Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
761 postów 7905 komentarzy

Partia50plus

nikander - Bardziej pragmatyczne niż rewolucyjne myślą wojowanie.

Prawybory.net – od listy do Think-Tanku

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Tak, prawybory.net idzie w kierunku Think Tanku, kuźni kadr i budowania struktur....

 

Trzymając za słowo Łarzącego Łazarza dane w mailu

„..RE: Zmiany w prawybory.net

od:Łażący Łazarz
data:
2011-09-07 15:15:46

Tak, prawybory.net idzie w kierunku Think Tanku, kuźni kadr i budowania struktur....

 

Wracam na prawybory.net (sejm/warszawa), aby wesprzeć ten proces licząc, że niebawem otrzymamy narzędzie pozwalające budować bazy analityczne wokół postulatów legislacyjnych oraz wyłaniać skutecznych realizatorów.

 

Jeden z moich koronnych postulatów jest obecnie praktycznie realizowany. Świadomość że żyjemy w demokracji fasadowej popycha społeczność do intensywnych działań. Proponuje jednak bardziej merytoryczne zajęcie się problemem systemu państwa.

 

Niestety, nie macie jeszcze możliwości głosowania nad poszczególnymi postulatami, ale at gremio na moją facjatę. To podstawowy błąd tego rozwiązania.

 

Jestem tu i czekam na Think-Tank


 

KOMENTARZE

 • @admin
  Witam

  Dlaczego nie mogę powiesić w miejscu pliku CV rozwiniętej wersji programu? Plik .pdf o długości 277 kb. Bez tego to w zasadzie nic nie wiadomo co mam do powiedzenia.

  Pozdrawiam
 • @nikander
  Może w pliku graficznym dać, w gif? Albo link gdzie trzeba i już.

  Co do prawyborów, to zanim się to zmieni w wirtualny, obywatelski, internetowy parlament, rząd, zdublowane (jako gabinety cieni) różne urzędy, systemowe struktury III RP i nawet europejskie, światowe (bo czemu nie, nasz ONZ itd), to jednak trzeba wpłynąć na wybory. ŁŁ próbuje jak próbuje, ale radzę jednak założyć też iż nic nie wskóramy i wybory się odbędą, ktoś wygra itd Lepiej wpłynąć na wyborców PiS żeby wybrali sensowniejszych kandydatów. To nam da pewne bonusy, może będzie możliwa z niektórymi współpraca.

  http://lazacylazarz.nowyekran.pl/post/26525,uniewaznijmy-wybory-sad-najwyzszy-rozgromil-pkw#comment_216917

  Słowem oceńmy wystawione partie, ich listy, kandydatów i wybierzmy możliwie najlepszych do sejmu rzecz jasna z PiS. Jednak trzeba radzić i wyborcom SLD, PSL, PO żeby nie wybierali SKURWIELI z czołówek. Ja sobie upatrzyłem na kogo będę głosował w swoim okręgu i ma numer blisko 10-tki, niby bez szans, ale zobaczymy. Z każdymi wyborami jego szanse rosną na mandat, wyborcy są znudzenie posłami zasiedziałymi w sejmie.

  Słowem podzielam oczekiwania Autora, trendy przyszłości, ale PO WYBORACH. Teraz czas na ocenę prawdziwych kandydatów i wspomaganie naszego Szeremietiewa. Każdy głupi może coś w sieci choćby zrobić w tej sprawie, jakieś www, profile, aktywność w portalach, forach.

  http://szeremietiew.myforum.pl

  Zapraszam. Poćwiczmy choćby we dwójkę (na razie) mikro think tank Szeremietiewa i zarazem okręgu senackiego 54 ze Stalową Wolą, Tarnobrzegiem itd właściwymi powiatami. Ja to założyłem tak na próbę, nie mają reklam jak widać. Nie trzeba nic płacić itd Można pisać bez konta jako GOŚĆ.
 • @Marek Kajdas
  Panie Marku

  Zebrałem w jednolitą całość wszystkie ważniejsze kwestie, które poruszałem na swoich blogach. Jednak ta pisanina nie była taka bezowocna, gdyż niejednokrotnie byłem przez kolegów blogerów (koleżanki także) zmuszany do ponownego przemyślenia swoich pomysłów.
  Chyba także poprawiłem argumentację. Pora aby to próbować sprzedać. Mnie jednemu na nic.

  Naprawdę jestem zainteresowany tym, które postulaty znalazły zrozumienie, a z którymi trzeba dać sobie spokój. Nazywam to "artykulacja interesu społecznego" w dość wąskim zakresie, na tyle starczyło czasu i atłasu. Liczę na to, ze inni blogerzy pójdą podobna drogą.

  Pozdrawiam

  Mam nadzieję, że uporamy się z tym problemem technicznym.
 • @nikander
  Generalnie Polacy się boją przykładów niemieckich choćby były i bardzo dobre. To jedna uwaga. Druga że są one NIEZNANE, proszę nie oczekiwać znajomości takiej tematyki u przeciętnego człowieka martwiącego się o sprawy przyziemne swoje, rodziny. Trzeba zatem to zwięźle, prosto tłumaczyć. Kolejna kwestia to zaczadzenie tzw prawicą i tzw liberalizmem, tzw gospodarką wolnorynkową itp itd. Nikt nie chce być "wyzywany" od socjalisty, komunisty, socjaldemokraty, lewicowca, zwłaszcza katolicy, bo to niesłychany dysonans, obelga, pomówienie.

  Wreszcie ostatnia kwestia na razie. Lepiej budować nowe na nowych zasadach, niż pakować się do istniejącej firmy prywatnej i próbować tam coś narzucać. Trzeba wejść do gminy, miasta gdzie jest np 15-30% bezrobocia i tam budować nową-sprawiedliwszą, ludzką, a jednak wydajną ekonomię, firmy na nowych zasadach ekonomii społecznej, czy też społecznej gospodarki rynkowej. Trzeba postępować jak dawny sołtys lokujący wieś na surowym korzeniu w środku puszczy, czy gdzieś na łąkach przy rzece. Wtedy chwyci.

  Przykładowo KOPEX chce się wczepić w mój węgiel leżący pod moim domem także, pod moim hektarem. Co ja będę z tego miał? Zapewne szkody górnicze głównie, oraz pogorszenie jakości wody pitnej ze studni przecież... a może być inaczej. KOPEX postawi kopalnię, wykupimy ją po ich kosztach, będą sobie testować maszyny, a moja gmina, moja społeczność będzie na tym zarabiać więcej i będzie to NASZE na wieki. Pomarzyć można, prawda?
 • @Marek Kajdas
  Masz rację. To stygmatyzowanie już mi się tutaj przytrafiło. Jestem na to odporny. Po prostu, technokrata o tym nie wie.

  Co do kwestii tej społecznej gospodarki rynkowej to rzeczywiście jest problem. Dziwne, bo występuje tu zarówno wydoskonalenie rynku jak i sprawienie, aby chleba nie trzeba było dzielić, bo będzie dzielił się sam.

  Kilka osób jednak nad tym tematem pracuje. Jerzy Wawro swą książkę ma na finiszu. Liczę, że wejdzie na ten think-tank i zgłosi do obróbki metodą SWOT swoje postulaty.

  Pozdrawiam
 • @nikander
  Wiem że Pan nieco od innej strony do tego podchodzi, ale warto przełamać się i podeprzeć Janem Pawłem II, Katolickim Nauczaniem Społecznym w polskiej interpretacji, to nam będzie bliższe. To będą dla Polaków bardzo ważne argumenty i skończy się bredzenie o lewicowości itd Tak właśnie czynił w "Demokracji finansowej" Jacek Rossakiewicz, acz sięgał i po bezpośrednie nauczania Jezusa Chrystusa, faktycznie cytaty robiły piorunujące wrażenie o mamonie choćby.

  W rozumie liberała pewne metody nie mieszczą się, proszę nie oczekiwać iż będziemy pieszczeni nawet w dość nam życzliwym NE. Każdy za coś obrywa. Z dzieleniem tortu jest tak, iż najlepiej zasiąść najpierw RAZEM do przygotowania pola, zasiewu, żniw, młyna i pieczenia owego tortu. Wtedy lepiej się go będzie kroiło do podziału, będzie lepiej smakował. Natomiast kiedy ów tort ma jakiś oligarcha, czy choćby prężny przedsiębiorca, korporacja, to już NIE CHCE się nim na ogół dzielić i nie przekonają ich argumenty nawet o zwiększonej efektywności. To działa demon MAMON - MIEĆ zamiast BYĆ, liberalizm zamiast solidaryzmu. Jakże to odległe od wzorców Chrystusa, czy kazał płacić za rozdawany chleb, ryby, za leczenie?

  Z czasem skomentuję całą Pana doktrynę, ale raczej po wyborach. Niektóre kwestie będę musiał bliżej rozpoznać zanim orzeknę co myślę, nie udaję że wszystko wiem, czytałem.
 • @rip LunarBird CLH
  Podzielam Twoje zdanie. Jednak teraz już widać, ze pierwotna koncepcja portalu prawybory.net poniosła klapę. Sądze że do Łarzącego Łazarza to powoli dociera. Mamy teraz czas spokojny i trzeba powrócić do pierwotnych (Pańskich i moich) pomysłów. Burza mózgów jeśli chodzi o postulaty oraz metoda SWOT aby ocenić ich wartość.
  Nawet jeśliby chodziło o sama "klikalność" to też byłoby to o wiele lepsze niż to co jest.
  Znam wielu blogerów mających rozsądne pomysły, a którym kariera polityczna zbyt ładnie nie pachnie. Mogliby wiele wnieść do ożywienia nie tylko klikalności ale naszego głowa ruszania.

  Pozdrawiam.
 • @nikander
  Niezależnie od problemów sytuacja ewoluuje w kierunku tworzenia odrębnego paradygmatu organizacyjnego państwa.

  Jestem przekonany, że założenia przedstawione w Cywilizacji Polskiej są jedyną bazą na której to może się opierać. nawet włączając Intronizację.

  Moje zastrzeżenia tyczące Pana, czy Wawro, czy Urbasia - dotyczą tego, że próbujecie poprawiać obecny system.

  Tak się nie da. To trzeba wszystko przedefiniować od podstaw.
  I takie będą ukierunkowania think-thanku prawybory, net, jeśli rzeczywiście celem jest znalezienie wyjścia z sytuacji.

  Im szybciej do takich wniosków dojdzie szersza grupa, tym szybciej będzie można rozpocząć pracę.

  Ostatnio napisałem o legalizmie władzy - brak reakcji, a to fundamentalna kwestia zupełnie inaczej sytuująca pochodzenie władzy - przynajmniej w obecnie obowiązujących systemach.

  Aktualnie widzę potrzebę napisania tekstu "ekonomia, a cywilizacja". Znowu odrębne spojrzenie na tematykę.
  I pewnie znowu będzie brak reakcji.
  Niemniej - to kwestie, które z czasem będą stanowić odniesienie.

  I na koniec. Jeśli rozważania think - thankowe bedą kręciły się w kółku obecnych paradygmatów - nic nie da się osiągnąć. Sprawa skończy sie bleblaniem. Tylko wypłynąć na głębię .
 • @Krzysztof J. Wojtas
  Panie Krzysztofie.

  Chyba Pan kiedyś widział wialnię. Trochę wiatru trochę sit i można oddzielić ziarno od plewy. Właśnie początkowym etapem think-tanku ma być oddzielenie ziarna od plewy aby w drugim etapie zrobić z tego jakiś pożytek.
  Rozumiem obawy przed uruchomieniem tej wialni. Może ona bezlitośnie obejść się ze wszystkimi deklaracjami ideowymi.

  Namawiam Łazarza aby - przynajmniej na początek - zrobił możliwość wieszania na prawybory net autorskich broszurek oraz listy postulatów legislacyjnych. Zakładam, ze tę broszurkę już Pan ma, proszę do tego dołożyć listę postulatów i powiesić to na prawybory.net. Podyskutujemy.

  Pozdrawiam
 • @nikander
  Nie tak to widzę; zatem sytuacja jeszcze nie dojrzała.

  Pozdr.
 • @Krzysztof J. Wojtas
  Każdy moze mieć wpływ na sposób "dojrzewania" sytuacji. Proszę aby Pan w to uwierzył.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031