Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
760 postów 7927 komentarzy

Partia50plus

nikander - Bardziej pragmatyczne niż rewolucyjne myślą wojowanie.

Polska trzeszczy w szwach i czeka na reformy

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Możecie się z propozycjami przygotowanymi przez Konfederację na Rzecz Reform Ustrojowych nie zgadzać. Jednak zacznijcie dyskutować i to dyskutować przytomnie.

      Zacznę z grubej rury: skazuję szeregowego posła Jarosława Kaczyńskiego et consortes (bo dotyczy to także gabinetu i klubu poselskiego) na śmierć za ukrycie przed Sejmem, Senatem i Prezydentem rzeczywistych dochodów państwa podczas debaty nad budżetem celem sfinansowania transferów socjalnych mających zapewnić sukces wyborczy PiS w nadchodzących wyborach.

 

Uzasadnienie

 

     Kolejne „piątki Kaczyńskiego” zupełnie podważyły szacunek społeczeństwa do państwa i jego instytucji. Jeden z najważniejszych dokumentów jakim jest budżet stał się fikcją. Nastąpiła zupełna demoralizacja władzy ustawodawczej i wykonawczej, za którą odpowiedzialny jest szeregowy poseł Jarosław Kaczyński. W imię realizacji w Polsce poruczonych działań ekonomicznych okupantów, PiS i jego ścisłe przywództwo podjęli próbę wywołania wewnętrznego chaosu i doprowadzenia do utraty suwerenności. Widomym tego przykładem jest strajk nauczycieli.

     Społeczeństwo jest okłamywane rzekomą troską o najsłabszych. Jednak ta „troska” powinna być zastrzeżona dla statutowych organów państwa jakimi są Sejm i Senat i powinna być przedmiotem publicznej debaty. Tymczasem ani posłowie ani senatorowie ani wyborcy nie są informowani o faktycznym stanie finansów państwa co musiało wywołać frustrację i agresję bardziej świadomej części społeczeństwa.

      Minister Finansów Teresa Czerwińska milczy na temat źródeł finansowania „piątki Kaczyńskiego” a społeczeństwo dalej nie chce wierzyć zapewnieniom Premiera Morawieckiego, że budżet się spina. Jeśli źródłem finansowania tych transferów socjalnych mają być operacje strukturalne polegające na wykupie przez NBP obligacji skarbu państwa na rynku wtórnym (co zapisano dokumencie „Założenia polityki pieniężnej na rok 2019” to społeczeństwo powinno być o tym fakcie jak najszybciej poinformowane.

      Suwerenny rząd powinien uświadomić naród, że jesteśmy wielką gospodarującą społecznością, wielkim narodowym przedsiębiorstwem, którego wszyscy obywatele są jego udziałowcami i należy im się dywidenda za dodatkowy wysiłek gospodarczy. Wtedy i tylko wtedy może nastąpić zgodne współdziałanie i wspólny wysiłek całego narodu. Każdy rząd, który tego nie robi jest rządem namiestnikowskim, którego zadaniem jest utrzymywanie społeczeństwa w nieświadomości swoich praw.

Wiedz że:

 • Rząd godzi się na architekturę monetarną polegającą na kreacji pieniądza jako oprocentowanego długu przez co społeczeństwo obciążanie jest kosztami rzędu 130 mld zł rocznie

 • Rząd przez doktrynalne trzymanie się ideologii neoliberalnej godzi się na wyprowadzanie z naszego kraju około 100 mld zł rocznie z tytułu dywidend od obcego kapitału.

 • Rząd nie radzi sobie ze stratami budżetu z tytułu stosowania w obrotach międzynarodowych tzw. cen transferowych oraz luksemburskiej optymalizacji podatkowej szacowanej na około 70 mld zł rocznie.

      W tej sytuacji strajk nauczycieli należy traktować jak znane z socjologii zachowanie „niedźwiedzia, którego bolą zęby”. Nauczyciele czują, że te pieniądze gdzieś są i nic więcej od nich oczekiwać nie możemy, a rolą rządu jest umieć je odzyskać dla narodu.

Czas na nową polską doktrynę gospodarczą. Ściągajcie publikujcie wśród znajomych materiały wprowadzające w jej istotę.

Wprowadzenie:

https://www.dropbox.com/s/fikkgbg5zk5wbh4/PDG-wprowadzenie.pdf?dl=0

Postulaty:

https://www.dropbox.com/s/u2ipvlo8hl6aii5/PDG-postulaty%20.pdf?dl=0

Wykonanie:

https://www.dropbox.com/s/i4uak4qzs1krz7r/PDG-wykonanie.pdf?dl=0

      Sprawa wygląda poważnie. Strajk nauczycieli nie jest strajkiem takim sobie. To Polska trzeszczy w szwach i woła o reformy. Jeśli nie doczeka się reform to wkrótce będzie po niej pozamiatane. Możecie się z propozycjami przygotowanymi przez Konfederację na Rzecz Reform Ustrojowych nie zgadzać. Jednak zacznijcie dyskutować i to dyskutować przytomnie.

KOMENTARZE

 • I znowu Józefie jesteś niesprawiedliwy.
  Kaczelnik walczy z ubóstwem w Polsce a ty rzucasz mu kłody pod nie wypastowane buty.
  Tak się nie godzi!
 • @ Autor, All
  "Jeśli źródłem finansowania tych transferów socjalnych mają być operacje strukturalne polegające na wykupie przez NBP obligacji skarbu państwa na rynku wtórnym (co zapisano dokumencie „Założenia polityki pieniężnej na rok 2019” to społeczeństwo powinno być o tym fakcie jak najszybciej poinformowane."

  Wtedy usrelici się dowiedzą i zbombardują nas jeszcze lepszą demokracją.

  5*

  Ukłony
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 08:58:33
  no tak mi przeszkadza te 882 zł szczęścia w maju, że zapomniałem o sprawiedliwości.
  Pozdrawiam
 • @Jasiek 08:59:41
  Ale to przecież będą nasi. Jak to kiedyś leciał? - "z ojcowej ręki nie boli"
  Taki klaps byłby bardzo trzeźwiący - nieprawdaż?.
 • @nikander 09:04:32
  Jak Ci tak przeszkadza te 8 stówek to ja mogę przytulić :)
  Podesłać nr konta?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 09:11:29
  Wprowadzasz tu element powagi a właśnie w tej sytuacji jest trudny do zastosowania.
  Pozdro.
 • @nikander 09:22:33
  To jest tak smutne, że można tylko się pośmiać. Inaczej zwariujemy.
  W Polsce jest podobno coś co się nazywa Trybunał Stanu. No chyba że już zlikwidowano. Tylko drzewa i latarnie zostały?
 • @nikander 09:04:32
  "Polska trzeszczy w szwach"?

  Cały świat trzeszczy w szwach. To co proponujecie, to leczenie trupa - socjalizm Tak - wypaczenia Nie.
  Musi nastąpić globalny reset : https://www.youtube.com/watch?v=reaod5V5j8Y
 • @Talbot 10:45:32
  Przecież niczego nie przeczytałeś. Nie wierzę. Skąd zatem komentarz.
 • @nikander 11:03:43
  Przeczytałem wiele rzeczy o Matrixie i jego agentach wpływu - Twoją notkę także.
 • @nikander 11:03:43
  Chcesz zreformować Matrixa?
  Wielu się na to porwało i zaginęli bez wieści.
 • Czy dług w ogóle istnieje?
  jak dział Matrix....
  "Istnieje dopiero wtedy, gdy się go udowodni. Do tego momentu wszystko jest „rzekome”. Inaczej równie dobrze mógłbym powiedzieć, że jest mi pan winien milion i ma mi pan go oddać, a pan mówi, że nic mi nie jest winien. A ja znowu, że pan jest winien, wtedy pan mówi: „Idź pan do sądu i udowodnij”. I kiedy udowodnię, a sąd zasądzi, to znaczy, że był dług. Jeżeli pana pozwę i przegram, to znaczy, że żadnego długu nie było."
 • Katargina musi być zniszczona
  a po za tym,

  jak mają strajkować emeryci ?
 • @Talbot 11:59:03
  Czy dług w ogóle istnieje?

  Tak! Ten dług istnieje na światowym rynku finansowym. Należy się on twórcom i właścicielom obecnego systemu pieniężnego.

  Gwarancją do spłaty "długu publicznego", są instrumenty finansowe na światowym rynku finansowym, zwane certyfikatami urodzeń ludzi, w posiadaniu w/w właścicieli. Certyfikaty urodzeń, są tworzone bez zgody ludzi na taki proceder. Nie pytano nikogo czy na to się zgadza. Informacja z ewidencji ludności, jest posyłana elektronicznie do Waszyngtonu DC, wraz z nadanym do tego celu peselem i sfałszowanym nazwiskiem i imieniem.
  Więc jak się potrafi udowodnić, że to jest przestępstwo, to długu nie ma, tylko wręcz coś przeciwnego, nazywane systemową kradzieżą państwowych zasobów dóbr. Wtedy dług prywatnego państwa, jest ewidencją wartości skradzionej.
  W tej matrixowej teorii, pieniądze w bankach centralnych, w zabiegu kupowania obligacji państwa, nie są kreowane z powietrza jak błędnie się to oznajmia, ale na podstawie wartości ceryfikatów urodzeń, osób rezydujących w prywatnym państwie.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031