Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
761 postów 7905 komentarzy

Partia50plus

nikander - Bardziej pragmatyczne niż rewolucyjne myślą wojowanie.

Gdy nieomal krew mnie zalała

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Że co, że temat marginalny i nikogo nie interesuje skąd się biorą pieniądze na sukces wyborczy kandydata Dudy?

       Różne to dziwadła są zapraszane do TVPIS po godzinie 20-tej. Kilka dni temu była tam europosłanka Jadwiga Wiśniewska a swoją nieostrożność w wchodzeniu na ten kanał o mało nie przepłaciłem utratą zdrowia. Wystarczyło niewiele, wystarczyło, że ten gigant myśli ekonomicznej zaczął szuflować nam, że PiS tak dobrze żondzi, że mógł z budżetu  dofinansować przedsiębiorców na kwotę 100 mld zł. Już kilkakrotnie pisałem o tym, że PiS gąskami stoi. Takie to bez skrupułów gęgają to co z Żoliborza do wierzenia podają.

      Mój poziom adrenaliny może nie skoczyłby tak wysoko gdyby Prezes Glapiński nie tłumaczył źródła pochodzenia tych pieniędzy jak przysłowiowej "krowie na rowie".

https://youtu.be/dktvlX3lpms

     Niestety niewielu Polaków tam weszło i obejrzało, a podejrzewam, że ten klip wkrótce zostanie zdjęty. Z resztą, po co ma tam wisieć skora ani opozycja ani propozycja niewiele z niego mogłaby zrozumieć.

Podnosząc ten temat w kampanii wyborczej poszczególni kandydaci mogliby ciemnemu ludkowi wytłumaczyć:

Możliwa narracja Dudy:

      Prawdą jest, że stosujemy metodę dolewania wody do rosołu, aby dla wszystkich starczyło. Mądre to i sprawiedliwe. Odrobina tej wody – jakieś 60 do70 mld zł – jest uzasadniona. Wszystko co powyżej to jazda po bandzie i musicie spodziewać się konsekwencji. Każda gospodyni wie czy po kolejnym dolanym wiadrze to jeszcze jest rosół, czy fekalia wybijające gejzerem jak po ulewie w Warszawie.

Możliwa narracja Trzaskowskiego:

    Programy socjalne będziemy finansowali z tego samego źródła co PIS. Nie bójcie się: rząd może mieć tyle pieniędzy ile będzie chciał i zakażę sprawdzana skutków budżetowych projektów na przychylanie Wam nieba.

A co do wspomnianej europosłanki Jadwigi Wiśniewskiej.

Dobrze, że wyeksportowano ją do Brukseli. Jednej pisowskiej idiotki mniej. Jednak narażanie trochę kumatych na zawał serca to niebezpieczna zabawa i powinna być zakazana.

Że co, że temat marginalny i nikogo nie interesuje skąd się biorą pieniądze na sukces wyborczy kandydata Dudy?

KOMENTARZE

 • Autor
  Pan ciągle zdziwiony ,w zasadzie w Polsce temat ,gospodarki, budżetu,podatków nie istnieje .Do końca nie wiadomo po co Trzaskowski wyciągnął temat kwoty wolnej od podatkow.Prawdopodobnie chodzi o konfederatów i te część która zagłosował na niezależnych
  Proszę zapytać o zbliżającą się nowelizację budżetu, czy ktoś wie czy grozi usunięcie reguły wydatków.?
  Tak naprawdę wobec zbliżającego się tsunami gospodarczego po co trzaskowskiemu ta prezydentura ? Ale myślę, że będzie bardzo wygodna dla narracji Pisu (ktoś musi być winien)
 • @rowszan 12:31:17
  Być może jestem naiwny, ale sądzę, ze ta elementarna prawda o naszych finansach wreszcie wyjdzie na wierzch. Czy to moje "obszczekiwanie karawany" coś da? - nie jestem zbytnim optymistą.
  Swoją droga to rzeczywiście: po co Trzaskowskiemu teraz ta prezydentura?
  Pozdrawiam.
 • @ Autor - 5*
  Panie Józefie,
  Polakatolik nie ma głowy do takich rzeczy. Polakatolika interesuje dobro i zło, a właśnie teraz skupia się na wyborze mniejszego zła w II turze. A Pan tu o jakichś tam pieniądzach -?. Jak Polakatolik potrzebuje za coś zapłacić to wyciąga kartę zbliżeniową, którą obdarował go bank i płaci. Pieniądze są w każdym polskim banku.
 • @Rzeczpospolita 14:07:27
  Po mojej promocji tego filmiku z Glapińskim dzisiaj dwie osoby tam weszły. Aż strach pomyśleć coby się stało, gdy stałoby się to zaraźliwe.
  Mam nadzieję, że Hasbara wykaże należytą czujność i ochroni przed złymi manowcami pisowski ludek.
  Pozdrawiam.
 • @Kmieć 15:20:23
  Przypominam: picie denaturatu szkodzi.
 • @nikander 15:36:27
  Drogi Józku, czemu to żydowskie pier... prezesa Glapińskiego nazywasz rewelacją...i to jeszcze tak "groźną" dla światowych lichwiarzy, że pewnie każą skasować ją na ypu tube? Nasuwaja się dwa pytania:

  1. Skąd pochodzą te niby "nieprzebrane" środki w dyspozycji NBP, czyżby rzeczywiście był to suwerenny bank oparty o polski kapitał, który w głebokim poważaniu ma FED i BIS? ( a już ta opowiastka jak to mamy realne zasoby zota, ale ich część jest zdeponowana u Rothschilda w Londynie, to prawdziwy majstersztyk "suwerennej bankowości"?

  2. Jeśli NBP jest tak zabezpieczony i suwerenny, to czemu do tej pory nie finansował rozwoju polskiej przedsiębiorczości?
 • @stanislav 19:10:49
  Panie Pawle
  Odniosę się do Pańskich pytań w oddzielnej notce, bo są tego warte. Najpierw muszę dojść do siebie po moich wyczynach na świeżym powietrzu.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31