Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
760 postów 7926 komentarzy

Partia50plus

nikander - Bardziej pragmatyczne niż rewolucyjne myślą wojowanie.

Akcja - idziemy jak Gandhi po sól.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Rozpoczynamy prawną instytucjonalizację przyzwoitości.

        Indyjski Kongres Narodowy miał problem z bezsilnością podobnie jak obecnie my. I co, i wystarczył marsz kilkudziesięciu ludzi z Sabarmati do Dandi (około 240) km, aby pokonać impas. Ogłaszamy nasz nowoekranowy „marsz solny”.

       Naszą „solą” będzie prawo dla „Stowarzyszeń dla poszczególnych czynności handlowych na wspólny rachunek”. Istotę problemy znajdziesz tutaj...

       To prawo ma otworzyć drogę do powstawania u nas „związków gospodarczych o integracji produktowej” takich jak japońskie keiretsu, koreański czebol, chiński CFB, arabska musharaka czy podkarpacki model klastra produktowego.

       Mamy zaatakować kanon gospodarki liberalnej czyli  stęchliznę żydowskiego sklepiku. Będzie to pierwszy nasz akt prawny instytucjonalizujący przyzwoitość. Sięgamy tu do kodeksu handlowego Austro-Węgier z 1862 roku, bo nasi przodkowie przyzwoici byli i stworzyli takie prawo, że ze wspólnikiem należało się rozliczyć „po przedstawieniu dowodów”. Skutecznie bronili się przez żydowską tajemnicą handlową. Ona to doprowadziła do powstania powiedzenia, że „lepsze deko handlu niż kilo roboty”.

       Najistotniejszym pożytkiem tego prawa będzie „obniżenie progu inicjatywy gospodarczej poprzez rozłożenie ryzyka biznesowego”. Spodziewamy się także pozytywnych skutków związanych z koncentracja polskiego kapitału i ożywienia gospodarki lokalnej i regionalnej.

Jak możesz nam pomóc:

 • Zapoznaj się z istotą klastrów produktowych i stowarzyszeń spółek dorazowych.

 • Nie patrz na to, że te przepisy nie będą miały bezpośredniego wpływu na poprawę bytu Twojego lub Twojej rodziny. Skorzystają z nich drobni polscy przedsiębiorcy ożywiając naszą gospodarkę. Wielu wykluczonym, lub przerażonym wilczymi praktykami, przyjdzie ochota na rozpoczęcie własnej działalności w strukturach klastrów produktowych czy spółek dorazowych. Jest szansa, że przybędzie dalszy milion solidnych podatników dających szanse na obniżenie naszych indywidualnych podatków.

 • Nie powtarzaj argumentów żydowskiej agentury w stylu „po co jakieś klastry, jak możecie założyć sobie spółkę”. Dania była kolebką spółdzielczości, które przepoczwarzyła w klastry (duński model klastra z brokerem sieciowym). Zamieniono koncepcję kolektywistyczną na personalistyczną, a to zdecydowana różnica.

 • Znajdź drogę do swojego posła i przekonaj go, aby zechciał podpisać projekt ustawy. Rozmawiamy ze wszystkimi posłami, bez względu na to czy pałamy do nich miłością czy nie. Przekonacie się, że znajdziecie poparcie chociaż nie zawsze za pierwszym razem.

       Sami mamy sobie udowodnić że nie jesteśmy ględzącymi ciotami, że jeszcze coś potrafimy zdziałać. Pierwszy miesiąc poświęcamy na rozmowy wstępne. W grupie podkarpackiej spotykamy się w czwartek. To w jaki sposób ruch się ukonstytuuje będzie zależało także od Ciebie. Każdy ciekawy pomysł na akcję mile widziany.

 

KOMENTARZE

 • Miraż wlasnej spółki
  Kończący się bankructwem, bo tak jak podwykonawcy autostrad.

  Pozdrawiam
 • @mnich zarazy 18:28:24
  Małe miało być piękne. Okazało się, że małe jest bardzo smaczne. Nie jeden skończył jako danie na śniadanie.
 • nikander 18.09.2012 18:31:41
  Owca sam się przed wilkiem nie obroni.

  I tu zastanawia "fanatyzm" liberałów. Nie szeregowych zwolenników ale ich piewców?
 • @All
  Jakiś problem z pierwszym linkiem. Proszę próbować ty https://dl.dropbox.com/u/75370509/Stowarzyszenie%20sp%C3%B3%C5%82ek%20dorazowych.pdf
 • Wieliczka Wita!
  zamiast na Marsa, pod ziemię?
  dobre i to.
 • @prawi co wiec 18:55:05
  Proszę wysmarkać nos i wyczyścić buty.
 • *****
  Teraz już panu nie zarzuca lichwiarze, że nie ma pan konkretnego planu na gospodarkę w Polsce.

  Pozdrawiam.
 • @Paweł Tonderski 20:20:33
  Będzie to nasze drugie po 8 latach podejście do tematu. Teraz mamy doświadczenie. Musi się udać. Oczywiście z Waszą pomocą - choćby moralną.

  Pozdrawiam
 • Przeglądnąłem pobieżnie założenia i...
  jest to chyba doskonała szansa na pokonanie tej okupacyjnej Dyktatury Gllobalnego Kapitału. Trzeba tylko wymyślec sposoby na przekonanie posłów przekupnych, u których stowarzysznia nie będą kupowały ustaw po 1mln$ za ustawę, a także posłów bezmyślnych, dla których jedeynymi sprawami, niemal honoru jest np nobilitacja języków regionalnych i gwar, czy dewiacji seksualnych a także posłów-kuracjuszy na diecie... poselskiej. A tak na poważnie JEST TO SZNASA NA WZIĘCIE GOSPODARKI I POLSKI W SWOJE RĘCE!
 • Tylko za czyje pieńadze to zrobić ?
  Pomysł może innowacyjy ale guru nieodpowiedni.
  Chyba że to podświadomie wybrane guru.
  Sprawa delikatną o której głośno się nie mówi jest to ze ten cały gandi lubił
  wykorzystywać seksualnie nieletnich.

  Autor też ?
 • @Jan Paweł 20:31:14
  Cieszy mnie Pana stanowisko. To dodaje siły.

  Pozdrawiam
 • @Jan Paweł 20:31:14
  ... i co najwazniejsze jest to szansa na SPOŁECZNĄ GOSPODARKĘ RYNKOWĄ, czyli jest to szansa na POWSZECHNY DOBROBYT
 • @Jan Paweł 20:33:12
  Pierwsze podejście robiliśmy z Jerzym Wawro autorem książki Społeczna Gospodarka Rynkowa. Więc jesteśmy w kursie.
 • @Naes 20:31:49
  za czyje pieniądze?
  ano, za te chyba juz ostatnie resztki pieniędzy - kapitału, będącego tą krwią gospodarki, które nam Polakom jeszcze pozostawił ten Globalny Reżim. Dlatego jest to już chyba ostatna szansa na PODNIESIENIE SIE GOSPODARCZE POLSKI i POMNOŻENIE TEGO WYSSANEGO NAM JAK KREW KAPITAŁU
 • @nikander 20:32:59
  Pozdrawiam i GRATULUJĘ!
 • @nikander 20:37:18
  Myslę że ludzie to kupią, tak jak juz kiedyś za Rakowskiego kupili ten wtedy wyjatkowej mocy NAPED GOPSODARCZY w postaci zwykłej kartki papieru na której można było napisac: JA taki i tak Z DNIEM TYM i tym ROZPOCZYNAM DZIAŁALNOŚC GOSPODARCZA W ZAKRESIE tym i tym!!!! i to wystarczyło by POLSKA NAGLE STAŁA SIE TYGRYSEM EUROPY!:-)
 • @Naes 20:31:49
  a tak na marginesie to chyba pomyliłeś portale. Czy ty nie czułbys się lepiej np tych stronach dla dewiantów na np onecie czy wp?
 • @Jan Paweł 20:43:17
  Powiem tak: podczas prac nad ustawą o grupach przedsiębiorstw rodzinnych musieliśmy zrobić konsultacje społeczne. Od tamtego czasu wstyd mi się pokazywać w wioskach okolicznych, bo zaraz usłyszę pytanie: kiedy te klastry? To dodaje napędu.
 • Ale o co chodzi? Jak ktoś ma przekonać posła jak nie wiadomo o co chodzi?
  Po co to i w czym jest lepsze od tego co jest?
  Jeśli to tak trudno wytłumaczyć że nie jest częścią tekstu to nie ma się co dziwić, że tego nie ma.
 • @nikander 20:50:03
  Oczywiście! przeciez tak funkcjonuje Bawaria, Tyroll, Szwajcaria, Austria, Holandia itd, itd tam zwykli ludzie daja zarobic sobie, wspomagaja się na wzajem. To chyba jasne że jak kupie np jabłka czy buty w sklepie u moich sąsiadów, to pieniądze wydane u nich wróca do mnie okrążając wiske parę razy robiąc gospodarkę i powszechny dobrobyt. Tego nie można powiedziec o hipermarketach, gdzie zaniesiona tam złotówka od razu wysysana jest na te przysłowiowe bezpodatkowe Kajmany. Ludzie nareszcie zaczynaja to juz rozumiec.
 • @Jan Paweł 20:59:26
  jeżeli jeszcze ktos nie potrafi sobie tego wyobrazic, to polecam programy Pana Makłowicza. On pokazuje takie gospodarki, gdzie całe rodziny żyja tak juz wielu, wielu pokoleń, mają nieprawdopodobnie bogaty asortyment zdrowych regionalnych porduktów. Młode pokolenia wychowują sie w tradycjach rodzinnych w poczuciu pewności jutra, nie muszą szukac pracy za granicą, kwitnie tam bogata kultura a MU POLACY im tego zadrościmy. WIĘC CHYBA NIE MA INNEGO WYJŚCIA JAK ZAKASAC RĘKAWY I DO ROBOTY!!!
 • @NUS 20:56:20
  tu podałem link "Naszą „solą” będzie prawo dla „Stowarzyszeń dla poszczególnych czynności handlowych na wspólny rachunek”. Istotę problemy znajdziesz tutaj...:

  także tutaj:
  Jakiś problem z pierwszym linkiem. Proszę próbować ty https://dl.dropbox.com/u/75370509/Stowarzyszenie%20sp%C3%B3%C5%82ek%20dorazowych.pdf
 • @Jan Paweł 20:59:26
  Zgadza się. Dlatego wzorujemy się na dobrym prawie austiackim. Ono było w Galicji!!!!
 • Ja całkowicie popieram
  i gratuluję. A jak już panowie zrozumiecie, że chodzenie z czymkolwiek innym niż AK-47 do obecnej klasy politycznej to strata czasu, to chętnie sam się przyłączę.

  pozdrawiam
 • @Madara 21:25:29
  Zawsze promowałem "Bardziej pragmatyczne niż rewolucyjne myślą wojowanie."
  No to witam na pokładzie.
 • Społeczna gospodarka rynkowa - jedną z niewielu opcji
  Myślę, że naprawdę warto poważnie rozważyć wszelkie pomysły dotyczące społecznej gospodarki rynkowej. W obecnej tragicznej sytuacji Naszego Kraju - to może być jedna z kilku/niewielu opcji możliwych do realizacji.

  Potrzebne są ZGODA Narodowa i wspólne działania. Nie twierdzę, że to jedyna alternatywa, ale z pewnością zasługuje na szczególną uwagę i pomoc. W Galicji zawsze było prawo i porządek.

  Nikander i Wasze/Twoje Podkarpacie - moja ukochana Polska - do dzieła. My z pewnością pomożemy. Rzadko, niestety u Was bywam, ale tam naprawdę jest Polska. Ja to czuję.

  Porównanie naszych działań do Marszu Gandhiego - bardzo na czasie.

  Do dzieła więc. Jak możemy pomóc?.
 • @Pięćdziesiąt Patyków 21:18:51
  Albo pierwszą patykolandię na czele z wielkim patykiem Korwinem od gadania o żydowskim liberalizmie. My Polacy mamy się jednoczyć i siebie nawzajem wspierać, wszystko już mamy opracowane, wystarczy zajrzeć w naszą chlubną i chwalebną wielką historię, tam jest wszystko opisane, tylko czerpać z niej dla nas wzorce! Nam Polakom nie jest potrzebna żadna obca nauka, a tym bardziej lichwa, geszeft i żydowski liberalizm.
 • @Pięćdziesiąt Patyków 21:45:17
  Lepiej budować lichwę i geszeft oraz obóz pracy w wolnym i liberalnym królestwie, a którym własnych poddanych traktuje się jak niewolników.
 • @Ryszard Opara 21:38:26
  Jak pomóc? Zbierajcie ludzi którzy pochylą się nad uszlachetnianiem naszych polskich tradycji. Rossakiewicz przypomniał Zdziechowskiego, tymi klastrami mamy przypomnieć Stanisława Staszica (Włościańskie Towarzystwo Rarowania się w Nieszczęściach). Na pohybel Misesom i innym Friedmanom. W naszych warunkach to ideologiczne GMO.

  A poważnie: wielkie wołanie o prawników legislatorów.
 • @Jan Paweł 20:49:02
  Janie Pawle bez II.
  Zwróciłem uwagę na pewne aspekty moralne co do prowadzenia się tego gandhiego.

  Skoro nie załapał pan o co chodzi to napiszę.
  Afirmowanie pomysłu gandhim jest co najmniej niesmaczne.

  Skoro już pasuje tak panu i autorowi .
  Który to chce tak wyciągać z biedy tych co się przyłączą.
  To ja zapodam słowa gandhiego:
  Nic nie jest tak kosztowne, jak stworzenie wrażenia ubóstwa i prostoty
 • @Naes 21:53:53
  Tu korwinowskim przydupasom dajemy bana. Śmierdzi od was.
 • Do REDAKCJI NE
  Nie rozumiem dlaczego Redakcja NE umieszcza takie teksty jako najważniejsze? Nie ma nic już lepszego?
  Jak tak dalej popromujecie Nikandera i jemu podobnych to znowu wielu odejdzie z portalu.
  Już prawie nie ma czego czytać!
 • Do REDAKCJI NE pytanie 2
  Dlaczego do tej pory nie zrobiliście żadnego wywiadu z Grzegorzem Braunem?
 • @na wspolny rachunek
  swoj do swoich ciagnie, nic tylko uciekac z kraju...
 • @taba 22:06:49
  Pan lub pani ma złe informacje, ponieważ w dniu dzisiejszym były na Nowym Ekranie polecane treści na temat pana Brauna i jego bezprawnego zatrzymania, proszę nie kłamać, pani circ na ten temat pisała i była videorelacja z tych wydarzeń polecana przez redakcję nE.
 • @hrtx 22:09:19
  Najpierw żeby uciekać z tego kraju (Polski? ), to trzeba w nim mieszkać. :)
 • Kiedy wymarsz??
  Bo w najbliższą sobote to nie mamy czasu. Jednostka dostała zaproszenie na prywatne palenie Koranu w niemieckiej części Zgorzelca i chłopaki koniecznie chcą pójść. Niemki będą obłapiać, zbereźnicy. Ale przy okazji przećwiczą techniki walki w tłumie, gdyby ich szwabska milicja zaatakowała. Ja też się wybieram, bo akurat wolny od służby weekend mi się szykuje. Ale pański marsz, panie nikander, też wydaje mi się atrakcyjny i jeśli tylko nie będzie kolidował z naszym rozkładem służb, to chętnie się wybiorę i jeszcze chłopaków paru namówię. Ale weżmiemy tylko lekki ekwipunek i broń osobistą, bez moździerzy i granatników, bo do tego należałoby namiarowniki optyczne zabrać i cały ten elektroniczny szpej, a to ciężkie i nieporęczne do noszenia. Zabieram się teraz za studiowanie tych całych klastrów, bo o tym u nas na jednostce dotąd wcale się nie mówiło. Wczoraj studiowaliśmy z chłopakami ideę barteli, a dziś przerobimy klastry. Dużo tych teorii naukowych istnieje, nawet nie wiedziałem.
 • @taba 22:08:40
  http://carcinka.nowyekran.pl/post/68372,czy-robert-winnicki-jest-mussolinista-za-grzegorzem-braunem

  coś by się znalazło.
 • @nikander 21:55:18
  Wbrew temu co sądzisz Klastry (wspaniale rozwiązanie to prawda) nie są w opozycji do małych spółek. Po prostu to jeden dodatkowy ważny gracz zwłaszcza w państwie oligarchicznym.
 • @taba 22:06:49
  i wszystkiego dobrego im (takim jak ty) na drogę.... sprzed telewizora do hipermarketu (z prośbą o azyl) i z powrotem
 • @Pan podporucznik 22:15:05
  :-)
 • @Łażący Łazarz 22:17:19
  Pod pojęciem klastra każdy widzi coś innego. Sam M. Porter dał coś z pięć definicji i nie zdecydował, która z nich jest ostateczna. Nas interesuje "klaster produktowy" czyli związek gospodarczy o integracji produktowej. Jakiś konkretny produkt staje się osią integracji. Porterowskie "skupiska"nas nie interesują. Aby one powstawały nie są potrzebne żadne zmiany prawne. Staszic a nie Porter.
 • @prawi co wiec 22:15:17
  ten link jest do fragmentu pikniku u p. Opary, ŁŁ tam Brauna nie zapraszał, a ja wiem kto to zrobił i też tam byłam.
 • @nikander 20:30:25
  > Teraz mamy doświadczenie

  Nie wiem, jakie Ty masz teraz doświadczenie. 5 lat temu uważałeś, że można to zrobić z rządzącą mafią. Teraz pewnie jest tak samo. Nie wiem, czy śmiać się czy płakać.
  Pomijam sens proponowanych rozwiązań, bo on nie jest w tym najistotniejszy.
 • @nikander 22:26:37
  Dzięki za wyjaśnienie jeszcze raz tego co już wyjasniłeś w notce ;-)

  Dla uproszczenia dyskusji załóżmy roboczo, że umiem czytać ze zrozumieniem ;-)
 • @Jan Paweł 22:21:40
  bzdury piszesz- nie oglądam telewizji ani nie chodzę do hipermaketów. Tyle.
 • @Pan podporucznik 22:15:05
  Aliści wsparcie ogniowe będzie nam potrzebne jak wraże liberalne siły wezmą nas pod obszczał. Przynajmniej pałatki jakieś abyśmy od strychniny nie pordzewieli. Zwiad nawet wysłali i próbują rozpoznać nas cienkim ogniem.

  Ku chwale!
 • @Pięćdziesiąt Patyków 21:45:17
  jaki masz problem, przecież zawsze możesz się zatrudnic w jakiejś korporacji do rozdawania pornograficznych długopisów reklamowych, czy na kasę, obowiązkowo w pampersach
 • @Jerzy Wawro 22:31:06
  Jeśli mafia nie składa się z idiotów to nie dadzą wam/nam tego zrobić. Właśnie dlatego, że wpuściliby w swoje interesy poważne zagrożenie.
 • @Paweł Tonderski 22:13:38
  O Braunie pisała Ciri nie Circ
 • @Łażący Łazarz 22:35:50
  To ma być wstęp do przekucia kos na sztorc. Wiemy, że łatwo nie będzie. Ale z Waszą pomocą...
 • @taba 22:38:34
  Każdy swoich bogów ma. Nie jest to mesjasz z mojej bajki i nie będzie. Wręcz przeciwnie. Chyba wyrażam się jasno.

  Jak chcesz aby Twój off topic stał się tematem głównym, to wysil się trochę.
 • @Naes 21:57:30
  Przecież pan nikander nie pisze o tym, żebyśmy postępowali tak jak Gangi w życiu osobistym, tylko żebyśmy wzięli z niego przykład, w jaki sposób przejąć władzę nad Polską, tak jak to uczynili Hindusi kiedyś w Indiach, on porwał za sobą miliony w słusznej sprawie, a my mamy to uczynić w sposób polski, a nie w sposób hinduski.

  Ja to tak zrozumiałem.
 • @nikander 22:32:03
  Pojawiło się pytanie, czy bartele można z klastrami kombinować i które z nich jest lepsze? W sytuacji powojennej, która już niedługo nastanie w naszej nieszczęsnej Ojczyźnie, trzeba będzie wybrać najbardziej wydajne rozwiązanie gospodarcze. Najlepiej tak, żebyśmy byli na dorobku nie dłużej, niż 2-3 lata.
 • @Łażący Łazarz 22:38:30
  Aha, no tak Ciri, matko, zawsze mi się te panie mylą, to już nie pierwszy raz.
 • @nikander 22:42:49
  Po pierwsze jesteśmy w Polsce i wyrażamy się po Polsku- no chyba się chce Pan pochwalić znajomością obcego języka..
  Po drugie nie mam "parcia" na temat główny bo jak widać co jest na NE jako główne- to się wysilać nie trzeba, można mielić w ten sam temat miesiącami.
 • @taba 22:08:40
  Kiedy ja mogłem Grzegorz nie mógł bo montował film, potem urlopy i choróbsko (moje). Jeśli myslisz że zbijamy bąki to się mylisz.

  Ten tekst w mojej ocenie jest ważny, jak każdy rzeczowy projekt zmian systemowych. Poza tym zobacz jaką dyskusje i ile emocji wywołuje. Rozumiem, że masz swoje zdanie ale moją rolą jest konfrontowanie i falsyfikowanie w ten sposób pojawiających się informacji oraz pomysłów a nie nawalać jedynie słuszną linią.

  Pozdrawiam
 • @Jerzy Wawro 22:31:06
  Do któregoś tam razu sztuka.
 • @Pan podporucznik 22:45:36
  Tak, te dwie inicjatywy można połączyć. Klaster może powołać swój wewnętrzny bank i posługiwać się własnymi środkami rozliczeniowymi. Często jest to obrót wekslowy.
 • @Łażący Łazarz 22:48:41
  Przykre to ale zabrakło z Waszej strony chęci.
  Przez ponad rok można było z powodzeniem to zrobić.
 • @Łażący Łazarz 22:48:41
  Od jakiegoś czasu "jedynie słuszną linią" jet Nikander, że go tak promujecie?
 • @taba 22:53:52
  Nie wiem dlaczego wchodzisz między wódkę a zakąskę, jesteśmy z Grzegorzem umówieni na wywiad w dogodnym terminie i na zasadach jakie między sobą ustaliliśmy. Pewnie w związku z wydarzeniami dzisiejszymi dojdzie do niego niebawem bo jest o czym mówić.
 • @taba 22:47:44
  Żyjemy w wolnym kraju. Nikandra można bez żadnych konsekwencji banować a nawet domagać się usunięcia go z portalu za mieszanie w umysłach. Można po prostu traktować go jak powietrze.
  W wielu sprawach stoimy po różnych stronach barykady, bo to polska właśnie.
 • @taba 22:56:08
  Naprawdę? Nikander na ten temat ma inne zdanie.

  Odpowiem na ten i poprzedni zarzut.

  Chętnie Ciebie podpromuję, tylko proszę daj sobie szansę i pisz.

  Przez ponad rok można z powodzeniem książkę napisać - napisałaś?
 • ale o co chodzi vide NUS
  Nic z tgeo tekstu nie wynika. Na rynku maja dzialac tylko klastry? Kto ma je powolywac? Klastry maja konkurowac ze soba (dzialac w tej samej branzy)? Mowa o lichwie, czyli banki maja stanowic integralna czesc - wiec jakie to maja byc banki? Zdaje sie wszystko od tych bankow trzeba bylo zaczac. Dlaczego nie zrobic jak w UK - brak podatkow do pewnego zarobku (na poczatek), nie potrzeba rejestrowac dzialalnosci przez pierwsze miesiace (dzialanosc jednoosobowa). Na razie mieszkam w Polsce.
 • Szanowny Panie Autorze...
  uważam że, pomysł jest dobry... dla wszystkich, bo:
  1. gwarantuje aktywizację gospodarczą byc może także ludzi do tej pory "siedzących" na garnuszku państwa- czyli zyskuje państwo.
  2. gwarantuje wewnetrzny wzrost gospodarczy który stymuluje także wewnętrzny popyt gospodarczy, czyli będzie więcej klientów z całą pewnościa także i dla mafii:-) przeciez nie robi się obrotu na biedzie (oby tylko przenieśli swoje zainteresowanie w legalne interesy:-) - czyli zyskuje także mafia
  3. gwarantuje powszechny dobrobyt czyli powszechne zadowolenie, także z władzy:-) (a niech sobie władza będzie..., wtedy obojetnie jakiego koloru:-)
  4. o wpływach do budżetu z tych milonów nowych podmiotów gospodarczych już było...
  5... i 6 itd, itd, itd...
  To tak przed snem pół żartem (ale raczej więcej) serio:-)
 • VADA a MARTE, CAZZI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  1. Wszystkie pomysły Nikandera dotyczące różnych dziwolągowych spółek są możliwe do zrealizowania na bazie KODEKSU CYWILNEGO.

  Tak więc wprowadzenie tych rozwiązań do KSH nie zmieni NIC !!!

  2. Ponadto jeżeli Nikander upiera się przy tym, że to takie ważne, to ja zwracam uwagę, że oprócz tych jego paru pomysłów na nowe rodzaj spółek ja mam jeszcze KILKA TRYLIARDÓW pomysłów na inne spółki.

  Według jakich kryteriów mielibyśmy osądzić, że jego spółki powinny być wprowadzone do KSH, a te kilka TRYLIARDÓW moich propozycji miałoby być pominiętych ????????????

  3. Zastanówcie się, jak ludzie zareagują na hasło do "Marszu Solnego" , gdy usłyszą, że celem jest:

  "Stowarzyszeń dla poszczególnych czynności handlowych na wspólny rachunek"

  Czy takie hasło może porwać ludzi ??? Wzbudzić emocje ????

  Przecież ludzie odeślą nas do SZPITALA DLA UMYSŁOWO CHORYCH !!!

  Zapewniam was, że nie tylko nikt nie pójdzie, ale nawet Nikander zapomni albo zaśpi i też nie zdąży na ten marsz !!!

  4. Sprawy FUNDAMENTALNE.

  Dobry strateg musi mieć umiejętność wyznaczania celów PROSTYCH i ZROZUMIAŁYCH, a zarazem rozwiązujących FUNDAMENTALNY i SYSTEMOWY problem !!!

  Przykłady:
  - likwidacja ZUS
  - likwidacja PIT
  - redukcja urzędników o 90%
  - standard złota
  - wprowadzenie powszechnego obowiązku wojskowego dla mężczyzn (ale nie w stylu dawnego woja, lecz nowoczesne TERYTORIALNE jednostki paramilitarne)
  - CAŁKOWITA likwidacja ceł
  - likwidacja systemu edukacji państwowej
  - likwidacja państwowej służby zdrowia
  - wybory bezpośrednie na stanowiska szefów sądów, prokuratur i policji
  - pełna TRANSPARENTNOŚĆ władzy (publikacja z internecie KAŻDEJ FAKTURY i KAŻDEJ UMOWY podpisywanej przez administracje państwową
  - likwidacja urzędów pracy
  - likwidacja zasiłków
  - likwidacja Kodeksu pracy (w szczególności ochrony kobiet w ciąży)
  - wysłanie na Marsa wszystkich zwolenników Marksizmu-Nikanderyzmu


  5. Nikander - powiedz mi, co uniemożliwia ci zrealizowanie tych twoich spółek na gruncie Kodeksu Cywilnego oraz obecnego KSH ?
 • @Jan Paweł 23:35:53
  To popyt generuje wzrost gospodarczy nie odwrotnie. Miliony to sa polaków na emigracji. Gwarancja aktywizacji sziedzacych nic nie robiacych to Komuna v2. Pitoli Pan, Panie Janie Pawle.
 • @Jan Paweł 20:59:26
  Pieniądze nie robią dobrobytu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  oto przykład:

  Wyobraź sobie, że są dwie osoby A i B. A wyprodukował żywność, a B odzież i sobie ją nawzajem sprzedali po 1 mln zł. W ten sposób PKB wyniósł 2 mln zł.

  A teraz pomyśl, że A zrobił sobie trochę żywności i trochę odzieży i podobnie postąpił B. W związku z tym nie mieli się czym wymieniać.
  PKB = ZERO

  A więc mamy dwie IDENTYCZNE sytuacje w sensie posiadania dóbr (czyli bogactwa), oraz dwie TOTALNIE odwrotne sytuacje w sensie formalnie kalkulowanego PKB.

  Kto chce zrozumieć gospodarkę, musi WYELIMINOWAĆ z rozważań pieniądze ....

  CAŁKOWICIE !!!
 • @Ultima Thule 23:41:38
  Powiedz co piłeś. Będę tego unikał. Może z Czech wam tam coś podesłali.
 • @nikander 23:48:28
  Ja niczego nie piłem !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  A co do tematu głównego, to zauważcie;

  1. Wolny Rynek proponuje, aby ludzie mieli SWOBODĘ GOSPODAROWANIA.
  Oznacza to, że nie wnikamy w to, jak ludzie się organizują. Niech robią CO CHCĄ.

  2. Interwencjoniści z kolei zawsze wskazują KONKRETNE ROZWIĄZANIA.
  A przecież nie ma gwarancji, które rozwiązanie jest lepsze, a które gorsze !!!

  W dodatku z czasem sytuacja może preferować różne rozwiązania, a więc nie ma jednego "zawsze dobrego" !!!

  Dlatego wolnorynkowcy na pytanie: "co robić ?" odpowiadamy:

  NIE WIADOMO, więc zostawmy ludziom WOLNY WYBÓR !!!!

  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! FREE TO CHOOSE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 • @Ultima Thule 23:54:42
  Mój stosunek do wolnego rynku znasz http://nikander.nowyekran.pl/post/74203,wolny-rynek-stechlizna-zydowskiego-sklepiku Chyba wiesz, że w moim wieku już nie zmienia się poglądów. Nie wiem zatem w jakim celu te mądrości kierujesz do mnie. Daremny trud. Ale pisać możesz. Twoje palce, Twoja klawiatura.
 • @Pięćdziesiąt Patyków 00:13:55
  To wreszcie jak to jest, jesteście patyki za tym, aby Polacy z ciężkiej pracy coś swojego posiadali się na tym dorabiali sprzedając swoje produkty innym Polakom, czy nie? Boli cię to, że jakiś Polak się dorobił na swojej ciężkiej uczciwej pracy bez lichwy i geszeftu? Co cię tak boli? Kogo wolisz wspierać lichwiarzy i geszeft, czy polskich przedsiębiorców i nasz czysto polski kapitał, bo nie rozumiem? Spółdzielnie to wymysł polski i jakoś dzięki temu byliśmy samowystarczalni i bogaci. :) No i niech się bogaci nikander na swoim własnym winie, co cię tak boli, co ci tak doskwiera?

  Naprawdę próbuje zrozumieć liberałów i nijak ich nie mogę pojąć?
 • @taba 22:06:49
  ..."Nie rozumiem dlaczego Redakcja NE umieszcza takie teksty jako najważniejsze?"...
  To proste. Czy ktoś popiera czy nie, jest to w końcu jakiś konkretny pomysł na chociaż częściowe uzdrowienie sytuacji. Takiego podejścia
  nam trzeba. Skowyczenie po katach jak w Polsce niedobrze już się przejada. Od samego gadania ze jest źle nikt nam nie polepszy.
  Na dzisiaj trzeba pomysłów i inicjatyw bo bez tego będzie jak jest.
  Oby jak najwięcej konkretnego działania a zawsze coś z tego będzie
  można sklecić.
 • @Pięćdziesiąt Patyków 00:30:30
  Nic nie pisałem o żydach, jest pan zdrowy?
 • @Pięćdziesiąt Patyków 00:38:24
  Idź na blog twojego pana, dzisiaj będzie recenzował kolejną książkę o liberalizmie za pieniądze pejsów i byłych komuchów.
 • @Pięćdziesiąt Patyków 00:30:30
  Niech ci to wyłoży redaktor Michalkiewicz i Korwin.
 • @Pięćdziesiąt Patyków 00:46:38
  Ale przecież ja sobie nie uzurpuje do tego prawa, tak jak polscy liberałowie, którzy ich zdaniem zjedli wszystkie rozumy, tylko że nikt nie chce na nich głosować.
 • Brakuje tylko Gandhiego.
  I w warunkach polskiej stęchlizny życia publicznego i politycznego, wędrować trzeba by raczej z kosami nabitymi na sztorc w kierunku Wiejskiej i Pałacu Namiestnikowskiego, a nie do biur poselskich. Wędrować w grupach zwartych, z Podkarpacia i innych regionów Polski.
  W okresie dramatycznego upadku III RP, a ten proces wkrótce się nasili po 23 latach rządów nieudaczników i/lub zdrajców, dyplomacje z osłami na nic się nie zdadzą.
 • @nikander 00:02:40
  mylisz "zmienianie poglądów" z ANALIZĄ NOWYCH FAKTÓW ...

  Człowiek NIGDY NIE ZMIENIA POGLĄDÓW !!! Jeżeli uważał, że 2+2=4, to ZAWSZE tak będzie uważał !!!

  Ale jeżeli by się pewnego dnia dowiedział, że to był zapis trójkowy, to wówczas powie, że to jest 11, ale to nie oznacza, że "zmienił poglądy" !!!

  Tak więc ty Nikander MASZ PRAWO zrewidować swoje zdanie na tematy ekonomiczne, bo POWZIĄŁEŚ NOWĄ WIEDZĘ, która nie była ci wcześniej dostępna !!!
 • @Łażący Łazarz 22:57:49
  Bzdura totalna...do wczoraj nie było o czym mówić z Grzegorzem Braunem?
  Z Nikanderem jest o czym?
  Kto jest tą wódką a kto zakąską?
  To porównanie jest tutaj nie na miejscu.
 • @Łażący Łazarz 23:04:10
  Tak odpowiedziałam Nikanderowi
  "Po drugie nie mam "parcia" na temat główny bo jak widać co jest na NE jako główne- to się wysilać nie trzeba, można mielić w ten sam temat miesiącami."
 • @nikander 00:02:40
  tobie się myli Wolny Rynek z INTERWENCJONIZMEM i KEYNESIZMEM ...
 • @hrtx 23:45:49
  nic nowego nie odkryłeś, popyt generuje wzrost gospodarczy? owszem, ale czy tylko popyt?... popyt to z całą pewnością My wszyscy Polscy mamy (jak zreszta i chyba wszyscy na świecie:-) ale żeby go realizowac to trzeba miec środki:-) a o to chodzi w tym obecnym systemie, że te środki niestety są róznymi sposobami z nas drenowane (by wyrazic sie tylko ogólnie)... Czy odkryłem cos nowego?
  Zaś co aktywizacji gospodarczej... no cóz, niektórych leni to nawet wołami nie zaciągnie się do roboty, wszelkie próby ich aktywizacji bedą nazywac np... komuną v2 czy jakos tak
 • Wolnościowiec i wolnorynkowiec
  Uważam się za wolnościowca, wolnorynkowca, libertarianina i przyznam, że zupełnie nie pojmuję gorącej dyskusji pod postulatem o unormowanie prawne takich stowarzyszeń. Najzwyczajniej, mimo, iż uważam, że aktualne formy prawne i chociażby przepisy kodeksu handlowego pozwalają już na taką działalność, tak drugą stroną medalu są przepisy podatkowe, ubezpieczeń społecznych i kosztów takiego przedsięwzięcia.

  Jeśli Panowie Nikander, czy Pan Jerzy Wawro wysuwają swoje postulaty, żeby poprawić sytuację najbiedniejszych i by odzyskiwać władzę nad polskim kapitałem to wydaje mi się, że dużo szybciej osiągnęli by swój cel przez likwidacje składek dla ZUS i całkowite zwolnienie z podatków dla najbiedniejszych ( w przyszłości całkowita likwidacja ZUS pewnie by pewnie pozwoliła by zupełnie odmienić obraz wzrostu polskiego PKB, a zamiana na wspólnoty ubezpieczeniowe, fundacje wspomagające niedoubezpieczonyh czy prywatne ubezpieczenia wszystkim od najbiedniejszyh po najbogatszych zrobiłyby dobrze ).

  Wracając jednak do meritum, skoro pan Nikander postuluje takie rozwiązania i jest to jego wizja na poprawę sytuacji, jako wolnorynkowiec mogę powiedzieć jedynie: droga wolna - z jednym małym zastrzeżeniem, iż nie idą na ten pomysł moje podatki.

  Wypada też zwrócić uwagę na jedno drobne zagrożenie, gdyby nowa forma prawna stowarzyszeń, dajmy na to była korzystniejsza podatkowo, czy inaczej kosztowo, z pewnością Ci których Pan raczył zakwalifikować do "stęchłego lichwiarskiego sklepiku", zapewne zaczną masowo takie stowarzyszenia zakładać. Jeśli jednak nie mają być korzystniejsze podatkowo od istniejących spółek prawa handlowego i spółek prawa cywilnego, to czym mają te stowarzyszenia do siebie przekonać potencjalnych wyborców?
 • @wrzask 08:35:54
  gdybyś może wiedział gdzie teraz ida twoje podatki, to w zębach byś ja przyniósł na wszelkie idee ratowania Polski
 • @Jan Paweł 08:43:57
  Przepraszam, ale wolę mimo wszystko zwracać się per Pan (lub Pan/Pani tam gdzie nie mam pewności co do płci adwersarza). Jeśli znamy się z rzeczywistości nieco mniej wirtualnej, a jedynie nie poznałem po pseudonimie to proszę o zwrócenie mi uwagi.

  Panie Janie Pawle, założyłem, że przedstaiwenie się jako wolnościowiec, będzie jednoznaczne z postrzeganiem mojej osoby, jako zwolennika przekazywania wpływów podatkowych na minimalną szczątkową administrację, wojsko, policję i ochronę granic państwowych. Wg. mnie dzięki wierze w dobrych ludzi (za jakiego się uważam i po zapoznaniu się z programami panów Nikandra i Jerzego) z pewnością bez pomocy państwa poradzilibyśmy sobie z pomocą najuboższym i ich opieką zdrowotną - przy tym 10 razy taniej niż dzieje się to obecnie.
  Ja dotując na tyle chojnie na ilenie stać, fundacje i stowarzyszenia ( nieopodatkowane!) a panowie Nikander i pan Jerzy Wawro, tworząc wspólnotowe czy spółdzielcze struktury w każdej dowolnej formie w jakiej sobie wymarzyli.

  Proszę zrozumieć, że zdaję sobie sprawę gdzie i jak marnotrawione są moje pieniądze, przez co między innymi mogę przekazywać nieco mniejsze kwoty na fundacje dobroczynne ktore wspieram.

  Nie zmienia to faktu, że każdy kolejny dotowany z budżetu super szczytny pomysł ( czyli pod przymuszaniem mnie do tychże pomysłów dotowania) kończy się dziwnym trafem zawsze tak samo, nadużyciami i marnotrawieniem środków. Czego sobie nie życzę. Stąd nie mam nic przeciwko takim pachnącym socjalizmem inicjatywom jeśli tylko finansowane są ze środków własnych.

  Popierać jednak w pierwszym rzędzie będę jednak te pomysły, które likwidują niepotrzebną biurokrację, zbędne obciążenia podatkowe i parapodatkowe i wszelki socjalizm, który jest polem do nadużyć.

  Tak więc mam nadzieję, że to jasne dlaczego nic nie będę przynosił do kasjerów takich inicjatyw. A tym bardziej, jak pozwolił Pan sobie to określić: "w zębach".

  Z pozdrowieniami,
 • @wrzask 13:48:42
  Proszę mi powiedzieć, gdzie Pan/Pani w projekcie tej ustawy jest jakiś socjalizm.
 • @nikander 14:25:21
  Rozumiem, że w moich krótkich wypowiedziach, nie znalazł Pan żadnej formy gramatycznej, która mogłaby świadczyć o tym, że ma Pan do czynienia z osobnikiem nalężącym do tej (mniej więcej) połowy społeczeństwa, która jest nieco brzydsza. Polecam jednak czytać z większą nieco uwagą. Pozostaje mi potraktować Pana tytułowanie mnie, jako zupełnie niezłośliwe, zrzucam je na brak spostrzegawczości i słaby wzrok - proszę mnie poprawić jeśli się mylę w moich osądach.

  Co do Pana zapytania o socjalizm, to proszę mi wybaczyć, ale socjalizm kojarzy mi się między innymi z nadmierną regulacją prawną. O ile mnie znajomość prawa nie myli, to proponowane przez Pana pomysły są wykonalne w polskich realiach w dwóch wypadkach: w oparciu o przepisy kodeksu cywilnego, oraz w oparciu o przepisy prawa handlowego (konkretnie spółek prawa handlowego i odpowiednio sformułowanego statutu).

  Jeden z bardziej znanych cytatów ś.p. Stefana Kisielewskiego, mówi o tym, że w socjaliźmie bohatersko pokonuje się trudności nieznane w żadnym innym ustroju (przepraszam, cytuję z pamięci). Wydaje mi się, że żyjemy w średnio zaawansowanym socjaliźmie, a Pana projekt - jeśli miałby być jakkolwiek preferencyjny / finansowany z budżetu, mógłby się o ten system zbyt blisko i zbyt przyjaźnie ocierać.

  Proszę nie odebrać, źle moich intencji. Moim zdaniem, pozostaje mi życzyć Panu wszelkiego powodzenia na drodze do osiągnięcia Pana wyznaczonego sobie celu, dopóki nie oznacza to dla mnie żadnego przymusu *(np. dołożenia się do tego projektu, lub też w związku z dajmy na to potencjalnymi zwolnieniami podatkowymi dla proponowanych przez Pana stowarzyszeń - co odbierałbym jako drobny ciułacz jako wielce niesprawiedliwe). Jeśli Pana wizja, jest wolna od tego typu grzechów niebu obrzydłych, najprawdopodobniej nie spotkamy się na żadnym polu, by wygarniać sobie nieścisłości. Bowiem ani Pan mi nie będzie wchodził w szkodę mnie, ani ja Panu nie zamierzam żadnych przykrości robić.

  I powiem szczerze, że chciałbym cofnąć moje oskarżenia o bliskość z socjalizmem, ale w związku z moim przekonaniem, że proponowane przez Pana rozwiązania są możliwe w pewnych formach prawnych już dzisiaj - mam głębokie wrażenie, że chodzi o coś innego niż tylko zakładanie takich wspólnot / stowarzyszeń.

  Pozostaje mi zadać fundamentalne pytanie: czy jest Pan w stanie podać, chociażby trzy z założeń klasterów/ stowarzyszeń / wspólnot (chodzi mi nie o najbardziej prawidłową nazwę, ale o formę w jakiej Pan te instytucje widzi) które są niewykonalne w ramach dzisiaj funkcjonującego prawa cywilnego i / lub handlowego?

  Gdybym przeoczył kilka takich modułów, zapewne byłbym pierwszym odżegnującym się od oskarżeń o upiorny socjalizm.

  z pozdrowieniami,
 • @wrzask 19:00:15
  To spokojnie i bez wrzasku. Gdyby zadał sobie Pan trud przeczytania załącznika dowiedziałby się Pan, że nie ma problemów w założeniu stowarzyszenia. Problem jest w rozliczeniach podatkowych w tej koncepcji biznesowej. Podałem też tam niektóre unijne dyrektywy, które można wykorzystać do rozwiązania problemu.
  Różnica miedzy nami jest taka, że Pan nie zadał sobie trudu i wie jedno, a ja zadałem sobie trud i wiem drugie.

  Krótko: czy w polskiej praktyce jest dopuszczalne refakturowanie faktur sprzedażowych?

  Wiem wiem: powie Pan a po co to?
 • @nikander 14:25:21
  Nie ma w nim o Korwinie, dlatego jest w nim na pewno socjalizm. Przecież to stały punkt liberałów od Korwina, a potem zostanie pan narodowym socjalistą. :)
 • @Paweł Tonderski 08:33:28
  Próbowałem jeszcze coś dopowiedzieć: http://nikander.nowyekran.pl/post/74528,akcja-ile-bys-wolnorynkowcowi-do-lba-nie-tlukl
 • @nikander 19:13:43
  Rozumiem, że jest Pan dumny ze zdania: "To spokojnie i bez wrzasku", które nic nie wnosi, poza kolejnym w mojej opinii słabym dowcipem. Pozwolę sobie stwierdzić, że pachnącym lekkim cynizmem niskich lotów.

  Odnosząc się jednak do merytorycznej części Pana wypowiedzi, chciałbym Panu po raz kolejny podkreślić, że zarówno spółki prawa cywilnego, jak i spółki prawa handlowego, pozwalają na wszystkie rozwiązania przez Pana wskazane w swoim projekcie (chyba nie ma Pan żadnych trudności z rozróżnieniem refakturowania między firmami, a rozliczenieniem JEDNEJ faktury w ramach jednej spółki - której wspólnikami są członkowie, tworu prawnego, który usilnie chciałby Pan podporządkować pod "stowarzyszenie").

  Ponowię więc pytanie mam nadzieję merytoryczne (jasna i konkretna Pana odpowiedź na nie, pozwoli mam nadzieję, otworzyć mi oczy na moje błędy niebu obrzydłe):

  Drugi raz zadane to samo pytanie:
  "Pozostaje mi zadać fundamentalne pytanie: czy jest Pan w stanie podać, chociażby trzy z założeń klasterów/ stowarzyszeń / wspólnot (chodzi mi nie o najbardziej prawidłową nazwę, ale o formę w jakiej Pan te instytucje widzi) które są niewykonalne w ramach dzisiaj funkcjonującego prawa cywilnego i / lub handlowego?" (podpowiedź: spółki prawa cywilnego i prawa handlowego).

  pozdrawiam i tym razem najpierw oczekuję na kilka przykładów, tym razem może nie trzy, a chociażby jedno z założeń Pana projektu, które jest niewykonalne.

  pozdrawiam,
 • @Paweł Tonderski 08:33:28
  Przepraszam Pana, ale nie zdąrzyłem przeczytać Pana powyższych komentarzy, zauważyłem, że kierując komentarz do autora felietonu, chyba odnosi się Pan do mojego komentarza.

  Pozwolę sobie napisać, specjalnie dla Pana, drobne wyjaśnienie:

  Pana Janusza, uważam, za konia trojańskiego polskich wolnościowców i niestety mimo szacunku dla jego zdolności matematycznych, wiedzy i godnych pozazdroszczenia zdolności brydżysty - nie będę wspierał jego aspiracji politycznych. Nie wiem czy Pan Janusz działa na czyjeś zlecenie, czy też brakuje mu cechy zwanej pod nazwą inteligencji emocjonalnej (tudzież odpowiednich doradców z tej dziedziny), czy też po prostu liczy na rozgłos z dziedziny: "nieważne czy słyszy się o nas źle czy dobrze, ale żeby słyszano o nas w ogóle". Nie mam ani środków ani czasu by roztrząsać, czy któreś z moich założeń jest prawdziwe. Proszę jednak nie próbować wszystkich libertarian, zwolenników wolności i sprawiedliwości ( po prostu sprawiedliwości, bez dopisków: sprawiedliwości ludowej, społecznej, narodowej, ekologicznej czy innych ) wrzucać do jednego worka, bo takie uogólnienie, jest najzwyczajniej nieprawdziwe.

  Swoją drogą to bardzo ciekawe, że zwolennik, zmierzających do lewicowych (gospodarczo) rozwiązań, nie próbował przypisywać Panu Nikandrowi łatki "nazizmu" (chodzi mi o Pana odwracanie kota ogonem jako "dowcip"). Zwykle narodowy socjalizm, jest przedstawiany jako "prawicowy", a nie jak historycznie - związany z Hitlerem.

  pozdrawiam,

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031