Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
760 postów 7926 komentarzy

Partia50plus

nikander - Bardziej pragmatyczne niż rewolucyjne myślą wojowanie.

5 lat temu też było za wcześnie

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

A teraz drogi wyborco pocałujcie mnie w d...

      Od 2 lutego 2014 roku kiedy to opublikowałem tę notkę: https://www.salon24.pl/u/nikander/565080,tu-o-powage-rzeczypospolitej-chodzi (także na Neon24) upłynęło sporo czasu. Wtedy było za wcześnie. Sprawdziłem. Gdy dzisiaj chcę powtórzyć zawartą tam konstatację:

...Możemy dywagować: jaką ordynacją wyborczą (JOW czy coś innego) mamy namaścić kolejnego pustaka do Sejmu, i na czyich serwerach liczyć głosy. Możemy przytaczać argumenty nad wyższością systemu prezydenckiego nad parlamentarno-gabinetowym i odwrotnie. Możemy się zadyskutować do ostatniego Polaka. Ale czy to ma sens?...”

        My chcemy zrobić inaczej. Chcemy nadać procesowi wyborczemu powagę najważniejszego kontraktu pomiędzy władza a społeczeństwem. Nie może być bowiem tak, że wyborca ma jedynie legitymizować opresyjny, antypolski, koteryjno-wasalny system nadzoru nad społeczeństwem. Nie może dalej być tak, aby urna wyborcza dziękowała wyborcy po oddaniu głosu słowami „a teraz drogi wyborco pocałujcie mnie wdupę...”. Tu o powagę Rzeczypospolitej chodzi...”   też jest za wcześnie. Za 100, za 1000  lat  też będzie za wcześnie.

       Ja chyba zrobiłem swoje. Zrobiłem miejsce w Internecie gdzie możesz poczuć się wolny. Bardziej wolny niż kandydat na brytyjskiego posła, bo nikt od Ciebie nie wymaga 1000 funków kaucji ani dziesięciu podpisów poparcia.Wystarczy że zalogujesz się na portalu: http://koreus.vot.pl/ i zgłosisz chęć  uczestniczenia w wyborach. Angol taką chęć wyrazić musi i nikt do niego nie przychodzi i nie negocjuje taksy za miejsce na liście. Nie musi także płaszczyć się o względy (dać ciała) prezesa Kaczyńskiego, czy innego tam Schetyny.

      Jeśliby zatem porównywać nasz i angielski system wyborczy, to nie w jednomandatowych okręgach wyborczych jest różnica. Tam trzeba udowodnić, że jest się osobowością polityczną: samemu podjąć wyzwanie i przekonać wyborców, że idzie się do parlamentu nie dla jaj. Jednak daleki jestem od gloryfikowania rozwiązań politycznych narodu, który sprawił rzeź Indianom, Zulisom i Aborygenom. Który zdołał okraść pół świata zanim nauczył się trochę lepszych manier.

       Niektórzy piszący tu posłowie, twierdzą, że istota brytyjskiego systemu wyborczego tkwi w tym, że najlepsi wchodzą do parlamentu a dopiero tam uciera się stanowisko uzgodnione. A gówno prawda. Jeśli już się tam dostaną, to jedynym ich zajęciem jest troska o spłatę zaciągniętych kredytów na kampanię wyborcza i ustawianie rodziny na trzy pokolenia do przodu. Stanowisko uzgodnione wypracowuje się przed wyborami i przedstawia społeczeństwu jako ofertę polityczną. Później jest „po ptokach”. Z czynności poselskich pozostaje im tylko głosowanie nad ustawami pisanymi przez lobbystów pod dyktando międzynarodowych korporacji finansowych.

 

Jeśli uważasz, żestanowisko uzgodnionewypracowane w Konfederacji na Rzecz Reform Ustrojowychkreśli Polskę taką, w której chciałabyś/chciałbyś żyć - to nie czekaj. Wejdź na stronę http://koreus.vot.pl/ i w dziale „DOKUMENTY” poszukaj instrukcji. Znajdziesz tam konkretną realizację postulatów zarówno dla kandydata, który odzyskuje bierne prawo wyborcze jak i dla Ciebie , który otrzymujesz prawo bezpośredniego sprawowania władzy.

 

Pamiętaj. Nie ma takiej urny, która po wrzuceniu kartki wyborczej nie podziękuje ci słowami: a teraz drogi wyborco pocałuj się w d….. Że co, że za wcześnie, że może za cztery lata…?!

 

KOMENTARZE

 • Szacun
  Ja wiem, że tego "słowa" już się nie używa, ale TAK, właściwie nie wiem jak to powiedzieć, prosto: Dziękuję Panu.
  Pozdrawiam
 • Szanowny
  Nie da się tego zintegrować z bardziej nośnym projektem 1polska.pl?
  Naturalną reakcją na dziel i rządź powinno być integruj i działaj.
  Pozdrawiam.
 • @rysio 12:31:41
  Projekt 1Polska niestety, ale nie porządkuje politycznego bałaganu. To wystarczy aby się "nie dało".
 • @nikander 13:03:20
  "Projekt 1Polska niestety, ale nie porządkuje politycznego bałaganu."

  Mam wrażenie, że polityczny bałagan jest tylko na pokaz. W rzeczach kluczowych pislam i polszewia głosują tak samo.

  Ale co jest nie tak konkretnie z 1Polska?

  5*

  Ukłony
 • @Jasiek 14:44:36
  Mocna strona 1Polska:
  - otwarty nabór kandydatów
  - organizacja prawyborów
  Słaba strona:
  - brak uzgodnionego programu
  - sterta postulatów wzajemnie ze sobą sprzecznych
  - brak jasnej wizji zmiany procedowania ustaw, tak aby wyborcy odzyskali swoją podmiotowość.
 • @nikander 14:54:20
  "Słaba strona:
  - brak uzgodnionego programu
  - sterta postulatów wzajemnie ze sobą sprzecznych
  - brak jasnej wizji zmiany procedowania ustaw, tak aby wyborcy odzyskali swoją podmiotowość."

  Kurde, jak nic musi ich Pan jakoś uświadomić.
  W sumie KORREUS i 1Polska nie są chyba antagonistami, więc wypadałoby się dogadać. Potem może przyjdzie czas na przyłączenie się do Konfederacji.

  Dziękuję Panu za odpowiedź.
 • @Jasiek 17:40:21
  Kontakt utrzymujemy. To są młodzi ludzie i mają jeszcze czas aby zrozumieć połowiczność swojej propozycji.

  Pozdrawiam
 • ...
  Robią nas w konia: 1Polska na PodziemnaTV - "a taki fajny kanał był" #204
  https://www.youtube.com/watch?v=HnxrZLw68RI | 22 lip 2019

  https://1polska.pl/
  http://wsw.sgdw.pl/
  http://podziemnatv.pl/

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031