Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
761 postów 7905 komentarzy

Partia50plus

nikander - Bardziej pragmatyczne niż rewolucyjne myślą wojowanie.

KONSTRUKTYWNI – zagrożenie wyborcze pierwszego stopnia.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nasz system polityczny wisi na... trzech posłach. Jeśli ktoś myśli, że jest to układ stabilny, to się grubo myli. Przecież w tej sytuacji można go zdestabilizować chociażby dla jaj. Kabareciarzy w naszej polityce przecież nie brakuje.

 

Zatem samozwańczo ogłaszam zagrożenie wyborcze pierwszego stopnia. Wszyscy KONSTRUKTYWNI mają natychmiast zgłosić się na manewry.

 

      Jeśli jeszcze nie wiesz, że jesteś KONSTRUKTYWNY to zerknij na tę ankietę: http://nikander.nowyekran.net/post/55575,budujemy-frakcje-konstruktywistow-ankieta . Nie przejmuj się, że została ona zrobiona w sposób bardzo amatorski, a wszyscy zdziwieni zarzucają jej brak reprezentatywności. Ty nie reprezentujesz wszystkich, zwłaszcza tych, co to swoje kompleksy na NE leczą. Ty jesteś KONSTRUKTYWNY. Walczysz o swoje argumentami i wystrzegasz się demotywowania.

 

      Jak widzisz, postulatów tam było mało i z taką ilością nie ma co iść na Warszawę. Nie miej pretensji do autora. Nie na wszystkim musi się znać i może to i lepiej. Nasz cel to jakieś 21 postulatów. Liczba jest to polityczna i z historyczną konotacją. Pamiętacie? Kiedyś dawno temu wicepremier Jagielski pojechał do stoczniowców gasić strajk. Padło tam proste pytanie: a czego chcecie? Te wszystkie „Bolki” stały ja słupy soli. Chcemy aby było dobrze!. No tak, ale czego chcecie konkretnie?

      Jakoś to tak było. Zamknięto zatem kilku najbardziej pyskatych o chlebie i wodzie i dano im większy arkusz papieru i coś do pisania. Na zrobienie całej przemiany ustrojowej mieli kilka nocnych godzin. Później to ta kartka zginęła, czy o niej zapomniano – już nie wiem.

      My mamy - może – trochę więcej czasu. Zatem brać te kartki papieru i pisać. Pisać i wieszać na NE w formie zaproponowanej w cytowanej ankiecie. Pytamy ludzi co myślą o naszych pomysłach. Z podliczaniem głosów problemów nie ma. Blogerzy i komentatorzy mają odrzucić ziarno od plewy. Kompletujemy to nasze „oczko”. A później mamy za nim stanąć murem. Ale to będzie dopiero w zagrożeniu drugiego stopnia.

 

      Twierdzicie, że taka zero-jedynkowa ocena postulatów jest kiepskim narzędziem do poszukiwania zgody narodowej. Słusznie.

 

      Wokół wytypowanych postulatów zbudujemy bazy analityczne. Wykorzystamy do tego wszystkich na równych prawach od blogerów po profesorów. Każdy przecież może opatrzyć swój komentarz do postulatu kwantyfikatorem: słabej strony, mocnej strony, szansy, zagrożenia. Tak jak jest to w metodzie SWOT. Informatycy z NE – mam nadzieję - pozwolą nam to łączyć w watki tematyczne i wysortowywać, aby to wszystko było bardziej przyswajalne.

 

      Pracujemy tak, jakbyśmy chcieli przygotować naszych pułkowników (co to w szranki wyborcze staną) do podjęcia ważnych decyzji programowych. Jeszcze nie mówimy, kto to będzie. Poznacie ich po argumentach jakich będą używali w dyskusji i to Wy ich wskażecie.

 

      Apelowałbym jednak o jedno. Zgłaszamy jedynie postulaty wymagające interwencji ustawodawczej!!!! Władza wykonawcza ma jedynie realizować to, co jej w ramkach ustawowych sejm określił. Zatem za każdym razem zastanówcie się, czy z waszym postulatem to aby do sejmu.

       Jeśli ktoś mi będzie wtykał kit w rodzaju: wybierzmy Iksińskiego bo on mądry i prawy, to będę niemiłosiernie banował. Koniec z garniturami typu „bussines class” i innymi sarkofagami. Myśl musi poprzedzić czyn. Twoja myśl – a niby to kogo innego?

 

Czekamy na kolejne ankiety z niecierpliwością..

 

KOMENTARZE

 • @Nikander
  Czy pisząc:
  "... zwłaszcza tych, co to swoje kompleksy na NE leczą"

  miałeś na myśli jeszcze kogoś oprócz mnie ?
 • @Ultima Thule 09:47:12
  Jest jeszcze paru a Twój przypadek jest jeszcze uleczalny. Głowa do góry.
 • WIZJA ...
  - nie jesteś wizjonerem
  - proponujesz jakieś NIEFUNDAMENTALNE propozycje
  - zmiany systemu nie dokonuje się grzebiąc w paragrafów skomplikowanych, niezrozumiałych rozwiązań. Nie sądzę, żeby te hasła były W PEŁNI rozumiane przez ludzi odpowiadających na ankietę. Zamiast odpowiedzieć na moje wątpliwości, wysłałeś mi kilogramową księgę, przez którą się dopiero przekopuję. Ty chyba to celowo zrobiłeś, żebym się zablokował z możliwościami komentowania ...

  Najważniejsze jest przygotowanie SYSTEMU do ZMIAN. A więc:
  - edukacja społeczna (np. NE inne pomysły)
  - konsolidacja ruchów niepodległościowo-wolnorynkowo-antyunijnych
  - zmniejszyć ilość urzędników (z 600 tys do 50 tys.)
  - wprowadzić wybory bezpośrednie na kluczowe stanowiska centralne i lokalne

  Dopiero wtedy można zabrać się za zmiany.
 • @nikander 10:00:44
  czyli nie jestem najgorszy ?
 • @Ultima Thule 10:10:28
  Dla pocieszenia. Czterdzieści lat temu myślałem zupełnie podobnie jak Ty.
 • @autor
  Wszystko to idzie zbyt ślamazarnie i można odnieść wrażenie, że tyko po to, by portal miał oglądalność.

  Jeśli to nie nabierze tempa to rozejdzie się po kościach. Trzeba poszukać sponsorów, stworzyć kilka portali, zrobić reklamę i postawić jasne cele. Trzeba zająć się konstytucją, służbą zdrowia, edukacją itd. Działania na szerszą skalę spowodują, że temat znajdzie się również w obcych mediach. Jeśli będziemy walczyć o demokrację bezpośrednią to Naród się obudzi. Tylko wizja bezpośredniego wpływu na losy gminy, powiatu, państwa, jest w stanie obudzić społeczeństwo z letargu.
 • @ssak 15:05:29
  Twoje zniecierpliwienie jest konstruktywne. Podjęliśmy rozpaczliwą próbę przesunięcia wizerunku portalu od ZIRYTOWANYCH do KONSTRUKTYWNYCH. Jak można zauważyć, nie jesteśmy tu przez brać blogerską mile witani.
  Jednak stoi za nami "siła ankiety", która mnie pozytywnie zbudowała. Musimy się wzajemnie popierać.

  No cóż, jestem tylko podrzędnym blogerem z krańca Polaki.
 • @nikander 15:17:30
  Dla zasiania optymizmu napiszę: Jest dobrze a będzie lepiej!

  Bierzemy sie do pracy!

  Pozdrawiam

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031