Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
761 postów 7905 komentarzy

Partia50plus

nikander - Bardziej pragmatyczne niż rewolucyjne myślą wojowanie.

Władza to już odbezpieczony granat w ręku Kaczyńskiego

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W kręgach opozycji patriotycznej zaczyna się mówić głośno o tym, czy znajdzie się ktoś na tyle odważny aby po PiSie brać władzę.

Piszę jako emeryt, aby było jasne.

     W przyszłym tygodniu zostanie przybity portret trumienny do projektu politycznego jakim była Polska. Stanie się to w Sejmie podczas głosowania nad projektem pierwszego składnika „piątki Kaczyńskiego” czyli trzynastą emeryturą.

     Na konwencji PiS w Jasionce pod Rzeszowem Kaczyński pokazał opozycji: popatrzcie, mam w ręku granat. Tym granatem jest ultrapopulistyczna propozycja rozdawnicza. Posłowie mają tylko z tego granatu wyciągnąć zawleczkę.

     Pisowska hagada zdążyła wbić Polakom pod sufitkę przeświadczenie, że dobra zmiana odebrała pieniądze mafiom watowskim i oddaje je Polakom. To przeświadczenie staje się powszechne i o to Kaczyńskiemu chodziło. Polacy zatem zagłosują za wróblem w garści (kilkoma srebrnikami) niż gołąbkiem na dachu (jakąś tam bliżej nie zdefiniowaną suwerennością).

     Już Marszałek Piłsudski – który nie jest człowiekiem z mojej bajki – zauważył, że Polacy chcieliby aby suwerenność kosztowała ich nie więcej jak trzy grosze. Suwerenność mogłaby jednak coś kosztować, a przede wszystkim trzeba by ruszyć głową.

     Idące z kół rządowych sygnały, że „piątka Kaczyńskiego” będzie finansowana luzowaniem ilościowym(ang.quantitative easing,QE)i wychwytywane przed światlejszą część narodu, niebędą mogłyzdob zrozumienia uwyborców sprowadzonych do roli„bydełka wyborczego”. Kaczyński o tym wie i zaczyna także zdawać sobie z tego sprawę opozycja patriotyczna.

     Na luzowanie ilościowe dotychczas mogły sobie pozwolić jedynie państwa dysponujące lotniskowcami lub silnymi gospodarkami. O czym rozmawiają nasi wybrańcy narodu w Bazylei możemy się tylko domyślać. Być może na stosowanie luzowania ilościowego nasz miłościwie panujący nam rząd uzyskał zgodę. Jednak takiej zgody nie dostaje się na piękne oczy. Tu możecie wytężyć Waszą wyobraźnię.

     W kręgach opozycji patriotycznej zaczyna się mówić głośno o tym, czy znajdzie się ktoś na tyle odważny aby po PiSie brać władzę. Przy kompletnej dezintegracji naszej gospodarki „wariant wenezuelski” jest całkowicie prawdopodobny i to bardziej za kilka tygodni niż lat. Istnieje zatem duży nacisk intelektualistów na to aby z PiS-em gadać licząc że coś z tego może być dobrego. Jednak – według mnie – byłaby to przyjemna rozmowa w karczmie na drodze do Polin. Będziemy poddani procesowi powolnego „gotowania żaby”.

 

Pamiętaj jednak:

1. Kolejne zintegrowanie naszej gospodarki nie jest wcale takie trudne i długie

https://youtu.be/aGLNHw1FfDc

2. Można przelicytować Kaczyńskiego i detonować ten polityczny granat w jego ręku.

https://youtu.be/v5DV93b-yLE

https://youtu.be/GBsKgvHY_cA

 

Jednak cały ten proces trzeba by poprzedzić solidną formacyjną robotą. Idące kampanie wyborcze są najlepszym do tego czasem.

KOMENTARZE

 • Z tym granatem
  to racja. PiS musiał dostać przyzwolenie na produkcję takiej ilości kiełbasy wyborczej, niech głupie goje się cieszą a my im zaraz i tak zajumamy 300 mld zielonych. I po to potrzebna im jest ta partia zdrady i zaprzanstwa.
  W każdym razie PiS PO jedno zło. Wychodzi jednak na to że PiS jest największym złem.
 • Autor
  "Władza to już odbezpieczony granat w ręku Kaczyńskiego"

  Właśnie - władza. Emocjonalne czarodziejstwo że idzie o władzę, że w polityce chodzi o władzę państwową. Fałsz. Tu idzie o faktyczną antypolitykę.
  Tak rozumiana władza to uzurpacja, faszyzm i państwo terrorystyczne którego główny terrorysta grozi wyciągnięciem zawleczki z trzymanego granata, aby wymusić posłuszeństwo zastraszonych.

  Bo polityka to coś innego, to jednak stanowienie prawa sprawiedliwego, spójnego i pilnującego funkcjonowania samopodtrzymujących się, dalekowzrocznych, niepasożytniczych i nieinflacyjnych mechanizmów gospodarki i ekonomii, a na tym tle zmierzanie ku celom sprawiedliwości - celom ludzkim i ku dobru wspólnemu Narodu którego państwo jest.

  Władza państwowa ma funkcjonować dopiero wewnątrz przestrzeni tak rozumianego prawa.
  Przeskok ku rozumieniu władzy państwowej jako celu rodzi lukę iluzji między władzą zwierzchnią Narodu a władzą państwową, lukę w którą może się wdzierać cokolwiek co będzie odsuwało od władzy zwierzchniej ten Naród właścicielski wszystkich jego dóbr wspólnych, w tym jego Państwa, dóbr które nie są własnością ani żyjących członków tego Narodu, ani władz państwowych, a są dziedzictwem przyszłych członków Narodu, ich własnością niezbywalną o którą mamy dbać jako nam powierzoną, dbać aby ją otrzymały w stanie nie gorszym jak ją sami otrzymaliśmy.

  Można tu uznawać że nasze pokolenie otrzymało je jako spadek po komunie (gdzie też jeszcze były składniki mienia do odzyskania), i taki stan mamy za swój obywatelski i narodowy obowiązek przywrócić, aby bezpiecznie i suwerennie mogły nim i wokół niego gospodarować nasze przyszłe pokolenia.

  Oczywiście uzurpatorów co do gospodarowania tymi dobrami tak, aby je zaprzepaścić trzeba pogonić.
  Kaczyńskiego z jego idiotycznymi i rozbójniczymi pomysłami jako pierwszego.
 • W kregach opozycji sie mowi:-))))))
  W jakich kregach??? jakiej opozycji?????a ze to w Polsce tam, mowi sie zawsze, duzo , beleco, bele jak...bez ladu I skladu:-)))))

  KTo moze wziac wladze po Kaczynskim??? ano Szechtyna...zatem jaki wybor??? NIkt inny nie jest ani zorganizowany, ani przygotowany , ani zdolny…..wiec po co beltac????
  Polscy pretendenci do bycia elitami narodowymi przegadali dwudziestolecie i przesrali dwie polskie partie- jakie mialy szanse na jakies zmiany...
  . Zostalo to co jest i Bogu dziekowac- jakos to wygada.
  Zawsze mozna przystawic i porownac do tego po sasiedzku, co zostalo po demoludach. To swiadczy o tzw,,zwyklych Polakach raczej niz o ich elitach.
  To nie jest kielbasa...skok cywilizacyjny Polski jest widoczny golym okiem... standart zycia nie odbiega od tego, jaki jest w USA, czy Canadzie czy Japonii...gdzi rowniez biedy jest najwiecej, jesi wie sie gdzi eja znalezc.. Moj syn ,ktory podrozuje czesto z racji pracy ..powiada, ze porownujac na dzis pod wzgledem infrastruktury, kultury spolecznej i czystosci Polska plasuje sie zaraz po Japonii i Australii….
  I to stalo sie -jakby wbrew tym elitom politycznym zarowno tych przy zlobie -jak i tzw opozycji....


  Stal sie to w okreslonej sytyacji, okreslonego system finsnsowego, politycznego I rezimu ekomnomicznego….I zaloze sie ze tzw zwykli POlacy nei zaryzykuja oddajac swoj los w rece experymentatorow.
  Radzilbym kazdemu o tym pamietac....
 • @RomanKa 20:06:35
  "KTo moze wziac wladze po Kaczynskim??? ano Szechtyna...zatem jaki wybor??? NIkt inny nie jest ani zorganizowany, ani przygotowany , ani zdolny…..wiec po co beltac????"

  Po Kaczyńskim? Po nim to tylko ktoś z jego partii, jeśli coś jeszcze zostanie po wyborach z tej wydmuszki.
  Jeszcze niedawno było w niej tylko 20 000 ludzi teraz "przy władzy" pewnie nie ubyło, ale przybyło? Jakoś nie było słychać.
  On się posługuje elitami pożydokomunistycznymi, ludźmi z kręgów zmowy Okrągłego Stołu, z której po wyborach śladu nie powinno zostać.

  Do wyborów jeszcze ponad pół roku - jeszcze czas na organizację.


  "skok cywilizacyjny Polski jest widoczny golym okiem..."

  Oj nie wolno wierzyć temu co się widzi, oj nie wolno... Nic nie jest takim jak nam pokazują.
  Jaki "skok cywilizacyjny", jak wkoło szaleje antycywilizacja, a nawet antykultura?
  Jaki postęp jak przy ruinie gospodarki, własności, suwerenności, niepodległości, służb ochrony państwa, banków i mediów?
  - Jak z zabiedzeniem i społeczeństwa, jak ze szczątkową polską własnością, i jeszcze zadłużeniem w bankach bardzo często ponad zdolność spłacenia kredytów, a więc i z bliską perspektywą bankructwa, wywłaszczenia ze wszystkiego i życia w braku perspektyw.
  - Jak samo państwo ze stanu pokaźnych rezerw dewizowych stało się bankrutem - i to przy utrzymaniu aktualnego systemu bez perspektyw spłaty długów, i zupełnej utraty kontroli nad Państwem i bez zdolności zapewnienia Narodowi Polskiemu przetrwania?

  Po co ta gadka o optycznych podobieństwach do innych krajów? To ich problem jak mają źle, jak są zadłużeni, jak ich społeczeństwa stają się zdemoralizowane, ogłupiałe i wynaturzone z rozkazu zewnętrznych właścicieli ich państw.
  Nam od takich porównań ani nic nie ubędzie ani nie przybędzie.


  "I zaloze sie ze tzw zwykli POlacy nei zaryzykuja oddajac swoj los w rece experymentatorow"

  Hola, hola. Kto tu jest eksperymentatorem? Ci co się organizują żeby przywrócić normalność, czy ci co się zagalopowali z eksperymentowaniem na każdym kroku?
  - Eksperymentują ze wszystkim, nawet z moralnością. Eksperymentują choćby z życiem bez banków i mediów, z medycyną rockefellerowską, ze "szczepionkami", GMO i chemtrailsami,
  z wojną biologiczną przeciw własnemu Narodowi, z planem zainstalowania ludobójczej sieci telefonii G5,
  z bezkarnymi paradami gejowskimi, z wpuszczaniem do szkół najdelikatniej mówiąc demoralizatorów od promocji homoseksualizmu, LGBT i pedofilii,
  z budową państwa terrorystycznego przeciw własnemu Narodowi, ze sprowadzanie cudzoziemców przeciw własnemu Narodowi, a nawet dla poprawy kondycji firm zagranicznych żerujących na Polsce, z promowaniem firm zagranicznych kosztem własnych, kosztem niszczenia drobnej i średniej przedsiębiorczości, oraz ciągłym przymuszaniem obywateli do emigracji dla robienia w miejsca dla dalszych cudzoziemców,
  bez własnej gospodarki, z bankrutujący rolnictwem wyłącznie z tytułu zgody na pół dotacji jaką otrzymuje konkurencja w ramach niby tej samej UE, itd, itd.

  Razem to optyka - pokazuje ładne obrazki, ale nie wiemy komu to naprawdę służy, w czyim to jest interesie, bo że zmiany są to widać, tylko nie widać na czyją korzyść.
  Bo że miejsce dla normalnego życia dla Polaków już tu się kończy to już trzeba nieco więcej jak patrzeć jako obserwator.
 • @RomanKa 20:06:35
  Przede wszystkim, władza nikomu innemu nie zostanie dana, obojętnie jak długa miałaby nie być kiełbasa wyborcza, bo nikt tak dokładnie, jak PIS nie wyprzeda, kraju międzynarodowemu żydostwu, nie zadłuży, nie osłabi, jednocześnie opowiadając frazesy o dobru i bezpieczeństwie ojczyzny, o Bogu i o honorze, którego nie mają. Okupowane przez żydosyjonistów USA i Izrael, ich banki i korporacje rządzą Polską wysługując się PiSem, z pewnością z tego nie zrezygnują, bo PiS to dla nich gęś znosząca złote jaja.

  „Zostalo to co jest i Bogu dziekowac- jakos to wygada.”

  Piękny krajobraz, kilka nowych autostrad, ładne domki, przystrzyżone trawniki i pomalowane kamieniczki, dobre żarcie w restauracjach, nienajgorsza obsługa, piękne zabytki, niskie ceny - to owszem, miłe dla turystów, a tym jest obojętne, czy spędzają wczasy w wolnym, silnym państwie, czy w republice orzeszków laskowych.

  Tak, jeszcze wygląda, jeszcze ciągle jest to państwo teoretyczne, tylko że, jak widać, jeszcze nie do wszystkich to dotarło. W perspektywie natomiast, mamy Polin ze szlachtą jerozolimską, a wtedy trzeba dopiero będzie zapiąć pasy, bo będzie ostra jazda. Los Palestyńczyków jest nie do pozazdroszczenia. Taki to jest skok cywilizacyjny.
 • @RomanKa 20:06:35
  Powinieneś zgłosić się do jakiegoś biura PiS i poszukać zatrudnienia w dziale propagandy.
  "Moj syn ,ktory podrozuje czesto z racji pracy ..powiada, ze porownujac na dzis pod wzgledem infrastruktury, kultury spolecznej i czystosci Polska plasuje sie zaraz po Japonii i Australii…."
  Przypomina mi to autentyczną historię jaką opowiedzieli mam nasi znajomi których syn przyjechał do Polski po wielu latach nieobecności.
  Chłopak zachwycał się dosłownie wszystkim; nowe autostrady, galerie handlowe, nowe domy itp.
  Na to rodzice opowiedzieli jemu bardzo pouczającą historyjkę o człowieku który podobnie jak on zachwycał się pięknym domem. Podszedł do drzwi i przez dziurkę do klucza podziwiał piękne pomieszczenie wypełnione kolorowymi kwiatami. Człowiek nie wychodził po prostu z zachwytu.
  W pewnym momencie drzwi z tego pokoju z kwiatami otworzyły się i w tym momencie zobaczył trumnę przyozdobioną kwiatami.
 • Da się...
  "Istnieje zatem duży nacisk intelektualistów na to aby z PiS-em gadać licząc że coś z tego może być dobrego. Jednak – według mnie – byłaby to przyjemna rozmowa w karczmie na drodze do Polin. Będziemy poddani procesowi powolnego „gotowania żaby”"
  Z nimi nie da się porozumieć. Pomijając "magdalenkę" i umowę "My nie ruszamy waszych, wy nie ruszacie naszych" te stwory boją się własnego cienia.
  Trzeba przeanalizować rzeczywistość, ale z dystansu.
  Największym przekrętem nie jest, wbrew pozorom lichwa w prywatnych rękach, tylko "Prywatyzacja" planety.
  Jak to jest, że żaba, jeleń czy zając mają prawo do korzystania z zasobów ziemi, tylko człowiek nie, bo to prywatne?
  Kto komuś oddał/sprzedał planetę i papier na to poproszę.
  Jeśli nikt takiego dokumentu nie przedstawi to znaczy że jest paserem, lub złodziejem.
  1 Unarodowienie terytorium Polski.
  Polska w swoim terytorium jest własnością narodu, wraz z zasobami.
  "Musimy mieć powszechną świadomość, że zasoby energetyczne Polski (węgiel, ropa, gaz, geotermia) oraz strategiczne surowce mineralne (miedź, złoto, srebro, platyna, pierwiastki ziem rzadkich, wanad, tytan, neodym, gal, stront, nikiel, kobalt, siarka, sole potasowe, cynk, ołów, hel, inne) to najcenniejsze nasze bogactwo, którego wyłącznie my jesteśmy właścicielami, a polityka gospodarcza państwa bez obywatelskiego i uważnego patrzenia władzy na ręce, może doprowadzić do bezpowrotnej utraty kontroli nad największym potencjałem naszego standardu życia w przyszłości." (Krzysztof Tytko)
  2 Zysk z eksploatacji zasobów naturalnych w obrocie międzynarodowym jest własnością emerytów polskich. (Likwidacja ZUS, emerytura narodowa dywidenda narodowa, w obrocie wewnętrznym stabilizujemy zyski na poziomie +-1%)
  Koniec cz.1
  Jutro napiszę o polityce monetarnej.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 11:57:12
  Ludzie kochane .. czy wy myślicie czasem czy nie ?
  Czy wy nie wiecie że gdy obalicie PIS to władzę obejmie PO ...
  pod PO będzie lepiej ? przecież PO nawet się nie sili na jakiś program.. ich jedyny program dla ludzi dla Narodu to "piniendzy ni ma i ni bendzie"
  a ..."karuzele VATowskie były są i bendom"...oraz "tylko złodziej albo idiota może pracować za 6 tys zł".. a do tego tęczowy gender i multikulti.
  Taka opcje preferujecie taką opcje Polakom wciskacie .. bo innej nie ma.

  A co do odszkodowań żydowskich... to PO odmówi ? hehehe
  Polska za sprawą solidaruchów jest w rękach globalnej mafii żydowskiej ta mafia gra dwoma siłami postsolidarnościowymi PO i PIS.
  PO i PIS to dobry i zły policjant (to ni do końca dokładne określenia)
  PO i PIS to dwie różne oferty mafii dla głupich Polaków...
  PIS to oferta "narodowa katolicka" a PO to oferta "miltikulti i gender"
  PIS w ramach tych "kajdanów" próbuje coś robić dla Narodu Polskiego a PO nawet nie próbuje , koncentruje się na korzyściach własnych.

  NIe dajcie sobie wmówić że populizmem jest pomagania Narodowi, poprawianie jakości życia Narodu...
  Przecie`z istotą istnienia Państwa demokratycznego jest tworzenie warunków do lepszego życia narodu czyli "pospólstwa"...
  w tym do takiej redystrybucji środków finansowych by wyrównywać szanse rozwojowe, krzewić edukację, łagodzić dysproporcje dochodowe...
  To robi cały zachód od lat 60tych ubiegłego wieku (socjal zachodni).

  Polska wchodzi w kres dziury demograficznej (wyż po PRLowski idzie na emeryturę) a niż stworzony przez solidaruchów idzie do pracy ...
  W Polsce jest ogromna dziura demograficzna spowodowana polityką neoliberalną solidarności... potrzebny jest pilnie silny bodziec prokreacyjny.
  500+jest takim bodźcem. Tego nie można krytykować z pozycji Polskiego patrioty, z pozycji wroga Narodu Polskiego można to krytykować.

  PIS nie chce oddać władzy .. a kto chce oddać władzę ?
  Oddanie władzy przez PIS oznacza wprost likwidacje 500+ (piniendzy ni ma i ni bendzie"..zamrożenie emerytur, uruchomienie wielkich programów grabienia Narodu Polskiego takie reprywatyzacje w Warszawie ruszą pełną parą, gender trafi do szkół...w szkołach wprowadzą język ukraiński..
  aa podatki znowu będą płacili biedni a nie bogaci...
  Nie wiem czy tego można nie widzieć czy tego można chcieć ?

  Dramatycznie pytam jak nie PIS to kto ? i z jakim programem dla narodu (czyli populistycznym)
  Każdy program niepopulistyczny jest wprost antynarodowy.
  Pojęcie "populistyczny" i "Narodowy" to synonimy słowa jednoznaczne.
  "pospólstwo" i "Naród" to to to samo bo każdy Naród składa się z 95% zwykłych pospolitych ludzi.
  Pozostałe 5% w różnych systemach to różne kreatury systemów.. albo
  oligarchowie dziedziczni, rodowi, jakaś mniejszość rządząca większością, jacyś namiestnicy rządzący w interesie okupanta...jakieś elyty religijne, ...

  Państwo ma służyć tym 95% pospolitych obywateli a nie narzucać im dyktat interesie tych 5% "elyt".

  Dobra nie jestem w stanie zrozumieć logiki kolegów..
  Nie oddawajcie Polski w ręce PO bo będzie gorzej o wiele gorzej...
 • @Oscar 08:34:36
  Jakoś nie wierzę aby ktoś z opozycji patriotycznej chciał oddać władzę PO. Powtarzam "opozycji patriotycznej". W pewnym sensie notka jest dyskusją z pomysłami K. Karonia tutaj: https://youtu.be/jDG6K6scX7Y
  Szlachetny @Oscarze, ja tyko proszę o przytomne zachowanie w sytuacji w której PiS sięga po pewne nowe instrumenty polityki pieniężnej. Że po nie sięga to chwała mu za to. Jednak o tym powinien zadecydować cały naród a nie może to być as wyciągnięty z rękawa na kilka minut przed wyborami. Przecież o tym, że PiS to zrobi zadecydowano na październikowej sesji RPP. O mizerii intelektualnej opozycji tej totalnej i tej patriotycznej świadczy to, że nie potrafią tego odkryć i powiedzieć rodakom, że należy im się jak psu buda.
  Proszę jednak odróżnić transfery socjalne od kundlizmu. Sposób i moment w którym PiS sięga po ten instrument polityki monetarnej to czystej wody kundlizm i tak to trzeba nazwać. Kundlizm z fatalnymi reperkusjami dla kondycji moralnej narodu i jego gospodarki.

  Te 40 mld zł "poluzowania ilościowego" wpuszczone do gospodarki dałoby ludności 4 krotnie większe profity. Pisałem o tym setki razy. Jednak w chwili obecnej Kaczyński skutecznie wyłączył ludzkie myślenie a skończy się tym, że to co władza prawą ręką da inflacja im lewą ręką zabierze.
  To typowe myślenie: a nażryjcie się Polaczki przed zaszlachtowaniem.

  I aby było jasne: jestem emerytem i te 880 zł wolałbym otrzymać jako dywidendę od przedsiębiorstwa, które nazywa się Polska, a nie od jakiegoś szbasgnoja z Żoliborza. A jeszcze bardziej byłbym zadowolony, gdyby te pieniądze poszły na uwłaszczeniu Polaków na majątku produkcyjnym. Żywi nas gospodarka a nie pieniądze.

  Jakże zidiociała i jakże sprzedajna jest nasza opozycja, zarówno ta totalna jak i patriotyczna, że tego problemu nie podnosi.
 • @nikander 09:11:27
  Też bym wolał mieć działkę udziały w Polskiej gospodarce.
  Udziały można mieć w trybie własnościowym albo w trybie podatkowym.
  Tryb własnościowy jest znacznie lepszy bo pozostaje poza decyzjami polityków... tryb podatkowy, redystrybucyjny jest mocno uzależniony od decyzji decydentów jest można powiedzieć uznaniowy.

  Też jestem za uwłaszczenie Narodu Polskiego na Polskich zasobach gospodarczych.
  PRL miał na to większe szanse bo cała gospodarka była w rękach polityków... szansy tej jednak nie wykorzystano a po 89r solidarność uwłaszczyła na majątku Narodu Polskiego ....ale siebie, zagranicę, mafię żydowską, KK, szwagrów...wszystkich poza a Narodem Polskim... d którego ten majątek Narodowy PRLu należał i który to Naród Polski ten majątek z gruzów powojennej Polski zbudował własnymi rękoma.

  To przygnębiająca świadomość.
 • @nikander 09:11:27
  I jeszcze jedno i chyba najważniejsze: ta dywidenda powinna pochodzić z suwerennej emisji pieniądza a nie z podaktów ani kredytów.
 • @Oscar 09:23:38
  Kto jest kwintesencja polskiego socjalizmu wypowiedziana w 1899 roku przez Mariana Wieleżyńskiego:
  "...Jeśli robotnik rolny może marzyć o zdobyciu własnego kawałka ziemi i o gospodarowaniu wedle swojego upodobania, robotnik fabryczny nie może o tym marzyć, aby posiadać na własność cuda nowoczesnej techniki, natomiast może i powinien myśleć o tym, aby stać się współwłaścicielem przedsiębiorstwa, w którym pracuje..."

  Mamy teraz szansę aby corocznie powiększać udziały pracowników o jakieś 50 mld zł rocznie. Byłaby to ta część majątku gospodarczego, która miałaby najlepszych z najlepszych opiekunów. Indywidualnie nie byłyby to jakieś bajońskie kwoty. Raptem około 5 tyś zł rocznie na zatrudnionego. Jednak zmiany w społecznej świadomości narodu byłyby nie do przecenienia. Rozpoczęłaby się kultura współwłaścicielska.

  Wszystko w zasięgu ręki.
 • @Oscar 08:34:36
  Pozostawanie przy władzy PiS albo zdobycie władzy przez PO prowadzi do tego samego: upadku Polski.
  Jeśli chcesz to głosuj na PiS-owskich zdrajców.
 • @Oscar 08:34:36
  Dlatego właśnie trzeba głosować na Konfederacje!
  Dzięki takim jak ty jest jak jest.
 • @Robik 10:02:57
  Źle mnie rozumiecie... nie zamierzam głosować na PIS.
  Ja po prostu oceniam poszczególne posunięcia każdej partii...
  i jedne popieram a innych nie.
  W przypadku PO nie mam dokładnie nic do poparcia...
  W przypadku PISu popieram program socjalny PISu ale nie popieram polityki zagranicznej, polityki historycznej.

  Podczas wyborów pewnie zagłosuje na jakąś kanapę która uznam za szczerze propolską, pro socjalną, optującą za rozdziałem kościoła od państwa...za repolonizacją zasobów gospodarczych...stawiająca na edukację Narodową (realną a nie na rozdawanie dyplomów)..itd.
  . i za pozbyciem się Ukraińców z Polski...
  bo za chwilę tak jak my ogłaszamy że Lwów to Polskie miasto oni będą ogłaszać że Gdańsk czy Wrocław to miasta Ukraińskie (zwracam uwagę na historię obu miast... to jest groźne dla Polski w tym jest drugie dno.. niemiecke).
 • @Oscar 12:20:36
  "Źle mnie rozumiecie... nie zamierzam głosować na PIS."
  Całe szczęście!
 • @nikander 09:27:26
  Ludzie kochane .. czy wy myślicie czasem czy nie ?
  Czy wy nie wiecie że gdy obalicie PIS to władzę obejmie PO ...
  pod PO będzie lepiej ? przecież PO nawet się nie sili na jakiś program.. ich jedyny program dla ludzi dla Narodu to "piniendzy ni ma i ni bendzie"
  a ..."karuzele VATowskie były są i bendom"...oraz "tylko złodziej albo idiota może pracować za 6 tys zł".. a do tego tęczowy gender i multikulti.
  Taka opcje preferujecie taką opcje Polakom wciskacie .. bo innej nie ma...napisla pan Oscar....zgadnie z PRAWDA!!!!!!

  Dywidendy- panie Jozefie- naleza sie tylko POlakom z racji przynaleznosci do Narodu Polskiego Suwerena i Wlasciciela Wszystkiego co znajduje sie w granicach Polski.
  Pieniadz niech pan zostawi- jako..medium wmiany. To tez nalezy do Narodu Polskiego. Wszystkie nadwyzki jakie wypracuje Narod ida na podwyzszenie standartow zycia Narodu.... I na rezerwy jakie maj pomoc przyszlym pokoleniom. Na zycie i biezce wydatki kazdy Polak powien zarobic sobie sam.
  Wzystko...WSZYSTKO co ma jakakolwiek wartosc powstaje TYLKO I wylacznie w procesie pracy produktywnej. Zatem i dywidenda jest jej wynikiem i powstaje w jej procesie.
  Pieniadz..poczawszy od emisji skonczywszy na kasacji,.....to procesy spekulatywne - virtualne - w ktorych nie powstaje nic co ma wartosc...
 • @Robik 00:06:24
  Nie bede szukal pracy w PiS, bo pracuje u siebie w swojej firmie mimo wieku dobrze poemerytalnego i kalectwa.
  A chlopak pracujac dla wielkiego swiatowego koncernu, nie wychowal sie w Polsce, ale USA i porownuje kraje- jakie odwiedza z tej samej perspektywy bez bias i nakladania kolorowych okularow. I faktycznie oglada domy pogrzebowe pelne kwiatow, i takie -gdzie na narach, pod szopa lezy przykryty lopuchem trup i oganiaja go drugim lisciem z much...
  Niech mi pan wierzy, ze wie co mowi..dlatego mu za to co robi placa.
 • @RomanKa 22:20:33
  A zauważył on (syn), że w ostatnich 30 latach polskie zadłużenie wzrosło do astronomicznego poziomu?
 • @Robik 23:55:45
  Wie panie Robik wie....Jest z zawodu ekonomista…
  Niech pan zastanowi sie co to jest DLUG???? Jak powstaje I z czego????
  Niech pan zastanowi sie ….Dlug powstaje w wyniku pozyczki- zaciagniecia kredytu...od Banku( instytucji Finansowej), ktora zadnych pieniedzy-nie posiada.
  Nie posiada ale pozycza..malo tego pozycza na procenty plus fee...
  Kreuje te pozyczane pieniadze w momencie kiedy pozyczajacy sklada podpis pod zobowiazaniem , ze odda pozyczana sume wraz z odsetkami na warunkach umowy kredytowej.
  Pan dostaje te pieniadze powstale z niczego.....I zbudowal pan infrastructure POlski.... zbudowal pan cos..... Otoz pozytczyl pan nic I w procesie ciezkiej zmudnej pracy zbudowal pan cos...cos namacalnego..fizycznego..cos o duzej wartosci.....
  Medium..czyli abstrakcjae ..zamienil pan w procesie produkcji za Infrastrukture….
  Rozumie pan...co nazywamy cudem dziela ludzkich rak???czy mam panu dalej snuc opowiesc...o dlugu????
  Jesli ktos teraz powie oddaj mi pieniadze- ktorych nie mialem , ale ci pozyczylem…. to pan poprostu wezmie to -czego pan nie ma …..I odda....jednym pociagnieciem piora.....
  Rozumie pan....czy mam opowiadac dalej????
  Prosze pamietac...ze obecny sytem pieniadza oparty jest na Pieniadzu o parytecie dlugu.... Pieniadz powstaje jako dlug..w procesie zaciagania kredytu...jesli zniknie dlug ...zniknie pieniadz....Infrastruktura zostanie ..ona nie jest abstrakcja....
  I to sie tylko liczy....
 • @RomanKa 00:22:02
  Ja to rozumiem.
  Tylko nie wiem czy pan to rozumie, że bank pożycza pieniądze których nie ma ale pan musi się już rzeczywiście napracować żeby go spłacić.
  Taki cud. Jak pan nie wierzy to proszę sprawdzić jak wygląda kwestia spłaty tego długu przez Polskę. Ile wydajemy na samą obsługę tego długu.
  Naiwnie sugeruje pan, że Polska zaciąga rekordowe kredyty, później ich nie spłaci ale infastruktura pozostanie.
  Otóż rozczaruję pana. Polacy już teraz spłacają te kredyty w pocie czoła. I na tym polega ten biznes.
  Bankierzy nic od siebie nie dają a otrzymują w zamian niewolników.
 • @Robik 00:41:36
  Znaczy rozumie pan ...ale nie do konca.....
  naiwnie nie rozumie pan ,ze w obecnym systemie nie ma zadnego innego pieniadza niz ..dlug.
  Nie chce pan miec dlugu nie moze pan miec pieniedzy, nie majac pieniedzy nie moze pan miec infrastruktury…. I niech nie zapomina pan, ze nie bedzie pan zyl dluzej niz powiedzmy przcietne 75 lat....a np taki Wawel stoi do dzis.
  Jak pan przytomnie zauwazyl bankierzy nie maja nic ,nie dajac nic , za nic maja niewolnikow….. tak- bo dlug to narzedzie kontroli….abstrakcja....
  A to zalezy od ludzi..od pana tez:-))))czy zdecyduje pan byc Wolnym.
 • @RomanKa 01:22:24
  Miesza pan dwa światy. Sam fakt, że "nie ma zadnego innego pieniadza niz ..dlug" nie oznacza, iż nie ma znaczenia czy zaciągniemy tego długu na dwa czy też dziesięć pokoleń.
  Jeśli jeszcze pan tego nie rozumie to proponuję ćwiczenie praktyczne; niech się pan uda do banku i weźmie kredyt na dwa domy.
  W końcu jak pan napisał: "Infrastruktura zostanie ..ona nie jest abstrakcja....I to sie tylko liczy...."
  O spłatę nie musi się pan martwić a domy jak stały tak będą stać".
  To, że domy czy też inna infrastruktura będzie istniała nie ulega wątpliwości.
  A co jest ważne? Że jak nie spłaci pan tych domów to nie pan będzie ich właścicielem.
  Ale ma pan rację; dalej będą stały!
  I niech pan nie próbuje mi wmawiać, że dla pana to będzie obojętne, że wyląduje pan na bruku.
  Chyba w końcu już coś do pana dotarło?
 • @Robik 01:41:47
  Dlatego tak uwage zwracam i zwracalem panu Jozefowi na takie pojecia jak suwerennosc I wlasnosc..ktprych definicji nir zawiera Polska Konstytutka.
  Pan martwi sie o to czy pan bedzie wlascicielem….czy tylko posiadaczem???? Niech pan pamieta ze panskie zmartwienie istnieje tylko w czasie ,..przecietnie 75 lat..czy moze sie pan mienic wlascicielem ziemi ..do ktorej pana zakopia i z ktorej pan powstal????
  Zeby zmieniac pojecie z posiadacza na wlasciciela musi zajsc wymiana equiwalentna cos za cos... Czy w przypadku zaciagniecia kredytu w pieniadzu zachodzi taka wymiana???? Nie...wiec o co pan lamie serce???
  Dlatego niech pan zechce zauwazyc..na wszystkim powstaje I ma wartosc biorac kredyt powstaje hipoteka….sprawa rzadu jest pilnowanie by hipoteka byla narzedziem napedzajacym ekonomie, a nie batem niewolniczym. Te syetem pozwala panu pracowac aby zyc w domu....a nie oszczedzac cale zycie po to zeby umrzec w nowm domu:-)))
  Drobna roznica a cieszy.... Problemem jest kto korzyst ze system...suwerena czyli Narod...czy uzurpator czyli bankier.
  Pieniadz jest wlasnoscia Narodu.....I ma sluszyc tworzeniu narodu wlascicieli. Jesli bankier nie mia nic ..I to nic panu pozyczly, a to nic pan zmienil w dom.....to czyj jest dom????
 • @RomanKa 02:10:04
  Dalej nic nie dociera...
  "Jesli bankier nie mia nic ..I to nic panu pozyczly, a to nic pan zmienil w dom.....to czyj jest dom????"
  To jest tak oczywiste, że aż dziwię się iż ma pan z tym problem.
  Po pierwsze to nie jest prawda, że "bankier nie ma nic".
  Gdyby to pan wynajął sobie biuro i zechciał robić dokładnie to samo (pożyczać nie mając niczego) to wylądowałby pan w więzieniu.
  Banki są w posiadaniu monopolu (np Federalna Rezerwa) na straży którego stoi prawo.
  Tak więc kiedy idzie pan do banku po kredyt wchodzi pan dobrowolnie w umowę z tym bankiem i "dostaje" pan kredyt (większa część tego kredytu została stworzona z powietrza w momencie gdy złożył pan podpis pod dokumentem).
  Do momentu kiedy nie spłaci pan tego kredytu właścicielem domu jest bank.
 • @Robik 02:31:54
  Najtrudniej wiedziec niewidzialne:-)))
  CO ma bank panie Robik...to " prawo monopolu " tworzenia pieniadza z niczego.
  TO nie jest jego prawo..ale to jest prawo Suverena , jakie suweremn scedowal na bankierow…. To prawo powinno i musi wrocic do Suwerena.
  Pan wie- ze tak jest zatem jest to proceder nielegalny I jest dotad dopuki suweren, czyli Narod na to pozwala.
  Pyta pan- zatem czyj jest dom.... dom jest pana..bank jest wlascicielem hipoteki nie domu..i dopuki pan placi obsluge hipoteki prawo wlasnosci nalezy do pana. System nie jest zly ..niegodziwy jest proceder obslugi hipoteki dzieki, ktorej lupia pana z wlasnosci.
  Dom musi pan wybudowac..jesli umie pan to robic potrzebuja pan tylko pieniedzy na materialy….ma pan wiele mniejsza wtedy hipoteke….Jesli policzy pan koszty materialow, robocizny,,otrzymuje pan koszty domu rzeczywiste.Reszta to narzuty bankierow za czysta spekulacje ..niech je pan porowna....
 • @Robik 02:31:54
  ,,,to w przypadku domu..prywatnego domu ..mowilismy o Infrastrukturze...sluzacej jako utillities spolecznosci -panstwoa....
  Niech pan zauwazy, ze w tym procesie budujemy bruk...na ktorym moga znalezc sie oszusci….im szybciej tym lepiej. Jesli tylko zmienic zapis Konstytutki nie pozwalajacy finansowac Rzadowi wlasnych projektow….
 • @RomanKa 03:15:06
  Panie Romanie
  Tak czy owak ktoś musi podjąć pracę nad pieniądzem suwerennym w miejscu w którym przerwał ja Milton Friedman. Ten ostatni - pomimo, że był w tej dziedzinie laureatem Nagrody Nobla - nie poradził sobie ze sposobem rozproszenia emisji. My taką propozycję składamy do dyskusji. Emisja pieniądza ma zmniejszać zatory płatnicze pomiędzy przedsiębiorstwami.
 • Autor
  Witam. Też jestem emerytem i czytam pańskie artykuły. Nie napisał pan, kto to jest ta "patriotyczna opozycja", bo ja takiej nie widzę a tylko jest ze strony "opozycji totalnie durnej" ciągły atak na rząd PIS!!! Czy pan nie rozumie, że PIS oderwał dużo ryjów od koryta i ukrócił znacznie złodziejstwo w Polsce???To spowodowało wściekłość złodziei i kombinatorów, i dlatego ich "program" to "odsunąć PIS za wszelką cenę od władzy"!!! Mam nadzieję, że Polacy widzą efekty rządów PIS i to docenią w wyborach do Sejmu, bo wygrana tej bandy kretynów, nieudaczników i propagatorów seksualizacji naszych dzieci, spowodowałaby katastrofę w Polsce i pewnie wtedy wariant wenezuelski!!!Ta , zapowiedziana piątka+ to nie jest rozdawnictwo, tylko sposób na poprawę życia polaków i ich dzieci a w polityce liczy się tylko skuteczność!!!
 • @nikander 08:09:21
  Drogi panie Jozefie... kto to zrobi???? Powinnismy to zrobic MY...bo nas doja…. Z pieniadzem ,jak i z Ojczyzna, z ktora- jak powiadal Wankowicz -tak samo, jak z krowa..siadziesz przy wymieniu masz mleko... siadziesz z tylu masz....
  Jesli Ojczyzna jest Suwerenna, a MY- Narod POlski Suwerenem...do nas nalezy Pieniadz..jaki emitujemy...a ten pieniadz ma byc SPRAWIEDLIWY I UCZCIWY....nie suwerenny. Jest tylko jeden suweren - Narod.
  Uczciwy i sprawiedliwy Pieniadz to Medium Wymiany, ktore spelnia funkcje medium ..a nie narzedzia lupienia pracujacego Narodu,.
  Niech pan zauwazy , ze ten system ulamkowej bankowosci, bazujacej na pieniadzu o parytecie dlugu....pracuje. Powduje skutki ekonomiczne powdujace przyrost ekonomii fizycznej...ale straszliwie negatywna w sferze abstrakcji ..czyli wlasnosci.
  Collateralyzyjac w procesie wszystko co wyprodukuje fizycznie na hipoteke, ktorej uzurpuje sobie wylaczne prawo wlasnosci poprzez oprocetownie niesprawiedliwie wysokie - zatem nieuczciwe!
  Je bym nie lamal sobie glowy nad tym jaki pieniadz wymyslec , to stare pojecie....nie zamieniabym tez parytetu….bo sami widzimy ze papier I abstrakcja czynia cuda w swiecie fizycznym, bo praktycznie tylko prawnie organizuja ludzka aktywnosc ...Nalezy tylko odebrac Lichwie prawo emisji pieniadza I przywrocic w rece narodu.
  Zabierze im pan pieniadze...jutro wydrukuja dwa rqazy wiecej....tego prawa nalezy ich pozbawic.
  Pozbawiajac ich tego zachowujemy progress, nie stajac sie dzierzawcami utrzymujacycmi wszystko c nas otacza…. sluzac uzurpatorom, ktorch jedynym tytulem do wlasnosci sa puste zera na calkowicie pozbawionych zabazpieczenia kontach.
 • @zibi 13:45:15
  Panie zibi….jasniej nie mozna...pelna z panem zgoda.
  Polityka to zdolnosc I umiejetnosc zalatwiania rzeczy - do zalatwienia ...mozliwych~!!!!!!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031