Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
760 postów 7926 komentarzy

Partia50plus

nikander - Bardziej pragmatyczne niż rewolucyjne myślą wojowanie.

Ogłoszenie drobne: produkt polityczny sprzedam

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nie będę się kłócił o cenę ale,

kupujący powinien dysponować kwotą około 500 000 zł na rozruch i deklaracjami wpłat przez kandydatów na posłów w wysokości średnio około 10 000 zł na jednego. W sukces możecie wierzyć lub nie, a na łaskę wyborców nie liczcie. Oni już są zamroczony PiS-owskimi kiełbaskami wyborczymi . Kto by tam uznawał za wartości takie byty abstrakcyjne jak: samorządność, uwłaszczenie, deproletaryzacjęczy integrację społeczną. Wymagana jest też pewna odporność psychiczna, gdyż przez ziomków zostaniecie zakwalifikowani do grona koryciarzy i przekrętasówa w wersji light poszuka Wam się rzytowskich korzeni.

Jednak, gdyby ktoś uznał, że ten wstęp był nie na miejscu to zapraszam do współpracy.

 

 

Deklaracja programowa Komitetu Wyborczego Wyborców „Samorządni, uwłaszczeni, zintegrowani”do wyborów parlamentarnych w 2019 roku.

Samorządność – zmodyfikowany model szwajcarski

Przesłanki:

Art. 4 Konstytucji RP. 1. Władza zwierzchnia w Rzeczypospolitej Polskiej należy do Narodu. 2. Naród spra­wuje władzę przez swoich przedstawicieli lub bezpośrednio.

Główna idea:

Przedstawiciele piszą ustawy i rozporządzenia a naród w drodze głosowania je zatwierdza.

Rozwiązanie:

- Organ przedstawicielski ma łączyć funkcje samorządu terytorialnego (sfera budżetowa) i samorządu funk­cjonalnego (gospodarka).

- Projekty ustaw i rozporządzeń przedkładane narodowi do akceptacji muszą najpierw osiągnąć konsensus pomiędzy ławami budżetową i gospodarczą organu przedstawicielskiego.

- Od strony organizacyjnej system wspiera e-Voting.

Uwłaszczenie -deproletaryzacja

Przesłanki:

Art. 227 p.1 Konstytucji RP. „Centralnym bankiem państwa jest Narodowy Bank Polski. Przysługuje mu wyłączne prawo emisji pie­niądza oraz ustalania i realizowania polityki pieniężnej.

Jeśli robotnik rolny może marzyć o zdobyciu własnego kawałka ziemi i o gospodarowaniu wedle swoje­go upodobania, robotnik fabryczny nie może o tym marzyć, aby posiadać na własność cuda nowoczesnej tech­niki, natomiast może i powinien myśleć o tym, aby stać się współwłaścicielem przedsiębiorstwa, w którym pracuje"- Marian Wieleżyński(współautor encykliki Quadragesimo anno)wypowiedź z 1899 roku.

Główna idea:

Uwłaszczenie pracowników na pracowniczym majątku produkcyjnym. Realizacja postulatu „odpowiedzial­ność przez własność”.

Rozwiązanie:

1. Przywrócenie NBP prerogatywy wynikającej z art. 227 Konstytucji RP. Uspołecznienie pieniądza.

2. Dywidenda produkcyjna - finansowanie pracowniczego majątku produkcyjnego emisją pieniądza suwe­rennego („parkowanie” emisji pieniądza w gospodarce).

3. Ewidencję indywidualnych kont pracowniczego majątku produkcyjnego prowadziłby Bank Gospodar­stwa Krajowego (BGK).

3. Kapitał „podążałby za pracownikiem” w przypadku zmiany pracy lub podjęcia własnej działalności go­spodarczej i stawałby się własnością pracownika po przejściu na emeryturę. Przesunięć dokonywałby BGK.

Integracja  przedsiębiorców  i  załóg

Głowna idea:

Podniesienie kapitału strukturalnego naszej gospodarki poprzez wprowadzenie rozwiązań prawnych polep­szających kooperację przedsiębiorców między sobą oraz współpracę właścicieli przedsiębiorstw z załogami.

Rozwiązanie:

1. Wprowadzenie rozporządzeń wykonawczych wspierających funkcjonowanie związków gospodarczych o integracji produktowej i strukturze sieciowej.

2. Uzupełnienie Kodeksu spółek handlowych o spółkę właścicielsko-pracowniczą z właściwymi dla rozwoj­u partycypacji pracowniczej formami własności i formami sprawowania zarządu.

KOMENTARZE

 • własne
  Oj Nikander, Nikander, że też musisz bajerować nas takimi durnotami jak w tym zdaniu poniżej.

  ,, …robotnik fabryczny nie może o tym marzyć, aby posiadać na własność cuda nowoczesnej techniki,….

  Reszta może być Ok, bo nie czytałem.
  Co do 10 tyś. by miał kandydat na posła na swoją kampanię to jestem tego samego zdania. To taka mała inwestycja w siebie i ewentualne przyszłe znacznie większe zyski
  Sam byłem biznesmenem, stale inwestowałem i zarabiałem albo traciłem.
  Z tym robotnikiem, co nie może posiadać… podaję adres internetowy gdzie może sobie kupić w częściach te cuda techniki i złożyć w jeden kawałek, co wychodzi całkiem tanio i robić cuda, cudeńka i jeszcze więcej.
  Polecam tą stronę bo sam się tam zaopatrywałem we wszystko co potrzeba by zbudować obrabiarkę numeryczną

  https://www.ebmia.pl/?gclid=EAIaIQobChMI_5CfgsTW4QIVQ-R3Ch1WXQHQEAAYBCAAEgKtGPD_BwE

  a jak nie, no to można kupić gotowy produkt nawet na Allegro i produkować.

  https://allegro.pl/listing?string=frezarka%20cnc&bmatch=baseline-var-n-com-1-1-0313

  a jakbyś potrzebował z zagranicy, np. z Chin to daj znać, podam ci po znajomości adresy Alibaba.com i inne
 • @Oświat 08:56:13
  Gdybyś nie był pospolitym pisowskim sekciarzem , to byś miał większy szacunek do słów Mariana Wieleżyńskiego założyciela pierwszej na ziemiach polskich spółki właścicielsko-pracowniczej "Gazolina" S.A. jednocześnie współautora encykliki Quadragesimo anno. Czy naprawdę wyznawca religii pisowskiej misi być niedouczonym, zidiociałym i zżydziałym szabas gnojem???

  To jest wojna wiec nie oczekuj wersalu.
 • @Aministratorzy
  Nie miałbym nic przeciwko temu aby tym projektem zainteresowała się społeczność NeOnu24. Jest tu wielu Internautów kumatych ( dla których piszę) i można by zorganizować sporą część aktywu. Nie wiem, czy te od 350 do 500 złotych za prace w komisji wyborczej jest jakimś atutem, ale zawsze.
  Mieliście kiedyś taki skrypt do organizacji prawyborów. Może by do tego wrócić.
 • @Oświat 08:56:13
  no to może jakaś instrukcja, jak robol ma postawić sobie dom, albo zmajstrować samochód, dajmy na to taką Teslę.
 • @nikander 09:54:07
  jak zwykle zapytam, jak w twojej wizji świata mają przeżyć emeryci ?
 • @interesariusz z PL 10:04:45
  Sam jestem emerytem. Prowadząc działalność gospodarczą opłacałem najniższą stawkę z możliwych. Emerytura jest cienka i muszę dorabiać. Jeszcze daję rade. zawsze znajdzie się jakiś płot do pomalowania.
  Proszę zatem uwierzyć, że bardzo dobrze znam temat i wiem gdzie szukać pieniędzy. Dużych pieniędzy. Tkwią właśnie w tych postulatach. Pisałem o tym setki razy.
 • @nikander 10:10:27
  Ja też, z tym, że byłem pracownikiem naukowym, a potem dydaktycznym politechniki, a państwo mnie oszukało, bowiem do ZUS wpłacało tylko od gołej pensji. Też będę musiał dorabiać, i zupełnie nie wiem, gdzie szukać pieniędzy.

  Solidaruchy w swoich przekształceniach własnościowych przyjęli zasadę, nasze kamienice, wasze ulice.

  Właśnie dlatego, moja emerytura jest równa czynszowi za mieszkanie, zajmowane przez rodzinę od wojny, w skarbie państwa. Nie u jakiegoś tam kamienicznika.

  W twoim modelu brak jest (albo nie doczytałem) udziału emerytów.
 • @interesariusz z PL 10:02:24
  Wpisz sobie w YT –Budowa domu i oglądaj filmy takie jak poniżej
  https://www.youtube.com/watch?v=xCL-2AGWeVs
  https://www.youtube.com/watch?v=rO10UXonJNU
  https://www.youtube.com/watch?v=d2qDY92DEqE
  i wiele innych.
  Dobrze i solidnie robi się z bloczków Teriva ten sam system na stropy
  Na samochodach się nie znam, więc kupuję je w całości.
 • @Oświat 12:10:35
  a ile te bloczki mają kosztować ? co z wymogami energetycznymi, no innymi równie durnymi ?
 • @Oświat - na litość!
  Wyprodukować, albo taniej kupić w Chinach , to można zawsze wszystko. Z tym żadnego problemu nie ma. Zaczyna się on, gdy przyjdzie sprzedać ten produkt z zyskiem...
 • @interesariusz z PL 12:53:25
  Producent wszystko podaje.
  Można to znaleźć w Internecie.
  Belki stropowe trzeba zamówić na 3 tygodnie wcześniej, zapłacić dodatkowo za dowóz.
  Podam ci, że trzy stanowiska garażowe na duże samochody, plus na magazyn plus, na warsztat, razem 120 m. kw. koszt bez bram, ale z drzwiami i oknami to coś tak ok. 50 tyś zł (materiał i robocizna) Na razie bez tynków, ale z posadzkami. Tanio jak barszcz.
 • @zadziwiony 15:43:38
  Nie jest tak źle, ja to co zrobiłem w garażu w ubiegłym roku wszystko sprzedałem. W tym roku już tego asortymentu nie robię, chociaż popyt jest dalej. Moje lata już są takie, że już tylko spacerek i to przymusowy. Wczoraj zobaczyłem faceta który siedział na kresełeczku i z brzegu łowił rybki w miejscu w którym tych rybek być nie powinno, a wracając patrzę do wiaderka, ma pełno rybek, tyle że malutkich. A u mnie na działce leżą łódki i klucze i wiosła mam w domku i mogę te łódki brać i pływać, wędki oczywiście od syna, może nawet kartę wędkarza.
  Ociepli się każę łodzie zwodować i zostanę rybakiem.
  Nie będzie mnie nikander od ,,niedouczonym, zidiociałym i zżydziałym szabas gnojem” wyzywał
 • @nikander plus
  ,,wiem gdzie szukać pieniędzy. Dużych pieniędzy..."

  Nikander to jest zabawny facet, wie gdzie szukać dużych pieniędzy, a zamiast tych dużych pieniędzy, szuka płotów do malowania.
  Cały nikander, jak takiego komika nie kochać.
 • @Oświat 16:36:14
  Szanowny Panie. Gdybyś Pan miał odrobinę krytycyzmu do siebie, to wiedziałbyś kiedy skorzystać z przywileju milczenia. Przynudzasz tu o jakich cegłach i rybkach. Weź się wreszcie ogarnij. Mniemam, że z notki nie zrozumiałeś ani jednego zdania a co dopiero mówić o głębszym kontekście. To nie jest tematyka dla Ciebie. Zrozum to.
 • @Oświat 16:30:24
  "Nie jest tak źle, ja to co zrobiłem w garażu w ubiegłym roku wszystko sprzedałem. W tym roku już tego asortymentu nie robię, chociaż popyt jest dalej"

  a nie lepiej było przekazać produkcję jakiemuś nieborakowi, co to sam jej nie zorganizuje ?
 • @Oświat 12:10:35
  A pozwolenia?
 • @Oświat 16:17:10
  Pozwolenia, zagospodarowanie przestrzenne i oczywiście własna działka. Odnoszę wrażenie, że nie znasz rzeczywistości
 • @Oświat 16:30:24
  A można zabierać malutkie rybki? Oj, bajerujesz. Za dużych też nie mozna zabierać, choćby szczupaki.
 • @Wican 10:07:34
  A pozwolenia?

  Skurwysyny, zawsze mi odmawiali.
  Takiemu co potrafił sobie załatwić, pozwolenie zapłaciłem odstępnego 150 tyś złotych.
  A gość odsprzedał mi pozwolenie i projekt, bo Jaruzelski wprowadził stan wojenny i facet uznał, że budować wyłącznie z kradzionych na państwowych budowach materiałów, to za duże ryzyko.
 • @Wican 10:08:36
  ...malutkie rybki?

  Malutkie rybki, uwolnię z haczyka, będę brał tylko szczupaki.
  Karpie (duże) to mam w stawie
  https://www.youtube.com/watch?v=7SY0yRJdx38
 • @Oświat 11:21:15
  Spotkałeś faceta, który małe rybki miał w wiaderku. Czyli do zabrania.
  A 150 000 za pozwolenie? Chyba lirów włoskich albo forintów.
 • @Wican 11:52:42
  złotówek, zarobki dyrektora były w tamtym czasie gdzieś w granicach 10 do 15 tyś zł
  Młody jesteś (?) czy nie pamiętasz tamtych czasów?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031