Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
760 postów 7927 komentarzy

Partia50plus

nikander - Bardziej pragmatyczne niż rewolucyjne myślą wojowanie.

Do Pana Ryszarda Opary i społeczności NeOn24

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Tym razem będzie prośba z nutką oferty.

Szanowny Panie Ryszardzie.

      NeOn24 był tym medium na którym okrzepła doktryna gospodarcza i polityczna Konfederacji na Rzecz Reform Ustrojowych „KoReUs’. Napisałem sporo notek i w większości przypadków oczekiwałem na : „a co oni na to?”. Komentarze pozwalały mi modyfikować rozwiązania lub pobudzały do kopania głębiej. Czasami zaciekle broniłem swojego, ale zwykle po jakimś czasie ustępowałem. Nie udałoby się bowiem napisać czegoś co pretenduje do „aspiracji politycznych i gospodarczych Polaków”, bez interakcji z żywymi ludźmi. Jest to zatem nasz wspólny dorobek i coś z tym dorobkiem trzeba by zrobić. Ostatnio sporo czasu poświęciłem na opracowanie narzędzia, które mogłoby się przydać do obalenia koteryjno-wasalnego sposobu sprawowania rządów w Polsce. Prosiłbym zatem Pana o objęcie przez NoOn24 patronatu medialnego nad tą inicjatywą. Cóż mogę oferować w zamian? - niewiele, pozalogiem i linkiem na powitalnej zakładce portaliku koreus.vot.pl

Blogerów i Komentatorów

     zapraszam i zachęcam do zintensyfikowania tematyki związanej z aspiracjami Polaków włączonych do naszego programu. Jak już wcześniej zapodawałem koncentrujemy się na 9-ciu tematach zebranych w trzy grupy.

Samorządność:

- elementy demokracji bezpośredniej na szczeblu centralnym,

- demokracja bezpośrednia na szczeblu lokalnym,

- samorząd gospodarczy.

Uwłaszczenie:

- uwłaszczenie narodu na zasobach naturalnych

- uwłaszczenie na suwerennym pieniądzu

- uwłaszczenie na własności produkcyjnej

Integracja gospodarcza i społeczna

- deproletaryzacja, partnerski model partycypacji

- związki gospodarcze o integracji produktowej

- integracyjne aspekty systemu podatkowego.

     W zakładce „DOKUMENTY” znajdziecie Państwo sporo opracowań najlepszych specjalistów z poszczególnych dziedzin. To dopiero początek i sporo osób zapowiedziało przesłanie swoich opracowań. Mile widziane byłyby recenzje tych materiałów na łamach NeOn24.

 

Naszą misją jest złamanie koteryjno-wasalnego systemu sprawowania władzy w Polsceukrytego za demokratyczną fasadą ordynacji wyborczej.

      Kto oglądał wybory od strony kuchni ten wie, ze obywatele pozbawieni są biernego prawa wyborczego. Jeśli jesteś z układu to musisz się skundlić do imentu przed „głównymi kadrowymi” kraju: Kaczyńskim lub Schetyną. Inaczej – bracie – profity dla Ciebie i rodziny odpływają w siną dal. Tu tkwi przyczyna powszechnego skundlenia naszej klasy politycznej.

      Jest jeszcze inna droga ale wygląda ona mniej więcej tak: jakiś niekumaty celebryta nagle otrzymuje, nie wiadomo skąd, kasę i zaplecze medialne i sprawa jest prosta. Wyznacza się taksę za poszczególne pozycje na liście. Powtarzam: kto tego nie widział ten nie wie. Ja zazwyczaj otrzymuję propozycję 7-go miejsca na liście za 50 tys. zł z tłumaczeniem, że ewentualną pozyczkę na ten cel odbiję sobie z łupów wyborczych.

Wielu tatusiów co to polityczną karierę dla swoich potomnych zaplanowało, z chęcią tę kase wykładają, aby synkowie się „w polityce otarli”.

My proponujemy następującą drogę:

 1. Społeczność, która wie czego chce,

 2. Think-tank, który to przełoży na papier w formie ustaw,

 3. Komitet Wyborczy Wyborców, który dostarczy zaplecza organizacyjnego

 4. Prawybory, które wyłonią „spójną programowo, kadrowo i pod względem przywództwa ekipę kandydatów”.

 

     Prawybory mają otworzyć drogę kariery politycznej dla każdego. Mają przywrócić bierne prawo wyborcze obywatelom. Zarejestrujcie się na naszym portaliku, przetestujcie i oceńcie, czy nasz szlachetny zamiar ma szansę na realizację.

Jak zatem będzie wyglądał nasz „lokal wyborczy”:

każdy uczestniczący w prawyborach otrzyma sześć głosów do rozdzielenia na różnych kandydatów delegując ich do pisania ustaw.

Lista

Tematyka

Krajowa (kandydat spoza Twojego okręgu wyborczego)

Samorządność

Uwłaszczenie

Integracja

Okręgowa (kandydat z Twojego okręgu wyborczego)

Samorządność

Uwłaszczenie

Integracja

Co w tym wszystkim jest najważniejsze: wyborca przekazuje tylko władze w zakresie napisania ustaw. Akt głosowania pozostawia dla siebie. Jest to praktyczna realizacji art. 4. naszej Konstytucji!!!!!!.

A tak to wygląda na portaliku.

 

No i to o co nam chodzi: spójna programowo, kadrowo i pod względem przywództwa ekipa do realizacji aspiracji politycznych i gospodarczych Polaków wyłoniona całkowicie oddolnie bez żadnej interwencji sił wyższych.

Zarzuca mi się, że nie jest to oferta skierowana do wszystkich. Tak – nie jest skierowana do osobników, którzy – z racji sprawowania tu agentury lub przyczyn związanych z wyznawaniem religii kupieckiej - odmawiają Polakom wszelkich aspiracji, skazując ich na życie w państwie według Kaczyńskiego lub Schetyny.

 

Szanowny Panie Ryszardzie, Drodzy Blogerzy i Komentatorzy. Wstawcie się gremialnie w naszych koszarach. Dajcie zaplecze społeczne tym, których widzielibyście na listach wyborczych.

 

Do 30 czerwca dane w zakładce PRAWYBORY są danymi testowymi służącymi także celom dydaktycznym. Możecie próbować do woli. Po tym terminie tabelki zostaną wyczyszczone i rozpoczniemy pracę na poważnie.

 

Przypominam: http://koreus.vot.pl/

 

ps. sorry, ale nie poradziłem sobie z wczytywaniem czytelnych obrazków. Może jakaś porada...

KOMENTARZE

 • wklejanie obrazków
  Można pójść na stronę:
  http://tinypic.com/
  i upload swoje zdjęcie, wykres itp.
  Klikamy na "Choose file" i wybieramy swoje zdjęcie które ma się na komputerze.
  Później klika się na "UPLOAD NOW!"
  i dostajemy adres pod:
  IMG Code for Forums & Message Boards:
  Wklejamy bez [IMG] z przodu i z tyłu [/IMG]
  Zdjęcie które znajduje się na stronie internetowej wkleja się w ten sposób:
  klikamy prawym przyciskiem na myszce i znajdujemy adres pod:
  "Copy image address"
  Wklejamy adres.
 • Partia polityczna to towar!
  W czasie ostatnich kilkunastu lat obserwowałem kilkanaście różnych inicjatyw politycznych, z których wszystkie upadały, pomimo bardzo dobrych programów.
  Dlaczego?
  Organizatorzy różnych inicjatyw politycznych wychodzą z mylnego przekonania, że o ich sukcesie zadecyduje program.
  Na rynku "produktów politycznych" program jest bez znaczenia, po pierwsze dlatego, że większość wyborców nie jest w stanie "programów" zrozumieć, a ci co byliby intelektualnie do tego zdolni nie mają czasu ani ochoty do "studiowania" programów.
  O tym która partia wygra wybory decyduje tylko i wyłącznie reklama i marketing. Zaś te wymagają ogromnych nakładów finansowych! Gdzieś w internecie wyczytałem, że wprowadzenie partii do parlamentu w Polsce wymaga wyłożenia 100 mln. dolarów na reklamę telewizyjną.
  Ale nawet te 100 mln. dolarów nie załatwia sprawy! Trzeba jeszcze "przekonać" telewizje (które są w całości pod obcą kontrolą) aby łaskawie zgodziła się udzielić "gościny" takiej czy innej partii!
  Jeśli partia nie ma "okrągłostołowego" namaszczenia to żadna telewizja nie wspomni o niej nawet w programach emitowanych o godzinie 4 rano!
  W Polsce jest ponoć ponad 200 partii politycznych, czy ktoś o nich słyszał? I nigdy nie usłyszy!
  Z Pana inicjatywą będzie podobnie, zginie śmiercią naturalną gdyż dowie się o niej ze 300 osób. Takie są brutalne prawa każdego rynku! Kasa, kasa i jeszcze raz kasa! A oprócz kasy "podpięcie" się pod sitwę "okrągłostołową".
 • @władek 10:30:26
  W tym co Pan pisze jest sporo racji a - być może - cała racja na dziś. Najgorsze w tym jest to, że istnieje powszechne mniemanie, że tak być musi. Pozostaje nam zatem "obszczekiwanie" rzeczywistości. Co innego nam pozostało w sytuacji braku kasy.
 • Narodowa Demokracja to jeden żywy system zdrowych jednostek.
  .
  Partie polityczne są zaprzeczeniem demokracji.

  Niemożliwe jest ustalenie granic systemu narodowej polskiej demokracji, bez wcześniejszego dokładnego ustalenia liczby senatorów i posłów.

  Bez granic kształtu, patent jest niedopracowany.
 • Szanowny Panie Nikander,
  Szanowny Panie Józefie,

  Bardzo cenię Pana inicjatywy, współpracę i wysiłki włożone w utworzenie
  Konfederacji na Rzecz Reform Ustrojowych.
  To naprawdę bardzo cenna i godna polecenia inicjatywa.

  Zawsze bardzo ceniłem Pana artykuły na temat uspołecznionej Gospodarki Rynkowej - i inne tematy pośrednie. Zawsze je czytałem...

  Chętnie wyrażam zgodę na to aby Neon24.pl objął patronat medialny nad dalszymi działaniami KoReUs...

  Ale co to w praktyce oznacza?
  W czym moglibyśmy pomóc?
  Co ja czy Neon24.pl - konkretnie miałby zrobić?

  Całkowicie zgadzam się z uwagami Pana Władka, który dość sensownie i pragmatycznie podsumował dzisiejszą sytuację w Naszym Kraju.
  Nie będę ich powtarzał - ale to absolutna racja.

  Żyjemy w świecie, w którym rządzi pieniądz.
  Bez pieniędzy nie zmienimy rzeczywistości.
  Niestety takie są realia, w których żyjemy.
  Próbowałem to zmienić - i co z tego wyszło.

  Konieczne jest absolutne "pospolite ruszenie" wszystkich Polaków - w obronie przyszłości Naszgo Kraju. To wszyscy wiemy.

  To jest zresztą główny powód, dla którego nadal, za wszelką cenę próbuje utrzymać istnienie Neon24.pl - jako Forum Polaków.

  Ale... jak to zrobić, od czego zacząć...?
  Czy damy radę... bez dużych pieniędzy...

  Zastanówmy się nad tym wszyscy razem.
  Czekam na propozycje i inicjatywy.

  Pozdrwiam serdecznie Pana i całą społeczność Neon24.pl

  Ryszard Opara
 • @władek 10:30:26
  kasa kasa kasa .. tak wygląda dyktatura Oligarchów.
  I to trzeba zmienić krok po kroku.
  Mają media bo im płacą reklamami...trzeba to zmienić.
  wystarczy prosta ustawa zakazująca uprawiania polityki medium prywatnym..
  zwłaszcza tym z obcym kapitałem (może ograniczenie nośności tych mediów poprzez ograniczanie licencji)..oraz
  tworząca w TVP oddzielne kanały polityczne dla rządzących dla opozycji parlamentarnej oraz dla opozycji pozaparlamentarnej.
  Te trzy studia polityczno-społeczno-gospodarcze powinny być technicznie obsługiwane przez TVP (i finansowane) ale merytorycznie, programowo całkowicie niezależne...

  Gdyby do tego stworzyć kanał tłumaczonych TV innych kluczowych krajów
  jak USA, Rosja, Niemcy, Francja, W.Brytania, Chiny..Izrael..(czyste tłumaczenia dzienników informacyjnych ...żadnych interpretacji) to Polacy nareszcie by się dowiedzieli w jakim świecie żyją.

  I dopiero taki system medialny pozwoliłby w Polsce wprowadzić demokrację
  .. a autorów dzisiejszego ładu" medialnego należy oddać pod sąd za zdradę Narodu Polskiego... wszystkich po kolei którzy ustanawiali ten kolonialny "lad".
 • @Ryszard Opara 11:46:24
  Panie Ryszardzie

  Według mnie należałoby jak najszybciej powołać Komitet Wyborczy Wyborców, tak aby już mieć ustanowionego pełnomocnika finansowego i rozpocząć zbiórkę publiczną następnego dnia po ogłoszeniu daty wyborów. Jak niektórzy mnie przekonują pewien potencjał finansowy tkwi w Polonii. Może także krajanie też by się do tego przyłożyli. Jednak pierwszym krokiem do pozyskania jakichś pieniędzy jest wejście do gry. Takim wejściem byłoby właśnie utworzenie Komitetu Wyborczego Wyborców. Tak sie porobiło, ze bez pieniędzy to nawet nie zbierzemy list poparcia, bo nawet ten obszar zdążył się już skomercjalizować.
  Portalik powinien pomóc nam zbudować struktury i polepszyć komunikacje.

  Czego oczekiwałbym od NeOn24: może jakieś spotkanie z dyskusją panelową nad programem?
 • @Oscar 12:26:45
  Bardzo słuszne propozycje!!
  Tylko jak je Szanowny Pan chce wcielić w życie?
  Pan postuluje aby obecna sitwa polityczna nałożyła sobie stryczek na szyję!
  Tacy głupi to oni nie są! Prędzej nałożą stryczek na szyję Panu i innym którzy zechcą pozbawić ich władzy i pieniędzy!
  I jesteśmy w punkcie wyjścia: jak pozbawić władzy obecną sitwę "okrągłostołową", która ma kasę, media, aparat represji- nie mając kasy, mediów i aparatu represji?
  Oto jest nasz dylemat, ma Pan jakiś pomysł Panie Oskar?
 • @władek 13:57:47
  Po pierwsze trzeba wiedzieć jaką droga chce się kroczyć... ja staram się to pokazać
  drugi problem jak w ogóle dostać się do tej wytyczonej ścieżki...warunkach dyktatury "patriotów żydowskich".

  Trzeba naciskać, demaskować, uświadamiać, otwierać ludziom oczy na wszystkich płaszczyznach...to się nazywa szeroki ruch społeczny Polskich patriotów (i tych z prawa czyli katolików i tych z lewa czyli ateistów).
  Tylko razem możemy pokonać żydowskich patriotów Pollin.

  Polskich patriotów w Polsce jest kilkadziesiąt razy więcej niż patriotów żydowskich Pollin.

  Do wyborów powinnyśmy wiedzieć kto jest czyim patriotą.
  Tam się nie powinien prześlizgnąć żaden żydowski patriota.

  Na niższych szczeblach państwa trzeba nie dopuszczać patriotów żydowskich do rządzenia Narodem Polskim od tego są patrioci Polscy.
  (ale ostrzegam przed patriotami ekstremistami zwłaszcza na tle religijnym ...preferujmy patriotów myślących, trzeźwych, umiarkowanych, kompetentnych, statecznych a nie ekstremalnych, emocjonalnych dużo krzyczących...).
 • @nikander 12:42:41
  Oczywiście "śpiewać każdy może". Życzę powodzenia!
  Jest tylko jeden sposób pokonania sitwy okrągłostołowej, ten sposób pokazał pan Tymiński kandydując na urząd prezydenta RP. Do Polski musi przybyć wybawiciel "na białym koniu". Czyli jakiś Polak który odniósł za granicą autentyczny sukces i stał się bajecznie bogaty!
  Jeśli taki osobnik zdecydowałby się kandydować na urząd prezydenta RP, to miałby duże szanse na sukces, o ile wybory nie zostałyby sfałszowane.
  W Polsce nie ma ludzi z charyzmą, nie uwikłanych w układy z obecną władzą, bogatych nie ze złodziejstwa tylko z własnej pracy i geniuszu, itp.
  Z polskiej mąki "chleba nie będzie". Każda inicjatywa polityczna pochodząca z Polski, zostanie przez wyborców "olana".
  Wydaje mi się, że przedstawiony schemat "na Tymińskiego" chciał powtórzyć nasz Gospodarz, nie udało się z wielu przyczyn o których przy innej okazji!
  Czyli: trzeba znaleźć jakiegoś Polaka który odniósł gdzieś na świecie autentyczny sukces i stał się bajecznie bogaty i przekonać go do powrotu do kraju i kandydowanie na urząd prezydenta RP, oraz do założenia partii politycznej.
  To jest jedyna droga: "na Tymińskiego". Trzeba wybrać takiego "Tymińskiego", żeby nie wskoczyć "z deszczu pod rynnę".
 • @Oscar 14:32:58
  "...Trzeba naciskać, demaskować, uświadamiać, otwierać ludziom oczy na wszystkich płaszczyznach...to się nazywa szeroki ruch społeczny Polskich patriotów (i tych z prawa czyli katolików i tych z lewa czyli ateistów).
  Tylko razem możemy pokonać żydowskich patriotów Pollin...."
  Czyli (jak w bajce Fredry) "...trzeba by rzecze pierwszy i poziewa przynieść więcej drzewa..."
  Żeby "naciskać, demaskować, uświadamiać, otwierać ludziom oczy....."trzeba mieć ku temu narzędzia, czyli media ogólnopolskie do dyspozycji. Ma Pan takowe? Na Neon24 proszę nie liczyć, myślę, że średnia wieku blogerów i czytelników to jakieś 65 lat! Leśne dziadki rewolucji nie zrobią! Zresztą większość z nich dała dyla z Polski i mądruje się sami siedząc bezpiecznie za granicą!
  Bez kasy też ani rusz! Ma ktoś kasę którą wyłoży na :naciskanie i demaskowanie?
  Chętnych nie widzę!
  Czyli co by Pan nie zaproponował, to dupa zawsze z tyłu!
  Kasa, kasa, kasa! W świecie w którym rządzi pieniądz, gołodubcy mogą tylko bezsilnie złorzeczyć i cytować bajkę Fredry! (trzeba by rzecze pierwszy i poziewa przynieść więcej drzewa...)
 • @władek 15:03:07
  Każda metoda ma swoje wady...
  Faceta z kasą mafia łatwo skasuje...jak Tymińskiego i podobnych (że bije żonę, że gwałci współpracowniczki, że agent SB, że dokonał licznych malwersacji .. skąd majątek...nagonka medialna liczni "świadkowie" a jak nie pomoże to samobójstwo w piątek...

  Trudniej jest zniszczyć masowy, świadomy ruch ..nie ma tylu piątkowych egzekutorów i media takiego ruchu też nie zaszczują...
  Trzeba mieć tylko wspólny program (patriotyzm Polski to szerokie pojęcie), dostęp do mediów choćby w sieci ale na dużą skalę.

  To trudne zadanie, mafia żydowska stara się jak może by to utrudnić.
 • @Oscar 16:13:09
  Dostęp dostęp mediów dają legalne manifestacje uliczne pod patriotycznymi hasłami którym nie można zaprzeczyć bo zaprzeczenie dyskredytuje całkowicie zakazującego.

  Szukajmy takich pozytywnych pozbawionych agresji i nienawiści haseł pod którymi można manifestować POLSKI patriotyzm.

  Narodowcy to robią coś w ty kierunku.

  Może ogłosić kilka Narodowych świąt patriotyzmu i manifestować ?
  Może marsze zdrowia Narodowego...

  Nie wiem, warto pomyśleć.
 • @Oscar 16:19:44
  "Może ogłosić kilka Narodowych świąt patriotyzmu i manifestować ?
  Może marsze zdrowia Narodowego..."

  Jeśli się coś takiego uda, zaraz pojawią się oportuniści, którzy to oblezą i zepsują.

  Odwieczna łamigłówka dla reformatorów i rewolucjonistów.
 • @Pedant 17:45:05
  Ruchy społeczne nie mogą być ciągnione za uszy przez aktywistów...
  rewolucje musza być napędzane wolą Narodu.
  Masy muszą dojrzeć... trzeba stworzyć klimat do dojrzewania..
  praca u podstaw... edukacja... czyli media w naszym przypadku internet...
  Bardziej nośne są filmiki tylko to kosztuje więcej niż pisanie..
  To wszystko się dzieje... ale ciągle za mało.. trzeba dotrzeć do zwykłych ludzi
  którzy mało politykują...a to są wyborcy.

  Może kampania mailowa reklamująca portale z dyskusjami...
  Śmieci mailowe ciągle przychodzą to znaczy Że są w obiegu listy adresowe...
  można zamiast śmieci wysyłać maile skłaniające do zainteresowania się "polityką", patriotyzmem i zagrożeniami..
 • @władek 14:44:26
  Panie Włodku
  Ten ktoś bajecznie bogaty musiałby być naprawdę przebajecznie bogaty aby przelicytować kiełbaski wyborcze kręcone przez PiS. Względnie dobra sytuacja gospodarcza oraz te transfery socjalne skutecznie wyłączają myślenie Polaków. Jednak ten względny spokój jest najlepszym czasem na to aby budować nową klasę polityczną.
  Powszechnie uważa się, ze Polak nie ma żadnych aspiracji i zadowala się byle czym. Po to mamy ludzi mądrych aby ich zebrać do kupy, chociażby po to aby zaczęli się spierać o sprawy istotne.
  Anders na białym koniu?..., wątpię aby to teraz Polaków podjurgało. Pójdą za kilkoma złotymi ochłapu z pańskiego stołu.

  Jednak sytuacja może się odwrócić w każdej chwili i trzeba być na to przygotowanym. Powoli inflacja lewą ręką zabiera to co Kaczyński naobiecywał i realizuje. Kilogram czereśni za 20 zł?!
 • @Ryszard Opara 11:46:24
  Szanowny Panie Ryszardzie...
  Nie ma tak dużych pieniędzy w Polsce, które przebiłyby te którymi może nas wszystkich kupić City Of London.
  Sytuacja w takich krajach jak Polska, wygląda mniej więcej jak gra w trzy karty (trzy kubki itd). "Krupier" udaje pijanego i jego czytelne dla wszystkich grających rozkładanie kart, aż zachęca do gry. Obstawiający (zachęceni sytuacją) grubą kasę na ewidentną kartę wygraną, ze zdziwieniem (i początkowo spokojnym jeszcze zdenerwowaniem) widzą, że jakoś "cudownie" karta wygrana jest w innym miejscu.
  Po paru takich "cudownych" rozłożeniach kart, grający (pozbawieni już grubej kasy) tracą cierpliwość do "krupiera", ale ten z napchanymi kasą kieszeniami przewraca cały stół i ucieka (do ukrytego samochodu) wraz z... całą szajką zagrzewających do gry kibiców. Pojedyńczy, niezorganizowani gracze widząc tą całą dobrze zorganizowaną zgraję, dają za wygraną, tracąc nieraz grubą kasę.
  Szanowni panowie (przepraszam, że panowie piszę z małej litery, ale dużą rezerwuję tylko dla Pana Boga), czy te kolejne już "cudowne" demokratyczne wybory, nie przypominają panom tego "cudownego" rozkładania kart?, przez niby teraz już "pewne" rozdanie kart przez "krupiera"?
  Jak widać, nam Polakom, można wstawiać dawno już zgranych "krupierów" w my i tak przystąpimy do tej nierównej gry.

  My Polacy, mamy jednak coś o wiele bardziej cennego niż pieniądze. Wie o tym także i ta cała szajka "krupierów" (bo to jest jedna wielka szajka) i boi się tego, dlatego wyszydza, ośmiesza, kieruje na boczne tory, niszczy od wewnątrz i na zewnątrz, walczy na wszystkie możliwe sposoby itd...
  Jest to nasza Królowa- Matka Boska Królowa Polski, która przychodzi do nas od kilkuset już lat i ostrzega nas przed wszystkimi większymi (i tymi mniejszymi) tragediami narodowymi...
  I szlag może człowieka trafić, gdy te "przyjścia" naszej Królowej nazywane są "prywatnymi", nieobowiązującymi a nawet zakazanymi.
  Ale tak zachowuje się okupant, który boi się tych "przyjść" naszej Królowej.
  Opisałem w moim poście przesłanie naszej Królowej w jednym takim objawieniu :
  http://gibson.neon24.pl/post/147859,nie-pozwole-na-zaglade-narodu-polskiego

  i proszę mi wierzyć, po w miarę gruntownym zgłębieniu się w te sprawy, każdy logicznie myślący musi wyciągnąć jeden wniosek :
  Bez naszej Królowej nic w naszej Ojczyźnie się nie uda. Za długo już próbujemy na własną rękę majstrować z dobrze zorganizowanymi z lewa i prawa "krupierami".
  Nie mamy najmniejszych szans...
  Pozdrawiam panów serdecznie.
 • @nikander 18:28:11
  "Kilogram czereśni za 20 zł?!"

  Czereśnie, pietruszka ... Jest inny, prozaiczny powód, o którym się za mało pisze - katastrofalna susza.
 • @nikander 12:42:41
  Szanowny Panie Józefie,

  Ja bardzo chętnie bym pomógł, wspieram Pana działania z calego serca, ale...mieszkam obecnie w Australii.

  Musiałem wyjechać z Polski. Po prostu w Polsce nie miałem z czego żyć!
  Uważam, że niestety Polska jest krajem złodziei i oszustów.

  Jak Pan może słyszał, zostałem kompletnie oszukany i okradziony przez Bank Pekao SA; kilku prawników, przyjaciół a nawet rodzinę (braci).
  Na końcu ukradli nawet mój dom (w którym Pan był) - dom który moja zaufana asystentka, fałszując rozmaite papiery, sprzedała za 5,000 zł!
  Zostałem wyrzucony z rodziną na ulicę; ukradziono nam nawet meble.
  "Wszystko zgodnie z Polskim Prawem".

  Dostałem emeryturę - 387 zł. Jak Pan się domyśla, z tego trudno wyżyć.

  Znamy się chyba z 10 lat; dobrze Pan wie, że próbowałem zrobić wiele aby zmienić rzeczywistość w Naszym Kraju: Nowy Ekran (Neon); "Klub Inteligencji Polskiej", Młodzież Wszechpolska - Marsz Niepodległości; Demokracja Bespośrednia, JOW - Kukiz - i wiele, wiele innych.
  Nazwisk nie będę wymieniał - to bez znaczenia...
  I co z tego wszystkiego wyszło?
  Każdy poszedł w swoją stronę; każdy swoją rzepkę skrobie...

  Nie piszę o tym dlatego aby się żalić; patrzę na to wszystko okiem... mojej własnej filozofii życia, z dystansem stoika.

  Siedzę sobie teraz sam, w Australii; z dala od problemów codzienności - dostalem emeryturę, niedużą... ale na bardzo skromne życie starcza.

  Mam dużo czasu, spokoju; piszę książki, o tym co było, o tym co będzie.
  Chcę wrócić do zawodu - ale prawdziwego lekarza; chcę rzeczywiscie pomagać ludziom - żyć dobrze, zdrowo, długo...
  Będę walczył, będę próbował - a jak nie wyjdzie, odejdę z honorem...

  Pozdrawiam Pana serdecznie; życząc wszelkiego powodzenia.

  PS. Neon24.pl - będzie funkcjonował, tak długo jak możliwe i zawsze będzie do Pana dyspozycji.
 • @Ryszard Opara 02:14:05
  Drogi Panie Ryszardzie

  Pana problemy, które dotknęły nas wszystkich są mi znane i jest to najlepszy powód tego aby ten kraj zmienić. Jest mi wstyd, że sporo ludzi także z "naszych" przykładało do tego rękę. Podziwiam Pana, ze jakoś to Pan przetrzymał.
  Cokolwiek chcielibyśmy dobrego dla Polaków zrobić to w pierwszej kolejności inni doszukują się ukrytych niecnych intencji. Tu naprawdę trudno być normalnym.
  Czasem powracam do Puszkina:

  "Bezwolne paście się narody
  na nic wolności dar dla trzody.
  Trzoda jest po to aby strzyc ją
  albo jej sprawić rzeź czasami
  Zaś przypadłością i tradycją
  jest bat i jarzmo z dzwoneczkami."

  Kto zatem chciałby obudzić aspiracje polityczne i gospodarcze Polaków temu w tym nieszczęsnym kraju los nie będzie łaskawy. Sam tego doświadczyłem także. Ale cóż, to był mój wybór.

  Pójdzie zatem dzisiaj za baldachimem narodek dla którego największą wartością zaczyna być: nażreć się i wypchać więcej wózków z hipermarketu.

  Jednak róbmy swoje. Zawsze tacy odmieńcy byli i będą.
 • @nikander 06:47:38
  Bez wskazania ludziom prostej drogi do idei większej kultury demokracji, trudno jest rozumieć, że się wszyscy kręcimy w punkcie blisko przepaści.

  Słusznie pisze Oskar - Ruchy społeczne nie mogą być ciągnione za uszy przez aktywistów...
 • @nikander 12:42:41 + 20.06.2019 06:47:38 + @Ryszard Opara 11:46:24
  Według mnie "patronat medialny nad dalszymi działaniami KoReUs..." wymaga specjalnej zakładki w grupie "Gorące tematy" do której nikander lub Administracja wkładaliby i nikandera i nasze notki związane z tematem.

  Nasze również pośrednio wobec idei KoReUs, bo dotyczące nie tylko ekonomii czy szerzej - gospodarności, ale i prawa, i dobra wspólnego, i własności i służby i potrzeb oraz wartości, zwłaszcza moralności, w tym istoty suwerenności i władzy Narodu Polskiego jako zwierzchniej nad władzami państwowymi, a nadto zwłaszcza człowieczeństwa dojrzałego i celów ludzkich.

  Oczywiście nie może zabraknąć i trzeźwiącej, i konstruktywnej krytyki.
  Np. nikander pisze: "Pójdzie zatem dzisiaj za baldachimem narodek dla którego największą wartością zaczyna być: nażreć się i wypchać więcej wózków z hipermarketu".

  Z takim narodkiem to tylko zakląć po piłsudskiemu: "Naród wspaniały, tylko ludzie kurwy"!
  Tu właśnie nasz najgorszy wróg nas najgłębiej rozgrywa i niszczy.

  Widzę tu wielką zachętę do odkłamania tematu wartości i ich relacji z naszymi potrzebami, bo tu nas nasi wrogowie najbardziej bałamucą, demoralizują i manipulują nami podsyłając nam "kiełbasę wyborczą" pod nasze potrzeby nie tylko te prawdziwe (które jednak powinny być rozładowywane metodami politycznymi, zwłaszcza zwiększoną podażą i opłacalnością pracy), ale i te zdemoralizowane i oderwane od rzeczywistości.

  Wnioskuję tak w przekonaniu że program to co prawda wiele w porównaniu z tym co nam oferują "partie władzy dla władzy - faktyczna fikcja wobec braku obowiązku trzymania się wybranych przedstawicieli społeczeństwa co do dotrzymywania ich obietnic wyborczych na rzecz dowolnej polityki/antypolityki wymyślanej przez władze partyjne i ich oligarchicznych "opiekunów", ale nie wystarczy.

  Rzecz w tym że to wciąż będzie tylko pozór, że "przyjdzie ktoś i zrobi coś za Naród...", że "Przyjedzie Anders na białym koniu i da gotowe", że wystarczy zagłosować na Komitet Wyborczy Wyborców i już się znów pogrążyć w błogim śnie o samospełniających się obiecankach-cacankach.
  Tak, obiecankach-cacankach a głupiemu radość - bo bez rozumnego wsparcia szerokich rzesz świadomych rzeczywistości Polaków, bez ich bieżącej czujności i kontroli sceny politycznej, społecznej i duchowej w Narodzie i Państwie, bez władczego interweniowania Narodu przy każdej niemoralności władz państwowych, a dla wymiany tego co zdemoralizowane na moralne "z najwyższej półki" moralnością Narodu Polskiego, choćby i bolesnymi akcjami buntu i obywatelskiego nieposłuszeństwa, nic nie zmienimy.
  A że sprawy naszej destrukcji zaszły już bardzo daleko, to i brak zmiany na dobre, odpowiedzialne, moralne i dalekowzroczne choćby i kosztem najcięższych ofiar, to już po nas.

  Dlatego konieczny jest najwyższy priorytet dla akcji KoReUs. - Bo tylko z tej pozycji może się rozprzestrzenić na cała Polskę i pociągnąć zapałem innych.
 • @Oscar 14:32:58
  "Trzeba naciskać, demaskować, uświadamiać, otwierać ludziom oczy na wszystkich płaszczyznach...to się nazywa szeroki ruch społeczny Polskich patriotów (i tych z prawa czyli katolików i tych z lewa czyli ateistów)".

  Po pierwsze to ruch społeczny nic tu nie da. Ruchy społeczne to piszą pokorne petycje do dobrego cara.
  Po drugie ... nie ma już dobrych carów...
  Po trzecie (pomijając już bezsens zwrotów "z prawa", czy "z lewa"), to katolicy są ludźmi prawymi a ateiści lewakami czyli pomiotami diabelskimi.
  Jak ich chcesz razem łączyć w kierat miłości Ojczyzny?
  Teoretycznie jest taka możliwość: przez miłość Narodu Polskiego, tylko czy pomioty diabelskie są do niej zdolne?
  Ponadto nie byłby to ruch społeczny, tylko narodowy.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031