Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
761 postów 7905 komentarzy

Partia50plus

nikander - Bardziej pragmatyczne niż rewolucyjne myślą wojowanie.

O kurna! Wygrałem wybory...

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

No to dalej uprawiaj METAPOLITYKĘ. Dalej oświetlaj kandydatów na posłów ogólnymi „wartościami”. Dalej miej awersję do organizacji i wspierającej ją litery prawa. Dalej czekaj na cud lub obietnicę cudu.

 

      Jeszcze, gdy mi się wydawało, że na NE można zrobić coś dobrego, zamieściłem tu w dniu 13 kwietnia notkę, której fragment przytaczam.

 

 • Czy chcesz, aby naszym krajem rządziły naprędce klecone watahy wyborcze kompletnych dyletantów z chorobliwymi ambicjami?.

 • Czy chcesz, aby proces wyłaniania rządu przypominał łapankę na ministrów, którzy pojawiają się nie wiadomo skąd, i nie wiadomo co reprezentują?

 • Czy chcesz, aby po wyborach państwo było przez dwa lata praktycznie bez nadzoru, gdyż ministrowie intensywnie uczą się swojej roli – zwykle na błędach?

 • Czy chcesz, takiego przenikania się władzy ustawodawczej i wykonawczej, że praktycznie nie wiadomo, gdzie jest tworzone prawo i kto za co odpowiada?

 • Czy godzisz się na to, że partie polityczne przestają artykułować interesy społeczne a rolę tę przejmują działający na zapleczu rządu lobbyści.

 • Czy chcesz, aby nieudolna i skorumpowana władza „nie miała z kim przegrać” tylko dlatego, że nie stać nas na sfinansowanie przygotowania rozsądnej alternatywy kadrowej?

 • Czy dalej uważasz, że ograniczenie demokratycznych praw, do wrzucenia karty wyborczej raz na cztery lata zapewnia Ci właściwy wpływ na rzeczywistość?

Obserwuję co się aktualnie dzieje, i przynajmniej nie jestem zdziwiony, bo niczego innego się nie spodziewałem. A Ty ?

 • Czy nie dziwi Cie, że marszałek Schetyna idzie na urlop i cierpliwie czeka na program? Idzie na urlop i czeka na PROGRAM po wygranych wyborach!!!!. To czym do kur_y nędzy karmili nas w czasie kampanii? Po co były im jakieś głosy wyborcze?

 • Czy nie dziwi Cie, że do sejmu weszli osobnicy, mający elementarne kłopoty z czytaniem ze zrozumieniem jak ci panowie prokuratorzy (kwestia interpretacji art 103 konstytucji o rozdziale funkcji).

 • Czy nie dziwi Cie, po co w sejmie będzie ponad 150 posłów z opozycji, którzy nie będą mieli szans zrobienia niczego dobrego poza utylizacją naszych podatkowych pieniędzy.

 • Czy nie dziwi Cie, że tak naprawdę nikt nic nie wie i każdy czaka na jakiś cud?

 

      Mnie nie dziwi, ale jestem oburzony na CIEBIE, że traktujesz to jako normalność albo upatrujesz lekarstwach w jakichś JOW-ach. Jakbyśmy mieli JOW to dopiero byłoby kolorowo!

 

      TY chciałeś głosować i nawet zadałeś sobie trud, aby prawo wyborcze było przestrzegane. Chwała Ci za to. Ale ani przez moment nie zastanowiłeś się jak będzie wyglądała nasza scena polityczna po wyborach. To przerosło granice Twojej wyobraźni. A przecież akt wyborczy miał wyłonić spójną programowo, kadrowo i pod względem przywództwa ekipę zdolną wyłonić skuteczną władzę.

 

      No to dalej uprawiaj METAPOLITYKĘ. Dalej oświetlaj kandydatów na posłów ogólnymi „wartościami”. Dalej miej awersję do organizacji i wspierającej ją litery prawa. Dalej czekaj na cud lub obietnicę cudu.

 

      No i co wybraliście: legislatorów z projektami ustaw czy sarkofagów z krawatami?

 

      A taki Cameron w pierwszym miesiącu władzy przepchał przez parlament 60% ustaw, z którymi szedł po władzę. Było wiadomo po co potrzebne mu były głosy wyborcze. Schetyna nie wie i czeka.

 

      Ja też pisząc tu straciłem sporo czasu i atłasu. Ale co tam... ważniejsza jest METAPOLITYKA i ci co ją uprawiają.

KOMENTARZE

 • @nikander
  > A przecież akt wyborczy miał wyłonić spójną programowo, kadrowo i pod względem przywództwa ekipę zdolną wyłonić skuteczną władzę.

  No tu akurat niczego nie możesz Donkowi zarzucić ;-)
 • @Jerzy Wawro
  No tak. Silne przywództwo się znalazło, tylko, gdzie ta reszta?
 • @ & nikander
  zartujecie? :)?
  spodziewaliscie sie czegos po tej ekipie? ludzkiego zachowania? haha :D .
  myslalem z poczatku, ze to tekst szyderczo-przesmiewczy, kilkulicowy;
  skierowany do rzadzacych ale takze do nowego ekranu ...
  'silne przywodztwo' ? no prosze nieee. kukielka/kukielki nie moze/moga nawet myslec, aby byc kims podobnym do opisanego tu okreslenia ...
  marionetki nie mysla ...
 • @robhood
  Sorry. Zapomniałem to silne przywództwo wziąć w cudzysłów. Czy teraz gra?
 • Bingo.
  Rację masz i tyle.
 • @nikander
  Pan nie rozumie swojego mhmmm.... trudnego charakteru i to niesłychanie utrudnia komunikację ;) To tak nawiasem i bez urazy, bo sam to mam :)

  Co Pan myśli o pomysłach zawartych na

  http://www.rzeczynowe.pl/banner.html

  http://www.rzeczynowe.pl

  Jacek Rossakiewicz co prawda ma konto w NE, ale niestety jakoś się zniechęcił i nie pisze póki co. Musimy Go zachęcić, bo to niesłychanie wartościowy człowiek, będzie na pewno kluczowym blogerem NE jeżeli zacznie aktywnie blogować. Ma wspaniale poukładane w głowie i sporo w niej jest. Co ważniejsze jest kreatorem idei, a to już rzadkość.

  Wkurza mnie Pan swoją agresją np kierowaną w Kościół Rzymskokatolicki żeby chwilę później zyskać plusa w ostrych starciach z zaczadziałymi LIBERAŁAMI ZNACZNIE BARDZIEJ ANTYKATOLICKIMI mimo iż pobożni jak cholera, właściwie na ogół są sekciarskimi korwinowcami, bądź innymi odłamami, ale wyrosłymi z tego pnia kiedyś. I te pomysły, poglądy na pieniądz, ekonomię, gospodarkę, Polskę. Niezłe, generalnie niezłe. Zawsze jest sporo do polemiki, ale to już cecha Polaków. Trudno się dogadać.

  Proszę jednak ujmować problemy krócej, bez tekstów programowych na wiele stron - do tego należy odsyłać, kierować.
 • @Marek Kajdas
  Witam. Może tu jeszcze coś napiszę. Jednak uważam moją pisaninę tu za stratę czasu. Jak dotąd zero konkretów.
  Spróbuję zrobić coś autorskiego. Idzie zima więc czasu będzie więcej.

  Pozdrawiam
 • @nikander
  lepiej :) ...
  ale nie o to mi chodzilo Nikanderze ...
  ale dzieki ...
 • Drogi autorze!
  Riposta pod linkiem:

  http://socjologiakrytyczna.nowyekran.pl/post/36095,w-odpowiedzi-blogerowi-ne-nikanderowi-zatroskanemu-o-losy-krajan-z-polskiego-kraju

  Serdecznie pozdrawiam :-)
 • @nikander
  sęk w tym, że tu trzeba wywalic 60% ustaw, o ile nie więcej;- nie przepchnąć.

  Ponadto na forach politycznych siedzi pomniejsza agentura i kupione dziennikarzyny. Umysłów brak.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031