Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
761 postów 7905 komentarzy

Partia50plus

nikander - Bardziej pragmatyczne niż rewolucyjne myślą wojowanie.

Stało się - art.227 Konstytucji wzięty!!!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

NBP kupił obligacje skarbowe za 60 mld PLN na rynku wtórnym!!!

Zapraszam do wysłuchania wywiadu jednego z "naszych" dr. Jacka Chołoniewskiego w Radiu WNET.

 

 https://youtu.be/LIt781ifD8c

Drzwi do pieniądza suwerennego stoją otworem.

Dziękuję ci koronawirusie.

KOMENTARZE

 • Józio z Londynu
  Dziękuję za pałę. Masz rację: całe londyńskie rzydostwo ma się czego bać.
 • A to dobrze, czy źle?
  Teraz nie żartuję. mam chyba zapalenie ucha, a lekarzem to mogę se tylko pogadać telefonicznie. A ból ucha jak ból zęba. Po prostu dokuczliwy i wolno łapię niektóre informacje.
  Czyli pozytywnie czy nie? I dlaczego
 • @Wican 13:48:22
  Krok w sumie pozytywny ale bardziej przypadkowy niż przemyślany. 60 mld zł to nasze potrzeby emisyjne. Wszystko co będzie wyemitowane powyżej tej kwoty obróci się przeciwko nam. Rzecz w tym, ze zgodnie z art.227 Konstytucji NBP powieinien takie kwoty wprowadzać do gospodarki już 30 lat z rzędu.
 • @Wican 13:48:22
  Panie Wican, to jest tylko narzędzie. wszystko zależy jak go się użyje. Na przykład nożem można ukroić chleb, albo zabić. Narzędzie użyte przez pisiorów raczej nic dobrego nam nie przyniesie.
 • @Jabo 14:04:33
  Święta racja. Jeżeli większość tych kwot nie będzie "zaparkowana w produkcji" a przejedzona - to mamy bilet prosto do Wenezueli.
 • @nikander 14:03:23
  Dzięki. Ja się wykończę na co innego przez tego świrusa. A jest szansa, aby polacy decydowali o emisji pieniądza i szerzej o gospdoarce własnej. Ja tam jestem drobnica. Mam plan na niezły klaster, ale PiS ustawą mnie przetrąciło
 • Jak dotąd nie znalazłem mądrego
  który by mi wytłumaczył, dlaczego banki mają prawo do fałszowania pieniędzy,

  a skoro już to prawo mają, to dlaczego fałszują tak mało ?
 • @Jabo 14:04:33
  Ja wiem. Ale chodziło mi o same możliwości. Teraz z nudów przerwobiłem stare felgi i mam sztangę
 • @Wican 13:48:22
  Przepraszam Autora, że tutaj wtrącam:)).
  Spróbuj nasączyć kawałek waty propolisem ,7% do użytku wewnętrznego/apteka/.Delikatnie włóż do ucha /nie za głęboko, raczej tylko zaraz "za małżowiną, i nie kapiący do środka ucha.
  Możesz także, lekko posmarować za małżowiną na zewnątrz.
  trzeba się jakoś ratować w dobie znakomitego zaopatrzenia Polaków w dostęp do służby zdrowia, czy to z pandemią czy bez!!
  Reszty ekstraktu nie wypijaj, może się jeszcze przydać!:))
 • @trojanka 14:35:09
  Sprawdzę. Mam propolis
 • WPS
  Niestety pan Chołoniewski nie wyjaśnia lub nie wie, czy NBP kupując obligacje na rynku wtórnym wykreował " własny, narodowy" pieniądz, czy też przypadkiem : 1) nie zadłużył się u zewnętrznego żyda ? 2) nie " kupił" tych obligacji, czyli śmieciowych papierów płacąc np. złotem, a zatem sprzedał kwity wystawione na podstawie realnej pracy Polaków i zapłacił twardymi walorami w postaci złota?

  Może Józefie spytaj pana Jacka, czy wie więcej niż mówi, a być może się czegoś domyśla?

  Bo na przykład w ostatnich dniach ministerstwo skarbu Rosji też udając zatroskanego powiernika suwerena, czyli pracujących Rosjan - okradło tychże z ich oszczędności ( ponoć mają się oni teraz czuć "współwłaścicielami" SBIERBANKU, czyli banku "rosyjskiego" przez który przechodzi ok 85 % obrotu bankowego w Rosji) nabywając za pieniądze odłożone w funduszu Blagosostajanja, czegoś na wzór polskiego Funduszu Rezerwy Demograficznej, 50% +1 akcje w SBIERBANKU. Prawdziwego smaczku dodaje fakt, że dotychczasowa struktura SBIERBANKU( niby rosyjskiego banku:))))z udziałem CBR, była taka, że 40 % akcjonariuszy to podmioty mające rezydencję podatkową USA, a 29.5 % akcjonariuszy posiadało rezydencję podatkową Wlk. Brytanii ( czyli krótko mówiąc Żydzi NY & London) upłynnili akcje za gorącego dolara. A wszystko to odbyło się w majestacie "prawa" pod nadzorem Centralnego Banku Rosji, prezydenta Rosji i premiera.
  W bardzo ciekawych czasach przyszło nam żyć Józefie !
 • @stanislav 16:15:45
  Zapomniałem dodać, co ilustruje skalę skandalicznego przekrętu, że to 50% +1 akcji kosztowała Rosjan ( ok 2,15 tryliona rubli , obecny kurs 1$ = 80 rubli) Wspaniały biznes....dla Żydów :))))
 • Problem jaki w Polsce istnieje, to fakt, że nie wszystkie banki
  są bankami polskimi. Gdyby banki były tylko polskie z przeważającą własnością państwową, to ten proces byłby absolutnie naturalnym działaniem i nie byłoby żadnego szoku i zdziwienia.
 • @stanislav 16:15:45
  byc moze , pozbycie sie zielonej etykiety od oranzady bylo krokiem we wlasciwym kierunku ? . Byc moze teraz to bedzie rosyjski bank ? Ktos niedawno napisal , ze niejaki Putin pozycza zielone papierki pod zastaw nie mniej wartosciowych obligacji naszego najwiekszego przyjaciela i kupuje za to zloto i jakies tam inne aktywa . Moze ta emisja o ktorej mowa , byla spowodowana tym , ze banki komercyjne usztywnily znacznie akcje kredytowa i jakos te kase trzeba bylo wepchnac do gospodarki . Na ile suwerena uda sie powstrzymac przed checia wyplaty kasy z systemu bankowego nie wiadomo ,ale jesli wreszcie suwerena zainteresuje otaczajacy go swiat , to ...........pomazyc dobra rzecz
 • @stanislav 16:19:15
  Panie Pawle
  Nie ma żadnego powodu aby podejrzewać, że tym razem NBP jest konsumentem "zielonej sraczki FED-U". Tak obecnie robią wszyscy. Pejsatym sytuacja wymknęłą się spod kontroli.
 • @stanislav 16:19:15A co się dzieje z cenami towarów na rynku?
  //Zapomniałem dodać, co ilustruje skalę skandalicznego przekrętu, że to 50% +1 akcji kosztowała Rosjan ( ok 2,15 tryliona rubli , obecny kurs 1$ = 80 rubli) Wspaniały biznes....dla Żydów :))))//

  Jeżeli na towary na rynku dla codziennych potrzeb ceny nie idą w górę, to relacja dolar/rubel nie ma znaczenia. Na rynku są towary krajowe, a nie kupowane za dolary.
 • @Anna-PK 16:44:10
  Dokładnie.
  Jeśli dane państwo stosuje strategię obrony celu inflacyjnego to kurs waluty nie ma, lub może mieć nawet korzystne znaczenie dla gospodarki. Nie jedno państwo walczy ze byt napompowana swoją walutą.
 • @stanislav 16:19:15
  "ustruje skalę skandalicznego przekrętu, że to 50% +1 akcji kosztowała Rosjan ( ok 2,15 tryliona rubli , obecny kurs 1$ = 80 rubli) "

  28.5 milardów dolarów za odzyskanie kontroli przez Rosję nad głównym swoim bankiem, to ŚWIETNY interes! Rosja ma 564 miliardów rezerw. Skupowała złoto, teraz odkupiła najwazniejszy bank. Ma trzymać rezerwy w zachodnich obligacjach jak Wenezuela?
 • @Anna-PK 16:49:00
  Szanowna pani "profesor", ja wiem co mówi teoria, ale praktyka i rzeczywistość rynku rosyjskiego jest taka, że wśród towarów konsumpcyjnych zdecydowanie dominuje import. W dobrach inwestycyjnych...niestety też!
 • @stanislav 17:34:45 Import czego?
  Putin nałożył embargo na towary spożywcze i inne z importu.
  To co jest importowane?
 • @Anna-PK 17:40:58
  tego co ja i moi koledzy im eksporujemy via bialorus, kazchstan , szwajcaria :))))))))))
 • @stanislav 17:34:45
  Nałożenie embarga na Rosję spowodowało, że Rosja stała się drugim co do wielkości eksporterem zboża. Jak musi to i w Rosji urośnie.
 • @stanislav 17:34:45
  "praktyka i rzeczywistość rynku rosyjskiego jest taka, że wśród towarów konsumpcyjnych zdecydowanie dominuje import"

  Skąd Pan bierze te dane? Proszę o link. Z tego co wiem import of dóbr i usług stanowi około 21% rosyjskiego GDP, dla porównania około 51% polskiego GDP

  https://tradingeconomics.com/russia/imports-of-goods-and-services-percent-of-gdp-wb-data.html

  https://tradingeconomics.com/poland/imports-of-goods-and-services-percent-of-gdp-wb-data.html

  Dodatkowo, Rosja ma zdecydowanie dodatni bilans handlowy i duże rezerwy. Największym partnerem handlowym są Chiny.
 • @Anna-PK 17:40:58
  "Putin nałożył embargo na towary spożywcze i inne z importu.
  To co jest importowane?"

  Na przykład kawa, banany i ananasy :)
 • @nikander 17:54:29
  "Rosja stała się drugim co do wielkości eksporterem zboża"

  Numer jeden. Ale w ostatnim czasie nałożyła limity na eksport z powodu epidemii.
 • @Pedant 18:20:40 // Na przykład kawa, banany i ananasy :)//
  Jeżeli to podrożało i ludzi nie jest stać, to mogą przejść na kawę zbożową, jabłka i kiszone ogórki. ;)
 • @Anna-PK 19:00:23
  "Jeżeli to podrożało i ludzi nie jest stać, to mogą przejść na kawę zbożową, jabłka i kiszone ogórki. ;)"

  Co do kawy się nie zgadzam ;)
 • @ Autor - 5*
  DK
  ________

  PS
  Budzi tylko moje zakłopotanie fakt, że Radio Wnet jest radiem żydowskim - być może syjoniści (właściciele radia) są równie zagubieni w aktualnej rzeczywistości jak i nasi żydo-katolicy.

  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2016/01/16/pluralizm-medialny-iiirp-dla-polakow-wybieraj-zydo-media-lub-zydo-media/
 • @Anna-PK 17:40:58
  Pani była w Rosji ?
 • @stanislav 00:04:20
  "@Anna-PK 17:40:58
  Pani była w Rosji ?"

  Dopytuje się Pan o personalia, ale na merytoryczne pytanie nie odpowiada.

  Napisał Pan: ""praktyka i rzeczywistość rynku rosyjskiego jest taka, że wśród towarów konsumpcyjnych zdecydowanie dominuje import"

  Poprosiłem o źródła i dane, a Pan milczy jak deska grobowa.
 • @Pedant 07:33:00
  Jestem zajęty, ale wkrótce tobie " pilny kujonie" odpowiem. Nie interesują mnie personalia, ale znajomość rzeczywistości , a nie jedynie wikipedi .
 • @stanislav 00:04:20
  Byłam w Rosji.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31