrafiłeś zrozumieć i chyba nigdy nie zrozumiesz. Prosiłem cię kilkakrotnie abyś tego nie robił a ty ciągle swoje.
  Satysfakcję czerpiemy z tego, że sporo ruchów politycznych czerpie z naszego dorobku. Tyle, tylko tyle i aż tyle.
 • @nikander 06:44:23
  Panie Józefie Kamycki! Pomimo obraźliwego stylu odpowiedzi ja Panu nie odpłacę pięknym za nadobne. Rozumiem to doskonale, ale chcąc efektywnie spożytkować nawet najlepszą koncepcje, trzeba ją zrealizować. Sam Pan potwierdzi, że próby zainteresowania obecnej władzy, nie wspominając o wykorzystaniu programu KoRReUs, zakończyły się niepowodzeniem. Pisze Pan, że sporo ruchów politycznych czerpie z Waszego dorobku. Może je Pan wymienić?

  Ja nie kwestionuję Pana rozległej wiedzy, doświadczenia, doceniam Pana wkład i poświęcenie, ale niestety liczy się skuteczność. Może Pan wskazać, co skutecznie z programu KoRReUs udało się zrealizować?

  Proces tworzenia zaczyna się od myśli. Może Pana koncepcja jest idealna? Pan lub wspólnie ze współpracownikami podjęliście decyzję/e, w wyniku których powstał program zdaje się, że wciąż udoskonalany, ale nie realizowany. To wbrew sławnemu powiedzeniu wieszcza: "Mierz siły na zamiary nie zamiar podług sił". Błąd w założeniu czy świadome działanie?
 • @Analityk 08:43:49
  Panie Andrzeju
  Jest Pan natrętny jak mucha w licowe popołudnie. Od pewnego czasu odkrywasz truizmy w stylu "...Rozumiem to doskonale, ale chcąc efektywnie spożytkować nawet najlepszą koncepcje, trzeba ją zrealizować..."
  Proszę mi powiedzieć, czy jest ktoś kto tego nie rozumie? Niektórzy jednak starają się postępować po kolei.
  Jeśli masz Pan siłę i środki, zwłaszcza środki finansowe właź Pan na barykady. PiS wyda po 150 tyś zł na jednego europosła!!!!
  Nas stać tylko na działania niskobudżetowe.
  Kiedyś wyrwało się Panu, że jestem żydem, bo nie będąc żydem gdybym pisał takie teksty to byłbym dawno odstrzelony. Czy za takie coś ja mam Pana szanować?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031