Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
761 postów 7927 komentarzy

Partia50plus

nikander - Bardziej pragmatyczne niż rewolucyjne myślą wojowanie.

W cieniu kampanii wyborczej

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Tkwimy w gównie czekając na dobrego pana, który będzie nami „dobrze rządził” zwalniając nas z wszelkiej odpowiedzialności i z konieczności uzupełniania wiedzy o współczesnych problemach politycznych i gospodarczych.

      Muszę przyznać, że „rozmowami koalicyjnymi” w sprawie utworzenia komitetu wyborczego wyborców jestem trochę zniesmaczony. Elity zatroskane są głównie tym czy wyborcy nasz program zrozumieją milcząc o tym, że same prawie niczego zrozumieć nie potrafią.

     Tkwimy w gównie czekając na dobrego pana, który będzie nami „dobrze rządził” zwalniając nas z wszelkiej odpowiedzialności i z konieczności uzupełniania wiedzy o współczesnych problemach politycznych i gospodarczych.

Najlepiej by było abyśmy nie zawracali sobie głowy:
- metodami włączenia demokracji oddolnej do naprawy polskiej polityki,

- metodami na odzyskanie suwerenności monetarnej,

- metodami na skończenie w Polsce z gospodarką typu folwarcznego,

- metodami na integrację gospodarczą i polityczną rodaków.

     Piękne hasełka to możemy sobie wypisywać bez przeszkód. Nikogo i do niczego one nie zainspirują. Tymczasem, gdy się zaczyna mówić o metodach to cały sanhedryn zaczyna wszczynać skowyt.

      Zatem odkładamy nasz program do szuflady. Kto chce może go znaleźć tutaj... Jest za trudny dla przeciętnego amatora na poselskie krzesło. Ponieważ jednak życie toczy się dalej to dalej będziemy tłumaczyli dobrodziejstwa jakie mogą nam dać związki gospodarcze o integracji produktowej. Otóż po 15 latach walenia głową w mur, nasz miłościwie panujący nam rzad zapowiada dopuszczenie do stosowania w Polsce faktur VAT w wersji „samofakturowanie”. To z zapowiedzi prasowych.

...Samofakturowanie

Podmiotami, które zobowiązane są wystawić fakturę dokumentującą transakcję podlegającą opodatkowaniu, co do zasady, są podmioty, które dokonały dostawy towaru czy świadczyły usługę. W ustawie o VAT przewidziano wyjątki od tej zasady. Na podstawie art. 106d ust. 1 ustawy o VAT podatnik nabywający towary lub usługi od innego przedsiębiorcy może wystawiać w jego imieniu i na jego rzecz faktury dokumentujące:

 • dokonanie sprzedaży przez podatnika na rzecz tego podmiotu,

 • otrzymanie należności, o której mowa w art. 106b ust. 1 pkt 4 ustawy o VAT, np. zaliczki, oraz

 • dostawę towarów lub świadczenie usług, o których mowa w art. 106a pkt 2 lit. b) ustawy o VAT,

jeżeli wcześniej zawarli oni umowę w sprawie wystawiania faktur w imieniu i na rzecz tego podatnika, w której została określona procedura zatwierdzania poszczególnych faktur przez podatnika dokonującego tych czynności.

Faktury może wystawiać w imieniu i na rzecz podatnika również upoważniona przez niego osoba trzecia, w szczególności jego przedstawiciel podatkowy, o którym mowa w art. 18a ustawy o VAT (art. 106d ust. 2 ustawy o VAT).

We wskazanych przypadkach faktury muszą zawierać dodatkowe oznaczenie. Jak wskazuje art. 106e ust. 1 pkt 17 ustawy o VAT, faktury, o których mowa w art. 106d ust. 1, powinny zawierać dodatkowo wyraz "samofakturowanie"...”

Za: https://biznes.interia.pl/podatki/news/dodatkowe-oznaczenia-na-fakturze,2625386,4211

    Ponieważ nie jest to sprawa, której doniosłość może zrozumieć każdy,  nakręciłem krótki film na ten temat. Ktoś w rządzie już po 15 latach zrozumiał. Kiedy zrozumie przeciętny wyborca tak, aby iść z tym do wyborów.


 

 

 

https://youtu.be/aGLNHw1FfDc

   Poświęć zatem te 30 minut czasu na tę wyjątkową zapowiedź zmiany ustroju gospodarczego, która – jak zwykle jeśli chodzi o rzeczy ważne – przejdzie bez echa. Ktoś o to zadba.


 

KOMENTARZE

 • W cieniu kampanii wyborczej ciągle fałszywa liczba parlamentarzystów.
  .
  Wzór – Demokracja Cyfrowa oblicza swoich członków parlamentu według granic kształtu piramidy zbudowanej z 12 warstw jednakowych sześcianów prawidłowych.

  Przekrój piramidy pokazuje 133 senatorów a w granicach całego kształtu 2025 parlamentarzystów.

  Równość w czasie gwarantuje jednakowa wielkość pojedynczych sześcianów i proporcjonalne granice każdej warstwy społecznej.

  Obecna liczba 560 parlamentarzystów nie posiada żadnego kształtu.
 • Proszę Pana
  Dla mnie byłoby to ciekawe, gdybym przez taką integrację zarabiał dodatkowe pieniądze. To są sprawy konkretne, gospodarcze z półki manadżerów.
  Pozdrawiam
 • Naród się budzi, częściowo.
  https://v.wpimg.pl/NjY5MjkwYQs4VztZRAxsHnsPbwMCVWJILBd3SEQ4YVxtATVZXU5hDndCPQMGEGAaNRp_WlNCfl1qA31SRkZ2W2wNeV9cQHlFMlo-EB4bJQt3fx0tSQo=
 • ta synteza głosu to jakiś dramat
  czy to byłby jakiś pomysł dla rolników?
 • @ Autor - 5*
  DK
 • słuchać przez pół godziny coś
  co zapewne można wyjaśnić jednym akapitem !?

  Szanuj Pan nasz czas.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031